Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 21.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дубай-страната на мечтитенови  
АвторПипи (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 22:54



Iskam da zamina za Dubai i sabiram vsiakakva informacia! Interesuvam se nai-ve4e s koia firma da zamina, za6toto razbrah, 4e ima mnogo izmamnici, koito obe6tavat niakakvi pari, no realno ti davat polovinata. Molia, pi6ete kak e jivota tam i kakva e vazmojnostta da se spestiat niakakvi pari. Predvaritelno vi blagodari! Istina li e, 4e Dubai e stranata na me4tite???

Pozdravi ot men na vsi4ki bulgari izvun Bulgaria!!!



Тема Re: Дубай-страната на мечтите [re: Пипи]  
АвторlvanFL (Нерегистриран)
Публикувано01.05.02 06:30



Dubai ne e strana niama nachin da e stranata na mechtite.



Тема samo za PIpi!нови [re: Пипи]  
АвторAz,koito znae vsichko za dubai (Нерегистриран)
Публикувано01.05.02 21:13



Zdravei Pipi,

za Obedinenite Arabski Emirstva(i po-tochno, za vazmojnostite balgari da rabotiat tam) moga da ti napisha kniga ,no mislia ,ne vsichki podrobnosti shte sa ti interesni.Zatova po sashtestvo:
Ne che e tolkova ot znachenie i samo za tvoia informazia-Dubai naistina ne e darjava,a samo edno ot 7te arabski emirstva ot koito se sastoi darjavata OAE.
Za po-udobno, niakoi go narichat "Ikonomicheskata stoliza na OAE" , "Zlatniat grad" , "Grada na mechtite" i t.n.Ti si go narichai kakto ti haresva.
Dali edna balgarka da zamine da raboti v Dubai tochno, e vapros koito valnuva ne samo tebe,a moje bi i stotizi drugi momicheta,a sashto i tehnite roditeli!

