Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 27.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Привет,нови [re: Cилвa]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано19.01.02 02:08



Ima detski gradini makar 4e ne sa mnogo ewtini. Za dyrjawnite se 4aka po mnogo za mesto ... ima waiting list s deca na po niakolko meseca?!!??!
no w 4astnite ima mesta i grupite sa po okolo 10 deca. Mislim zasega:) Pritesniqwame se da ne se stresira neshto... ama kato wi slusham maj e po dobre s decata...



Тема Re: Зависи къде си и какви са ти ценноститенови [re: Boвaтa]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано19.01.02 02:19



Towa koeto pishesh e prekrasno. Az syshto imam ambiciq da zapazia bylgarskiqt wkyshti (izwini me 4e niamam kirilica).
Ima i jelanie da nau4a sina si da pishe i 4ete, we4e dori u4im bukwite. Misliq 4e po-wajno e kak si wyzpital deteto za towa dali to ste pojelae ili ne da znae drug ezik.No stom bylgar4etata w Bylgariq nau4awat anglijski zashto Bylgar4etata w 4ujbina triabwa da go zabrawiqt? az se gordeia otkade sym proizliazla i mislia 4e towa triabwa da znae i sina mi. Oswen towa mi se iska da pro4ete i knigi kato "Pog Igoto" i "Snaha" ... koito ste e sram ako pro4ete na anglijski...
neznam..moje da sym twyrde ambiciozna no se nadiawam da osystestwiq me4tata si :)



Тема Re: E,нови [re: Cилвa]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано19.01.02 20:33



..и в Родопите в едно селце...

Но това с Ерланген...и севера...са малко разкази.
Всеки който има ТВ....от децата..гледат техните германски идоли.
Вива и подобни програми. Множеството на идолите и модераторите са "цветни". Най-често "черни". Родени и израстнали в Германия.

Бземи само Лу Бега__;о))

Та, това което чуваш, са историй, които преди 30 г. съм чувал...но по-"съвременени".

Това се разправяше по-рано, за годините околу 1945...като бяха дошли тук американците..след войната. Как Ами-Негри се чудели и пипали косите на русокоси германски момиченца...да се уверят...а момиченцата имали страх.

Стари историй в модерен камуфлаж__;о))

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Да,нови [re: [desi]]  
Автор Cилвa (позаседяла се)
Публикувано21.01.02 11:34



смятам, че ще му е по-добре с децата. Навсякъде имат практика да се ходи първоначално само по няколко часа или да кажем - веднъж в седмицата. Възможно е дори и ти да оставаш с него. Така че - няма място за стрес - обмисляйте го и ако можете да си го позволите - опитайте, ще видиш как след няколко месеца ще се чудиш как си могла изобщо да се притесняваш за това!

А иначе - вероятно и на теб ти е трудно. Да ти кажа - аз едва година след преместването успях да се почувствам наистина "у дома си" - вече има приятели, знам къде да намеря каквото ми трябва, започнах истински да работя... Но имаше един период (точно между 4-тия и 8-мия месец), когато душицата ми се стягаше... В крайна сметка - не е трудно човек да намери единомишленици където и да е по света - стига да не се страхува да общува и да изразява смело желанията си.
Успех!



Тема Re: децата в чужбинанови [re: [desi]]  
Автор ГpeнaдинaДopмидoлcka (generalische)
Публикувано21.01.02 17:02



Деси, ще свикне дребосъчето, не се грижи за това.
Говорете си у дома на български, не го поправяйте, ако тук-там вметне някоя английска думичка. Знай, че децата, колкото и да са малки, правят разлика между езиците, когато свикнат с тях и съвсем спокойно ще си комуникират и за в бъдеще на български

аз бях на 6 г., когато заминах с нашите за Лондон.
първите 1-2 месеца сигурно съм имала трудности заради езиковата бариера, но това в никакъв случай не ми се е отразило отрицателно на психиката.
помня, че плаках, когато мама ме оставяше в у-ще, но после като се заиграех... много бързо проговрих и започнах да чета и пиша.

Сега пак съм в чужбина и имам приятелка сръбкиня. Тя има 3 годишен син, който знае много малко немски (разбираемо е, по цял ден е с баба си). Водят го 2-3 пъти в седмицата на детска градина и той постоянно плаче, защото никой не го разбира, следователно и никой не си играе с него.
Сега майка му му говори на немски и той употребява много малко (като брой), но винаги тези думички на немски, които знае.

