Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 22.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Za i protiv zavrushaneto v BGнови [re: preciosa]  
АвторБълrapин! (Нерегистриран)
Публикувано17.06.02 11:19



Мисля че всички които си дават мнението тук са в чужбина и се опитват да си вдъхнат кураж и да се оправдаят с нещо.Мога да ви кажа че съм живял в чужбина.Мизерия има навсякъде.А пък ако в момента доидете в БГ и видите слунчевото време ще видите че не е толкова зле.Там какво правите-веднъж седмично кафе или кино.Самота...Това ли е щастието според вас? Довечера ще пия по едно за мен,не за вас:)Докато вие заспивате пред телевизора:)



Тема Re: Za i protiv zavrushaneto v BGнови [re: Бълrapин!]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано17.06.02 12:27



Грешиш, Българино, че мога да бъда щастлива в родината си. Просто не става да се кефя на хубавото време, гледайки стари хора как си купуват половин кремвирш или карат на хляб и фасул да свържат двата края/ няма да описвам и други подобни картинки на които съм била свидетел в БГ, знаем си ги всички/ , майки да си продават децата да изхранят другите.... и да се кефя на хубавото време....
Единственото, което ще ми се прииска тогава е, както казваш ти, да седна на чашка/ дори и с риск да се натровя, понеже у нас е рядкост да попаднеш на нещо качествено и истинско/.
Вярно, че навсякаде има мизерия, но чак пък като у нас..... извинявай ! Освен ако не си бил в някоя наша съседка или в Украйна.
Аз съм била 13 държави, ела на мен ми говори каде, какво е .
Хубаво нещо е патриотизма, в случая, най-лошия му враг е реализма.



Тема Re: Za i protiv zavrushaneto v BGнови [re: Бълrapин!]  
АвторGalcheto (Нерегистриран)
Публикувано17.06.02 12:32



ako se jiveeche za edna chachka Bulgarino.....Az da visia po kafenetata i restorantite a do men hora bez nichto da roviat po boklucite... Ne, za nichto na sveta: Pii taia vecher edno za sebe si, ne za men.



Тема Re: Za i protiv zavrushaneto v BGнови [re: Бълrapин!]  
Автор Lizakriza (непознат )
Публикувано17.06.02 12:42



A be bulgarino, ti ne si misli, che slunce samo v Bulgaria sveti! I kakvo imash predvid da si vduhnem kurazh ili da se opravdavame? Ne znam noto kade si bil, nito kakvo si pravil. Shtom govorish za mizeria i si se vurnal v BG , znachi neshto ne ti e bilo nared. Shtoto ako bachkash i si naliagash parzalite, a ne se pravish na tarikat, niamash problemi. Vsushnost sumniavam se dali izobshto si ZHIVIAL, a ne bil na ekskurzia ili da si dokarash kola.
I ne razpraviai za edno kafe na semitza i sedene pred televizora! Tova, koeto pishesh, go chetat hora, koito triabva da vzemat reshenie i ne e nuzhno da gi zabluzhdavash!
A ako v BG horata biaha shtastlivi, shtiaha da si sediat v stranata i da si piat rakiata s priatelite i da ne im puka. Da ama ne.



Тема Поздрави на винчетатанови [re: Lizakriza]  
АвторБълrapин (Нерегистриран)
Публикувано17.06.02 13:16



Живях 6 месеца в Германия.Дипломирах се и работих в БМВ.Не ми обяснявайте какво е да живееш в чужбина.Може би не живеете под наем?Може би не живеете като в комуни по пет човека за да ви излиза по евтино?Може би като отидете веднъж месечно на бар не се наливате с бира защото е най-евтино?Е,мерси!Бях там,ако решах да си позволя това което правя тук парите нямаше да ми стигнат доникъде!Скъсваш си задника-изкарваш зорлем 4000 лева.1200 ми беше квартирата.Да живея като скот,за да спестя 100лв.Това ли е добрия живот!В 8:00 не можеш да видиш човек по улицата.Я ми кажете последните два месеца колко пъти сте почивали?Имате ли хората около вас които имахте тука?А защо висите по форумите и търсите утеха?!Жал ми е за вас...И там няма да бъдете щастливи...Сори. Довечера мисля да се видя с приятелите и да мръдна насам натам.Времето е хубаво.Ще изкараме много приятно.Сигурен съм. Аре със здраве!



