Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:18 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Iskam da sum milionerka  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 00:12



Ne iskam da rabotia poveche...

Iskam da spia do kusno, da si imam sobstvena galeria, da pusha tzigare i da se razhojdam iz neia s kafentze v ruka, da hodia na proceduri, naseini i sauni za da sum vinagi krasiva, da iam samo v luxozni restoranti ( riba, zelentzutzi i belo vino :)), privecher da pia margariti s moite priatelki i da kliukarstvam, a sled tova da pravia liubov v sateneni charshafi....



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
АвторMd. Butterfly (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 00:22



Sateneni charshafi i golemi ventilatori :):)

Znam kakvo shte ti kazhe Ariel: "Kakav kich!"



Тема Сатенени....нови [re: Md. Butterfly]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.01.02 00:40



....хладни, хлъзгащи се, плъзгаши се, .....чершафи...кич???
Аз не съм милйонер, ама само в такива лягам.
От години.
И като революцйонери бехме__;о))

А, за вентилатора и духането..това е друга приказка.
Там ни трябват уточнения.
Или е кич, или кеф прави__;о))

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Re: Сатенени....нови [re: Gatsby©]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано15.01.02 03:40



az si obicham moite evtini charshafi ot wallmart, misla che sa pamuchni ama ne sym siguren, osven tova gi pera po vednaj na godinata, iako smyrdat na telesni technosti i pushek, ot vreme na vreme me polazva niakoia i druga hlebarka - mnogo e gadno dokato spish da te polazi hlebarka - chuvstvash se polazen kato se sabudish - obzet ot panika i otvrashtenie.
a poniakoga kato imam gosti niakoi reshava da si kachi krakata s obuvkite na legloto i stava iako kalno, no kalta sled vreme pada i ostava syvsem malko petno - niama nujda ot prane.
i kvo drugo da vi kaja . . .i az iskam da sym milioner i da lentiaistvam po cial den - obache charshafite ne si davam.

ae
i da se pazite ot hlebarki



Тема Shte pisha na Jackie Collinsнови [re: RollinStoner]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано15.01.02 03:57



Vsichkite da vi intervuira za sledvashtia si roman, ama triabva da imate poveche iziskvania, samo sus sateneni charshafi i edin/niakolko kirlivi miliona zakude ste?

ZLOBATA E NAI-GORCHIVATA OTROVA I IAKO GORI ZLOBARITE KIRLIVI !


Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
АвторROSHLlO (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 06:03



I AZ TAKA SI ME4TAQ,ME4TAQ,SAMO DETO ZA DRUGI BLAGINKI:)),4E KOLKO MU TRIABVA NA 4OVEK-EDNO FERARI MODENA/4ERVENO ESTESTVENO/ZADALJITELNO KABRIOLET ,NIAKOLKO MILIONA I AIDE KAM VEGAS.DAJE I GADJE NE MI TRIABVA KAKTO SE PEE V PESENTA/ZASHOTO SAM SIGUREN 4E S TEZI DVE NESHA,TRETOTO E PROSTO FORMALNOST.
IGRAITE LOTARIQ 4E.....................:)))
USPEH NA VSI4KI I NIAKO IKATO STANE,DA S OBADI EI,DA NE NI ZABRAVIA:))



Тема Дано успееш...нови [re: Eleya]  
Автор Kleopatra11 (древна)
Публикувано15.01.02 13:52



да постигнеш всичко към което се стремиш и да го запазиш!
Ще мине време и това ще ти омръзне.
Тогава ще поискаш може би да си щастлива...
А щастието не е в лукса и богатството само.
То се крие в едни такива мънички и съвсем простички неща,които сигурно си имаш и сега.Ама не знаеш...

Не се отчайвай,всичко е загубено...!


Тема Вие тук нещо сте...нови [re: Dragoness]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.01.02 17:13



...решили, че сатенени чаршафи луксус били.
Толкова скъпи не са.
Веки може да си позволи. Въпрос на вкус.

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 18:16



Sega kato biah vuv Florida i se razhojdahme s kolata ot Palm Beach do Miami Beach po edna shose koeto se kazvashe A1A... Vsichki karaha s ne poveche ot 30 i si kulcheha vratovete naokolo. Niakakuv rai beshe tam. Amerikanskite pensioneri jivurkat v edni palatcheta ot vsiakakuv tip & style, vsiaka kolbka si ima po edno keyche s yahtichki i pone 3-4 garjcheta pulni s BMW-ntza i Lexuscheta.
Za da ne stva depresivno niama da pravia sravnenia s nashite babi i diadovtzi...
Abe s dve dumi - niakoi hora znaiat kude da se rodiat !




Тема Re: Вие тук нещо сте...нови [re: Gatsby©]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 18:22



I az imam sateneni charshafi :) Cherni :)
No chestno kazano predpochitam da spia v edni flaneleni s materiata na T-shirt (ot BJ's sa moite ;)

Alo, estestveno che vseki koito jivee v biala strana moje da si kupi sateneni charshafi - ako ne mojehme zashto vuobshte sme tuk. Az i tzigare moga da si kupia :)), i sega si pia margariti s priatelkite... i t.n.
Ne e v tova vuprosa. Ne stavai bukvalist.



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Md. Butterfly]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 18:25



Ako tova e kitch :) -
iskam da skocha i s dvata kraka v kitcha i da se turkaliam v nego :)


P.S. Ti shte doidesh li za po edna margarita niakoi sledobed ;)?



Тема Нееее..нови [re: Eleya]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.01.02 18:32



..не ставам.

