Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:03 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Ima li niakoi v Izrel? Pishete!  
АвторTutu (Нерегистриран)
Публикувано20.02.02 20:27



Lipsvat mi priateli v Izrael



Тема Re: Ima li niakoi v Izrel? Pishete!нови [re: Tutu]  
Авторspasilse (Нерегистриран)
Публикувано22.02.02 23:15



che ti kvo pravish tam be,tutu.ja begai dokato e vreme,da ne iztarvesh poslednija vlak.



Тема Re: Ima li niakoi v Izrel? Pishete!нови [re: Tutu]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано06.04.02 17:42



Za jalost ne jiveja v Izrael, no ako iskash mojem da si kontaktuvame. Az sam v Germanija-Berlin.



Тема Re: Ima li niakoi v Izrel? Pishete!нови [re: TONl]  
Авторtuti (Нерегистриран)
Публикувано06.04.02 22:04



Toni,kade si? Pravi mi vpechatlenie, che zashtitavash evreite i ti li spadash kam tiah,zashtoto ,az da.Ot koi grad si v BG



Тема Re: Ima li niakoi v Izrel? Pishete!нови [re: tuti]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано06.04.02 23:15



Az sam ot Sliven. Dati kaja chestno ne poznavam nito edin evrein, no sam si izgradila moeto mnenie po vaprosa i sam na tjahna strana. Vsashtnost se zapoznah s edin evrein predi 3 sedmizi v samoleta ot Caracas za Milano. Beshe maj na vazrast i malko otkachen, no beshe evangelist i moje bi zatova beshe tolkova barboriv. Ti ot ot koj grad si v BG. Kade jiveesh v Izrael? nadjavam se sche si dobre, zashtoto tova koeto gledam po televizijata ne e mnogo uspokojavashto. Chao i do skoro.



Тема Re: Ima li niakoi v Izrel? Pishete!нови [re: TONl]  
Авторgalit (Нерегистриран)
Публикувано07.04.02 12:44



e kak moze da ti lipsvat prijateli v Israel. Tam horata sa tolkova prilepchivi na vsjaka krachka predlagat prijatelstvoto si. Ako tolkosa si sam zvunni v "Ole Bulgarija" v Jafu, tam shte te pokanjat na njakoe meroprijatie, shte se zapoznaesh z bulgarcheta. Sega sigurno ba aretz se zivee trudno, moze bi puk da si se vurnesh v rodinata BG pri starite prijateli..



Тема Re: Ima li niakoi v Izrel? Pishete!нови [re: galit]  
АвторTuti (Нерегистриран)
Публикувано07.04.02 14:26



Galiti ma kore? At ola hadasha ulai? Kade si? Ti sigurno znaesh, che pri olimite niama priatelstvo samo pri nujda. Az sam v Rishon le zyyion.Kade si jiviala v IL uspeh METOKA



Тема Re: Ima li niakoi v Izrel? Pishete!нови [re: TONl]  
АвторTuti (Нерегистриран)
Публикувано07.04.02 14:33



Hi, Toni radvam se da kontaktuvame. Prava si sega v Israel se jivee trudno,no nie sme silni i shte pobedim.Ne znzam ti kak si,no mene posledno vreme me e nalegnala maka po Balgaria lipsvat mi priatelite{istinskite}. ti kak si tam kak se chuvstvash dalech ot BG .Pishimi za teb. Uspeh



Тема Re: Ima li niakoi v Izrel? Pishete!нови [re: Tuti]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано07.04.02 22:00



Kakvo da ti kaja, BG mi lipsva, no i razocharovanijata mi ot BG sa mnogo golemi, predi vsichko ot "istinskite" prijateli. Predi se prebirah s takova netarpenie, ostavjah kufarite i bjagah da gi vidja. Javno vremenata se menjat i horata s tjah. Az pochti njamam veche prijateli tam. Kato se varna obajdat se samo da si vzemat podarazite ili da me razpitvat i posle da klukarstvat. Mnogo ama mnogo sam razocharovana. Predi se pribirah za 1 mesez, sega za ne poveche ot sedmiza. Na men majka mi i sestra mi jivejat v Garzija, zatova se pribiram samo da vidja kak e baba mi i bashta mi. Sashto taka se pribiram za da hodja do Sofija da si kupuvam knigi. V malak grad kato Sliven izborat ne e mnogo goljam. Mojata parva spezialnost tuk e Latinoamerikanistika. Trudno si namiram knigi, a s ispanskija vse oshte ne sam do tam za da cheta v original, no vse njakoga shte stane. Ti kakvo pravish v Izrael. Tam si s tvoite roditeli ili sama? Uchish li? Shte se radvam na otgovor. Chao



Тема Hi, Toniнови [re: TONl]  
АвторTuti (Нерегистриран)
Публикувано07.04.02 22:19



Toni shte pisha utre dalgo skapana sam.



