Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:59 26.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?  
Автор Bajlvan (познат)
Публикувано07.02.02 17:09



само от любопитство, ще попитам дали има някой българин в южна Англия .. ?

не тъгувай, че е свършило - усмихни се, че се е случило

Редактирано от Bajlvan на 07.02.02 17:12.



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: Bajlvan]  
АвторMP (Нерегистриран)
Публикувано07.02.02 18:26



Az sym w Iztochna. Ti w koj grad si? Tykmo si misleh da pusna posting s wyprosa dali ima bulgari w Anglia (to che ima ima, no kyde tochno) i otwariam i popadam na twoya posting.



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: MP]  
Автор Bajlvan (познат)
Публикувано07.02.02 21:05



Southampton .. ti ?

не тъгувай, че е свършило - усмихни се, че се е случило


Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: Bajlvan]  
АвторMP (Нерегистриран)
Публикувано08.02.02 10:42



Ipswich



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: MP]  
Автор Bajlvan (познат)
Публикувано08.02.02 12:32



аа аз мислех че си в SouthEast .. а не само в East .. ;-)) Ами близо до теб е Colchester .. там познавам няколко българи :-)

не тъгувай, че е свършило - усмихни се, че се е случило


Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: Bajlvan]  
АвторPoli (Нерегистриран)
Публикувано08.02.02 13:29



Hi-hi i az sam tuk, v UK:))
No v London.
Pozdravi!



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: Poli]  
Автор Bajlvan (познат)
Публикувано08.02.02 15:42



Хай Поли .. ;-) за дълго ли си в Лондон ?

не тъгувай, че е свършило - усмихни се, че се е случило


Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: Bajlvan]  
АвторMP (Нерегистриран)
Публикувано08.02.02 15:48



I kakwo prawiat tezi bulgari w Colchester, s kakwo se zanimawat?



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: MP]  
Автор Bajlvan (познат)
Публикувано08.02.02 18:01



ами тя е братовчедка .. ;) живее / работи там ..
иначе има още няколко в университета ..

не тъгувай, че е свършило - усмихни се, че се е случило


Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: Bajlvan]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 02:32



Zdraveyte az sam v London



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: Bajlvan]  
АвторNT (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 05:27



Zdrasti.Az sum v London.



Тема London!нови [re: NT]  
АвторPoli (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 13:56



Zdraveyte na vsichki v London.....Do sega imah chuvstvoto,che v tezi klubove vlizat samo hora ot Amerika i Germania,no eto,che imalo i v Anglia:))




Тема Re: London!нови [re: Poli]  
АвторNT (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 22:32



V London sme mnogo/3000-5000 predpolagam/,no sme dosta raznorodni/vuzrast,sotsialni grupi,vreme i obstoiatelstva na pristigane.../.
Mislia che zatova niamame obshtnost tuk.
Golemi grupi bulgari ima/ili pone imashe/ v Lincoln i King's Lynn,poznavam sushto taka niakolko v Cardiff...



Тема Re: London!нови [re: NT]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 11:49



Az poznavam dosta bulgari, koito sa bili v Linkoln. Sega sme tuk zaedno i si prekarvame strahotno!!! Moje da se kaje che sme edna obshtnost.



Тема Re: London!нови [re: Poli]  
Автор Bajlvan (познат)
Публикувано11.02.02 18:13



да много хора сте в Лондон .. ;-))
Бях до Кардиф преди 2 седмици .. там в университета .. на всяка крачка са българи .. даже в работилниците по лабораториите .. и там .. ;-))

Ама тук в Сатухамптън сме неколцина .. а на дир-а май друг не съм виждал .. ;-)

не тъгувай, че е свършило - усмихни се, че се е случило


Тема Re: London!нови [re: Bajlvan]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 11:15



Znaesh li, poniakoga ne e tolkova hubavo s mnogo bulgari okolo teb-doseshtash se kakvo imam v predvid! Sluchva se, che mnogo chesto vijdash pogovorkata "Ne gledam az da sam dobre, gledam Vute da e zle!" Vmesto da si pomagame...



