Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Има ли българки женени в SK?нови  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 15:56



Бих искала да знам, след брака с калко имена останахте, т. е. дали ви отпадна бащиното
И въобще, как се справихте с този проблем: по нашите з-ни, не можем да имаме 2 имена, а по тяхните не можем да имаме 3 !?



Тема Има българки женени в SK!!!!!нови [re: Kpacи]  
АвторVesssela (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 16:00



Защ о ше ми забранят те на мене да си ползвам аз трите имена???!!! Няма такава работа!!! Е, формулярите им са винаги за име и фамилия, но намеря ли удобен случай, винаги си пиша и бащиното име!
Ама те са толкова тъпи и ограничени, че всеки път на ново трябва да им обясняваш защо имаш 3 имена!
Големи са тъпанари тея, да знаеш!!!
Ти къде живееш?



Тема Re: Има българки женени в SK!!!!!нови [re: Vesssela]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 17:14



Ами аз не съм живяла още в Словакия, ние се запознахме и оженихме в друга държава и все още сме там, но септември се прибираме ище живеем в Братислава
Вие каде се оженихте? Питам, защото имам проблеми с регистрирането на брака ни в България, нашите нали не признават църковния, а в Сл той е равностоен на гражданския, та тие имаме църковен
Ти от колко време си там? Как са като хора? Намери ли приателки?



Тема Re: Има българки женени в SK!!!!!нови [re: Kpacи]  
АвторVesssela (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 22:43



Ние тука също имахме зърковен брак, но после ти дават свидетелство за брак от общината, което е равностойно на свидетелство за брак, проведено в самата община или градсти съвет. После с това свидетелство и с превода му на български отидох до градския съвет в моя град и получих на секувдата брачно свидетелство на бълг. език - че сме склячили брак на същата дата - датата на издаване на свидетелството в БГ. Аз нямах и грам проблем с това, не знам защо нашите ти правят проблем, трябва тогава според мен да си изкараш документ от съответната държава, че църковния брак е валиден, отиди в общината и питай. Аз тука за всичко питам и доста ги подлудявам , защото са много ограничени, тъпи, смотани и т.н. и не могат да ме убедят, че нещо не може да стане... Абе, всичко трябва да стане.
С радост ти съобщавам, че на 28,06, се местим да живеем в България, защото аз тука полудявам.
Ако мога обаче да ти помогна с нещо, само свирни. Информация мога да ти дам много.
пиши:
dimitrova11@abv.bg
Но аз живея в един смотан малък град до украинската граница, а хората в Братислава са много по-различни от тея тука. Дано да си намериш работа, трябва да научиш езика за целта. Един курс струва 1,800 долара!!!!!!!!!! Аз го научих сама, има учебници за чужденци, трябва само да ти се иска да учиш. Иначе са големи расисти по отношение на чужденците и си мислят, че са на светлинни години от нас, а тоалетните и баните им са от велпапе...........
О, много мога да ти говоря, е, и хубави работи има тука и ти обещавам само тях да ти кажа, щото само тях искам да си оставя в паметта...
Пиши!



Тема Re: Има ли българки женени в SK?нови [re: Kpacи]  
АвторKelesh (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 12:02



Abe ti ured li sima?
V bratislava e shit qko, ebasi depresiqta, abe che kurvite se izpojeniha za da jiveqt po hamerikata go razbiram, ama za slovensko.....mak maka.....she sajalqvash, grada e depresiq, a majete se ebat za svetovno ta vernost ne ochakvaj. ima samo edin hrad i toj e nula, nema nishto. begajte v bg e mnoo po dobre.



Тема Re: Има ли българки женени в SK?нови [re: Kelesh]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 14:00



Обичам си мъжа, бе, затова съм се оженила в Словакия.
А това, че е скучно в Бр. не може да ме накара да се върна в БГ. На теб като ти е толкова скучно, какво правиш там?
Колкото до "курвите" ни, женени на запад, много ме е яд на тях,прославили са ни като леки жени, търсещи изгода. Колко пъти съм се срамувала да кажа че съм българка поради името ни.....



Тема Re: Има ли българки женени в SK? [re: Kpacи]  
АвторVesssela (Нерегистриран)
Публикувано02.06.02 18:15



Брадчеда от Братисл. само да поуспокои топката, щото иначе ще му я успокоиме ние!!!! Ако трябва, и двете!
В ред сме си, на всичко отгоре си обичаме мъжете, а не смем се оженили за тях, щото ще ни купи семки и бонбонки. Ти като си толкова отракан, верен ли си на жена си????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Има ли българки женени в SK?нови [re: Vesssela]  
АвторKelesh (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 20:17



Parvo ne sam jenen, vtoro za slovashka nqma i da se ojenq nikoga, povecheto sa bezmozachni patki, otdelno tam bqh na rabota za 1 godina i mi beshe poveche ot dostatachno, a i ne vijdam nikakav smisal da se zabiesh gore na ukrainskata granisa, deto ima samo nqkoe drugo ezero i nichevo drugo. a CHE OBICHASH MAJA SI E DOBRE, AMA PO DQVOLITE - VIENA E SAMO NA 60 KM OT BRATISLAVA!!!
polse imashe edin tip deto si beshe haesal edna mestna, ojeniha se kakto si mue ra sas se extry, samo che na[ravi glupost i si q pribra u bg. Tq reshi che nam da uchi bgjski i stana edna totalna marla, po edno vreme si stegna bagaja i mu kaza che se pribira u Koshice, ta ako iskal da hodi tam s enq da jivee. dobre, ama picha otvori edna agenciq za ekskurzii i mu porasna rabotata, posle tq mu pileshe na mozaka, shtot toj ne siaksh eda q naema tam zasekretarka. Gorkiq se be pobolq, ama otkakto i izneveri tq stana po krotka i ot agance...



Тема Re: Има ли българки женени в SK?нови [re: Kelesh]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 21:52



Аз пак не можах да разбера ти на каде биеш с тази Виена, която е на 60 км. от Бр !!??
Струва ми се че искаш да кажеш, че така или инъче сме се оженили за чужденци, ами поне да сме се напънали с 60 км. по надалеч !?
Ако това е намекът, ми е мъчно за теб, че не разбираш, че тези за които сме се оженили са нашите мъже и абсолютно никакво значение няма от каде са и какъв живот могат да ни предложат. Не отивам в Словакия да търся развлечения или добър живот, отивам да следвам човека когото съм избрала за партньор в живота, и Авганистанец да беше и там щях да отида.
Примера, който ми даваш с твоя познат, не ми разясни нищо, чудя се какво искаш да ми кажеш? Всички хора са различни и си нареждат живота в зависимост от това какво имат в главата, а не кой от каде е .
И един въпрос към теб - като Виена е само на 60 км., защо не отиде там да работиш, а се заби в Словакия, трябва да си бил много на зор ?



Тема Re: Има ли българки женени в SK?нови [re: Kpacи]  
АвторKristina (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 23:21



Zdrasti Krasi,
Az sam Kristina (kojato si tarsi speshno staja v Haga). Dali ti si sashtata Krasi, kojato mi pisa, che mojebi moje da mi pomogne za Haga?Ako si ti, mnogo bih iskala da se svarja s teb.
Izvinjavai, che se namesvam v tukashnijat razgovor, no naistina mnogo emozionalno te prieh.
Az pochti ejechasno si proverjavam e-maila, ako sam poluchila njakakvo predlojenie za staja, no nishto.
Ako naistina ti si sashtata Krasi - molja te, pishi mi
e-mail: kitito_11@yahoo.com
tel: 0031 6 41 27 35 22





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.