Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:03 17.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Tsenata na zhivota v Greeceнови  
АвторColyo (Нерегистриран)
Публикувано26.07.02 14:15



Zdraveyte,
Interesouva me slednoto: ako chovek polouchava v Greece ok. 600 Euro i plashta za quartira ok. 170 Euro, shte mou stigat li pari'te za skromen zhivot (bez taverni, excursii i pr.) v grad kato Ioannina?
Shte se radvam ako mi otgovorite, ponezhe touk v Bulgaria chouvam nay-razlichni mneniya, i ne znam na koi da vyarvam.

Colyo



Тема Re: Tsenata na zhivota v Greeceнови [re: Colyo]  
АвторTrue (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 01:17



Razbira se 4e stigat za edin normalen zivot.Ne se pritesniavai!!!!Nauci greek i si ok.Ako mozesh da si izkarash dokumenti si idealen.Na vsi4ko otgore imai v predvid 4e xranata i vsi4ki drugi nesta(s izklu4enie na drexite)v Ioannina sa po evtini otkolkoto v Atina.


P.S.- U4i greek!!!!!!!



Тема Re: Tsenata na zhivota v Greeceнови [re: Colyo]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано27.07.02 09:46



Zdravei,

ne sym sigurna za Ioanina, znam za Athina. 430 euro sa mnogo malko pari za mesec, no moje da se juvee s tiah ako si sam. Ako imash semeistvo i niamate drugi dohodi e nemislimo ( to shte si e napravo mizeria).

Vsichko zavisi ot tova koi kakwo razbira pod skromen jiwot, no tezi pari predpolagat naistina mnogo wnimatelno razpredelenie na biudjeta, triabva da si isberesh magazini s po-niski ceni, pazari i t.n. No ne e newyzmojno i kato pyrwa stypka moje bi niama da e tolkowa zle.
Winagi mojesh da se oglejdash za neshto po-dobro na mesto.

Wqrno e , che triabwa da goworish Greek, dori w Athina ne e lesno da se sprawish samo s English, no pyk bylgarite uchim greek mnogo lesno, prilicha na nashiq ezik po mnogo neshta.

Ami towa e , uspeh i ako moga da pomogna s po-konkretna info pitai.



Тема Re: Tsenata na zhivota v Greeceнови [re: True]  
АвторColyo (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 14:03



Eucharisto' poly',
Xe'ro Ellinika', poly' ligo'... Ste go doouchvam tam.

Colyo



Тема Re: Tsenata na zhivota v Greeceнови [re: ellina]  
АвторColyo (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 14:07



Blagodarya ti Ellina,
Shtom kazvash, che za sam chovek ne e nevuzmozhno, shte gledam da se spravya; az malko znam grecki.
Pozdravi,

Colyo



Тема Kam Ellinaнови [re: Colyo]  
АвторTrue (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 01:20



Ellina dosta po truden e gryckia ezik ot bulgarskia.Goliama greshka e da se sravniavat dva ezika i po-goliama greshka e da se opitvash da si prevezdash frazi ot bulgarski na grycki bukvalno.



Тема Re: Kam Ellinaнови [re: True]  
АвторALEXAN (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 02:58



AKO SI UREDEN DOKUMENTALNO I IMA6 "NIAKAKVI UVERENIA" ZA RABOTA,
SKA4AI V TIGANA I NE SE PLA6I ! USPEH !!!



Тема Re: Kam Ellinaнови [re: True]  
АвторALEXAN (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 03:00



NAPISANOTO PO-GORE SE OTNASIA ZA KOLIO !



Тема Re: Kam Ellinaнови [re: True]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано28.07.02 13:23



Ами аз не мисля, че е толкова погрешно да се сравняват езиците, има си романсака група, славянска и т.н.
Като казах, че прилича на нашия език имах предвид родовете, склоненията, окончанията при спрежение на глаголите, падежи, словоред... много неща все сходни и за двата езика. Да не говорим. че почти няма звук в гръцкия, който българите да не могат да наподобят почти перфектно...

Ако чуеш гръцкия на птиятелката ми ( от Канада ) ще разбереш по-добре какво съм имала предвид

А за буквалния превод си напълно прав/а, това си е принципно положение за всички езици... Още ми е смешно като се сетя за хлапето на приятелите, което на въпроса "как си " отговори : " една радост" ... така де, "миа хара" си е детето, какво толкова е казала, че всички и се смеят...

Поздрави и ми е много драго. че най-сетне има с кого да си говорим за Гърция, бях започнала да се чувствам като извънземна в тоя клуб

Всичко добро



Тема Re: Kam Ellinaнови [re: ellina]  
АвторColyo (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 15:18



Napulno spodelyam mnenieto na Ellina za belezite na shodstvo mezhdou bulgarskiya i grutskiya ezik.
Blagodarya i na neya i na ostanalite ouchastnitsi v discussiyata.

Colyo




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.