Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 26.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема kolko lev moze da se vnese...........нови  
Авторolio (Нерегистриран)
Публикувано25.07.02 18:49



legalno v bg bez deklarirane i prostotii!



Тема Re: kolko lev moze da se vnese........... [re: olio]  
Автор Forrest Gump (PingPongPlayer)
Публикувано25.07.02 20:10



Мисля, че бяха 1000 USD, но може и да бъркам.
Какъв е проблема да ги декларираш? Ако смяташ да отваряш сметка в България и сумата надвишава тези (да речем) 1000 USD, ще ти искат декларация, че си ги внесъл - това поне е сигурно.

I'm not a smart man, but I know what love is!


Тема а каквонови [re: Forrest Gump]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано25.07.02 20:23



толкова страшно има в декларирането? Толкова голяма бюрократична процедура ли е или има други причини?

.....шшшш, тихо!

Тема Re: а каквонови [re: Zmeu]  
Авторnjakoj (Нерегистриран)
Публикувано26.07.02 04:06



Da, v strana kato milata ni rodina, deklariraneto moje da se prevarne v goljam problem. Izvestni sa mnogobrojni sluchai kogato mitnicharite saobstavat vaprosnata suma na mafiotite i e vapros na chasove da ti se sluchi njakoja "sluchka"...

Moite posledni vpechatlenija sa ot 2000. Togava limitat beshe 5000 leva (mislja che e vse oste tolkova, no ne sam sigurna). Kogato pristigah, ne go znaeh i imah poveche pari v sebe si. Vazmojno e da e bilo napisano s malki bukvichki njakade po stenite, no kato katzash kataljasal sled dalgi poleti, ne se oglejdash mnogo po stenite. Pri tozi sluchaj bjah na kosam da se razdelja s parite si. Vposledstvie razbrah che na drugi naistina im se e sluchilo, ta pak sam izvadila kasmet ili sam sluchila ne chak tolkova lakomi mitnichari.

Chetoh i za sluchai kogato narochno te podmamvat da otidesh da vzemesh njakakva blanka kojato se namira sled koridora za deklarirane, samo i samo za da te obvinjat che ne si gi deklariral. Ne si spomnjam tochno kak beshe opisana tazi situatzija...ne moga da kaja i dali e vjarno...no si e dobre chovek vinagi da ima edno na um, osobeno ako e samo s BG passport.



Тема Re: kolko lev moze da se vnese...........нови [re: olio]  
Авторolio (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 09:03



To4no i zatova pitam i az , 4uh za mafiotski bandi koito s mitni4atite igraeli i drugi neprijatni slu4ki ! Blagodarja za otgovorite!



Тема Re: а каквонови [re: njakoj]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано29.07.02 20:21



Ясно

---------------------



Тема Modernator , Pederast !нови [re: Forrest Gump]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 05:07



Ti chto si davach i tuk mnenieto be Pedal bezvqzvraten ???
Takqv chovek samo moje da vi dizimformira , no ne i kaje nechto polezno !



Тема Re:нови [re: Forrest Gump]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано03.08.02 21:42



Това пък за декларирането за валута, при отваряне на сметка от кога го има?



Тема Re: а каквонови [re: njakoj]  
Автор Vesi (непознат)
Публикувано03.08.02 22:55



добре де, в София има (доколкото знам) доста клонове на чужбински банки. Не ми се вярва да има проблем с прехвърляне на суми по банков път. Особенно когато става въпрос за лични сметки. Или пък другото - има и банкомати. Откриващ си банкова сметка с дебитна карта. И си теглиш в България. Е, ще си заплатиш за услугата - колко не знам. Предполагам, че зависи от банката и континента. Бързо. лесно и удобно. По всяко време можеш да теглиш парици.

Редактирано от Vesi на 03.08.02 22:58.



Тема Не си ме разбрала.нови [re: Debora]  
Автор Forrest Gump (PingPongPlayer)
Публикувано04.08.02 00:38



Не се декларира сума ако отваряш сметка, а при отварянето на сметката може да ти поискат митническата декларация - в зависимост от сумата.

На мен преди 4 години от Булбанк ми поискаха митничарската декларация, защото сумата беше над 10000 USD, може би и затова, че не отварях сметка с българския си паспорт.
Не знам от кога е така, но е логично някак.

Всъщност май по целия свят е така - искат да знаят откъде идват парите, ако сумата превишава определен лимит, който не си задължен да декларираш.

I'm not a smart man, but I know what love is!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.