Тема Re: Hi, Toniнови [re: Tuti]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 14:58



Chakam s netarpenie.



Тема Re: Hi, Toniнови [re: TONl]  
АвторTuti (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 21:41



Hi, Toni kak si vchera chetoh niakolko pati belejkata ti. Radvam se ,che pone ti si razbrala kakvi sa horata v BG,zashtoto,az vse oshte ne moga da go proumeia i postoianno si zadavam vaprosa kakvo stava v Bg i s balgarite. Az jiveia v Izrael ot1996 ,kato legalna vsashnost sam s izrelski pasport. rabotia, kato pedikurist, a maja mi kato psiholog imame i 10 mesechno momichentce Sharon. radvam se ,che pone na neia shte predlojim razlicho badishte ot tova v Bg. Samo tova za sega me spira da se varna v bg.Saprugat mi pak izobshto i na ekskurzia ne iska i da hodi v Bg. roditelite ni ni poseshtavat chesto. Napravimi silno vpechatlenie spetcialnosta,koiato uchish kade shte ya uprajniavash?Yavno ne ti se vrashta v Bg. Zasega bai



Тема Re: Anecdot(bez loshi 4uvstva)нови [re: Tuti]  
Авторneutralen (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 22:05



Zna4i,tova stava v Germania.Patuva edin avtobus s evrei,na poklonenie vuv edin concetracionen lager.No avtobusat se 4upi do edno selce i shofeurut otiva da tursi pomosht ot nai-blizkata kushta v selceto.4uka toi na vratata i edin germanec otvaria.
"Mnogo se izviniavam za bezpokoistvoto,no karam pulen avtobus s evrei kum concentracionniat lager i avtobusat mi se s4upi.Mojete li da mi pomognete?"
Germanecut: Sus radost bix vi pomognal ,no imam samo edna mikrovulnova pe4ka.."


Mai evreite zapo4naxa da si zabraviat yroka ot predi 57 godini.



Тема Re: Anecdot(bez loshi 4uvstva)нови [re: neutralen]  
АвторTuti (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 22:13



Isled, kato niamash loshi chuvstva ,zashto go napisa? Moge samo da zavijdate na evreite ida se prasnete ot yad



Тема Re: Ima li niakoi v Izrel? Pishete!нови [re: TONl]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано09.04.02 02:03



axa..tochno taka ..hem evrein ,xem evangelist....ex vsestranno razviti lichnosti sa tova novite "evrei"...
Znaesh li tuk po kakvo poznavash koga edin chovek e evrein...po tova che ne se hvaliat s "evreistvoto".Istinskite evrei sa tezi deto ne nosiat peruki i ne zapochavt da se prevuznasiat...che sa evrei.Istinskite evrei sa mnogo umni,inteligentni,umereni...
Imam cial kup priateli-5-6 pokolenie evrei tuk.Durjat si na tradiciite,koito im pomagat mnog, no ne sa novoizliupeni fanatici.
Novoizliupena fanatichka evreika beshe ruskinkata deto haber si niamashe ot tova shto e evrein,ama baba i bila evreika,ta pokrai tova i tia tuk s zelena karta...Viarno babata v Suiuza,ama vnuchkata tuk.....Ta tia si vzemashe vakancia i po Hannukah....Xa...Vsichki znaem che tova e "izmislen" praznik. Tukashnite evrei go izpolzvat chtoto e pokrai Koleda...decata im da ne se chuvstvat izolirani...

Moeto momiche...mujut ti kato pliue BG tolkova mnogo ...koi mu dade da zavurshi psihologia bez da triabva da plashta za tova? I koi te izuchi v gimnaziata(ti imahs li zavurshena gimnazia?)
Aman ot takiva ...i ot svetcite po-sveti....



