Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:40 24.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: обади се в посолството,нови [re: Шeдaнc]  
АвторTigerli (Нерегистриран)
Публикувано21.02.02 21:03



Много благодаря за съвета ама да си кажа честно много не ми се ходи там защото преди една година ходих вече за 24 май ама се много разочаровах.Имаше цяла организирана програма на френски защото имаше френски гости от Женева и не знам си къде.През цялото време не чух една дума на български, и си рекох егати му и Българското посолство.Една дума не разбрах нито от стихотворенията на френски нито от руските песни които се изпълниха.Честно казано само сърмичките от лозови листа после за аперетива си бяха по български ама и те свършиха за нула време.Абе изобщо там парадират с чуждото, а не с нашенското.
Чао за сега



Тема Re: Българи в Швейцариянови [re: lvanFL]  
АвторTigerli (Нерегистриран)
Публикувано21.02.02 21:06



Цермат е върховен.
Ами как ще пътуваш с влак ли, ако е така кажи та да ти кажа как да пътуваш с 34франка целия ден. Ако естествено не го вече знаеш.




Тема Re: Българи в Швейцариянови [re: Tigerli]  
АвторlvanFL (Нерегистриран)
Публикувано21.02.02 22:50



da s vlak..chuh che e po udobno i krasivo otkolkoto s kola a i as ot kazhi rechi 10 godini ne s6m se vozil na vlak. S edna prejatelka zemame ot tuk swiss rail passes koiot p7tuvash na koito si iskash vlak p8rva klasa 8 dni. Veche s6m si napravil spis7k ot mnogo neshta koito iskam da vidia. znam che niama da mi stigne vremeto no tova shte e hubava prichina da otida vtori p7t. mersi na vsichki otnovo za informazijata!



Тема Сезонни работници в Швейцария?нови [re: Tigerli]  
АвторБaчo Kиpo (Нерегистриран)
Публикувано22.02.02 16:35



Живо здраво!
Знаете ли нещо по този въпрос?
Или нещо такова,че в Швейц.парламент се обсъжда нещо като квота за работници от бившите соц.страни: в строителството и за работа свързана с тежък физич.труд.Знам,че е предлагано от техните социалисти.
Или споделете друго каквото знаете в посока работа.Напр.това с пътуването с трен една седмица за 35 кинта и т.н.

Бъдете здрави!Айларипи,иху!



Тема Re: Сезонни работници в Швейцария?нови [re: Бaчo Kиpo]  
АвторKolio (Нерегистриран)
Публикувано22.02.02 19:15



Прати мейл на посолството. Те сигурно знаят. Ако са си на мястото, трябва да ти отговорят.
Айларипиииии



Тема Как да стигна най-ефтино до Лозана?нови [re: Tigerli]  
АвторToтo (Нерегистриран)
Публикувано19.03.02 10:29



Имам виза и 800 щ.д. пътни.Спане и храна са ми платени от фирмата.Проверих за пътуване със самолет,но се оказа,че е доста скъпо.Има вероятност да ме наемат на работа там.Трябва да издържа на собствени разноски около месец,за джобни разбира се.Ще търся на заем,но моля дайте съвет как да спестя от пътните.Има ли други видове транспорт на по-ниски цени?Дали ще ми искат да показвам пари при влизане,при положение ,че ме кани фирма и ми поема разноските и застраховката?



Тема На ъгъла на...нови [re: Toтo]  
Автор Meдapko (Беорн)
Публикувано19.03.02 20:59



...Патриарх Евтимий и Ангел Кънчев имаше една реклама за миклобуси всяка седмица до Цюрих.

Няма да ти искат нищо, ако фирмата изпрати писмо или факс, с които потвърждават това, че те поемат тук.

Пари на влизане май искат само американците.

Нека СиВата (маса) бъде с теб!



Тема Re: Как да стигна най-ефтино до Лозана?нови [re: Toтo]  
АвторTigerli (Нерегистриран)
Публикувано19.03.02 22:55



Не пари няма да ти искат само валидна виза на границата, а за пътя най ефтино до Лозана директно е 300-320шв.франка.Ако искаш ще ти дам координати на автобусни частни линии.



Тема Re:Благодаря Винови [re: Tigerli]  
АвторToтo (Нерегистриран)
Публикувано20.03.02 16:07



Всяка информация за ефтино пътуване до Лозана ме интересува.Вчера открих чрез мрежата един вариант през Прага.Оказва се ,че до Швейцария наши автобуси не пътували.Отива се до Чехия и от там се продължава с техен автобус.Нашия пристига там в ранен следобяд,а техния тръгва късно вечер.Цената до Женева е 250 лв общо от София.Не ми казаха колко е до Лозана,но понеже било близо,разликата не била голяма.
Ще проверя за рекламата на А.Кънчев.Може би с микробус да е и малко по-ефтино и по -бързо.
Весела и щастлива пролет Ви пожелавам!След около 20 дни съм там и с малко шанс може и да поостана.



Тема Като дойдеш...нови [re: Toтo]  
Автор Meдapko (Беорн)
Публикувано21.03.02 00:14



...драсни мейл. Може би ще имаш един куп въпроси. Тоест, ЩЕ имаш един куп въпроси.

Швейцария е страна, в която мозъкът ти отказва в първите дни да повярва, че си дошъл да живееш, а след това започваш бавно да откриваш неща, за които можеш само да кажеш: "Боже, цял живот съм си мислил, че това не може да бъде!".

Нека СиВата (маса) бъде с теб!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.