Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 18.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Deutscland, ja kazeteнови [re: Cилвa]  
АвторKace (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 10:17



Namerili sa mi kvartira : 420 DM, neobzavedena :( .
Developer sym. V dogovora ima tvyrda klauza za izvesten period da rabotja samo tam :(. Posle sys sigurnost ste se premestja.
Mezdu drugoto bi li mi kazala kak polzvash kirilica? Dokolkoto sym zapoznat tova beshe problem s germanskija Windows.



Тема Re: Deutscland, ja kazeteнови [re: Kace]  
Авторvghfg (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 15:45



LUD LI SI BE ????????
ne im otkazvaj, a prosto im kazi: idvam sus sigurnost, no na druga zaplata i tolkova. nishto ne gubish, samo mogesh da spechelish......... mamka im , sigurno iskat da te naemat na 50% ot rabotnoto vreme na chistachkata im !!!!

kazi koi grad e!!! ima goljamo znachenie !! v iztochna germanija na njakoi mesta hiche ne si e tolkova evtino, kolkot sigurno iskat da te omajat , che e!!

420 e mnogo sumnitelno. vuv vseki sluchaj e Kaltmiete sus sigurnost. da predpolozim , che e 10DM na m2. nachi 42m2 !!! shte si plashtash vsichki razhodi otdelno!!!

mnogo vnimavaj s tova "posle shte se premestja njakude" !!! moge da se okaza, che zakonovo njama da ti e vuzmogno. mogat da te nakarat da se vurnesh za 3 meseca v BG i t.n.

vsustnost sega kato se zamislih nad cenite, pochti sum siguren, che stava duma za evro. i za zilishteto i za zaplatata. pitaj gi be, tova ste e dobur povod da si govorite i za zaplatata, ako se okaze, che e DM.



Тема Re: Deutscland, ja kazeteнови [re: Biba]  
Авторvghvf (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 15:55



napulno e vuzmogno da si nameri rabota i po internet, osobeno v negovija bransh !!!



Тема ohohohoнови [re: Cилвa]  
Авторvghvf (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 16:04



tova go bjah propusnal : NEMEBELIRAN. to oste ot cenata si lichi, no kak mogat da predlagat na chovek tukmo idvast ot BG takova neshto......
nemebelirano v DDR oznachava BEZ KUHNJA, bez LAMPI...... samo banja !!!!!!!!!

naistina mogesh da im iskash i tova: da ti platjat premestvaneto, no vsichko , koetto njakoi shte ti kaze ottuk natatuk, prosto shte e ot diskretnost, da ne ti se burkame v lichnoto reshenie, dali da se suglasish da rabotish za tezi........



Тема Re: Deutscland, ja kazeteнови [re: Kace]  
АвторTedy (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 16:49



Kagi vse pak za koi grad v iztochna Germania stava duma, zashtoto ima znachenie. Na njakoi mesta
za 420DM (Kaltmiete) moge da se nameri mnogo dobro ednostaino jilishte. Nemebelirano ne vinagi oznachava, che ne stava za jiveene. Ne e losho da se pointeresuvash dali jilisheto e skoro osnovno remontirano ili mu predstoi takuv remont. Popitai sushto kolko sa dopulnitelnite razhodi na mesec (tok, otpolenie, voda i t.n.). Otoplenieto na gaz e dosta izgodno i ne propuskai da otbelegish tozi moment.
Vuobshte vsichko e spored zavisi. Iskai vuzmogno po pulna informacia, no zaplashtane ot 3500DM na mesec e podozritelno nisko dori za Iztochna Germania.
Pojelavam ti uspeh i ako imash konkretni vuprosi pitai imam nabludenia i dosta meseten itochno germanski opit :)))))



Тема Re: Deutscland, ja kazeteнови [re: Tedy]  
АвторKace (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 17:15



Abe nie se dogovarjahme minalata godina, zatova v DM. Poslednija razgovor oste predstoi. Ste byde sega prez Fevruari.Stava vypros za bivshija Karlmarksstadt. I opredeleno ne mislja da se otkazvam (tuka v BG izobsto ne moga da si namerja rabota po specialnostta, poslednata kojato mi predloziha beshe za 250 lv). Pone malko da poobrabotja i eziak che ne sym chak tolkova dobre s nemkija. Inache kakvoto kazvam, tova e, edno kym edno.



Тема Re: Deutscland, ja kazeteнови [re: Kace]  
АвторTedy (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 11:34



Sled kato si reshil da priemesh ofertata opitai se da izmuknesh vuzmogno nai izgodni uslovia. Bivshia Karlmarksstadt sega se naricha Chemnitz i e malko spretnato gradche, koeto ste reche che jivota ne e mnogo skup. Poglednah njakoi oferti za jilishta v Chemnitz i mislja, che tova koeto sa ti namerili e dosta dobro (sudja po sumata kojato kaza i fakta che jilisheto ne e mebelirano).
Otnosno zaplashtaneto moga da te posuvetvam da se borish do krai za poveche pari i jivo da se interesuvash kakvi danuci ste ti vzimat i kolko ot tjah ste ti vrushtat na opredelen period. Mnogo vnimatelno procheti trudovia dogovor, koito ste podpishesh. Kakto njakoi po gore beshe napisal oburni vnimanie na trudovo-pravnite si otnoshenia s rabotodatelja, zashtoto moge da se okage che posle njama da e tolkova lesno da se premestish na drugo mjasto. Jasno li e kakvo razreshitelno za rabota ste ti dadat??? Tova sushto e vupros ot sushtestveno znachenie.
Slunchev pozdrav ot dalechen Magdeburg i uspeh :)



Тема Няма никакъв пробемнови [re: Kace]  
Автор Cилвa (позаседяла се)
Публикувано23.01.02 16:08



с кирилицата - при мен в офиса е Win NT, MultiLanguage support от Контролпанела, включваш източноевропейски езици... и т.н., няма значение, че Уиндоус е немски. Аз не обичам да пиша на български с латиница, още по-малко пък обичам да чета...

Прочетох, че не можеш нищо за повече от 250 лева заплата в България. Учудвам се, но щом е така - едва ли ще успееш да си намериш и нещо по-добро в Германия. Все пак - имай предвид, че ако офомят Green Card - това е незаконно, трябва да ти плащат минимум 60000 DM или нещо такова, не помня цифрата.



Тема Re:нови [re: Cилвa]  
АвторTedy (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 17:09



Dali mogesh da mi kagesh kakuv trik da priloga na HP Unix za da pisha na kirilica. Kakvoto mogeh probvah no bez osoben uspeh. I na men ne mi e mnogo prijatno da pisha na bulgarski s latinica, no za sega druga vuzmognost njamam.
Blagodarja predvaritelno!



Тема Re: Deutscland, ja kazeteнови [re: Kace]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано23.01.02 19:14



az sym v Chemnitz. Svyrzi se s men na adres avatarx@usa.com




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.