Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:51 18.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Za jenenite v USA...нови  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано03.02.02 21:01



... Ne znam zashto ,no( po lichni nabliudenia) brakovete mejdu bulgari i amerikanki ne vurviat.Obratnoto e po -vuzmojno da prosushtestvuva. Moje bi zashtoto bulgarkite sa naucheni da oceliavat.Zashtoto sa umni ,zaiadlivi,dobri domakini(kogato iskat) i dobri maiki.I shte rabotiat za da nosiat pari v semeistvoto-taka sme naucheni). A amerikankite v po-golimata si chast sa tupi i murzelivi. I skuchni.
Hei da ne mi se obidi niakoi !

Kato chuia che bulgarsko momche se e ojenilo za amerikanka mi dojaliava,che ne si e nameril bulgarka. Ako znaia che bulgarka se e omujilaza tukashen-znaia che v povecheto sluchai shte ocelee.

Za tezi bulgarki deto si sediat v kushti-sigurno vi emnogo trudno,no ako imate vuzmojnost da rabotite niama da e tolkova zle. Dori i da ste na H-4 i zaradi tova da ne rabotite-ima izhod ot polojenieto.Vinagi mojete da se kachite na J-1 i da rabotite bez problem-zakonno.Ili da si sednete na d-tata i da si vzemete stipendia i da uchite. Vinagi ima izhod ot polojenieto.No triabva da se raboti po vuprosa. A i povecheto ot nas sa oshte mladi. Imame vreme.



Тема Re: Za jenenite v USA...нови [re: doktorka]  
АвторLiko (Нерегистриран)
Публикувано03.02.02 22:32



E sigyrno i brakovete mejdy balgari i amerikanki chesto zavarshvat s razvod, po-chesto moje bi otkolkoto v obratnia variant- balgarka+amerikanec.

Ama na mene ne mi se viarva, che samo balgarkite mogat da rabotiat i da pomagat za domakinstvoto s pari. Predpolagam, che i US jenite ne sa chak tolkova marzelivi i samo si sedyat v kasthi, sigyyrno i te porabotvat i vkarvat nekoi dolara v semeinia budget.



Тема Re: Za jenenite v USA...нови [re: Liko]  
АвторMlKE (Нерегистриран)
Публикувано03.02.02 23:46



DOKTORKE NAPULNO SAM SUGLASEN S TEB,ZASHTOTO OT OPIT ZNAM TOVA,KOETO KAZVASH.JENA MI E AMERIKANKA I RABOTI,NO E MURZELIVA I LOSHA DOMAKINJA,MISLJA CHE VSICHKO SHTE ZAVURSHI S RAZVOD V KRAJA NA KRAISHTATA!



Тема Re: Za jenenite v USA...нови [re: Liko]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано04.02.02 00:49



O ,to i v Bulgaria ima jeni ,koito ne sa domakini i ne rabotiat mnogo.No ne si rodena i otgledana s edinstvenata misul da se ojenish za niakoi ,koito shte raboti po cial den ,a ti shte sedish v kushti shte gledash decata i sapunenite operi prez denia,a vecher shte mu servirash polugotova mandja-kakto e tuk.
Mnozinstvoto ot devoikite tuk otivat v kolej s nadejdata da se ojeniat,za da ne rabotiat posle.
Molia da se izkliucat tezi ,koito imat um v glavata si.
Zapoznah se s edno devoiche-bulgarka,koeto e jeneno za mnogo(mnogo) bogat i mnogo(mnogo) po-durt ot neia. Purvonachalno beshe trudno-ne i davashe pari i pr.No sled kato mu rodi naslednik, mu stupi na vrata.
A imam i edin -dvama poznati,koito se zacherniha s po edna amerikanka.Ediniat si izostavi gadjeto ot 5 godini,ojeni se za edna debelana i prostakela i se razvede sled 5 godini.Sled zelenata karta. V obshti linii-spasi se. Povecheto amerikanki za tova stavat.Ne im se surdia na mujete. Dori i da si imal jelanie v nachaloto-trudno se izdurja ( v povecheto sluchai).
Ne pravia obobshtenie,samo kazvam kakvo sum nabliudavala. Vseki sluchai e razlichen. No amerikankite obiknoveno gledat na muja chujdenec kato na chovek ,koito triabva da im e blagodaren cial jivot,zashtoto e doshul v Amerika.I tova im dava chuvstvo za prevuzhodstvo,koeto moje da te nakara da povrushtash. Tolkova e nespravedlivo.
By the way,az sum omujena za bulgarin.
I oshte ot sega podgotviam sina si(koito e na 5 godini) da se ojeni za bulgarka ili za niakoia munichka kitaika ili koreika.(Tova na shega razbira se!)



