Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 23.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема BG poslaniziнови  
АвторChoni (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 16:55



Privet na vsichki v kluba,
Bih iskala da chija mnenieto vi sa tova, dokolko poslanikat v darshavata,v kojato shiveete, e napravil shivota vi po-lesen ili vi e pomognal po njakakav nachin. Pravi li opit da vi sabere sa nazionalnite prasnizi ili ste NICHII...
Tuk v Japan shiveem okolo 10-tina bulgari v nesto kato studetsko obsteshitie, sabrani sa vse otbor junazi, deto se kasva-zveta na naziata. Mina poveche ot godina, nabliso imashe i konzert na Bulgarskite glasove, ot vestnizite chetem i sa gostuvasti nashi operni pevzi,a informazia ot posolstvoto-NE! Sluchva se dashe njakoj posladnik ot druga darshava da igrae futbol sas svoi sanarodnizi tuk na igristeto, tova ,struva mi se, na nas ne bi ni se sluchilo nikoga....Njakak si imam chuvstvoto,che samo chinovnizi sa se sabrali v tesi posolstva, tolkova li e trudno da se opitash da protegnesh raka na shepata nashenzi v chushbina....



Тема Re: BG poslaniziнови [re: Choni]  
Авторme (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 12:27



Добре дошъл в реалността!

Когато отидох преди няколко години в посолството на една северозападна страна да попитам посланника за определени документи и изисквания, бях помолена да почакам. Явно въпросната личност не ме е видял с влизането си, защото чух от гишето "кв'а е таа, бе? к'во иска.....а, ами тя сигурно вече е поданичка на тази страна...зак'во идва при нас?". Още един българи притеснени стояха до мен, и към тях имало подобно безпардонно отношение. Да не говорим, че ако се обадя, ако нямам късмет може и да ме оставят (явно по погрешка) на отворената линия на работещите там и да слушам до припадък за "далаверите" им. Та какво се изненадваш?



Тема Re: BG poslaniziнови [re: me]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано02.08.02 17:13



...ne se iznenadvai...ima i takaiva, koito ne samo che ne znayt zakonite , no i sporyt i iskat da ti vzemat suma za shest mesechna viza...kogato otivash za 20 dni.....



Тема Re: BG poslaniziнови [re: Choni]  
АвторNiko (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 18:34



Za6to se u4udvate?Koe v BG e normalno?Vijte otno6eniata mejdu horata, vijte obslujvaneto, vijte otno6eniata i po bg forumite ili na balgarite v 4ujbina kato zialo.Kakvito sa horata, takiva sa i predstavitelite - na nezavisimo kakvo nivo.Imah edna posnata koiato kato tragvah za 4ujbina kazva6e:"Moli se da niama6 problemi sas zdraveto i da ne opira6 do pomo6ta na drug balgarin ili do BG posolstvoto".
Taka e.



Тема Re: BG poslaniziнови [re: Choni]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано02.08.02 23:20



Kato cheta kakvo pishesh, vse edno razkazvash za posolstvoto ni v NL. I tyk sa edni negodnici...Predi godina i neshto osvetiha b'lgarska c'rkava v Haga, to kakva c'rkva, edna staia, ama vse-pak e neshto. Ta edna zena mi kaza, che iskali ot posolstvoto koordinati na b'lgari da gi pokaniat da doidat na osveshtavaneto, no ne polychili nikakva podkrepa - s'vsem tipichno:-( Biaha se s'brali na otdelna (visokomerna) grypichka, daleche ot prostoludieto. Abe primeri mnogo...Da beshe popitala v koia d'rzava ni e sviastno posolstvoto i si v'rshi rabotata...




Тема BG poslanizi: brantii i pedali [re: Choni]  
АвторMo4o (Нерегистриран)
Публикувано03.08.02 01:14



B poslanik - nyama takiva. Ima samo skapani pederi i shavrantii.



