Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 23.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема IMA LI ALGARI VAV VENEZUELA  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано19.04.02 20:49



Tarsja nbalgari, koito da jivejat vav venezuela, shte s eradvam na otgovor. Chao



Тема Re: IMA LI ALGARI VAV VENEZUELAнови [re: TONl]  
Автор MacGyver ()
Публикувано22.04.02 22:16



A mi az v momenta sum v Port of Spain, Trinidat, na okolo desetina mili ot Veneciula rabotia na neftena platforma i sum tuk za okolo mesec, sled koeto se pribiram v shtatite, a dali shte idvam otnovo vse oshte ne znam. Doktora na platformata sushto e bulgarin no toi utre si zaminava za okolo mesec v BG i pak shte idva sled tova. Ti kakvo pravish vuv Venecuela, da ne bi sushto da rabotish v Oilfielda, moje da sme kolegi. Az moje esenta da otida za niakolko meseca vuv Venecuela, no oshte ne e sigurno.



Тема Re: IMA LI ALGARI VAV VENEZUELAнови [re: MacGyver]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано22.04.02 22:48



Az vse oshte ne sam tam. Varnah se predi mesez ot Venezuela. Interesuvah se dali moga da iskaram njakaolko semestara i praktikata si tam. Zatova i tarsja balgari, za da ne se pobarkam sama tam. Az sam inache v Germanija i ucha Latinoamerikanistika s osnovna Zona na izsledvane Venezuela. Ti ot kolko vreme si tam?



Тема Re: IMA LI ALGARI VAV VENEZUELAнови [re: MacGyver]  
АвторPaula (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 08:46



Az sum dosta dalech ot Venetzuella, no ima golyama veroyatnost da otida tam. Predpolagam, che shte e za kratko. Iskam da popitam kak e zhivotut tam. Raztrevozhena sum ot tova, koeto chuvam naposleduk. Ti kakvo pravish tam, kak si popadnala i kolko vreme vuznameryavash da ostanesh. Za suzhalenie nyamam computer vseki den i mozhe bi shte moga da procheta otgovora ti chak v petuk. No molya te, pishi mi!



Тема Re: IMA LI ALGARI VAV VENEZUELAнови [re: TONl]  
АвторPaula (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 08:50



Mislish li, che bi mogla da zhiveesh v Latinska Amerika?



Тема Re: IMA LI ALGARI VAV VENEZUELAнови [re: Paula]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 20:24



Az ne sam tam, no bjah tam i po prinzip kato si zavarsha obrazovanieto moje bi da se iznesa natatak. Otnachalo bjah shokirana ot brutalnata mizerija, no posle vidjah che vsashtnost nie sme izostanalite. Dnes njamam vrame da pischa, no utre scgte ti napisha po-podrebno kakvo vidjah az.



Тема Re: IMA LI ALGARI VAV VENEZUELAнови [re: TONl]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 20:03



Kakvo da ti kaja za Venezuela, mnogo zavisi kade pri kogo i za kakvo otivash. Az bjah za kratko vreme, no uspjah da vnikna v mnogo ot tankostite na obshtestvoto tam. Ako idvash ot BG napravo tam, njama da badesh mnogo shokorana, no ako idvash ot zapadna evropa ili severna amerika e po-drugo jache. Klasovite razlichija sa mnogo golemi. Vsichko e amerikanizirano do kostite, samo temperamenta im e ostanal na venezuelzite. Ako si v stolizata Caracas trjabva da te podgotvja, che ste vidish bednite kvartali i shte se shokorash, no sled sedmiza -2 veche sa ti normalni. Bogatite tam sa naistina mnogo bogati, a ne kato nashite izmisleni selski baroni. Neshto nezabravimo ot Venezuela e prirodata. Preporachvam ti da napravish edin tur po r. Orinoko i da posetish Amazona i indianzite. Tova e neshto neverojatno krasivo. tova s koeto sa mi promivali 11 godini glavata v uchilishte, che BG e naj-krasivata strana e laja i izmamam. BG ehubava i mie rodina, no prirodata i jivotinskijat i svjat nemogat da se namajat i na kutreto na Venezuela. horata sa mnogo uchtivi 8e navsjakade ima prostazi, no ne i tolkova mnogo kato v BG). Kriminaliteta v golemite gradove kato Caracas i Maracaibo e visok, no tova e vapros na podhod. Ako ne gi provozirash s parsteni i dr, takiva skapi raboti vkluchitelno i drehi njama opasnost. Az bjah samo s edin plastmasov chasovnik. Po-dobre mi kaji s kakva zel schte hodish tam, ot kade idvash i dali si rusa sas sini ochi, togava moga da ti kaja poveche.Do skoro