Тема za razgovoriteнови [re: doktorka]  
АвторlvanFL (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 03:13



razbrahte li sega che lichnite razgovori po dore da si gi vodite lichno che inache seki ti nadnicha prez ogradata



Тема Za doktorkataнови [re: doktorka]  
АвторTuti (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 13:48



Skapa mi doktorke, iskam da ti kaja ,che 1,az sam 100% evreika tai,kato sam se Omajila v rabanut, asaprugat mi e mesten i niama nishto obshto s Bg toi dori ne e balgarin.2 Imam zavarshenno visho obrazovanie po sotciologia ,no tai,kato v Israel trudno se namira rabota za spetcialnosta mi vremenno raboteh ,kato manikurist(zavarshihkurs vIsrael).Spetcialno na mene Bg nishto ne mi e dala osven osn. obrazuvanie tai, kato sm ucila izvzn predelite i. I naistina kakvko moje da se pravi v BG na ekskskurzia osven da te oberat ili niakoi tap servitior da te iznudva.Nima e laja?



Тема Re: Za doktorkataнови [re: Tuti]  
Авторtanja (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 15:05



Tova ve4e e jivo nahalstvo ot tvoia strana. Uj tarse6e priateli i to balgari, a izvednaj izsipa pak pomiata po Balgaria. Kato ne iska6 daje i na ekskurzia da doide6 vav Balgaria, kato ne si polu4ila ni6to ot tazi strana za kakav 4ep ti sa tezi balgarski priateli? Ne 4e nie ne znaem, 4e i izraelski priateli ti lipsvat. A ina4e tova koeto e napisala doktorkata e i moe li4no nabludenie. Po ste4enie na obstoiatelstvata jivotata me e sblaskal s mnogo evrei ot razli4ni nacionalnosti. Nai-ba6 evreite sa ruskite evrei s niakoia dale4na prababa ot evreiski proizhod. Misliat se za veliki. I niakolko 4oveka, koito poznavam sa naistina veliki, no ne za6toto sa evrei, a za6toto sa do6li ot Rusia tuk dobre obrazivani, dobre vazpitani i nau4eni da misliat.



Тема Re: Anecdot(bez loshi 4uvstva)нови [re: neutralen]  
Авторrp (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 18:20



Bravo na teb! Za anecdota.Malko vuprosche( bez kakvito i da e loshi chuvstva):Ti chovek li si ili chovekopodobno?Nishto losho,kakvoto i da si,zaslugavash da si giveesh.S mikrovulnova pechka.Na vremeto baba mi imashe pesht na dvora.Do nas giveeha evrei.Mai na nikogo ne hrumna tozi ili podoben anecdot.Kakvi zadrusteni sme bili vsichki,a? Taka sme glupacite,giveem si shtastlivo zaedno,bez problemi.Koi kato nas.



Тема Re: Tutiнови [re: tanja]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 21:15



Zdravej Tuti. Mislja, che IvanFL ima pravo, po-dobre shte e da si razmenim E-Mail -ite , zastoto njakoj hora gi izbiva ne edin ne razbran patriotizam. tzvete25@hotmail.com

Izprati mi tvoja adres shte ti pisha poveche.



Тема Re: Za doktorkata i tanjaнови [re: tanja]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 21:33



Uvajaemi Balgarki i patriotki!
Az kato balgarka, a ne kato evrejka ili neshto drugo shte vi kaja na men kakvo mi e dala BG: Po vremeto na komunizma moeto semejstvo prenadlejeshe kam represiranite, zashtoto djado mi pisheshe stihove za demokrazijata(i saotvetno darjavna sigurnost beshe redoven "gost" u nas. Po tozi nachin oshte ot dete bjah sblaskana s obiski i poboishta i poseshtenija na lageri i zatvori. Prodaljavam da objasnjavam kakvo mi e dala BG: Az mnogo iskah da ucha v Frenskata gimnazija, da-a-a ama to taka ne stava kato si napisah avtobiografijata mi dadoha da razbera, che edinstvenata ezikova gimnazija, kojato mojeh da posetja i to kato 4-ta rezerva beshe ruskata gimnazija (smiliha se nad men zashtoto imah otlichen uspeh). Mojata maika e iskala da uchi medizina, no edinstvenoto, koeto sa i dali da uchi e za med.sestra. Da prodaljavam li da izbrojava?! Znaete li kakvo mi edala oshte BG- unijenijata po granizite. "Otvorete bagajnika, imate li zigari i alkohol, imate li pari, koga..., kade..., zashto......i t.n. Kakvoto imam ot BG az sam si go vzela. I znanijata i vazpitanieto i obrazovanieto i to s mnogo mnogo borba. Jiveja ot 4,5 v chujbina, a sam studentka ot 2 i spezialnost kojato e Numerus Klausus. Vsichko tova ne mi prechi da ja obicham tazi strana i da mi lipsvat prijatelite, roditelite ta dori i neuredizite. No ima i neshto drugo zashto da zagarbim vsichko tuk za edna gola nostalgija, kojato ni kashta ni deza hrani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Za doktorkataнови [re: Tuti]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано10.04.02 00:26



