Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 25.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема А има ли българи в Кипър?нови  
Автор leni (vseznaeshta)
Публикувано18.04.02 15:15



Канво ще ми кажете за тази страна и хората?Какво е отношението им към
българите,работещи там?



Тема Re: А има ли българи в Кипър?нови [re: leni]  
АвторlvanFL (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 20:25



predi godini s6m hodil tam kato turist do gr8tzkata chast. horata biaha mnogo prijat6elski. Seki se chudeshe kak mozhe da s6m otis7l tam kato turist a da ne t6rsia rabota (p6tuvah kato b6lgarin). Razbrah che ima mnogo b6lgari raboteshti stroitelna rabota a i che lesno se stava shofior na taksi koito vadiat okolo hiliada dolara na mesez. Tova obache beshe predi godini...mnogo e veroiatno neshtata da sa se promenili ottogava.



Тема Re: А има ли българи в Кипър?нови [re: leni]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 15:37



Просто невероятно-нима тази страна е необитаема?



Тема Re: А има ли българи в Кипър?нови [re: leni]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано05.05.02 11:22



Здравей,
живях там 5 години / в гръцката част /, остовът е по-подхдящ за туризъм отколкото за работа и живот, но българи има много. Въобще има много чужденци, работещи в почти всички сфери - туризъм, shipping, строителство, домашни помощници...Шофьори на такси, честно, не съм виждала други освен местни.

Хората са дружелюбни докато те възприемат като турист и евентуален купувач, разберат ли, че живееш там постоянно нещата се променят и особено на жените не им е никак лесно. Кипърките ни гледат подозрително - потенциална заплаха, ще ми вземе мъжа, кипърците очакват да сме повече или по-малко for sale...
Ами общо взето арабски манталитет примесен с диалектен гръцки, ниско образование и изключително висок стандарт на живот / за кипърците де, не за нас /
Питай, ако те интересува нещо по-конкретно, може и да го знам.
Късмет.



Тема Re: А има ли българи в Кипър? [re: ellina]  
Автор leni (vseznaeshta)
Публикувано05.05.02 14:00



След като си живяла 5 години,предполагам че си работила там!В коя
област?Аз очаквам да замина в най-близко време в областта на
ресторантьорството.За първи път ми е и много се притеснявам от
предстоящият ми живот там.Навярно повечето момичета и жени
отиват там,за да си правят кефа или да си намерят мъж(или любовник)
докато аз нямам никакви подобни цели и намерения,и се страхувам че
ще ме вземат точно за такава.Затова именно се интересувам за
хората и страната.
Ако наистина си работила там,кажи ми моля те какво е отношението на
работодателя и останалият кипърски и чуждестранен персонал!?Едва
ли се отнасят добре и очаквам възможно най-лошото,но когато човек
знае и е подготвен за това е по-поносимо.
Познаваш ли българи в Кипър които са живели или работили там,или
все още са там?Интересуват ли се от сънародниците си или си
оставот коравосърдечни както повечето у нас?Питам не защото искам
да ми съдействат за нещо,а само за да зная че има българи с които
бих могла да споделяме и да не се чувстваме единаци в чужда страна.
Ако желаеш,можеш да ми пишеш и до електронната поща:eli-76@bitex.bg



Тема Re: А има ли българи в Кипър?нови [re: leni]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано05.05.02 16:41



Не искам да те разочаровам, но каквито и цели и намерения да имаш, ще те вземат точно за такава Не им се сърди , те така си разсъждават, а и поведението на много от българките в Кипър не допринася за доброто ни име.
Не занам в кой град отиваш, но в Лимасол има клуб "Отечество" и Съюз на Българите в Кипър.
Дълго търсих координатите на председателя на клуба Атанас Койчев, но съм загубила визитката, а на членската ми карта не пише нищо друго освен колко вноски съм платила...няма адрес, няма телефон ..нашенска работа но обещавам да потърся по-старателно и да ти ги дам. Клубът е приятен и отворен за всички, там можеш да намериш съчувствие, съвет, правна консултация, български вестници и най-вече други българи с които да си изпиеш кафето или бирата в свободния ден. Наско Койчев е зъболекар, женен за кипърка, слънчице и достоен човек, който се опитва да помага винаги и всъщност изпълнява функциите на както винаги спящтото ни консулство.
Не знам с какъв договор заминаваш, но ще си позволя съвет: не допускай никой работодател да ти взема паспорта по какъвто и да е повод, много от тях се опитват да го правят за да те държат под контрол, но нямат никакво право по закон.
Какво още... да, много внимателно с кипърците, наистина имат закон по който могат да те екстрадират за отрицателно време, ако омъжена кипърка се оплаче официално, че се опитваш да и вземеш мъжа, звучи нелепо, но е истина, познавам момичета, които си изпатиха без дори да имат вина...

Ами това е за сега, ще ти дам координати на клуба, и най-важното горе главата...никой не може да ни засегне ако ние сами не го допуснем.

Поздрави.



Тема Re: А има ли българи в Кипър?нови [re: leni]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 15:57



imah priqtel kiparetz i vsichko tova koeto kaza ellina e vqrno

za zenite tam e mnogo gadno.
balgarkite se schitat za prostitutki.
rabotodatelite iskat da spjat s tjah.
vaobshte sa kato arabska darzava, vapreki che sa hristijani.
bogati sa. no mnooooogo primitivni vav vzaimootnoshenijata si i povedenieto si.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.