Tam kakto vav vsiaka kapitalisticheska darjava se raboti mnogo! Po zakon,rabotnite dni sa 6(shest) i samo edin den v sedmizata se pochiva.Rabotnia den e osem chasov,no ako se naloji rabotish i po poveche(10-11-12 ch.)Kato dopalnitelnite chasove se plashtat ili se kompensira s dopalnitelni pochivni dni.Mnogo e goreshto prez tzialata godina,no pak absoliutno navsiakade e s klimatizi.Absoliutno e ne vazmojno da se stoi i raboti v Dubai "na cherno".Ako otivash tam na rabota,zadaljitelno zaminavash s Trudov dogovor i Rabotna viza.Dogovora go podpisvash tuk v Balgaria.V nego sa opisani vsichki nai-vajni neshta vav vrazka s naemaneto ti na rabota.V Dogovara pishe pone: Koia kompania te naema ,kato kakva,za kolko vreme ,ot koga,kakva ti e zaplatata,kolko dni ti e otpuskata,kolko dni v sedmizata i po kolko chasa shte rabotish,na koe miasto vav firmata,gore dolu kakvi shte sa ti zadaljeniata,vsichki podrobnosti okolo vadeneto na rabotnata viza,koi poema razhodite za samoleten bilet i vse raboti ot toia rod...
Po pravilo vseki balgarin zaminava za tam s vsichki razhodi po naemaneto i zaminavaneto za smetka na rabotodatelia(kompaniata) deto go naema.Vsichko e za tiahna smetka i nishto ne ti odarjat ot zaplatata.Ako obache iskash da si prekratish dogovora po tvoia iniziativa togava shte triabva da si platish razhodite za naemaneto.(viza i sam.bilet).okolo 400$.Nikoi ne moje da te darji tam nasila.a i niama zashto, kato se ima pred vid che za osvobodenoto ot teb miasto chakat stotizi indiizi,filipinzi,pakistanzi,bangladeshzi,shirilankiizi,birmanzi..(ako profesiata s koiato si ne e na visoko kvalifiziran spezialist-Injiner ili Menijar);egiptiani,livanzi,marokanzi,siriizi,indiizi,filipinzi..(ako si na sravnitelno visoka pozizia);amerikanzi,kanadzi,anglichani,evropeizi(ako si s pozizia na visoko kvalifiziran spezialist)
Ne se zablujdavai obache! Balgarite nikoi ne gi naema na visoki pozizii! bez znacheni s kakvo obrazovanie si i koko ezika govorish.Za Injineri i Menijari si naemat samo Amerikanzi, Anglichani,Evropeizi,Livanzi.Egiptiani.Indiizi,Filipinzi.Ima i poniakoga izkliuchenia no nikoga ne se otnasiat za Balgari! Ne che ne e vazmojno Balgarin da stane shef,no SAMO sled kato e rabotil na miasto.T.e. osven da si mnogo obrazovan i ambiziozen e zadaljitelno da imash opit i v po-niskite pozizii v tvoiata kompania.Az poznavam mnogo Balgari,koito zaminaha ot tuk kato servitiori/ki,barmani/ki,rezepzionisti/ki i vse podobni .A sega sled 1-2-3 godini rabota na miasto zaemat mnogo po-visoki pozizii i saotvetno poluchavat visoki zaplati.
Edinstvenia shans(v 99.99% ot sluchaite) na Balgarkata e da zamine parvonachalno v Dubai kato slujitel v niakoi ot mnogoto 5 ili 4 zvezdni hoteli i tam na miasto da tarsi vazmojnosti, koito za nahodchivia chovek sa neogranicheni!
No! Zaplati ot po 3000$ za Balgari v Dubai Niama!
Zaplatite v hotelite za obvslujvashtia personal sa okolo 300$ Kato plius bakshish i niakoi drebni dalaverki moje da se izkarat obshto 500-1000$ na mesez. Mnogo e razlichno i individualno za vseki.No tova deto se vadi e chisto.Kvartira ,tok,hrana,medizinskinzastrahovki, sa bezplatni.
Nai-dobre po prinzip sa momichetata koito imat sili da se klasirat za Stiuardesi.Osnovnata zaplata e 1000$ plius letatelnite chasove koito se plashtat dopalnitelno, si dokarvat okolo 2000$ obshto na mesez.No da si Stiuardesa v Dubai e dosta trudno.Ne e obache nevazmojno.Lichno poznavam dosta takiva.
Izobshto ne e viarno che v Dubai ima niakakvi ogranichenia!
Az lichno naricham OAE(v tova chislo i Perlata na Srednia iztok-Dubai)-"Jensko Tzarstvo" Ako si edna umna jena-Dubai e tvoeto miasto.Strogi zakoni,visok moral,



Тема Re: samo za PIpi!нови [re: Az,koito znae vsichk]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 15:33



Знаете изключително чного за Дубай!Да не би да имате фирма,която изпраща
работници за там?
Знаете ли нещо за Кипър?
Благодаря ви!!!



Тема za leni!нови [re: leni]  
АвторTozi deto znae... (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 16:36



Zdraveite leni,
nauchil sam dosta neshta za jivota irabotata na Balgarite v Dubai pokrai moia biznes,deto go pravia ot niakolko godini s moi tamoshni partniori.Dosta chesto hodia tam,i sam sreshtal mnogo Balgari i mnogo sme govorili kak se chustvat i kup drugi podrobnosti.Imam info i za Kipar,no ne tolkova podrobna i viarna kakto za OAE.Ako chovek ima kasmet da popadne na miastoto si,smiatam che niama znachenie kade e!
Uspeh!
P.S.
Tova mi kaza edno momiche-Balgarka,edna ot parvite pristignala na rabotav Dubai predi 4 godini:
Ne znaeh izobshto kade idvah,niamah nikakva dostoverna info,no reshih ,po-dobre da opitam i da ne se poluchi,otkolkoto tzial jivot da me e iad che ne sam probvala pone..
Taka che .opitvai..



Тема Re: za leni!нови [re: Tozi deto znae...]  
Автор leni (vseznaeshta)
Публикувано05.05.02 14:13



Благодаря ви за мнението,което оценявам и вярвам,че е така.Всеки би
рискувал заради бъдещият си успех.Но също така е много полезно за
заминаващият да знае от начало за обстановката и отношението което
го очаква там,за да бъде максимално подготвен.Щом имате информация
за там,колкото и да е малко ще ми бъде от огромна необходимост.Благодаря
ви още веднъж!