Тема Balgariqнови [re: TONl]  
Авторmarina (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 20:42



." tova s koeto sa mi promivali 11 godini glavata v uchilishte, che BG e naj-krasivata strana e laja i izmamam" lele ,TONI , po-golqma glupost ne bqh sreshtala dosega , uverqvam te. A v Internet chovek sreshta kakvi li ne gluposti... Ako pitash mene vmesto glavata da ti bqha promivali pone mozaka , che mojeshe da se aktivira nqkakva normalna mislovna deinost. Balgarskata priroda si e hubava i bez tvoeto mnenie , no zashto si tragnala da q sravnqvash s ujnoamerikanskata , koqto e savsem razlichna. Venecuela navqrno e edna unikalna strana , no takava e i Balgariq i zatova si q haresvame i obichame. Obiknoveno rodinata ni se struva nai-krasiva , zashtoto e mqstoto , kadeto sme se rodili , kadeto sme bili deca , igrali sme s nashite parvi priqteli , prejivqli sme nashite parvi lubovi , v rodinata jiveqt nashite roditeli , blizki ... Tova q pravi razlichna ot vsichki drugi mesta na sveta. Kakto se peeshe v edna pesen :"...no na sveta e Balgariq samo edna , nashata mila rodna strana..."
Az jiveq v Amerika , haresvam q i se chvstvam dobre, no za men rodinata si ostava edna i zavinagi obichana.



Тема Re: Balgariqнови [re: marina]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 21:16



Vij Marina, neka da badem obektivni. Ti si prava che tova si ostava tvojata rodina, tvoeto otechestvo, az ne sam tvardjala i obratnoto. No kogato stava za flora i fauna neka da badem chestni sprjamo nas, neka ne badem nazionalisti, a realisti. Razbira se, che e hubavo iz Rila i Pirin i che nashata kultura e interesna, prirodnite ni bogatstva v sravnenie s tezi v jugna amerika sa ogranicheni. Pod prirodni bogatstva imam v predvid, ne poleznite izkopaemi. Kaji mi v BG ima li na edin ostrov ot ne poveche 30.km poveche ot 4 klimatichni zoni. Tova e vpechatljavashto. Bila li si njakoga v Djunglata? Vijdala li si naj.visokijat vodopad na sveta (namira se vav Venezuela i se kazva Santo Angel). Samo na edin pazar v Brazilskata chast na Amazona edin uchen e otkril poveche ot30 vida riba kojato ne se poznata v sveta, a kolko drugi neshta ima koito vse oshte ne sa vidjani i izsledvani. Az govorja za prirodno bogatstvo, a ne kakvo me kara da chuvstvam edna strana rodina. Ne me razbiraj pogreshno, a ne mi kazvaj che govorja gluposti, zashtoto spezialnosta mi e Latinoamerikanistika i moje bi poznavam neshtata po-dobre ot teb i vseki den trjabva da sravnjavam njakoja chast na sveta s Lat. Amerika. Az ne sam v Amerika, no sashto nesam i v BG. Za US amerikanskata priroda ne moga da ti kaja mnogo, zashtoto edinstvenata zelelnina kojato vidjah tam, beshe v Central Park. Vsichko hubavo i neka ne badem ignoranti.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.