ami ne znam ..da si vidish roditelite? Dokolkoto znaia roditelite sa na osobena pochit pri evreite...



Тема Re: Za doktorkata i tanjaнови [re: TONl]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано10.04.02 00:32



Tochno tova mi e ideiata,mila Toni...Ti si postradala i si uspiala vupreki vsichki prechki i pak ne si pochnala da hvurliash kal i da pliuesh Bg....kakto kazah...aman ot tia deto sa ot sveteca po-svetec...razbirash li ?



Тема Re: Za doktorkataнови [re: doktorka]  
АвторTuti (Нерегистриран)
Публикувано10.04.02 07:43



Hi,doktorke, az naistina obicham i uvajavam mnogo roditelite si ,a i te me poseshtavat dosta chesto. Dati kaja chestno niamam nishto protiv Bg daje ponikoga mi e dosta machno i mi idva da zahvarli vsichko v Il i da me niama, no ,kato se setia za mizeriata iovalcheliat narod se plasha.Minalata godina biah v BG kvo da ti kaja? Absolutno razocharovanie ta BG oShte po zle ot ,kakto ya ostavih.Kaji mi kakvo e tam badeshteto na mladiachovek ot naroda. Yadme e na onia tapatci upravnitcite ni, che sasipaha hubavata ni darjava i dokaraha horata do proseshka toiaga.Zapluime, ako na sam prava .Ti,zashto ne ostana v BG?



Тема Re: Za doktorkataнови [re: Tuti]  
Авторgalit (Нерегистриран)
Публикувано10.04.02 13:18



az puk se mahnah ot Israel slava bogu oshte minaloto ljato. Ne vizdam nikakvo budeshte tam za nikogo, oshte po malko za edno 10 mesechno bebe. Izkarah pochti 4 g emigrantski zivot. Blagodarja! Novodoshlite tam gi tretirat kato bokluk, kato treta kategorija hora. Karat gi da bachkat chistachi i hamali, vupreki che povecheto sa obrazovani i kulturni hora, mnogo poveche ot tuzemcite. Na vsjaka krachka te pitat dali si evrein i samo imaj smelostta da si priznaesh, che ne si ili ne si po majchina linija. Vednaga otnoshenieto kum tebe stava drugo, zapochvat da te tretirat kato bokluk. Mene dori me narichaha "mirizliva gojka".
Vjarno e che davat pari, no ot tezi pari v nikakav skuchaj ne se zabogatjava. Z ednata ruka ti gi davat, a z drugata ti gi vzemat i v krajna smetka si na nulata. Rabotish tezko, za ednata prehrana i naema, deteto e hvurleno na dolnoprobna detska gradina, kojato struva 2/3 ot zaplatakata mi .
Kato zapochna intifadata vche savsem stana nevuzmozno da se zivee. Strah, che ste ti grumnat avtobusa sutrin kato otivash na rabota, strah, che muza ti shte poluchi povikvatelno, strah, che shte zavijat sirenite. Nie si imahme edna postojanna ranica z boepripase - voda, hrana drehi, v sluchaj che se nalozi da presedim v skrivalishteto. A do taja ranica stojaha v bojna gotovnost protivogazite.
Kakvo moze da se postigne v Israel? Ako ne te grumnat na njakoj ugul. Mozesh da si kupish kola. Tupa korejska nekachestvena, kojato tuk struva majka si i bashta si. Tupa panelka, neshoi kato sifijskite v Ljulin, deto struva 200000 dolara min. i trjabva de i se zagrobish da ja izplashtash cjal zivot. Deteto njama da poluchi dobro obrazovanie. V Israel uchilishteto e gola voda. Naj mnogo da go mlatjat ili sanoto to da stane nasilnik. Nasilieto v uchilishtata sega e goljam problem v Israel. Posle shte go grabnat v armijata i ja go vidish ja ne.
Hranata - izkustvenjak pulen. Vsichko tam raste nasile, toklova e himizirano. Vsichko se oblachva. Vodata tam e na svurshvane. Neprekusnato Kinaret e pod chervenata linija, a naroda ne mu puka, razliva li razliva..
Izobshto naroda tam e mn. neprijaten. Kresliv, iznerven, prost, po prost ot bulgarskija..
No az velikodushno sum prostila vsichko. Nikoga nishto losho njama da kaza sreshtu evreite i Israel
E, ako se ozenish za mesten, kakto Tuti e napravila, moze da e malko po leko, ama malko
Sega vsichki gledat kak da duhnat ot Israel, che tam ne se zivee. Zatopva i se chudja na tazi zena kakvo tolkova se prevuznasja ise gordee.
E, ako idavash ot njakoja zatuntena provincja v BG deto si bil nikoj sigurno Israel e gilema rabota.
No ako prinadlezish kum smetankata na bulgarskata inteligencja i imash apartament v centura na Sofija i ogromna vila v Bojana, prosto njama kakavo da si gubish vremeto baaretz.