И мойте са винаги черни.
Но има и такива с големи цветя. Ама...черни__;о))
Опитах с различни цветове навремето.
Нещо неспокойно спах.
Та, стар човек. Не си изменя така лесно "нравите".
И в черни ще ме погребат милите_;о))

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема П.П.:...нови [re: Eleya]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.01.02 18:49



...това ми напомни една стара исторя.
Имах гадже стюардеса.
Преди милйони години в БГ.
И един път я чакам на летището София, да я взема.
Стават некви саматохи. Пожарни свирят, коли кора се мотаят.
Паника.
И страх ме хвана. Месец преди това...бяха направили...не знам вече как се лазваше...един преземяване без колела. Самолета се хлъзга по пистата.

Та накрая се разбра к’во е станало.
Една индийка...се качила бременна...водата и истекла..в тоалета на летището Делхи...та да роди детето в американски самолет.

И няква грешка бе станала..и се качила в Балкан_Бла_бла.

Та тога си говорехме...и разбрах, че това било нормално.
Чакат до последния ден....качват се в такъв самолет...и там раждат.
Американска, Германска, Английска.......територия.
И детето автоматически гражданин става.

И това беше околу 1965/7.

Та имаш право - някой хора знаят къде да се родят__;о))

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема И аз искам да съм милионернови [re: Eleya]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 19:35



За да си купя свободата!

Да се откупя от отговорности.

Да си купя каменна едноетажна рибарска хижа, със еднометрови стени, на стръмен бряг, на 10 – 15 метра от морето в някой закътан медитерански залив. С много земя наоколо, която ще оградя с табели: "No tresspassing!", и така да има буфер между мене и т. н. цивилизация. Далече от асфалт, светофари, бензин, прахоляк, киша и сол, коли, кредит карти, парно, климатични инсталации, компютри, селфони, телевизия и други психологически отрови. Сутрин да ме буди шумът на вълните, слънцето през отворения прозорец, лекия полъх на вятъра и най–вече фактът, че съм се наспал добре. Вечер да сядам край масичка под асмата на сладки приказки със верни другари, на изстудена в кладенеца мастика и айрян. Да хапваме печена на дървени въглища рибичка, която да си ловя сам. Да се радвам на играта на пламъка в газената лампа, закачена между лозовите листа. Да отпиваме от моето собственоръчно направено винце, което ще си пазя в зимника, изкопан направо в скалата. Да пушим в лулите си хубав тютюн. Да споделяме мисли, мълчейки, чрез морзовата музика на щурците и пърхането на прилепите и козодоя над главите ни. Да чета (и препрочитам) книги от умни автори. Да работя върху картини, за които да не се притеснявам дали ще бъдат продадени. Да ходя с кучето си на дълги разходки покрай брега и направо през пущинаците. Да записвам наблюденията си върху тайнствата, които природата благоволи да ми открие. Да се гмуркам сред скалите с харпун. Да се грижа и пребоядисвам малка дървена лодка, и да пускам мислите си на воля от хоризонт до хоризонт прекъсвани само от навременното почукване на попчетата. През зимата да се отоплявам с обикновена печка с дърва коиот да си цепя сам на дръвника. Да каня приятели на истинска Коледа с клане на прасето, угоявано през лятото.
Да пеем стари забравени поради чалгата български песни и да гърмим във въдуха докато пърлим прасето. Да лочим пиперено греяно вино и греяна ракия.... Напролет да засаждам градинка със чисти зеленчуци...

Да ценя всеки ден, колкото ценя целия живот!

Да се наслаждавам и радвам максимално на най–скъпия дар – живота, непритесняван от златната клетка на "цивилизацията".

Но за всичко това, е нужно да съм милионер. Разбирачите знаят защо...

А когато човек е истински гладен, му се услажда и комат хляб с чесън и сланинка или домат и сирене. Когато е истински жаден, най–добрата напитка е изворната вода. Когато е истински уморен, спи и без чаршафи – сатенени или от домашна вата...

Така го разбирам аз милионерството...

Вовата



Тема Аха, така енови [re: Gatsby©]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 19:43



Стават граждани на света! С Нелсънов паспорт...

Верно е.

Вовата



Тема Strannoнови [re: Boвaтa]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 20:00



Oh, razmechtah se kato go prochetoh tvoia posting :). Mnogo hubavo si go napisal :)

Interesno zashto vsichki muje na opredelena vuzrast gi hvashta jelanieto da se usamotiat niakude v niakoe divo miasto i da izbiagat ot vsichko. Niama znachenie kude - na selo, v gorata, vuv ferma, niama znachenie - samo da e nakraia na sveta.
Tova e vseobshta mania. Kato te slusham vse edno slusham bashta si ( koito sushto e hidojnik mejdu drugoto ;)) - toi taka podludia i dade suma ti pari za da si postroi kushta dalech ot horata. Za razlika ot nego obache maika mi ne iska da se otteglia ot sveta vse oshte :)) Jenite ne pochva da gi vleche divoto s godinite :)
I ne samo moite roditeli. Pri mnogo hora sum zabeliazvala sushtoto.

Interesno za razmisul :)



Тема Един от "разбичите"...нови [re: Boвaтa]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.01.02 20:01



..за това не са ти нужни "милйони".
Сам го знаеш.
Мангизи да...ама усъществимо е.

Като стане..има ли една покана за стария Г?

Не правя претеснения. И рибките сам си ловя.
Ако е нужно и "на ръка".

И като сам махмурлия не хленча.

И при грила ще ти намирам тревички, непознати на ливадата, та месенцата и рибките да са по-ароматични...и дни наред ще спорим кое винце е по "духовно"....не съм лесен за "пране"...ама скука няма.__;о))

Та, Варвара ли беше?

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Не е странно!нови [re: Eleya]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.01.02 20:14



Престави си да живееш с една "маргарита"-жена двайсет години.
Скучно става с приятелките й__;о)).

Но серйозно.

Това е малко този патриярхат от стотици години.
Мъжете са "навън"..."борят се"..."в този студен, враждебен свят" ..да изхранват семселето.

И след време спокойствие искат.

Жените в къщи....и т.н. Не е нужно да ти повтарям клишета.