Тема Tochno taka Ani!нови [re: ani]  
АвторPoli (Нерегистриран)
Публикувано14.02.02 21:14



Naystina e taka...Az pak ne poznavam koy znae kolko balgari,no ot 90% sam vazmutena:((,predpochitam da ne gi poznavam...
Ani,a ti v koy kray na London jiveesh?
Pozdravi-Poli




Тема Re: Tochno taka Ani!нови [re: Poli]  
АвторVL (Нерегистриран)
Публикувано14.02.02 22:47



Da vi kaja, che i az sam zabeljasala tova. Jiveja v BRD, ama i tuk s balgarite ne e lesno. Vseki e potaen, a ot druga strana mnogo se izhvarljat.

Ja kajete kakvi sa anglichanite? Chuvala sam che sa mnogo studeni i osobenni.
Za germanzite chuvah predi sashtoto, no tezi koito dosega sam zapoznala sa mnogo sardechni.



Тема Re: Tochno taka Ani!нови [re: Poli]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано15.02.02 13:34



Az sam v iztochen London. Ti kade si?



Тема Re: Tochno taka Ani!нови [re: VL]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано15.02.02 13:39



Taka e i s anglichanine VL, sardechni, vejlivi i krayno uchtivi, ako imash kasmet da sreshtnesh anglichanin v London



Тема Re: Tochno taka Ani!нови [re: ani]  
АвторPoli (Нерегистриран)
Публикувано15.02.02 15:16



Nort
Barnet



Тема Re: Znaete li..нови [re: Poli]  
АвторVL (Нерегистриран)
Публикувано15.02.02 21:00



.. Ani i Poli otdavna iskam da vidja London. Dori se bjah navila da napravja Bustour prez weekend-a, no s vizata beshe slojno i skapo. Njamashe da si zaslujava za tova kratko vreme. Moje njakoi drug pat!

Pozdravi i ciao!



Тема Re: Znaete li..нови [re: VL]  
АвторPoli (Нерегистриран)
Публикувано17.02.02 18:26



Hubavo e v London ,osobenno ako imash vreme da go porazgledash,no sega e studeno za razhodki :((



Тема Re: Znaete li..нови [re: Poli]  
Автор Bajlvan (познат)
Публикувано19.02.02 01:13



тия дни тук на южния бряг беше съвсем пролетно и слънчево .. отдавна не е беше спирало да вали .. ;-)

не тъгувай, че е свършило - усмихни се, че се е случило


Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: Bajlvan]  
Автор LuboPenev (Deadly)
Публикувано20.02.02 19:13



Southern pieces of shite....

ся, аз съм казал и пак ще го кажа.....който не ме уважава - да духа супата....


Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: LuboPenev]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано22.02.02 00:22



:)Bulgarite niamat obstnost tuk zastoto postoiano si pravim da nie trudno.Ot 10 godini sam tuk i mi pisna da se zanimavam s bulgari s koito ako sam si v BG niama nikakav shans daje i na ulicata da gi srestna ne mi se navliza v podrobnosti no ako niakoi se interesuva :))).A za Uk neznaia otkolko vreme ste tuk no e nai otvratitelnoto miasto v koeto sam stupval i sneturpenie chakam da se mahna



Тема Taka li?нови [re: Koko]  
АвторPoli (Нерегистриран)
Публикувано22.02.02 15:30



A kato ne ti haresva zashto si se zadarjal 10 godini tuk?



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: Koko]  
АвторMP (Нерегистриран)
Публикувано22.02.02 15:47



Na men pyk si mi hareswa. E, ne go obicham chak kolkoto Bulgaria, no sym se ustroila dobre i jiweya chudesno.



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: Koko]  
АвторNT (Нерегистриран)
Публикувано22.02.02 20:45



Toia tip mislene mi e poznat-obiknovenno e etap ot razvitieto na hora pristignali tuk sus svruhochakvania/90%/.Do kum tretata godina nai-kusno e ili izjivian ili horata sa si trugnali...iznenadan sum che niakoi na 10 godini ima takova kraino mnenie ...abe sigurno si imash osnovanie no sum uchuden tova e.
Az sum tuk ot 7 godini prez koito prejiviah dosta trudnosti i ne vednuj mi e idvalo da se mahna/osobenno v nachaloto/ siguren sum obache che London shte mi lipsva kogato se premestia da jiveia niakude drugade ...



