Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:41 27.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: децата в чужбинанови [re: stan]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано21.02.02 18:03



Gluposti!
Osakatiavalo gi! Naprotiv, obogatiava gi.Zashtoto imat unikalnata vuzmojnost da se doprat i da razberat dve kulturi ;da imat razlichno vjdane za mnogo neshta i situacii. Nauchete gi i na dvete puk im daite pravoto te da izbirat kato doide vreme.
No vsichnko zavisi ot roditelia. Ot vsichki procheteni mnenia tuk moga da si napravia izvoda koi kakvo obrazovanie ima i kolko e inteligenten.Molia bez da se obijdate ,no e taka.

Uchete se ot evreite.Nikoi ne moje da otreche che te sa mnogo ama mnogo uspiali v jivota. Da si evrein e gordost.Ezikut se uchi ot pelenache ( puk i to ne e suvsem tehen ezik-povecheto govoriat na dialekt,koito mnogo prilicha na nemski).
Imenata ne se promeniat;kulturata im ne se promenia.
Tova da vi e nakaralo da se zamislite niakoga?



Тема Re: децата в чужбинанови [re: [desi]]  
Авторd_rwatson (Нерегистриран)
Публикувано21.02.02 21:06



Radvam se 4e ima takava diskusia, kadeto mnogo hora spodeliat opit.
As oshte niamam deca, nito sum jenen, no sum si postavil za cel da nabera neobhodimata informacia za da napravia razumen izbor kogato stigna do tam.

Vinagi mi e mnogo jal da gledam kak deca na bulgarski roditeli si govoriat pomejdu si na angliiski, a as ne bih izdarjal moeto dete da me zagovori na 4ujd ezik - gordeia se s bulgarskia si ezik, a i se smiatam za "po-visshe" sashtestvo ot mestnite glavno zaradi tova 4e sum si rasshiril kragozora v 4ujbina, vidial sum koi hubavi ka4estva kato bulgarin mi lipsvat i rabotia po vaprosa da si gi nabavia.

Ot nemcite sum se nau4il na disciplina i nadejdnost, ot amerikancite na nepukizam i individualizam, v BG sum se nau4il na socialni kontakti i da se radvam na jivota daje i s malko pari v djoba.

Tova koeto iskam da napravia s deteto si e da mu dam sushtia tozi svetoven mirogled za da moje posle kato porasne da se 4uvstva grajdanin na sveta.
Vaprosat e v koia sreda e nai-dobre da stane tova.

Predi da pristupia kam po natatashnite si vijdania purvo da kaja za Germany vs. US, 4e makar i da sum zavurshil v Germania, v US sum po-shtastliv, glavno zashtoto ne me gledat kato 4ujdenec. Kolkoto i dobre da znam nemskia, vinagi si li4i, 4e ne sum nemec i togava zapo4vat da se darjat s men stranno i nerazbirashto. Spored men vsi4ko e vapros na 4uvstvitelnost, do kolko na samia 4ovek mu puka ili go interesuva da dolovi kak go tretirat.

V US puk na4alnite i sredni u4ilishta sa pod vsiakakva kritika. Da ne govorim, 4e u4ilishtata sa pulni sas vsiakakvi deca, darjashti se kato kreten4eta. Osven tova zastupvam mnenieto, 4e e hubavo decata da igraiat navun kolkoto e vasmojno pove4e.

Az zasega sum reshil kato pospestia dobri pari da si otgledam decata v Sofia i kato zavurshat elitna gimnazia da gi pratia v 4ujbina.



Тема Re: децата в чужбинанови [re: d_rwatson]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано21.02.02 21:12



Tova za krugozora go kaza mnogo dobre.Tova imahpredvid i az , no ne mislia che biah mnogo iasna v izkazvaneto si.
Viarno e che uchilishtata tuk sa pod vsikakva kritika,no niama da e zle da si pomislish za chastno uchilishte ,ako mojesh da si go pozvolish.Ako naistina shte pravish planove otsega,vkliuchi i finansirane na chastno uchilishte ot sega.
Zashtoto za sujalenie i v BG neshtata stavat vse po-zle vmesto po-dobre shto se otnasia do obrazovanieto. Koi znae moje puk i da se podobriat dokato doide vreme za tvoite deca da hodiat tam.