Тема Re: Ima li niakoi v Izrel? Pishete!нови [re: Tutu]  
Авторwww.jewwatch.com (Нерегистриран)
Публикувано10.04.02 18:02







Тема Re: za galitнови [re: galit]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано10.04.02 20:48



Galit, ne biva taka da govorish. Zashto kazvash, che ne gi oijdash, a kazvash, v sashtoto vreme, che sa prosti i to po-prosti ot balgarite. Ta ot koga nie balg. sme mjarka za prostotija? Tova, che horata sa iznerveni si ima i prichini, koito pone za men sa razbiraemi. Ako si bil/a v Italija, Ispanija, Garzija ta dori i Latinska Amerika shte razberesh , che v mnogo strani se govori po-visoko ot nas. Problemat s nasilieto v uchilishtata se nabljudava v momenta pochti vav vsjaka strana. A vav vrazka s nivoto na obrazovanie- kakvo ostana ot nasheto obrazovanie? Mislja che shte me razberesh. Chao



Тема Re: Anecdot(bez loshi 4uvstva)нови [re: rp]  
Авторmangalo (Нерегистриран)
Публикувано10.04.02 22:12



ami kato si gi obichash tolkova chifutite, tvoua si rabota be jid skapan.



Тема za tutiнови [re: www.jewwatch.com]  
Авторgalit (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 11:30



Razbira se vseki sam si reshava kade da zivee i kade mu e dobre. Az prosto izrazjavam moe lichno mnenie. No e naistina nelepo da se iztukvat predimstvata na Israel pred Bulgarija, zashtoto prosto njama takiva. Poznavam mnogo hora, koito se zavurnaha prez poslednata godini v Bulgarija, prosto zashtoto Bulgarija si e v Evropa, a Israel ne e, kolkoto i da se opitva. .. I nikoga njama da bude. Ja idi v bulgarskoto posolstvo i viz kakva e tulpa ot babi i djadovci deto iskat da si vzemat bulgarskite paspoorti i da si hodjat v BG. I tova sled blizo 50 godini. Zashtoto pochti nikoj ot tjah nito za sekunda ne se e chustval dobre i na mjastoto si. Znaesh li z kakva zena se zapoznah v edin starcheski dom v Jafo. Bulgarka, doshla tuk 48-ma g.Sluchajna. Kato me vidja i razbra che sum ot bulgarija se razreva, zapochna da me pregrushta i da ridae, che zivotat i e svarshil otkakto doshla v Israel, che se e zarovila v pjasaka i e uzasno neshtastna che shte trjabva tuk da umre..
Az si bjah minaloto ljato v Sofija i izobshto ne spodeljam tvoeto mnenie. Chisto, makar i vehto, tiho, i njakak si spokojno po evropejski.. Kachvam se v tramvaja z maza mi i izvednaz se ulavjam che se chuva samo moja glas . Kreshtjah dokato govoreh, kakto sam si sviknala ot Israel..
Ti vse pak ne zagurbvaj rodinata, kolkoto i da si opianena ot Israel. Zashtoto sled njakoi i drug mesetz shte zapochne vojnata z Irak i bedna ti e fantazjata kakvo shte stava baaretz. Sviva mi se surceto kato si pomislja. I naistina ot naj dobri chustva te suvetvam napravi si rezetvacja i budi gotova da se inesesh, ama ne kum miklada z protivogazite, a kum rodinata bulgarija z naj nuznite neshta, detenceto i muza, ako ti e mil.
Pozdravi!



