Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 26.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: diskriminaciaнови [re: Borislav]  
Автор rain (absurdna)
Публикувано15.02.02 19:23



Mnogo ti blagodaria. Nali ima i diskriminacia za national origin??? Takova bezpardonno otnoshenie nikoga otkakto sum tuka ne sum vijdala....
Molia te dai prevod na instanciata gradski suvet za da ia tursia po ukazatel? I moga li da kaja ,che toia harasment e ot menigmanta



Тема Re: diskriminaciaнови [re: RollinStoner]  
Автор rain (absurdna)
Публикувано15.02.02 19:31



E ne moga da tursia nov apartament zashbtoto lisinga mi izticha chak iuni mesec a ako izlezna po rano triabva da plashtam naema tuka dokato niakoi go vzeme toia apartament. Abe roling skusah se ot mislene na kakvo moje da se dulji vsichko tova , kolkoto puti otivah do menigmenta da govoria i da iskam pomosht tolkova puti stavashe po zle. Predposlednia put govori muja mi da spre tova banging i . Tova verno spria ma se poluchi treto warning letter??? Egati. To izliza che e po-dobre da izchakam poluchavane na preduprejdenie za iznasiane do 30 dena i da se otide na po spokoino miasto otkolkoto da im tursia otgovornost za otnoshenieto na tezi tuka A ako izlezna edin vid poradi tova che sum warning person, niama li da imam problemi da namea drugo jilishte , te nali pitat kude si jiviala predi? Lele ot dve godini sum tuka takova neshto ne e imalo.....



Тема Re: diskriminaciaнови [re: rain]  
АвторBorislav (Нерегистриран)
Публикувано15.02.02 20:18



"I moga li da kaja ,che toia harasment e ot menigmanta"
Moje, razbira se. I to shtom si jena e oshte po-lesno.
Ne moga da ti kaja tochno koi otdel e, no otidi v "Citi Hall" i pitai za "Department", koito se zanimava s "Residential Rental Complains." V razlichni gradove imeto na otdela moje da e razlichno.
Potqrsi po Interneta s tqrsachkata za "Citi" (tak kqdeto jiveesh), "rental regulations" ako jiveesh v goliam grad.
Vseki grad sqshto ima zakon ako iskat da te izkarat kolko dni predvaritelno triabva da te uvedomiat.



Тема Re: diskriminaciaнови [re: rain]  
АвторOnzy (Нерегистриран)
Публикувано15.02.02 20:37



Osven twa ti preporychvam da si vzemesh ot bibliotekata knijka za pravata i zadyljenijata na landlord-a i rentier-a.

Minalata sedmica sluchajnoo videh edna goljam format i sharena (zabravih zaglavieto) v bibliotekata na LA v otdela biznes & management. Zachetoh se v neja .. i mi padna shapkata...

Okaza se che az sym narushil pone 10 zakona. Kato sym si prokaral 2 jici v kyshti, kato jenata e turila saksija s cwete na prozoreca ... kato sym si slojil lampa v garderoba ... i prochee i prochee...

V taja knijka mnogo tochno pisheshe s primeri koga landlord-a moje da te sydi i koga ti mojesh da sydish nego. Imashe vsichki formi osven twa i primerni oplakvanija, jalbi do syd-a i drugi instancii ... uslovija za zawejdane na dela i prochee ... mnoogo cenna ... i e napisana za amerikanci, t.e. wsichkite 400 stranici shte gi prehvyrlish i razberesh za chas ...

Hich ne se sheguvam. Ne che nekoj mi e pravil probelemi za sega de ...

Ta predi da im otrejesh tikvite se ubedi che ti ne si nekyde v greshka ( a to ne mje da ne si) ...



Тема Blagodaria momchetaнови [re: Onzy]  
Автор rain (absurdna)
Публикувано15.02.02 20:48



Toi na muja mi poneje mu e pod dostoinstvoto da se zanimava s gluposti ta zatova triabva az.
Shte potursia utre knijki v bibliotekata. Da si priznaia chestno tazi sedmica za puyrvi put prochetoh contracta za lisinga. Ma to golemi shturotii golemi gluposto i okaza se che ne moga da si provetriavam zavivkite ot balkona/ za iztursvane da ne govorime/ Nikakvi otlichitelni znacvi po vrati tabla i prochie i prochie da ne slagam. Niamashe samo v kolko triabva da si liagam za da ne pritesniavam susedite....... Shte se kupuva kushta maiche , tolko pari sum im naliala na tia v gushata che me e strah da gi kaja.....



Тема Re: diskriminaciaнови [re: rain]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано15.02.02 21:03



emi ako te izgonat ot segashnia ti apartament sigurno shte te reportnat i na drugite apartment buildings i moje i da imash problem s drugoto jilishte. ako segashnia ti apartment e na tvoe ime, moje da se naloji novia da go vzeme myja ti, ili e na imeto i na dvama vi.
kofti e che ako im teglish edna maina i se iznesesh bez da plashtash moje da te dadat na collection agency i da ti precakat credita.
ot druga strana ako vi izgonat lease'a bi triabvalo da se prekratiava avtomaticheski.
a da im tyrsish otgovornost za otnoshenieto - zabravi - landlord'a vinagi e prav.



Тема Re: Blagodaria momchetaнови [re: rain]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано15.02.02 21:10



abe iznasiai se nabyrzo i ne se zanimavai s oplakvania i sydilishta poneje samo shte si izhabish nervite i moje da ti izleze dosta soleno cialoto tova fiasko.
dosega ne sym chul niakoi da e osydil landlorda si, chul sym za dosta izhvyrleni obache, i to bezceremonno izhvyrleni.



Тема Re: Blagodaria momchetaнови [re: RollinStoner]  
Автор rain (absurdna)
Публикувано15.02.02 21:18



kak da se iznesa be chovek nali imam lising oshte 4 meseca . Ako toia partament ne se naeme godina triabva da plashtam naema.



Тема Re: diskriminaciaнови [re: Eleya]  
Автор rain (absurdna)
Публикувано15.02.02 22:42



Aleleeeeee !!!!
Kakuv statut ? Az sum sus zelena karta i sled dve godini kandidastvam za grajdanstvo....
Tokushto nauchih ,che ot inspekciata cenata koiato triabva da platia pir napuskane e 900$$$$$. Vkliuli v tova chislo i moketa , za koito izlishno ni beshe kazano predi da se nastanime che sujaliavat che ne e smenen i e zapisano v dokladite che e za smiana i eto che menigerkata chuva pone treti put za purvi put che e zapisano.
Sega shte vurtia tuka razni Coalition of protectoin of families and children , ma taka kato slusham.... Otkude g izkaraha tezi 900$ niamam predstava....



Тема Re: diskriminaciaнови [re: rain]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано16.02.02 04:06



Goliama prostotia e s teia hazai!

Az shte se iznasiam sushto sled sedmitza i mnogo se pritesniavam da ne mi napraviat problemi s moketa zashtoto go skusahme na edno miasto... i da me karat da go plashtam tupashkia grozen moket i da ne mi vurnat security deposita!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.