Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 07.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Привет,нови [re: Onzy]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано12.02.02 20:39



Shte se zapisvame na karate.No shte izchakam malko,shtoto sega niama nachin kak da se transportirame.
V gradinata igraeshe soccer. I ekip si ima. Cialata rabota ot den do pladne.Mama ne mojeshe da go vodi na trenirovki,a tate e nadaleche.
No shte namerim nachin.
Tuk sigurno ne znaiat kakvo e gimnastika.



Тема Do usmihnatata desiнови [re: [desi]]  
АвторBorislav (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 20:44



Ne se trevoji izobshto. Ako imash sredstva, kupi mu niakoia ot igrite, s koito se uchi angliiski, no da slusha fonetikata ot disk, a ne ot emigrant.
Kato go zapishesh v 1vi klas, vsichko shte se promeni. Sled niakolko mesetsa shte zagovori angliiski i sled oshte 1-2 godini niama da se razlichava ot ostanalite detsa. A v kqshti moje da si govorite na bqlgarski. Sina mi zapochna 1 klas v USA. V 3ti klas poluchihme pismo ot raionnoto upravlenie, che angliiskia mu e pqrvi ezik, a ne ESL. Beshe nai-dobria na "Spellig Bee" v 3ti i 4ti klas.
V kqshti prikazvame samo bqlgarski. Toi slaga dosta angliiski dumi ili stroi izrechenieto po amerikanski, no e dovolen, che moje da govori. Opitvah se da go ucha da chete i pishe, no ne spoluchih mnogo.



Тема Re: Привет,нови [re: doktorka]  
АвторOnzy (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 08:47



ne znajat li ... hmm ... v "zavedenieto" deto hodi moja ... karat uredi i djusheci s edin kamion 3 dni v sedmicata... I edna gyrdesta lelka ... kara fastycite da visjat, da prawjat tyrkaleta ... i prochee ...

Kato gi gledah ednaj prez prozoreca i men mi se poshtja ...



Тема Re: Привет,нови [re: Onzy]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано13.02.02 22:21



Tova e pri teb.Tuk ne znaiat za tova ,uvi!



Тема Re: Do usmihnatata desiнови [re: Borislav]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано16.02.02 00:29



Blagodaria ti :))
Leka poleka pritesneniqta mi zapo4naha da iz4ezwat kato po4na da mi kazwa koe kak se kazwa na anglijski w magazina... i da pee pesni na anglijski koito gleda po telewiziqta.. koito i az ne znam :)



Тема Re: децата в чужбинанови [re: ivan]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано16.02.02 00:48



w SA sym :)))
ama ujasen detektiw si :)))



Тема Re: децата в чужбинанови [re: [desi]]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано16.02.02 15:07



Desi,
Pojelavam vi uspeh!
I ne se striaskai - vsicko idva s vremeto.
Ivan



Тема Re: децата в чужбинанови [re: [desi]]  
Авторstan (Нерегистриран)
Публикувано19.02.02 21:54



Ne znam kak govorish na deteto ili kade xodi na y4ilishte....Nie jiveem v Quebec(Canada)tuk se govori frenski i sinut mi ,koito e na 4,5,govori svobodno i dvata ezika i osuznava ,4e govori dva ezika i moje da napravi razlika m/y tiax.Sega zapo4na i treti ezik(angl),no tam mnogo oste ne go nasilvame ,za da ne se oburka.Edna ve4er mu4etem prikazki na frenski,na drugata ve4er na bulgarski.Kogato sme v kushti govorim bulgarski ,a kogato sme navun ,po magazini ili sred xorata samo na frenski.Taka ,4e vzemi merki dokato ne e stanalo kusno.Decata lesno vuzpriemat,osven ako ne im davame pravilni suveti i vuzpitania!!!Yspex!



Тема Re: децата в чужбинанови [re: ivan]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано20.02.02 05:05



Tova e samo moe mnenie - dechata ni moje da sa potomchi na emigranti no lichno za moeto mi se iska da se chuvstva ne Balgarin jiveest niakade, a mesten s balgarski roditeli. (Predstaviam si otgovorite...:-),



absolutno sum suglasna s tova tvoe mnenie.....az dori ne kazvam ...v kysti bulgarski , navun angliiski...

s muza mi govorim na bulgarski, no ako dezata me pitata na angliiski ne vinagi prevkluchvam na bulgarski...







Тема Re: децата в чужбинанови [re: rebekka]  
Авторstan (Нерегистриран)
Публикувано21.02.02 16:14



Napulno si prava....ne moje decata da otrasnat v edna durjava i da im se vtulpiava ,4e vsushtnost te sa ot druga durjava.Shtom sme izbrali immigraciata,togava shte triabva da jiveem s neia ,no ne i decata ni.No az poznavam dosta bulgari ,koito vuzpitavat decata si kato 100%bulgari.Ne kazvam ,4e ne triabva da im govorim na bulgarski,naprotiv,no ne triabva da rastat s 4uvstvoto,4e ne prenadlejat kum tukashnoto obshtestvo.Tova e osakatiavane!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.