Но, постепенно се изменя....и аз познавам жени, които точно това мечтаят..
за себе си. Но за разлика от множеството тук са "преуспяли жени".

В професията..или професорки...или...реакцийте са същите като при мъжете.

Разлика няма!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема За художниците като за познато братствонови [re: Eleya]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 20:42



...мога да ти кажа защо е. Говоря за по разпространения вариант – има и изключения...

Идват ми наум две причини най–малко. Едната е, че докато си млад, си в среда, в която бохемството със всичките му "пороци" е почерк на съществуване...

Грабиш с пълни шепи (може да се каже и злоупотребяваш, но термина е много антисоциален) от жени, алкохол, седмични запои с оргии от които могат да се поучат и римските аристократи. Да не забравяме все пак, че Рим културно не стига много по–далеч от това да имитира Елада, а Дионисиевите вакханалии (сиреч оригиналът) са се състояли из днешна Тракия и Родопите. Та, в кръвта си ни е. Днес вакханалиите и подобните им приключения (особено при соца) се наричат дребно хулиганство. Но на темата. Такива ексцесии уморяват, изтощават и най–вече, омръзват и доскучават. Ако бях надхвърлил някои собствени рекорди вероятно щеше да съм мъртъв. И когато си опитал от всичко по много и до дупка, цялата работа ти става безинтересна. Набрал си и много опит, защото такъв интензивен живот те излага на безброй ситуации, неминуемо те охлузва и оглажда като речен камък.

И така поузрял започваш да си задаваш въпроса: "А сега какво". И правиш единственото неизпрбвано нещо – жениш се. Идват децата, отварят гърла и ти започваш да ловиш мухите, и да им ги носиш заедно със семенца. И гнездодо иска поддръжка и ремонт. Булката колкото и да те обича, често ти къса и нервите. А сметките за тока и другите удобства идват като по часовник. Това не е среда за чисто неподправено творчество. Клиентите са често глупави, без никаква прества за изкуство натоварени с кичозни идеи и арогантно капризни. Но те са преди всичко самоходни кесии. И драги творецо, между неплатенат сметка за парното и кичоват поръчка много място за шаване и хъката няма.

Но и това минава. Децата израстват и лека–полека стават независими (рядко напълно!!!)

И тогава?

От всичко на този свят май остава целия този опит да се изрази в творчеството ти, във възгледа ти за света. А творчеството (и тук говоря лично) най–добре вирее в условия на усамотеност и липса на телефонни позвънявания и скърцане на трамваи... На човек му се приисква да се потопи в примитивното, за да открие духовното. И ако е кадърен да направи нещо съществено... Колкото може.


Дали е успял, това ще отсъдят другите...

Вовата

П.С. Жената. Хм? Ако не иска да ме последва, токова по–зле. Аз имам чувството за своята малка мисия. Преди да издъхна да кажа: Опитах се! Не мога да пожертвам това, само за да може жена ми да се кисне в модерна обстановка... Това няма да означава, че не я обичам, но се очаква и тя да ме разбере...

Ако пък ме последва – няма проблем...



Тема Re: За художниците като за познато братствонови [re: Boвaтa]  
Автор rain ()
Публикувано15.01.02 20:57



Vova, nablijava ti vremeto da opitash pak vkusa na bulgarskoto mestno:)))))
S neturpenie chakam da zavaliat i tvoite vpechatlenia tuka v tozi klub!
Eih kak si go napisal, na mene mi prozvucha kato mechta za gosti Super e! Az tazi godina mislia da otida do Ispania, na gosti i da ia poobikolia. Vse me tegli natam.... a zashto doidoh tuka?



Тема Ще ти нхареса!нови [re: rain]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.01.02 21:13



Ама не отивай там, където "бюрото"..или как се казва ти обяснява, как хубаво било.

80% от "туристката " Испания говори немски.
И една част английски.
И затова дълго време не ходех там. Поичивка си правеха чистачките от тук там.

Но! Отиди в Андалузия примерно.
И колкото по-далече от туристи, толкова по-добре.

И ако оцелиш едно хубаво местенце....не ги черпи веднага.."туземците".

Свикнали са на идйоти с мангизи. И те не ги искат. Затова са там, когато цела Испания си изкарва в сезона!

Първо се запознай нормално....и страхотен кеф ще имаш.
И ще разбереш, к’во е Испания.
Не тази пластмаса в каталогчетата.
И ти продават в хотелчетата всички германски..или по-лошо английски ястия.
В кухнята повъшат само при готвенето.

И това зависи точно така за Италия, Франциа, Мароко...и всички други!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Re: За художниците като за познато братствонови [re: Boвaтa]  
АвторMd. Butterfly (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 21:25



Az bih te posledvala, ako me nauchish da se gmurkam sas snorhel, taka i ne se nauchih... a kazvat che ne bilo trudno...

Niama da ti precha, shte si sedia tiho na niakoia skala i shte useshtam kak slanceto pronikva v kozhata mi. Slance i morska voda, drugo ne mi triabva na men.
Loshoto e che gi imah, imah gi, no gi izgubih bezvazvratno.

A belija kamak oshte me chaka tam na brega i vinagi shte me chaka. I piasaka shte pita za moiata sleda, no mene niama da me ima... niama me...

Drugi se razhozhdat na tozi briag, i drugi vzirat pogled v horizonta i moje bi mechtatiat... da badat milioneri ...



Тема Re: За художниците като за познато братствонови [re: Md. Butterfly]  
АвторVovata (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 21:43



You're ON!

Vovata



Тема Troika?нови [re: Vovata]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 22:10



A shte moje li i men da vzemete :)



Тема Re: Troika?нови [re: Eleya]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 22:22



The more the merrier.

Ако и жена ми се навие, ще си заформим първобитнообщинен строй. Матриархат, защото ми е писнало от отговорности.

Искам да съм свободен!!!

Само някой да не се разхленчи за Макдонадс, че ще го хвърля в морето!

