Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 22.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема bisnes visa  
Авторukthebest (Нерегистриран)
Публикувано19.10.02 15:50



Priateli, mnogo shte sam vi blagodaren, ako niakoij mi kaje kakvi documenti sa neobhodimi za da se otkrie firma v UK i kolko priblizitelno she mi struva.



Тема Re: bisnes visaнови [re: ukthebest]  
Авторhelen (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 19:15



firma nai lesno se kupuva (ako govorim za limited company)
struva mi se samo ti trqbvat pari i dokument za samolichnost
kupuva se ot posrednicheski firmi na razlichni ceni
struva mi se 60-70 e prilichna cena?
tova e kogato si kupuvash gotovo syzdadena firma i si izbirash ot spisyk s imena
stava za 15 min
trqbva da si haresash i nqkoi koito da ti e sekretar i toi systo trqbva da prisystva
ima izvestna doza obvyrzanost zastoto posle kato i otkrivash smetka na firmata pak trqbva da go karash systiq chovek da hodi s teb i t.n.
ako dyrjish firmata da e s ime koeto ti si i namislil dokolkoto znam otnema poveche vreme i poveche pari no ne znam podrobnosti

az ne sym i sigurna za tova li tochno pitash?
ili za business vizata?
dvete nesta sa razlichni vse pak



Тема Re: za helenнови [re: helen]  
Авторukthebest (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 00:35



Blagodaria ti mnogo za otgovora! Reshil sam da si otkria firma v uk za da moga da prebivavam i rabotia legalno tam. Vazmojno li e tova ili sam na greshen pat.
cenata, koito spomenavash za kukuvane na firma 60/70 v kakva valuta e?



Тема Re: bisnes visaнови [re: ukthebest]  
АвторPoline (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 00:46



Firmata struva okolo 50 paunda,no ima razni taksi i stavat kam 200.
Kato rabotish s firmata si trqbva da imash dogovor sas saotvetnata firma koqto te e nael na rabota,a pomisli koy shte te vzeme ot Bg bez da te e vijdal nikoga predi.Trqbvat ti preporaki ili pone da te poznavat t.e. da si bil predi tehen rabotnik prez agencia naprimer.Samo firmata edva li bi ti pomognala da rabotish legalno.V Uk may e po lesno da rabotish nelegalno,po trudno e da se legalizirash.
Mnogo e vajno kato doydesh tuk da znaesh kakvo iskash,dali si s ideq da se pribirash v Bg ili smqtash da se ustroivash tuk.Ako smqtash da se pribirash po dobre e nelegalno,a ako smqtash da se ustroivash tuk naystina trqbva da si legalen,no se vaoraji sas zdravi nervi...
Uspeh!



Тема Re: za helenнови [re: ukthebest]  
Авторhelen (Нерегистриран)
Публикувано27.10.02 12:37



prochetoh i sledvastoto mnenie
dokolkoto znam moje i za po malko da si namerish firma - kakto kazvat 50 (vsichko e v poundi/liri) no sigurno trqbva poveche da potyrsish
az lichno si vzeh moita za 65
ako hodish na rabota tuk vseki chas ti e 5-10 liri zaguba taka che nadali si struva da zagubish mnogo vreme v tyrsene ot kolkoto da si uredish nestata ot raz
razbira se ako ima koi da ti dade info - dobre
ne znam za kakvi drugi taksi stava vypros v sledvastoto mnenie
az lichno nisto drugo ne sym plastala i ne vijdam prichini za tova?
s tazi firma naistina ste mojesh da razvivash deinost, specialno na men mi beshe mnogo po lesno da pochna rabota prez agenciq prez firmata zastoto togava moqta firma nosi otgovornost az da sym legalna i da si plastam danyci i vsichki prihodi gi poluchavash bruto i posle mislish kak da im plastash danyci i kak da si vzemesh National Insuarance nomer - nesto koeto rabotodatelite chesto iskat kato znak che vsichko ti e legalno i imash pravo na rabota
taka che samo firmata nadali ste te spasi vse pak ti trqbva viza koqto ti dava pravo da razvivash business tuk
i kakto kaza sledvastiq - trqbva da imash na ideq kakvo ste pravish i kak ste si tyrsish rabota i e dobre da znaesh kakvo e tyrseneto v tvoqta oblast zastoto tuk moje da si mnogo dobyr v nesto no da ne te vzemat zastoto si chujdenec i na opashkata predi teb ima edna kamara anglichani che daje moje i s opit i reference-i ot tuk
a ti idvash ot nqkyde i si nikoi v nachaloto
a moje i da ne si koi znae kolko dobyr no v oblasta ti da ima nedostig na rabotna ryka i ot raz da se plasirash (e ne chak ot raz no sravnitelno byrzo - tuk nisto ne stava ot raz i byrzo)
mnogo e dobre da ima koi da ti kaje tova onova na mqsto - logikata na nestata tuk moje da te izumi na momenti
trqbva da zadavash poveche konkretni vyprosi ako iskash da se orientirash
ako iskash ostavi icq nomer ili email?
kysmet



Тема RE:za helenнови [re: helen]  
Авторukthebest (Нерегистриран)
Публикувано01.11.02 23:23



My Email: ivanbg@hotpop.com




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.