Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:35 25.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови  
Автор pavlina (непознат )
Публикувано13.05.02 16:31



Zdraveite,
imate li predstava dali kogato roditelia, koito jivee v bulgaria e dal vednuj suglassieto si deteto da jivee izvun bulgaria s drugia roditel, moje da ottegli razreshenieto si vuv vseki moment?
Jiveia ot 6 godini v chujbina s deteto. Bivshiat mi suprug koito jivee v Bulgaria iska da anulira pulnomoshtnoto si s koeto razreshava deteto da jivee v chujbina.
Niakoi imal li e podoben problem?



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: pavlina]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано13.05.02 16:49



S men sa se sluchvali podobni neshta. Az imah zavereno razreshenie ot bashta mi koeto estestveno zagubih. Obiknoveno patuvam sam i posledniq put me sprqha na letishteto. Emigration officer-a tam kaza che po princip ne moga da izlqza v chujbina bez takova razreshenie, no poneje sum bil na 17 tozi put shtial da me pusne. (Ehh.. mnogo qdove im saszdavame na tezi chinovnici, kato che li druga rabota si nqmat )

Obache nishto chudno da popadnesh na po-zul chovek i da imash problem, ako si bez takova razreshenie. Po princip bashtata moje da otmeni razreshenieto vav vseki edin moment pri notarius, obache na men mi e mnogo interesno kak tezi na letishtata shte razberat za noviq dokument?...

Ako trqbva da spazvash zakona - shtom bashtata ne pozvolqva deteto da izliza, znachi ne moje.. Vse pak i toi ima nqkakvi prava.

Uspeh!



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: Zmeu]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 14:36



do kolko godini ti iskat tokova razreshenie.



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: pavlina]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 14:42



az imam podoben problem i iskam da znam dali ako deteto e blagarski grazdanin i resident na druga darzava ili chuzd grazdanin pak shte iskat tova palnomoshtno ot bashtata.

palnomoshtnoto moze da se ottegli. ako bashtata iska da napravi mrasotija vinagi moze da napravi - moze da zavede delo, da se pojavi na letishteto v momenta na patuvaneto, da izprati pismo do letishteto ili granichnite punktove i kup drugi neshta.



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: Zmeu]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 14:43



ti kade ziveesh - v bg ili v chuzbina?



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: az]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано14.05.02 15:32



do 18



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: az]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано14.05.02 15:36



aha, iskat.. az sum tochno bulgarski grajdanin i rezident v druga durjava.. i si iskat razreshitelno.



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbina [re: az]  
Автор pavlina (непознат )
Публикувано14.05.02 16:42



jiveia v chujbina.
tova che i az i deteto sme rezident niama nikakvo znachenie.
Grajdanstvo sushto niama goliamo znachenie. Ako deteto e i s chujdo grajdanstvo protzedurata e po-dulga no vseki roditel zapazva pravoto si da nalaga veto deteto da jivee v Bulgaria. Osven tova ne mislia che deteto moje da poluchi chujdo grajdanstvo bez suglassieto na dvamata roditeli.



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: az]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано14.05.02 18:27



Не само, че искат ами си правят и фотокопие от разрешителното, което остава при тях, за да имат документ в случай, че възникне проблем по-късно.

Забелязвам, че става все по-строго по отношение на децата, което от една страна не е лошо, не може единия да грабне хлапето и да го заведе в чужбина просто ей така, но от друга дава шанс за злонамерени манипулации...
Моят съвет - разбери се с таткото по човешки и не тръгвай без този документ, няма да пуснат детето.

Ние не сме разведени, и двамата сме българи, а аз показвам разрешително от баща им дори когато прибирам децата в България за ваканция, а той остава в чужбина. При смесените бракове е още по-сложно.



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: ellina]  
Авторmegan (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 21:33



Ne se bqh zamislqla , che ako reshi bashtata na deteto , koito jivee v Balgaria , dori i da e dal saglasie moje da go preustanovi. Az imam palnomoshtno , koeto se iziskvashe za deteto pri vzemane na vizata i go pazq , no znachi li tova , che kato tragnem za Balgaria trqbva da nosim palnomoshtnoto? I oshte edin vapros , ako nqkoi moje da mi otgovori - majat mi e amerikanec i iska da osinovi deteto , zashtoto edinstvenoto neshto , po koeto moje da se razbere , che ne e negovo dete e familiqta /imam predvid , che otnosheniata sa kakto s istinski roditel/ , dali e neobhodimo da iskame saglasieto na bashtata, makar che toi dori ne se e interesuval kade tochno se namira negovoto dete?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.