Вовата



Тема Re: Troika?нови [re: Eleya]  
АвторMd. Butterfly (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 22:30



Bez sateneni charshafi, bez facial procedures, bez cell phone, bez Cristian Dior, luksozni restoranti, baseini, sauni, gym-ove i mall-ove, bez trips to Florida i Barbados, bez etikecija i preuspiavashti mazhe, bez konkurencija, bez ambicii i bez bilet za vrashtane obratno... mislish li che shte ti haresa?

Ako da, ela!





Тема Re: Troika?нови [re: Md. Butterfly]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 22:33



Като по Стайнбек – без амбиции.

Това, като че ли, изчерпва всичко!

Може би и: Никаква суета!!!

Вовата



Тема Re: Един от "разбичите"...нови [re: Gatsby©]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 22:35



Знам, че си опитен в тази област (нали имаше някакъв имот по средиземноморието).

Като колко го виждаш това начинание в парици?

Вовата



Тема Re: Troika?нови [re: Boвaтa]  
АвторMd. Butterfly (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 22:37



Da, tochno taka, spomiam si che beshe neshto ot roda:

"Iskam da se sabudia niakoi den na brega na ostrov Galapagos, lishen ot vsiakakva ambicija, a okolo mene da paziat kostenurki."





Тема ;)нови [re: Md. Butterfly]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 22:46



Da, satenenite charshafi bih gi zamenila sus kupa priasno seno, zvuna na cella s pticha pesen, Cristian Diora s miris na more, ribata i zelentzutzite vednaga gi davam za hliab s domati i sirene :), vinoto vij ne si go davam - samo moga da go podelia ;)), baseinite gi davam za istinsko more, saunite za turkaliane po piasuka, gim-ovete za redoven sledobeden seks :)), mallovete shte gi otkaja i sreshtu redoven sutrishen :)), tripovete obeshtavam da gi pravia samo v glavata si :))), preuspiavashtite mazhe malko shte mi e trudno da gi zabravia, no tova zavisi samo ot Vovata :)), a kolkoto do konkurentziata - tri jeni s edin muj :))) - edva li shte moga da izbiagam ot neia dori i da iskam :))))))



Тема Нищо разбирачи братко...нови [re: Boвaтa]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.01.02 22:48



...от месеци продаден.
Сърцето ми там висеше.
Не като "Капитал".
Обичах си го.
Без туристи, без пезевенци...

Стар бустан..със лозе.
Стара селска къща.

Хвърлих страхотни пари за реставриране. Не изменения.

И накрая старата история. Некви гръцки фирми..правят..не правят..по-лошо и това коато имаше развалят..а, аз немога да съм там всеки месец...

...та, имаше съдебно дело...и то отиваше по гръцки...десетилетия да се води.

Та накраия, направихме споразомение...ама мангизи загубих.

Но, честно...не се ядосвам.

Това което там преживях, и фамилията /имаше е още_;,))/

С парички не можеш да купиш.

Та сега съм безимотен__;о))

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 19:39



A ne iskash li da si 20 godini po mlada ?



Тема И аз съм познат тук!нови [re: Boвaтa]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано16.01.02 21:23



Тоя БГ-Идйот дето си носи мъртви мишленца в джоба.
Да си ги гали пътйом.

Нищо не рзбират от консерви новобранците!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Protivore4ie pri G-n Vovata Hemingwayнови [re: Boвaтa]  
Автор4i4o (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 21:24



Hvanah te v kra4ka -
"...да сядам край масичка под асмата на сладки приказки със верни другари..."
Kak stava tazi rabota kogato si milioner ? May ne si go eksperimentiral o6te ?
T.n. verni.... 6te sa prigotvili po edin ".. noj bezjalostno studen " za v g'rba ti i samo 6te 4akat udoben moment da te narxgat.
Za da ne se slu4i tova, te sx6to 6te trqbva da sa ot sx6toto nivo. Zna4i: iska6 i te da sa milioneri. Ama obiknobeno milionerite si pravqt t.n. "rich man's world", malko po- razli4en ot ot6elni4estvoto v prirodnata ti kartina.
A tvoqt merak moje da zadovoli6 i kato hiliarder, mnogo ti e milioner, 6te te razvalqt parite...Sto bona - i 6te si jivurka6 nqkxde kray Sozopol pxk moje i otvreme navreme da pray6 portret na nqkoy zapaden surat kato Dionisiy s bradata ot Sl.Bryag kolkoto da ne si zabravi6 zanaqta...



Тема Re: И аз съм познат тук!нови [re: Gatsby©]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 21:29



Нищо не рзбират от консерви новобранците!

От улици и хора – още по–малко.

Вовата



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Ariel]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 21:31



Mesetz v BG-to i go hvana pedofiliata




Тема Re: И аз съм познат тук!нови [re: Boвaтa]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано16.01.02 21:33



____;о))______

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Логически пропуск.нови [re: 4i4o]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 21:37



Слаб анализ. Но това може да се прости на младостта с липсата и на опит.

Ако до 45 години не си разбрал кои са ти верните приятели, наистина е по–добре сам.

Верните ми другари бидеха отсяти от плявата още когато нямах и стотинка, момчето/момичето ми. Те и сега са си в България повечето. Някой – материално преуспели далеч повече отколкото мене в Америка (кадърното си е кадърно, където и да го посееш, а други се осират винаги и при всякакви условия и се оглеждат кой им е виновен) та откъм приятели съм подсигурен и като голтак и като милионер. Проверено приятелство е това!

Но опитът ти беше добър! Nice try! – както казват янките

Вовата



Тема Re: Логически пропуск.нови [re: Boвaтa]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 21:57



И още нещо.

В Созопол мога и сега. По–точно във Варвара, където имам имот, Мога и в Царево, където имам и къща и имоти. Но това не е отшелничество. От тарапаните туристи спасение няма. Созопол през лятото е място, където ще си видиш софийската тайфа, колкото и да я избягваш. Ако пък имаш там мясо и за портрети няма. За там и хилиярдерство стига, но не е фъндък.