Тема za toniнови [re: galit]  
Авторgalit (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 11:37



Sled kato pozivjah v Israel, mi se vdigna samochuvstvieto, che bulgarite naistina ne sme naj prostite na sveta. Che kolkoto po na jug ili po na iztok vurvish tolkova koeficienta na prostotija narastva. Tova e mnogo uspokojavashto. Nie vse pak sme si evropejci, makar i natikani v zadnija dvor na evropa. Itrjabva da si nosim dostojnstvoto i samochuvstvieto che sme evropejci.



Тема Re: otgovor(bez loshi 4uvstva)нови [re: rp]  
Авторneutralen (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 20:26



Vzemi po4eti malko istoria(ama ne evreiska,zashtoto vijdam 4e ste s promiti mozaci).Ima edna kniga"Svetovna konspiracia".Zadaval li si si vuprosa ,zashto sa goneli evreite otvsiakade?? Ne sum kazval ,4e triabva da se izbiat,no ne moga da kaja ,4e ne triabva da se postaviat na miastoto im,zashtoto BOGOIZBRANA NACIA NE SUSHTESTVUVA!!!!A za 4udesnata im durjava da si a durjat za tiax i Palestincite.Vijdal sum ja mnogo puti i dano nikoga po-ve4e da ne ia vidia.
Sabudete se!!! I az biax kato vas sus promit mozuk,no otkakto sum v Amerika(drugata evreiska dujava) se probudix. Amerika strada zaradi tiax,svetut strada zaradi tiax.Obiknovennite evrei-trujenici,stradat zaradi tiax. Zionizmat i fashizmut e edno isushto!!!Ne moga da razbera zashto bulgarite sa pro-evreiski nastroeni?



Тема Za GALITнови [re: galit]  
АвторTuti (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 20:36



Shalom Galit, bravo ne ti e hareslo varnala si se e i ? Kak shte ya karash s 100 lv ili si barovka s $ SPESHELENI V ISRAEL.Za mene i badeshteo na dashteria mi ne se pritesniavai pod sekret jenena sam za RonenMilo(sin na bivshia kmet na TelAviv) misli za sebe si za mizeriata v BG tova triabva da te pritesniava ,ne jivota isabitiata vIsrael.Ti razbira se dobre znaesh ,che Israel dori sled tolkova voini e 1000 godini napred ot Evropeiskata ti BG ,che gorkata dori ne iskat da ya priemat v Evrop sauz.I tazi voina shte ia izbtame.Da ne zabravia da ti kaja ,che vsichki moi rodnini si izkaraha balg pasporti ,za da izpolzvat namaleniata po hotelite ida si vzemat petcuimite ot germantcite ta da si naiasno zakakvoim sa ,a ne ,che umirat da se varnat. Razbira se ,che ne ti e haresalo v Isral sled,kato si jiviala v Yafo vse edno ,che si v Fakulteto zashto ne se orientira kam po tcivilizovano miasto. Jelaiati uspeh v BG



Тема ZA Neutralenнови [re: neutralen]  
АвторKris (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 20:43



NAMAIKATI PUTKATA PUKNI MrasNA TVAR



Тема Za Krisнови [re: Kris]  
Авторemigrant (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 21:48



Hey,purvo vnimavai kakuv ezik ypotrebiavash!!! Tuk xorata obsujdat temi,a ne se psuvat.Ne mislia,4e niakade spomenavat tvoiata maika,4e ti da durjish takuv ezik. Ako s neshto ne si suglasen,pishi i se obosnovi,no nedei da obijdash xorata po tozi na4in.Tova go pishe kato vlizash vuv foruma ili ne mojesh da 4etesh? Vzemi i se izvini na 4oveka!