Тема Муахахахахахахаханови [re: Choni]  
Автор d.batch (незаинтересован)
Публикувано03.08.02 01:27



Ами ти какво очакваш?!?!?!
Всичките са от некадърници нагоре (много от тях и езика в съответната страна не знаят а дори и не си правят труда да го научават)
Всички обаче са "свои" хора. Това си е характерно за нас.
И аз ако бях от тях и аз така щях да я карам, какво ме интересъват другите
след като аз съм добре и на скатана службичка, защо трябва да си затормозявам живота с проблемите на някакви си ми там сънародници зад
градница?!?! хе хе хе
Тук в САЩ , тази курва Поптодорова само смешки прави.
Имаше наскоро случай с едно шофьорче, българче де "нейно" момче
братовчедче на някого де. Сигурно и неграмотен с отрицателно IQ щом
US Drivers License не може да вземе. Ама така си е мила родна картинка

Who do you want to fsck today?


Тема Re: Муахахахахахахаханови [re: d.batch]  
АвторChoni (Нерегистриран)
Публикувано03.08.02 14:33



Mislja,che ispadate malko v krajnosti....Dumata mi beshe,che trjabva da badat po-iniziativni i budni BULGARI. Tasi dlashnost vsastnost e mnogo konjunkturna, nasnachavat se samo nashi i mnogo poslushni hora, te pak ot svoja strana vsemat zjalata roda do 9to koljano i t.n. Njama l injakade svetal lach na horisonta? Vsichki sa ednakvi?



Тема посолството / Гърциянови [re: Choni]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано03.08.02 16:07



Не само, че не са инициативни ами ги мързи да гледат.

Ще ви дам пример, в който аз не съм отишла при тях с проблем, а напротив, поводът беше повече от приятен. Само вижте реакция....

В училището на дъщеря ми, което е интернационално (13 националности в клас от 18 деца ), учителката решава да направи нвщо чудесно, посвещава всяка седмица на отделна държава, подготвя снимки и интересни неща за страната и иска съдействието на майките - каквито материали имат, снимки, сувенири...каквото ни дойде наум + национални ястия в петък.

Чудесно, ще спретнем сърмички и баница - колко му е, ами материали и сувенири? Аз не съм много по сувенирите, твърде съм заета дори да си погледна къщата, камо ли да си подредя битови покривчици...да не говорим, че се прибирам в БГ на няколко месеца и определено не съм се затъжила за мускалчета с българска роза...

И така ми идва свежата идея, да се обадя в БГ посолството и да ги помоля за съдействие, то ще си бъде жива реклама на милата татковина, би трябвало даже да се зарадват...нали имаме и " културно аташе"...егати и длъжността

Обаждам се аз, обяснявам случая и какво ми отговарят:
" Ний да не сме туристическа фирма, че да имаме проспекти, и кат' Ви слушам много хубаво приказвате български, що не се обадите в БГ да ви пратят к'вот Ви трябва."

Това е. Край на цитата. Това са ни посолствата навсякъде. Нарочно ви разказах случай в който всъщност нищо не съм искала от тях, само малко съдействие и пощенски картички...Те просто мразят да си имат работа с българи.

Дано не се налага наистина да опре човек до тях, на никаква помощ не може да се разчита.



Тема Re: I az da dopalniaнови [re: ellina]  
Автор The Pilot (Dismayed)
Публикувано03.08.02 22:19



Beshe prez '96 god .BIah na porednite kursove v England (niakade esenta) i shteshe da ima presidentski izbori. Nie reshavame 15 choveka che niama nakade,situaciata be takava vBG, shte glasuvame. Anglichanite kato razbraha v kolega che imame izbori v BG ni urediha transport,a i vsichko drugo. Otivame v posolstvoto v London,a tam zenata na Stoianov(tia raboteshe tam po tova vreme). Tolkova neliubezno i otvratitelno otnoshenie ne sam vizdal. Na vaprosat imat li niakakvi vestnici ot BG da gi prochetem direktno ni otriazoha. Sazeliavam che si napravih truda da glasuvam za g-n Stoianov togava.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.