Единственото що годе усамотено местенце, което се покрива донякъде с гореописаната картина е рибарската хижа от южната страна на Маслен нос и то в годините преди Тато да тегли оградата на "Перла". Повярвай ми познавам всяко камъче из тия брегове – израснал съм по тия места...

Ако беше прочел внимателно, жеше да видиш че споменавам Медитеранско заливче. Това с няколко декара земя за изолация може да ти осигури само много здраво хилиардерство (наближаващо милионерство) и то ако си късметлия. Но не в купуването на земя и имот е проблемът, а в купуването на свободата и откупване от отговорности (тръст фънд на дечурлигата, за да не те врънкат, че си ги изоставил и по този начин да ти вгузняват съвестта) и достатъчно скатани парици за да плащаш данъците на имота си докато те прибере всевишния. Иначе независимостта от цивилизацията не би била пълноценна. Другото е че аз искам това главно заради занаята си. Аз ухилени мутри на богаташи от фотографии (щото от търчане подир парата немат време и нерви за позиране) чегъртам и сега... Това не е моят занаят. Това е занаятчилък – има разлика. Нито пък да кисна като амбулантен художник по тротоарите в позата на небрежен занесен артист. Такива трепети ми минаха още в Художествена гимназия... За мен изкуството е визуална философия и няма нищо общо с: "маймун седнеш – маймун злезнеш". Мисля че съм ясен...

Имай предвид, че не пиша по инерция. Да ме разобличаваш е губене на време. Пиша само добре обмислени неща...

Бъди здрав/а!

Вовата



Тема Re: Сатенени....нови [re: RollinStoner]  
Автор Eвeтo (несъществуваща)
Публикувано17.01.02 00:23



Е това е батка.....такива сме си в нашия град......
Откровението е в нашата кръв.Евала и на тебе и на мене.
Не бих могла да си представия да живея кат милионерка.....
относно чаршафите ше се разорим ....щот нали кат си пушиме в леглото
кат падне фасчето и глеи к'во става....ше пламне кат вестник напоен с нафта.
Яз досега чаршафи не съм купувала.Направо на готово връз матрака легам.
Няма нужда и да се пере.ХА!Аре и до скиф.

"Единственно мечтите не са подвластни на земното притегляне"



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
Автор Kleopatra11 (древна)
Публикувано17.01.02 01:32



Най-лесния начин за това,как не се сетих досега?!

Ами намери се един милиардер,ожени се за него и го направи милионер!

Тогава ще ти се сбъднат мечтите,какво по-хубаво?

Не се отчайвай,всичко е загубено...!


Тема sa podrobnosti...нови [re: Kleopatra11]  
Автор Weronika Gatsby (virtualna)
Публикувано17.01.02 08:20



... mi se obadi...
imam licen opit kak tocno stava!!!



Тема Re: И аз искам да съм милионернови [re: Boвaтa]  
Авторmoude (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 15:36



Vovo,goliam si pi4:)))



Тема Re: За художниците като за познато братствонови [re: Boвaтa]  
Авторmoude (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 15:46



ami az kato sum xudozni4ka- t.e xem zena ,xem xudoznik moga da otbeleza 4e 4ovek moze da si raboti po4ti navsiakude,no ne i s niakoi mrunkast muz do sebe si...
puk te vsi4ki stavat takiva kato ustanoviat ,4e za razlika ot mama im ne gi smiatam za nai vaznoto nesto na sveta,a naprimer imam nuzda ot malko vreme bash sega da si narisuvam nestoto na spokoistvie...



Тема kum Vovataнови [re: Boвaтa]  
Авторmoude (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 15:56



Vova,
da te pitam nesto profesionalno- kato sum na 27g,s nepoznata familia,(t.e galeristite mi durzat rabotite v sklada)
i niamam pari da si platia za izlozba(puk i to edno pti4e prolet...)
i kato risuvaneto ne me ostavia(az kolko puti se mu4ix da go ostavia)
kakvo da pravia??Ti ako beshe na moe miasto?



Тема Труден въпрос!!!нови [re: moude]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 16:42



Не съм на твое място обаче... Но мисля, че те разбирам.

Виж какво. Аз съм стенописец, което само по себе си е една област, в която предварително знаеш за колко пари работиш. Ясно е защо. Стената принадлежи на някого и докато му правиш проекти и т. н. му казваш и колко да си приготви.

Аз досега съм нямал изложба, не съм се натискал и да участвам. Нито при соца, нито тук в САЩ. Цялата работа за мене е една слонна парлама. В българия нямаше смисъл, защото народа влезе, завърти се похвали или оплюе и си излезе. Но като правило не купуваше, защото нямаше пари. Тези които имаха купуваха имена (които намаха нищо общо с броя на изложбите). Цялата далавера се въртеше извън изложбената зала и изискваше прекалено много поклони за моя характер на хора, които не уважавах. От цялата работа оставаше утехата на малка брошурка в кьошето на някой вестник или при особен късмет и ако се поразтичаш – няколко секунди в края на "По света и у нас". Е, от цялата тази "слава" чукваш някоя и друга путка, ама само с ебане не се живее... Което обезмисляше за мене всички усилия...
Затова работех стенописи, графичен дизайн, илюстрации, пространствено оформление и т. н. поръчкови задачи при които цифрата е ясна още преди да започнеш... Да се рисуват свободни картини с неясната надежда че някой може и да ги хареса е голям лукс, то е като стрелба с прашка по прилепи в безлунна нощ – прекалено самоотвержено упражнение за моята зодия... Виж ако си милионер (за да се придържаме към темата) тогава можеш да правиш каквото си искаш – пълната творческа свобода идва тогава, когато сметките са ти подсигурени и не се прехранваш с творчество... Винаги уравнението е било такова. Ако махнеш една компонента от него, ти остава надеждата, че ще се прочуеш 50 или 100 години след като си стиснал босилеко и картините коиот си изработил на вчерашен хляб ще се продават за милиони. И да си умреш без ухо на някой таван. Това също за мен е нездрав идеализъм...