Тема Re: samo za PIpi!нови [re: Az,koito znae vsichk]  
Авторpepi (Нерегистриран)
Публикувано05.05.02 22:59



100%istina si napisal.to4no taka.sega sam v Germany,no seriozno mislja za zaminavane otnovo v Dubai. megdudrugoto az li4no haresvam pove4e Abu Dhabi. 6te pi6a pove4e drug pyt



Тема za Pepiнови [re: pepi]  
АвторAz deto... (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 12:43



Zdravei Pepi,
kakvo pravish v Germania? Uchish li ili rabotish neshto?
Az mislia, che ako si na rabota, si IT spezialist.
Sashto taka smiatam che v OAE moje i da se cuvstvash po-gotino.
Poznavam edno momiche koito raboteshe v Hotel "Dana" v Abu Dabi kato servitiorka ,no po prinzip si beshe kompiutaren spezialist.Izkara v hotela niakolko meseza i posle si nameri rabota po spezialnostta.GM na hotela beshe goliam harabia i ne i pravi nikakvi spanki pri napuskaneto,dade i reliist.Zapochna si rabota v drugata kompania i veche niakolko godini e v Abu Dabi, i izobshto ne iska da hodi nikade drugade.
V Abu Dabi e goliam kef-SPOKOISTVIE!I mnogo zelenina.
V Dubai e ludniza-prekaleno amerikazirano,no sashto e hubavo,ako si na gotina rabota i vzemash povechko pari.
Dano da ti se sbadnat planovete!
Uspeh!



Тема Re: Дубай-страната на мечтитенови [re: Пипи]  
АвторSugar (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 11:54



Edva li moga da kaja mnogo poveche, poradi izcherpatelnite otgivori predi men. Giveja ot 3 godini v Dubai i sum prejivjala mnogo hubavi i loschi momenti. Spored men vsichko e vupros na kusmet. Poznavam bulgari, koito sa mnogo dovolni i takiva , koito sa mnogo nedovolni. Az lichno doidoh za rabota kato servitorka predi 3 godini, ne me pitai kolko nevoli i problemi mi kostvasche da scocha na po-dobra pozitsia i zaplata. No eto che sega rabotja v edna angliiska firma v Dubai i vodja dosta normalen jivot. Scoro se zapoznah sluchaino i s edna bulgarka menagerka na beauty salon, no naistina e rjadkost tuk bulgarin da dostigne na vurha. A ako pitasch men Dubai e po-dobur izbor ot Abu Dhabi, ako si mlada i ti se jivee(vupreki vsichko). Abu Dhabi e tvurde spokoino i e po-trudno da sreschtnesh evropeets ili njakoi sebepodoben na ulitsata. Po-zatvoreno e, po-strogi sa zakonite i ogranichenijata ti schte sa po-golemi. Dubai e suvkupnost ot vsichki natsionalnosti i schte ti bude interesno da obsctuvasch s tolkova razlichni hora i kulturi. V Dubai vsichko e novo, a i osnovnia potok ot turisti e tuk. Tova razbira se e moeto lichno mnenie. Hodila sum v Abu Dhabi 6-7 puti, no samo za po 2 dena prestoi v kurortite prez pochivnite dni i praznitsite, no dori i hotelite v Dubai sa mnogo po-dobri.
Nadjavam se da sum bila polezna. Kusmet.



Тема Re: samo za PIpi!нови [re: Az,koito znae vsichk]  
АвторlT (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 00:56



Значи в страната на мечтите трябва да работиш 2-3 години по 8-10 часа на ден за да докараш към 1000$ заплата!!! Ами аз за толкова време се преквалифицирах на IT специалист и сега вземам повече от 1000$ в България! Къде тогава е смисълът на цялото упражнение? Че там си принуден да полагаш тези усилия а тук трябва да си го наложиш сам ли???




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.