Тема Re: децата в чужбинанови [re: doktorka]  
АвторStan (Нерегистриран)
Публикувано21.02.02 23:05



Az ne govoria za ezika,toi e vajen!!!Az govoria za suvsem drugo.....Edin primer! Edno nashe poznato semeistvo,sa tuk ot 11 godini..I dvamata sa obrazovani xora,decata im sa otrasnali tuk,no......Maikata ne moje da svikne s jivota tuk,po neizvestni pri4ini se vrushta vsiaka godina v BG za po 3-4 meseca i vodi sus sebe si decata,na koito vtulpiava 4e sa bulgari.I te kato zapo4naxa y4ilishte ,imaxa straxoten problem ,sus suo4enicite si.Purvo zashtoto,ne govoriat dobre mestnia ezik i vtoro ,zashtoto kazvat navsiakade ,4e sa bulgari.Etnosut e vajen,no nikoi v Amerika ne kazva(govoria za purvo i vtoro pokolenie) az sum italianec ili az sum germanec.Kazva se "Az sum kanadec(amerikanec),no ot bulgarsko poteklo.Taka se paziat dve kulturi..Deteto triabva da razbere ,4e ima shansa da govori dva ezika,no osobenno ako e rodeno i izrasnalo tuk,ne e dobre da mu se nabiva v glavata''Bulgar4e si mama,ostavi gi ti mestnite idioti".Zashtoto i takiva sum gi 4uval.



Тема Re: децата в чужбинанови [re: Stan]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано22.02.02 07:41



Ami kato pitam sina mi bulgarin li e ili amerikanec-toi sam si kazva:"amerikanec".Ama celiat tozi razgovor se provejda na bulgarski.Na nego mu vikame "pich ot New York"-chisto po bulgarski ,ako pitash men.
A i vuzpitanieto mu shte e bulgarsko.Samo che provedeno na tukashna pochva. Bih dala milo i drago da moga da go pusna v BG za 1-2 meseca da se naigrae tam,da hodi na riba s diado si i pr.Da se pochuvstva bulgarche. No i tova shte stane niakoi den.
A kokoto do gospojata s dvete deca-problemut si e nein.Za sujalenie decata i stradat.Zaova vie sami triabva da si izberete kak da postupite s vashite deca.
Samo da sa jivi i zdravi.



Тема Re: децата в чужбинанови [re: doktorka]  
Авторpich (Нерегистриран)
Публикувано23.02.02 14:05



Ot vsichki procheteni mnenia tuk moga da si napravia izvoda koi kakvo obrazovanie ima i kolko e inteligenten.Molia bez da se obijdate ,no e taka.


Ne si pravi izvodi ot dva reda, zashtoto i nie si pravim izvodi ot tova che edno dete se naricha "pich ot NY"



Тема Re: децата в чужбинанови [re: pich]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано26.02.02 03:21



Ne ti li e iasno che inteligentnite hora mogat da si pozvoliat da si praviat shegi s po-neinteligentni izrazi i shvashtania.Shtoto znaiat razlikata.Ne stava vupros za purveniuta ,a za inteligenti.
Purveniutata sa tia deto ne psuvat,iadat sus sreburni pribori fasul i decata im sa "frencheta".Niakoi da e chel Vuzrojdenska klasika ,da znae otkude e tozi citat za frencheto??



Тема Re: децата в чужбинанови [re: doktorka]  
АвторRE (Нерегистриран)
Публикувано26.02.02 13:01



Ti ot kolko vreme si v USA?
Kakvo ne ti haresva v cuhilishtata?
Pod vsykakva kritika moze da sa v tvoite ochi - az sum ot 6 godini tuk i sum mnogo dovolen ot uchilishtata.



Тема Re: децата в чужбинанови [re: RE]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано26.02.02 17:53



Zavisi kude si.



Тема Re: Zdravey ot SAнови [re: [desi]]  
Авторmariana (Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 18:11



Desi, kade v SA si ?
Az sashto imam sin ( na 5 godini ) - moje da saberem dezata da poigraiat zaedno...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.