Огледай се в историята. Най–често и най–добрите образци на изкуството са правени от нахранени и материално обезпечени художници за богати спонсори. Тези легенди, че изкуството се раждало в страданието са нездрава Парижка романтика. Има истина, но за друг вид старание става дума... Да не се смесва с материалната мизерия...

В Америка е като в България сега – свободен пазар, с малката уговорка, че тук хората са паралии и твоята задача е да ги убедиш да си похарчат парите. Има търчане, но поне знаеш защо. Тук също не се занимавам с галерии, след като разбрах колко вземат и колко здраво яздят. Не мога да си позволя да хвърля часове работа да заредя серкмето в някоя галерия да чакам някой да ми хареса работите... Дори и аз да мога – децата ми ще изпосталясат. Не е за емигранти със семейства този начин...

Така че, моят съвет е:

Търси поръчки, скуби здраво (е гледай да не отблъснеш клиента, все пак) и ако имаш възможност прави работи, които имат възможност да се репликират, като изискваш процент от всяко продадено парче. Така и името ти бива промотирано (защото компаниите, които продават репродукциите имат сметка да продадат повече и те славославят безплатно) и парици падат много време, след като си си свършил работата. Тук пари от оригинали не се правят (освен ако вече не си национално известно име сред оснобяли паралии но това са малцина). Парите идват от репродукции. Е, налага се да се робува на по–масовия вкус и да се правят известни компромиси, но такива са реалностите. Като си подсигуриш доход, ако ти остане време експериментирай свободно с материята и собствената си естетика. Но не оставяй кораба на душата да изгние – без него и душа няма...

Затова е хубаво да си милионер...

Вовата



Тема В Лас Вегаснови [re: Kleopatra11]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 16:53



знам за няколко случая, в които нашенки са разочаровали наивни американчета (такива тук бол). Бият си челата в бара и не могат да проумея къде са се провинили та хубавата българка ги зарязала.

Един мой приятел, българин, голям зевзек, бе запитан от един такъв:

"Абе ти си българин, намаш ли представа защо ме заряза тая?"

Аркадашът се позамисли, демек анализира ситуацията:

"Хм. Ти в гъза лупал ли си я?"

Оня ококорен:

"Не"

"Те затова ти е бегала"

Изтърчах в кенефа да се нахиля на воля, за да не разваля майтапа...

Вовата



Тема Re: И аз искам да съм милионернови [re: moude]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 16:56



Така разправят, ама не знам дали не ме гъбаркат...

Все пак – благодарство!

Вовата



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 18:47



Kato se vyrna iskam da se vidim, che mi se pravi neshto s tebe... za dokazatelstvo v obratnoto. Predpolagam tarifata e pak sashtata, kato minalia pyt?



Тема Допълнение!нови [re: Boвaтa]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано17.01.02 19:45



Вова, не ти отговорих екзактно на въпроса!
Колко трябва. Зависи от това кво искаш и къде.
Аз купих моето местенце в началото на 1980те.
Сега е деситорно по скъпо.


Но по-важното. Като ти хареса нещо и сравниш и цената е ОК..копувай го.
Не е там проблема.

Проблема почва със строежи и фирми. И това важи за на всякъде, където климата е ОК.
Дали е южна Франция, или Испания или Гърция...не е важно.
И сега не мисли аз имам разочарование ...и....

Преди да почна познавах много хора...правият къщи вили.
Роднините там, приятелите....и накрая ..остават руини...четери стени без покрив. И тези които "познавах" не са малко..познати на познати напознати....много стават.

Ако пътуваш в Испания, Франция, Турция....ги виждаш стотици...по крайбрежието. "Руините"

Та, аз бех "знаещ"...и пак го направих. Има и от хората, които познавам
0,02% с добър опит...ама не повече.

Та, ако строиш, само ти да си там. Никой не е помощ. Иначе...старата история.

А за БГ....има там нещо и една "Фирма" ми играе по нервите от две години.
София/Лозенец.

Шефа ми се обажда редовно всеки две седмици. Интернационална фирма била...и в Германия стрежи правила...ама и до днес не съм получил официялно писмо с бланка на фирмата. Особено, а___;о))

П.П.: Знам, че родните ти са там и добри приятели имаш. И не е въпрос на съмнение "добри ли са". Просто време и неприятности. Това което тук строят за 2 месеца...са ти там 2 години нужни. И то ако си там и само с това се занимаваш. Но, роднините, приятелите и те си имат техния живот и проблеми.
Не можеш от тях да очакваш, че повече енергия и време хвърлят в твоя проект, отколкото за собствената фамилия.

Сигурен съм, че разбираш к’во искам да кажа.
За това и "спецялното" допълнение.
Ако съм на твое място, бих загубил няколко годинки, и като се върна...го осъществявам. И знаеш кво имаш, и мангизи не губиш, и не се чудиш ква къща е това..защото те направили нещо друго и т.н.

И роднините и приятелите нямат неприятното чувство, че са те "разочаровали".



_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)

Редактирано от Gatsby© на 17.01.02 21:28.



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано17.01.02 19:46



Che koj ne iska?



Тема Хей,скъпи...нови [re: Boвaтa]  
Автор Kleopatra11 (древна)
Публикувано17.01.02 20:04



защо на мен ми обясняваш кой на кого къде е трябвало да го...

Аз не искам да съм милионерка!
Отдавна ми омръзна...

_______________

Не се отчайвай,всичко е загубено...!


Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Ariel]  
Автор rain ()
Публикувано17.01.02 20:14



Tuka shte ti izlezne po skupo po vsichki pokazateli , a v BG moje i avanta da padne



Тема Споко, скъпа...нови [re: Kleopatra11]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 20:19



Кой пък се занимава с тебе?

Разказах как си правехме майтап с амиго–то. Начукването няма нищо общо...

От милионите лесно можеш да се отървеш – раздай ги...

Друго какво да ти каже човек?...

Вовата



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
АвторlvanFL (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 20:21



ako mislish che edin million e mnogo pari i nikoga niama da rabotish malko s el7zhesh...



Тема Вова....нови [re: Boвaтa]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано17.01.02 20:36



..внимавай с Клеопатрите.

Имат си развъдник с кобрички.
До сега беха питомни.

Ама ако пусне другите.....?

Тя е една от "спокойните водички" тук!
Ама дълбоки.


А, като станат темпераментни___отивам за отпускане при циганките__;о))

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Udari pod krusta, a?нови [re: Ariel]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 21:14



Shte ti ia namalia na polovinata :)
I bez tova izpolzva istinski samo 4 min ot chasa, koito ti se polagashe :)



Тема Их,че си...нови [re: Gatsby©]  
Автор Kleopatra11 (древна)
Публикувано17.01.02 21:15



Гетсби!

Защо ме издаде за фермата с кобри!?
Сега ще започнат да ги развъждат всички...отиде ми бизнеса!
Ама нищо,всяко зло за добро!
Тъкмо няма да съм вече толкова неприлично богата...
А ти получаваш за подарък една...с три пакета храна за първия месец!

_______________

Не се отчайвай,всичко е загубено...!


Тема Multimilionerka togava :)нови [re: lvanFL]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 21:18



Che koi e kazal EDIN milion?
Na tezi, koito imat poveche ot edin sushto im kazvat milioneri :)



Тема Mucho...благодарности..нови [re: Kleopatra11]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано17.01.02 21:37



..ама мъжка. Женските се по мен налитат и са така досадни.
Мучо проблемос...мохера__;о))

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Не е проблем!нови [re: Gatsby©]  
Автор Kleopatra11 (древна)
Публикувано17.01.02 21:51



Имаш го кобрьо!
Расов!
С родословие,ваксиниран,както си му е реда!



_______________

Не се отчайвай,всичко е загубено...!


Тема Реда!!!!!нови [re: Kleopatra11]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано17.01.02 22:02



От това по важно няма!!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Re: Udari pod krusta, a?нови [re: Eleya]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано18.01.02 15:53



Tochno pod krysta, pri tova otzad! Za teia 50 cents na 5 min si utrepala konkurenciata otvsiakade! Taia do tebe mi iskashe 5$, primerno. Verno beshe s 10 godini po-mlada ot tebe, ama... pak shte te tyrsia.





Тема Re: Udari pod krusta, a?нови [re: Ariel]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано18.01.02 18:06



Ami estestveno che shte me tursish ami :)
Koi ne iska neshto hubavo na prilichna tzena :) Ne naprazno sum tolkoz prochuta :)) Ama uvajenie triabva, dragi, uvajenie...

A Gincheto do men vuobshte ne ia gledai. Nishto ne razbira ot pazar i konkurentzia.
Kazah i az da ne podbiva pazara ( vse pak imam izkarani 2 godini v UNSS-to i gi razbiram neshtata), ama tia ne ta ne. To hubavo da iskash 5$ ama e i hubavo da ima niakoi da ti gi dava.. Puk i kato te gleda takuv edin orufan i smachkan, s taz fanelka ot bitaka, kak moje vuobshte da predpoloji che imash 5$!! Tupoto Ginche i vikahme... Umria ot glad gorkoto.. Ta minalata sriada se pribra pri tehnite v Pazardjik za prez zimata. Ako iskash i zvunni na 088 754 671 - sega i bez pari puska, che niamat parno i taka pone se sgriava.



Тема Re: Логически пропуск.нови [re: Boвaтa]  
Автор4i4o (Нерегистриран)
Публикувано18.01.02 21:16



Blagodarq za visokata ocenka (nice try), az pxk sxm nad 45.
Osven tova sxm si hodil do BG prez poslednite 10 g, daje s edin neuspe6en opit ot 1 g . da se prisposobq pak kxm RB. Horata evoluirat.
Hubavo e 4ovek da ima priqteli, i az imah, moje bi i vse o6te tuk-tam. Staraq se da ne gi o6tetqvam i da se gledam pove4e za tqh , otkolkoto za sebe si.
4uh oba4e predi 10-na god ot edin sxu4enik-tur4in, koyto ve4e be6e preuspql biznesmen, 4e ne okazval doverie nikomu i se ozada4ih. Nali me nari4a6e priqtel, Setih se i za vica: ".. i ottogava kato mi trxgna edna karta .. "(golqmo bingo) i se ubedih 4e e prav, osobeno v obstanovka na kanibalizxm, koyto e mnogo zarazitelen. I na Gorbi prikazkata "doverqy no proverqy" ne e za prenebregvane...
Spomnqm si 4e lani may 6te6e da si hodi6, kvo stana (ot g.foruma).
6te vidim kak 6te ti se otrazi na vxzpriqtiqta kato proanalizira6 dialekti4eski diridjeto t.g. Hudojnikxt bi trqbvalo da e 4uvstvitelen individ. I az gi sxbiram na sofra kato si ida ama ne e sx6toto, vsi4ki imat surdinki na ustata i kato gi zaprikazva6 poedini4no se odumvat edin-drug...Pone polovinata am-kan-b-gari kato se vxrnat plqmpat za gadni pinizi ot prqteli, txpanarsko otno6enie i pr. i kazvat 4e se 4uvstvat izto6teni i iztormozeni. Dano pri teb e obratnoto. Az dosega uspqvah 3 pxti da pribera obratno familiqta bez da e ograbena, jiva i zdrava, no s cenata na mnogo podsiguritelni merki, vkl. orxjie, GSM-i i maskirovki.... Good luck ! Napi6i edin ot4et kat se pribere6 v Ohio da vidim kak e vqrata deto " e bronirana zdravo v gxrdite.."