за думичката boy има спасение - купи му книжки, които са с по 1-2 реда на страница, там може да се учат по картинки различните думички. така по-лесно ще прави връзка м/у чутото и видяното, защото зрителната памет при децата играе голяма роля.
Не мисля, че синът ти е малък за книжки? не разбирам защо не искаш да му купиш? Това ще е само в негова полза.

пък вие инче си говорете на български през останалото време, българския няма да го забрави.
другите деца сигурно и по улиците си говорят с техните на английски? това според мен е вид комплекс на родителите (да не се разбира, че са чужденци). веднъж пътувах с една българка в самолета и детето и говореше много развален български, а тя видимо се гордееше от това!



Тема Re: Привет,нови [re: [desi]]  
АвторOnzy (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 06:20



Zdr. Desi.

Az imam dete na 41/2 godini.
Opita mi govori che socialnite kontakti na deteto sa naj vajni => detskata gradina e N1 po prioritet.

Uchete go kak da kontaktuva ... no ne mu pomagajte v kontaktite, ne mu smilajte socialnata dajba. Ostavete go samo da se prebori za mjasto v grupata. Ako imash sin bashta mu e 95% otgovoren za tova.

I Ne ja slushaj Gatsby kvi gi pleshti za turchetata ot nejnoto obkryjenie .
Ot vas zavisi proizhoda na deteto vi da e iztochnik na prevyzhodstwo a ne na abusement.



Тема Re: Привет,нови [re: Onzy]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано11.02.02 23:54



Hei, Onzy. Mnogo pravilno(spored moite razbirania ) razsujdavash.
Moiat sin e pochti na 5 godinki. Zapochna da govori purvo na bulgarski. I produljava da govori na bulgarski. S angliiskia niama nikakvi problemi.
S bratovchedite si,koito sa sushto bilingual predpochita da govori na angliiski,no ne izdumva i duma na angliiski na men ili na bashta si.Ako se naloji navun poniakoga mu govorim na angliiski.Inache prikazkite sa na bulgarski,bulgarskite bukvi znaem purvo. Neka zapochne s ezika ,koito niama da e osnoven,a angliiskia shte go nauchi v gradinata i v uchilishte.
Sam. Bez nie da mu pomagame da se prisposobiava.

Ezika e bogatstvo. Shte go zapisha i na ispahski kato mu doide vremeto.Puk neka se "oburkva".
I mainata im na turcite v Germania!

Pardon! ne mojah da se vuzdurja.



Тема Re: Привет,нови [re: doktorka]  
АвторOnzy (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 03:20



10x ... vse pak "razsyjdavash" kato che li e malko silna duma za elektrohimichnite procesi v mytilkata s kojatao e pylna glavata mi.

Ako pitash men zapishi go na karate ili gimnastika. Po mene si znam che fizicheskoto prevyzhodstwo e mnogo vajen element w obshtuvaneto pri momchetata (a i pri majete) dori i v naj-pasivnata si forma.



Тема Do Vovata: Evala ... ili E voila ... :)нови [re: Boвaтa]  
АвторOnzy (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 06:08



Vovata:

Shapka ti swaljam ...
I v moeto semejstwo e taka samo deto sme na po-ranen etap ...

Ako imash vreme i si po blizo (ot 80 miles) do LA ... obadi se da te cherpja edno ... za towa che mi podsladi dushata dokato te chetoh ...


... Aman ot Nihilisti ...



Тема Re: децата в чужбинанови [re: [desi]]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 17:03



Desi,
Ot napisanoto razbiram che ili si v AU ili NZ (parkove prez Feb.child care system), Ima t. nar. play groups, proveri kak da se svarjesh (mislia che detskite gradini ili carkvite as well as so called community centers sa dobar start da se nameri informachia.
No, ne se kahari - deteto ste se opravi.
A za tebe - dano sme jivi da si govorim sled godini za chetene na Snaha ili pod Igoto - toi moje i sa moje da gi chete (ako go natiskash da nauchi ezika) ama za nego te ste sa tolkova dalechni kolkoto za nas napr. Iaponskia folklor. Govoria ot opit.

Tova e samo moe mnenie - dechata ni moje da sa potomchi na emigranti no lichno za moeto mi se iska da se chuvstva ne Balgarin jiveest niakade, a mesten s balgarski roditeli. (Predstaviam si otgovorite...:-),

A che ezika e bogatstvo - pravi ste . Zatova horata uchat ezichi koito im davat po-shirok kragozor, a ne uchat ezika na plemeto Mkele - Mbembe naprimer.
No kakto niakoi beshe kazal - Ot Iskaro po- glibiko nema... Ta i nie taka - BG e na papa na sveta ... Xa
Sas zdrave




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.