Тема Re: Za jenenite v USA...нови [re: doktorka]  
АвторMike (Нерегистриран)
Публикувано04.02.02 00:55



Absoljutno si prava Doktorke,jena mi e amerikanka i iska da sum i blagodaren za tova,che me e izdurpala tuka,no ne stava s edna duma.



Тема Re: Za jenenite v USA...нови [re: Mike]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано04.02.02 01:02



Trai si. Vzemi si kartata ,a posle...cherven karton. Samo gledai da ne pravish deca,che shte ti odere kojata pri razvoda.Puk i ne hubavo za decata.Osven, ako ne ste se ojenili v Bulgaria i ne se razvedete v Bulgaria. A drugoto e -prosto i "bii duzpata", ama ne se razvejdaite po dokumenti. Znam che e lesno da se davat suveti kogato ne sum v tvoeto polojenie. No ...kakto kazah jal mi e dobrite bulgarski momcheta deto triabva da izturpiavat tova.
Ot kolko vreme si jenen?



Тема Re: Za jenenite v USA...нови [re: RollinStoner]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано05.02.02 01:30



Kusmetlia si ti. Ako jena ti gotvi.Shtoto vijdash li az niamam vreme da gotvia. Puk daje ne sum amerikanka.
Ne stava vupros za tova dali da si blagodaren ili ne. Stava duma za tova che mnogo ot horata obichat da go natiakvat chesto. Izpolzvat go kato predimstvo,koeto ne e chestno.
Pomisli si hubavo kolko ot mujete koito sa jeneni za chujdenki vsushtnost iziskvat ot tiah da gotviat i da chistiat. Povecheto si naliagat parcalite imenno poradi fakta che jenite im sa amerikanki i sa napulno zavisimi ot tiah. Nali si chuval za "zavrian zet"? V mnogo sluchai polojenieto e oshte po-losho ot tova na zavriania zet.
Tova ne e obobshtenie.Samo nabludenie i razmisul.(edno vreme v uchilishte gi pravehme takiva).Ne go priemai lichno.



Тема Re: Za jenenite v USA...нови [re: RollinStoner]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 01:54



v koya vuzrastova grupa si..?haresva mi tova koeto pishesh....



Тема Re: Za jenenite v USA...нови [re: RollinStoner]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 01:58



ne mislya che mogat da se pravyt takiva shiroki obobsheniya ....amerikanzi/amerikanki za bugari/ bulgarki....
vseki brak e razlichen..vseki si pravi svoya izbor....
mnogo ot tyh sushtestvuvat za dulgo...

v tyh problemite spored men sa poveche ot razlichnata kultura i razlichnite ocahkvaniya .....na dvete strani...

ne mislish li?
az sum vidyla mnogo razpadnali se smeseni brakove ....no ne samo mezdu bulgari i chuzdenzi...prosto razlichnata kultura i tova kakvo drugata strana ochakva si dava dumata....



Тема Re: Za Doktorkaнови [re: doktorka]  
АвторMike (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 17:02



Doktorke kato che li samo ti mi razbirash problema,tezi drugite prosto njamat si na predstava kakvo e az sam veche 5 godini s neja,njamame deza i sme jeneni v BG.
Kakuv suvet shte mi dadesh?Az imam postojanna zelena karta,no sega 4akam za grajdanstvo.Ti kade si v USA?Az ti bjah pratil e-mail,no oshte njamam otgovor ot teb?!
Prijaten den!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.