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: NT]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано22.02.02 22:15



London e chudesen!!!
Vinagi, kogato se razhogdam iz grada ili gogledam ot visoko, kato se sblaskvam ejednevno s tolkova interesni neshta, vseki pat si kazvam : Kakva shtavlivka sam samo, che sam tuk!!! E ne otricham, che ako izcheznat chernite i arabite shte bude napravo strahotno, no nishto ne e savarshenno, nali?



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: ani]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано22.02.02 23:01



:)Neka nai napred da otgovoria na niakoi upreci i "mudrosti"zadarjal sam se tuk zastoto rabotata mi e takava che minimum 6 meseca sam niakde navan i vseki put kato kacna v London si kazvam che ste e za posledno !Na momaka koito poznava moia tip na mislene :))Ami kakvo da ti kaja finansovo sam mngo dobre (za vsiakavi standarti)ot tri godini sam s UK pasport pomisli si za kutche na zemiata shansa da sam bil tam e nad 80% i ne na "gurbet" a po rabota ili na pochivka tova mislia che te zadovoliava
A sega vupros kam vsichki vas!
Kajete mi kakvo tochno vi haresva v London:)))) pone edno nesto molia vi !
ops az se sestam samo za edno - na nikoi ne mu puka za teb
Za priatelite tuk e malko trudno poradi niakolko prichini.Prosto se zapoznavash i vijdash s hora zastoto sa Bulgari a tova che niamate nikakvi obsti interesi vaobste ne se zabeliazva .
A za Bulgarite tuk az si gi razdeliam na niaklko kategorii!
1.Mamini sincheta :))) vie znaete koi ste
2.Bachkiori -ot rabota v kusti i v nedelia na pazara
3.Koito neznait za kakvo stava vapros den da mine drug da doide (s mnogo trevi i "vitamini"
4.Interesnite hora koito sa dosta malko no te i v BG da sa pak ste se opraviat

Have Fun




Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: Koko]  
АвторPoli (Нерегистриран)
Публикувано22.02.02 23:11



Na men lichno mi haresva spokoistvieto koeto v BG vinagi mi e lipsvalo. A i kakvo da pravia v BG kato tuk mi e semeystvoto?!?Otnosno druga darjava...pak nesam mnogo navita zashtoto tova oznachava da zapochnem ot 0 i pak stapka po stapka da gradim,koi znae do koga.....dokato se pensionirame,a koga shte vidim i nie sviat?!?Ne,ne dobre sme si tuk



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: Koko]  
Автор LuboPenev (Deadly)
Публикувано23.02.02 21:01



Забелязал съм, че повечето българи въобще не могат да се адаптират в чуждо за тях общество и рано или късно се намират (краставите магарета) и уединяват в незабележими общества, тласкайки развитието си надолу.

По-хубав град от Лондон няма, shame about the weather:)))

help me


Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: ani]  
АвторNT (Нерегистриран)
Публикувано24.02.02 01:14



:) Hubav grad e.Ne e tolkova luskav kato niakoi drugi severno evropeiski gradove.Po-zemen e niakak si.Viarno ima dosta mangali no tova si ima i polojitelni strani.
Nenavijdam edinstvenno transportnata sistema. Metroto e nai-shibanoto i nai-skupoto v evropa a da se pridvijvash s avtomobil v tsentralnata chast e koshmar.
I az obicham da go gledam ot visoko.Predi vreme jiveeh na 22 etaj i mnogo me kefeshe da si pia sutrin kafeto na terasata..