Тема Re: Za GALITнови [re: Tuti]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано12.04.02 05:12



edin vupros...kato si omujena za sina na bivshia kmet..shto rabotish kato manikiuristka?Prosto pitam....Ne se zaiajdam....ama kato shte i vrushtash na jenata paradiraiki s "dobur jivot" i "bogatstvo"..da ni obiasnish kratichko,ta i nie da razberem....Haide sus zdrave...
BTW az puk sum jenena za momche-bulgarche...i mnogo si mi e dobre...



Тема Re: Ima li niakoi v Izrel? Pishete!нови [re: Tutu]  
Автор in*clueless (WhatEver!)
Публикувано12.04.02 07:27



какво е положението в момента?поутихнаха ли нещата?мерси:о))


Dark despair around me.


Тема ZA DOKTORKATAнови [re: doktorka]  
АвторTUTl (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 07:45



Hi, kak si polagati se obiasnenie.Iskam da znaesh 1 ,che ,az ne paradiram s bogatstvo i dobar jivot. Takav mi bil kasmeta.Sashto znai,che ,az ne sam,kato devoikite ,koito se omajvat za niakoi chichko -parichko i aide spiram da rabotia daimi samo kafeneta modi i prostotii.Kogato doidesh v Ilimash edin manikur v moia salon.Raboteh ,kato manikurist v barovski kvartal 1-na ot klientkite beshe Sara Netanahu tia me zapozna s Ronen.Toi beshe mnogo protiv da raboti,no mu be obisneno ,che ,az ne moga da sedia na 1-no miasto i zatova mi napravi moi salon super moderen v ,koito sam naela 2 manikuristki i 2 pedikuristki.Az raboti ,ne vseki den, a i niakoi triabva da nabludava tam ,zashtoto klientite na salona sa s polojenie.Zadovolilite otgovora mi,ako te interesuva ,oshte neshto pitai,no otgovorite po kasno zaminavam za Tailand mojebi da ti pisha ot laptopa na Ronen. Bay mila



Тема Re: ZA DOKTORKATAнови [re: TUTl]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано12.04.02 10:25



bravo ,moito momiche...puk az da ti kaja poneje si niamam chichko -parichko si imam kushta s basein,dobur jivot,rabota...vse sa si moi....ne sa mi "podaruk" ot muja mi....sama sum si go postignala....ama ne znam dali mojesh da go ocenish...Iavno ne...
radvaite se na Tailand,vnimavaite s vodata-ima hepatit i razni drugi gadinki....



Тема Re: ZA DOKTORKATAнови [re: doktorka]  
АвторTuti (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 11:51



Iskam da znzm zashto postoianno tarsish povodi da se zaiajdash s mene kakvo obidihlite s neshto ,az nishto ne sam poluchila darom. pishesh taka vsikash te e iad. Radvaisi se na baseina na jivotati i na vsichko koeto imash .Maishe si goliama materialistka ,AZ otdavna ne se valnuvam ot tezi drebni neshta nadjiviah gi .Jiviah v kibutc dokato uchih ezika s dosta bogati amerikancceta i kak nikoi ne se hvaleshe s pridobivkite tova moje da go pravi niakoi koito ne e imal nishto i sega izvednaj koli ,basein razbiramte.Ako se sastezavash S sapruga mi mila ne s mene si svetlinni godinni nazad. Triabva samo da mu vidish vilata na Jenevskoto ezero.Blagodari za saveta ti. Badi mi zdravichka ,che da si jiveesh v kashtata i da se chipkash v baseincheto ti nali stova si gorda.