Тема Re: Поздрави на винчетатанови [re: Бълrapин]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано17.06.02 14:15



Господин, Българино, "вися" по форумите, не защото търся утеха/ утеха се търси като теб, в чашката/, а защото не роботя и нямам други грижи.
Работих 2 год. и половина, а сега се наслаждавам на спечеленото, а като бях в БГ, работех 1 месец за да изхарча парите за половин и изкарах половин година, докато не осъзнах, че това не може да продължава.
Това, дали на човек ще му хареса в чужбина, зависи от това дали ще си намери своето място там, въз основа, най- вече на личните качества. Какви са твоите, незнам, но щом не си успял да използваш шанса си, наистина мястото ти е в БГ.
На нас пък ни е жал за теб! Приятен купон довечера и наздраве!



Тема Re: Поздрави на винчетатанови [re: Бълrapин]  
Автор @@ (песимист..)
Публикувано17.06.02 18:51



Jaaa, ti ne si li sa6toto p..., deto 6te6e da mi 'svetva glavata' kato se varna ? Vij se s pove4ko prijateli, mradni nasam-natam, naj ve4e napred-nazad...I si izkaraj hubavo, njama lo6o....



Тема Re: Поздрави на винчетатанови [re: @@]  
Авторdrug bulgarin (Нерегистриран)
Публикувано18.06.02 01:46



bulgarin,az sum s tebe,vrustam se sled mesec.na men sborno mi se sabirat pove4e ot 5-6 godini po 4ujbina.ot 4 ne sum si idval,sega ste se nakefq na hubavinite na bulgariq-more,planina,jeni.puk i pieneto si ni e hubavo kato e markovo,krasito kato ne razbira neka si se trovi.znam,4e ne e nikak rozovo tam,no az ste si doida!!!kato ne mi haresa-pak navan.aide s zdrave)))



Тема Re: Поздрави на винчетатанови [re: Бълrapин]  
Автор Lizakriza (непознат )
Публикувано18.06.02 10:08



Ne mozhah vchera vednaga da otgovoria, che triabvashe da si pia "sedmichnoto kafe". Ia kazhi, otvorko, kolko v BG spestiavash?????????? 110 lv? Bravo!!!!
Znaesh li, predi 10 godini pochti vsichkite mi priateli zaminaha na zapad. Znaesh li koi se varnaha barzo-barzo v BG i razpraviaha kolko e losho? Tia, deto biaha nai-otvorenite i nai-velikite. I sega spestiavat ot zaplatite v BG. A tia, deto ne se otvariaha mnogo-mnogo, za niakolko godini i business si otkriha, i kushti si kupiha.
A ti si stoi v BG, kato ne mozhesh da bachkash, i si raboti po bulgarski i si vzimai bulgarskata zaplata.



Тема Re: Поздрави на винчетатанови [re: Lizakriza]  
АвторБълrapин (Нерегистриран)
Публикувано18.06.02 11:18



Ти си супер ограничен.За какво да съжалявам?Че съм щастлив в собствената си страна?!Че имам собствена къща?Че се трудя и съм сигурен че живея по добре от теб!Предполагам че си някое провинциалистче,надъхано да се ожени за някоя наливаща се с бира немкиня бяла като сирене:)Цел-брак и оставане в дадената държава...Не благодаря на такова щастие.Ти какво постигна?Може би караш нова кола?(или продължаваш само да ги гледаш)Имаш собствен дом?Приятели които да ти помогнат?Ще ти кажа че ако струваше нещо и тук щеше да го постигнеш!Много познати заминаха.Може би над 1/3 се върнаха.И мога да ти кажа че се върнаха по качествените хора!А такива като теб никой не ги помни...Въобще не ми пука за теб,разбираш ли?От приказките ти личи злоба и депресия:)Да спестявам някакви пари.Не те интересува колко!Доволен съм от работата си.Довечера пак ще изляза с приятелите.А ти?Лошото на българите е че много обичат да се оплакват.А сега-много ти здраве-отивам да гледам мача:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.