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: Koko]  
АвторNT (Нерегистриран)
Публикувано24.02.02 04:05



Blagodaria za otgovora.Radvam se che si v dobro finansovo sustoianie i che imash UK pasport -tova znachi che imash svobodata da izbirash mestojitelstvoto si-ne si prinuden da jiveesh tuk /a dokolkoto razbiram ot vtoria ti posting ne go i pravish a samo poseshtavash grada ot vreme na vreme/...kakto i da e tova si e tvoia rabota ...
Vij sega ne sum kazal che London e po-hubav ot New York ili L.A. naprimer- ne sum hodil tam/a i da biah edva li shtiah da imam baza za sravnenie edno e da si hodil a suvsem drugo e da si jivial niakude/ tova koeto tvurdia e che mi haresva tuk . Neshta koito mi haresvat:chuvstvuvam se u doma si tuk , tuzemtsite sa obshto vzeto po-uchtivi,po-chestni,po-dobrojelatelni i po-malko naduti ot povecheto moi sunarodnitsi v BG/da ne zabraviame obache che i tuk i v BG nie dvijim v razlichni sredi/,arhitekturata i atmosferata sa nepovtorimi -dorbri ili loshi -vupros na vkus ,goliamo raznoobazie ot hora ,kvartali koito po skoro prilichat na malki gradcheta sus samostoiatelen harakter i still na jivot,vuzduhut e po chist ot tozi v golemite BG gradove...drebni neshta s koito chovek svikva i ne zabeliazva .
Interesno mi e kato kazvash che London e nai-skapanoto miasto koi drugi mesta imash predvid i zashto konkretno.Ne te pitam s tsel spor - prosto mi e interesno da naucha mnenieto ti /ako ne ti e problem de/.
Suglasen sum che sme mnogo razlichni i razdrobeni na malki grupi bih kazal mnogo po-razdeleni ot drugite etnosi...
Klasifikatsiata ti e malko oprostena spored men no sum obshto vzeto suglasen s tochki 1,2,3/ az popadam v tochka 2-bachkiori/,tochka 4 obache suvsem ne mi e iasna kakvo oznachava interesni hora:hora koito na teb sa ti interesni;hora koito se opraviat/mnogo razteglivo poniatie/;sotsialna grupa...?



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: NT]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано24.02.02 13:17



Da naistina kategoriite mi sa malko oprosteni no ne mi se navliza v podrobnoste .Kakvo imam v predvid kato kazvam interesni hora?!Tova za men sa hora koito znaiat kakvo iskat imat idei i celi za postigane ,koito znaiat che ako otidat da rabotiat v restoranti ili stroeji s tiah e svursheno i derzaiat , hora koito osven pazarite i eftenite magazine znait kade sa teatrite i izlojbenite zali .Temata e naistina mnogo mnogo dulga .Za sajalenie sa mnogo malko takiva hora .
A na vaprosa ti koe misato imam konkretno v predvid :)Ami imam kusta v Barcelona tova mislia che otgovaria do niakade na vaprosa ti i po princip za men stranite v koito bih mogal da jiveia sa France , Spain i Bg:)) no za Bg ima mnogo ???? .Zavisi i kakvo tursish.Znaesh li otkoga se poiavi tazi omraza v men kum Uk!Predi 6-7 godini otidoh v Mexico i India (pak ti kazavam ne kato bachkior a na vacation ) otidoh za sedmica no ostanh po edin mesec .Pojelavam na vseki koito e malko po otvoren mirogled da otide ~



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: Bajlvan]  
Автор TlRlRlRAM (ponqkoga..)
Публикувано24.02.02 22:26



Az sam v London no chuh che na ug e po-dobre prez lqtoto.Kak varvqt kvartirite???V Brayton se parveli po 400-500 na sedmica/zaradi toristite/..No e neproverena informaciq...Shte kajete li neshto po vaprosa???



Тема Re: London!нови [re: NT]  
Автор TlRlRlRAM (ponqkoga..)
Публикувано24.02.02 22:29



ne sme 3000-5000!Po oficialni danni sme nad 50 000! Tova zvuchi strashnichko...Koi li ostava v Bg????



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: LuboPenev]  
Автор TlRlRlRAM (ponqkoga..)
Публикувано24.02.02 22:32



Nqma po-hubav...I po skap nqma...I po mrasen../po zomite../
No nqma nishto po-losho ot tova che balgarite ne se darjim-naprotiv...Kakvato mrasotiq moje da se napravi-nqma propusk!!!Tajno e kakva naciq sme....




Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: Koko]  
Автор TlRlRlRAM (ponqkoga..)
Публикувано24.02.02 22:36



Ne vinagi jelanieto da se otide na teatar ili izlojba e vapros SAMO na jelanie....Znaesh li kolko struva/sredno/edin bilet za opera naprimer????Dori za posledniq red????



Тема Re: .. дали някой случайно е в южна Англия .. ?нови [re: TlRlRlRAM]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 00:53



mislia che da kaji mi za koi teatur i kade e, i ste ti kaja !A teb kakvo te spira novia ti telefon ili kolata za 300 liri ili seleniata



Тема Кътчетанови [re: Koko]  
Автор Дoминop (непознат )
Публикувано01.03.02 12:14



Ето ти един списък от 10 земни кътчета. Да видим в кои 8 от тях си бил
Не съм си ги изсмукал от пръстите - това са все интересни места, където съм бил не на гурбет:

1. Ст Айвс (Корнуол, Англия)
2. Кастел Гондолфо (Ватикана)
3. о-в Джинмен (Тайван)
4. Бандар Сери Бегаван (Бруней)
5. Калининград (Русия)
6. вр. Чикалтая, 5395 м (Боливия)
7. Драхенсберг (Лесото/Южна Африка)
8. Блу Маунтинс (Нов Южен Уелс, Австралия)
9. Вернигероде (Германия)
10. Охрид (Македония)



Тема Re: Кътчетанови [re: Дoминop]  
Автор TlRlRlRAM (ponqkoga..)
Публикувано04.03.02 22:10



vapros na vkus...



Тема дали слу4айно някой не иска да си поприказваме..?нови [re: Bajlvan]  
АвторAминa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.02 14:15



аз сам във Bath. близо е до Bristol. на мен ми харесва тук и хората са много възпитани и грижовни (каквато и да е при4ината за това) но ми се иска да има и някои от родно BG да си приказваме понякога...



Тема Re: дали слу4айно някой не иска да си поприказваме..?нови [re: Aминa]  
АвторPoli (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 15:02



Ela do London i se obadi,shte razmenim po niakoy laf.
emaila mi e:
polinegbbg@yahoo.com



Тема Re: дали слу4айно някой не иска да си поприказваме..?нови [re: Poli]  
Авторlvailo (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 23:46



A moje li i az da ti se obadia za kafe v London :)



Тема дали слу4айно някой не e blizo do Bath?нови [re: lvailo]  
Автор Amina (жива душа)
Публикувано19.03.02 22:26



mnogo shte e hubavo da si pogovorim i da se vidim s niakoi deto znae da govori i na bylgarski za raznoobrazie i e 4uval kade e bylgaria :)))) no problemyt mi e 4e rabotia tuk i po4ti nikakva vyzmojnost niamam da otida do london. tam sym bila samo vednyj, s myja mi.. i za mene e istinski ad. taka shte se zagubia 4e i sama sebe si niama da moga da nameria.. :) no ako vse pak ima niakoi koito e po nablizo do bath, ili prosto iska da porazmenim niakoia i dryga duma e-maila mi e: amidabuda@yahoo.com
:) blagodaria.



Тема Re: дали слу4айно някой не иска да си поприказваме..?нови [re: lvailo]  
АвторPoli (Нерегистриран)
Публикувано20.03.02 13:47



Moje.
Kade jiveesh.......dano ne e tvarde daleche.Az sam v severen London.
Pishi mi na Pavtod@abv.bg i shte ti dam dom.telefon



Тема Re: дали слу4айно някой не иска да си поприказваме..?нови [re: Poli]  
Авторkkk (Нерегистриран)
Публикувано21.03.02 23:21



Kak si Poli???Mai te vidqh na White Sity v edna poshta....



Тема Re: Кътчетанови [re: Дoминop]  
Авторremajor (Нерегистриран)
Публикувано21.03.02 23:23



I kakvo ako ne gi haresvam????Vaptos na vkus???



Тема Re: дали слу4айно някой не иска да си поприказваме..?нови [re: kkk]  
АвторPoli (Нерегистриран)
Публикувано21.03.02 23:39



Dobre sam.
Ne,nesam bila nikade,veroiatno stava vapros za drug chovek...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.