Тема Doktorkeнови [re: in*clueless]  
АвторToni (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 11:57



Parvo ne sam huknala za Tailand, vtoro az kakvo da napravja che majat mi ima pari, ako iskash da ti gi dadem ta da si postroish oshte edin basejn. Treto ako si chuvala za sistemata tuk shte znaesh, che tezi koito iskarvat dobre ne rabotjat jenite i li majete im zashtoto plashtat 45% danak. Pomisli si ako iskarvash na godina po 200 000 DM dali ti se davat polovinata na darjavata zashtoto jena ti raboti za njakakvi si tam 1500 DM. Do predi godina mojeh da rabotja za 630DM bez da vlizame v po-visoko danachno nivo, da ama go premahnaha. Ti znaesh li kakvo se raboti za 630 DM? Men rabota ne me plashi, samo che imam vazmojnostta da ucha, zashto da ne ja izpolzvam. Taka kato ne rabotja moga da se otdam izzjalo na lekziite mi. Az sam mlada imam dostatachno vreme da rabotja. A da ti kaja, che poznavam v BG dostatachno hora s basejni i saauni v tjahnite kashti. Da ti kaja li neshto, bes da generalisiram- vsichki ot tjah sa se zanimavali ili se zanimavat s njakakvi dalaveri. Kaji mi molja te koj izkarva tolkova mnogo (legalno) bez da kradee ili da ekpluatira narodeza, ta da si napravi i basejn? ne se sardi, no az kato ne jiveja v BG ne pasa treva. A M/u drugoto za ZTailand. Kojto e otishal vednaj tam na pochivka otiva i vtori pat. Tova ne se sluchva na vseki chujdenez, kojto e bil v Bg vapreki, che ot tuk poleta do BG e 2 chasa, do Tailand 12 chasa, i zenata e minimum 3 pato po-visoka, da ne zabravjame, che na emzite im iskat vizi za Tailand, a za BG ne ako stojat do 30 dni. A sega mi objasni zashto e taka?



Тема ZA TONIнови [re: Toni]  
АвторTUTl (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 12:10



Hi TONI , kak si skoro shte ti pisha na e-mila-ti napravo ne znam ,zashto tazi jena se e zahvanala s mene kakvo da napravi ,che jivota mi taka se podredi ,kato,cheli ya e yad na mene poveche niama da i otgovarim .po umniat malchi



Тема taja Tuti i ludaнови [re: TUTl]  
Авторmuncho (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 18:01



Taja zena e neshto sas psihicheski otklonenija. Koj ja znae za kakuv sirijski cyganin e zenena, ama i se previzda che e za sina na Rony Milo. A Roni Milo ja ima sin, ja ne. Tochno puk za njakakva si emigramtka ot iztochna evropa shte se ozeni, i to manikuristka, che se svarshili cabarkite ot Ranat Aviv.
I koj zivee v Rishon, be alo? Slamsite, tochno rabotagite, kelnerkte, frizjorkite i manikuristkite. Roni Milo i horata ot negovata cherga zivejat naj malkoto v Herclija ili pone v severen Tel Aviv.
Mi nali ako si snaha na Roni Milo toj shte te uredi da si rabotish po specjalnostta, nali si sociolog, ama koj te znae i kakav si socjolog, shtom si ti priljaga poveche da pilish nokti.
Zaminavala za Tailand. Mooze i da zaminavash. Dori i poslednata chistachka z malko ponatrupani parici moze da si pozvoli Tailand. Ama tam obiknoveno hodjat muzete, che imalo proatitutki evtindzos. Moze bi i tvoja syryjski vuznamerjava tam da krivne, dokato ti go chakash v hotela. Shte ti objasnja zashto israelcite obichat da hodjat na ekskurzja poveche na iztok otkolkoto na zapad. nali Tailand e oste po v Azja, tam israeleca ne se chustva tolkova cyganin, kolkoto v Evropa. Chustva se daze "bel chovek", tuj da se reche.
I kato si z takova silno evrejsko poteklo shto majka ti i bashta ti ne sa v Israel, ani si kjutat v BG-to sas 100-te lv pensja. Ami shte ti kaza shto, shtoto ne sa evrei, puk ti si se poevrejchila. Shte otkrehna Foruma kak stava taja rabota. Struva 700 shekela. Vsjaka sedmica hodish na ulpan giur i sled godina se javjavash na izpit po veht zavet i hop - eto ja evrejka gotova da se zeni v Rabanuta.
Kakva naglost, kakva prostotija, ili prosto doagnooza za psihiatrijata.
Po dobre prestani da tursish prijateli tuk. Ne e mjastoto kudeto shte gi otrkiesh. Zaradi takiva hora viree antisemitizma. Ama shtom i v Israel njamash prijateli zmachi prosto si kofti chovek, zatova po dobre se skrij!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.