Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:38 24.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: megan]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано15.05.02 02:21



Дори и бящата да не иска детето да напусне БГ, документ за това може да се вземе от съда- т.е. по съдебен път да се сдобиеш с подобно.
За осиновяването - също в съда в БГ може да се реши проблема. При положение че детето живее примерно 10 години с друг татко сигурно ще са на твоя страна.... Няма представа де - но не е невъзможно.

За това детето да стане гражданин на друга държава без съгласието на бащата няма проблем, стига законите в тази държава да го позволяват. Но в повечето западни държави считат съпруга който се грижи за детето за баща. И във визата им пише - "да придружава баща си". Нашия нов татко е българин и имаме разрешение от съда да напуснем страната с което вадих визата. Както и вси4ки друго необходими ми документи - когато в съда се покаже 4е бащата не плашта издръжка и от доста време не се е вясвал не е нещо труднод а се направи.
А на границата никой не ми го е искал. Просто ни видяха двама родители с дете и въобще не се замислиха да ни питат за друго.



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: [desi]]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 14:45



kak vze tova razreshenie ot sada.
chuvala sam za dela deto se tochat s godini.
zavede li delo?
edno sadebno reshenie e radikalno razreshenie na problema no kak stava?

nie ziveem v chuzbina i bivshijat mi saprug ne e plashtal ot dve godini izdrazka za sina si.



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: [desi]]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 14:48



mozesh li da mi dadesh koordinatite na advokat koito se zanimava s takiva dela.

kakvi sa shansovete za uspeh?

email: marcelabush@hotmail.com



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: [desi]]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано15.05.02 16:57



деси, не занам кога за последен път си пътувала с детето в отсъствие на другия родител.
Аз за първи път установих колко са се променили нещата през ноември м.г. Досега и на мен не ми ги бяха искали тези документи и разрешителни, но все пак е добре да имаш едно наум.
Говоря от личен опит.



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: ellina]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 18:29



dkolkoto razbiram desi ima vtori sparug balgarin i kato patuvat trimata ( s deteto ot parvija brak) ne e imala problem. no verojatno na pasportnijat kontrol ne sa se usetili.



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: az]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано15.05.02 18:40



Това наистина е много ново. До сега и да е имало наредба не се е спазвала, но от 10тина месеца насам наистина следят по-стриктно.



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: az]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано17.05.02 23:09



Ами аз направих вси4ко когато се омъжих повторно - бах в БГ и адвоката който ме развежда го направи отново - за около 4-5 месеца, като не сме ходили по съдилища освен на едно дело. Но на нашия бащата при нас му беше безразлично според мен. Както и да е - съда може да прецени какви са интересите на детето и да даде правилно решение. а за това 4е ставало за години незнам - мисля 4е е по бързо но зависи да не се "усу4е" нещо някой....



Тема Re: detza na razvedeni roditeli i chujbinaнови [re: pavlina]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано18.05.02 00:26



Аз предполагам че всичките дела са подобни - съда преценява кое е най добро за детето - и дава решение. И обикновенно не се случва да реши да остави детето без майка в БГ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.