Тема Re: Логически пропуск.нови [re: 4i4o]  
Автор rain ()
Публикувано18.01.02 21:33



znam che e mnogo smel vupros ma moga li da popitam kak go prekarvate tova orujie. Dosega opita mi e spodeliala samo edna otkachena ot Indiana , ma tia ne znae kakvo govori i pravi i opredeleno i niamam doverie



Тема Re: Логически пропуск.нови [re: 4i4o]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.02 21:58



Хе, хе! Извинявай, че те понижих възрастово...

Има два аспекта.

Ако говорим сериозно – хората еволюират, така е и ми е известно. Някои повече, други – по–малко. Има и приятели и приятели. Широкият кръг тези за софра, докато черпиш, са в най–лошия случай безобидни, особено ако не влизаш в делови отношения. Так изненади няма, защото няма и илюзии... Но аз не ги наричам пиятели, а познайници, сътрапезници и т. н.

Верните другари са малцина и това не е случайно. Бидейки чичо, знаеш за какво говоря. Броят се на пръстите на едната ръка и са доказани поне с цяло десетилетие съвмесност, както и по време на десет години раздяла. Имаше поводи и нищо не е мръднало. Проверени най–вече по принципа: "Приятел в нужда се познава", да не говорим за емоционалната близост. Любовни писма не си пишем, понякога минават години без да се чуем, но на всяка молба са откликвали истински и то с известни жертви от тяхна страна. Ако нямаш ткива приятели, наистина не ти завиждам. Тях аз наричам побратими.

Втория аспект е, че в самия характер на темата е заложен висок елемент на мечтание и бленуване. И аз така и подходих. А ти ме сваляш на земята и по този начин разваляш мечтата. А каква е тази мечта, която не е съвършена?

Иначе животът ни е едно прозаично ежедневие. Защо и мечтите си да кроим и съобразяваме с логиката реалностите?

Иначе познавам много хора, които многократно ходиха и се връщаха от България. Отзиви имаше всякакви. Но моето събирателно впечатление е, че както прекалената наивност и непредпазливост така и прекалената параноя и маскировки могат ти вгорчи ваканцията. Златната среда, нали знаеш... Останалото е късмет. Мой много добър познат биде обран с нож на гърлото още през първата седмица в Сейнт Луис, Мизури, а това лято се разхождаше с пълни джобове долари в родния си град в продължеие на четири месеца и нищо не му се случи. Късмет...

Вовата



Тема Re: Логически пропуск.нови [re: rain]  
Автор4i4o (Нерегистриран)
Публикувано18.01.02 22:50



Ni6to ne prekarvam, po-golqm arsenal ot BG nqma, vzeh nazaem ot rodnina ot moy vuy4o - trofeen ot voynata 6.35.
Ot tuka si kupih samo pepper spray, ozorih se dokato namerq 15% 6toto nay-ve4e 5% predlagat navsqkxde



Тема Re: Udari pod krusta, a?нови [re: Eleya]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано18.01.02 23:55



Che cenata e "prilichna" e viarno, ama za "hubavoto" neshto si v greshka!
Znaeme se, niama kakvo...



Тема Не е особено пестеливо!нови [re: Eвeтo]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано19.01.02 19:54



"кат падне фасчето и глеи к'во става....ше пламне кат вестник напоен с нафта. "

Като пламне матрачето...по-скъпо става.

Та взимай тези решения преди първия джойнт__;о))

Приятна нирвана!
Ама с подходящата "Зита"__;о))

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема П.П.:__;о))..нови [re: Boвaтa]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано19.01.02 20:10



..и после разправят тук, аз говоря със "загадки!
Един вид "приватен код за съобщения"__;о))

Ама к’во искаш. Измират "Принт медийте"__;о))

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Re: Udari pod krusta, a?нови [re: Ariel]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 20:34



Hmmm.. Tia yavno ne si istinskia Ariel.
Toi razbira ot hubavo.



Тема Az pak NEiskam da sam milionerkaнови [re: Eleya]  
АвторPoline (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 21:09



Za razlika ot vas az pak neiskam da sam milionerka.
Iskam da sam zadrava az i vsichki okolo men,da si rabotia i da vzemam dostatachno pari zada si pozvolia da otida kadeto mi "dusha saka"(pone vednaj godishno),da si jiveia spokoyno.......tova mi e dostatachno.Za men mnogoto pari nesa jivota-ima mnogo po cenni neshta.Ia si predstavi imash 100 miliona,ne rabotish,piesh si kafenceto i vsichko tova koeto beshe opisala,a naprimer si bolna ot neshto makar i ne mnogo seriozno ,no vse pak se nalaga da hodish po vednaj mesechno po bolnici na pregledi i to godini nared,niamash deca,semeystvo,a si sama sas mnogoto hubavi koli i obojateli...........i tova ne e lesno:((((
Radvay se na jivota takav kakavto go imash,shtom mojesh da se razhojdash iz bregovete na koeto i da e more(okean) znachi imash pari,ne si naselo v Bg kadeto i Internet niamat ,a da ne govorim za drugi ekstri:(
Pozdravi:Poline



Тема Има и по лоши съдби!нови [re: Poline]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано19.01.02 21:40



Здрава си.
Всеки ден като другия.
Няма щастастие.
Няма нещастие.
Няма "долу", няма "горе".
Не си задоволена, а преситена.
Ама преситена..до повръщане.

Преди няколко години..се самоуби "тук" в Швейцария едно момиче.
Скъп Интернат. Бащата САЩ - мулти милйонер. Детето 17 годишно.

В прощалното писмо беше писала между другото: Не мога вече да понасям петия часовник за $ 200 000.

За всеки рожден ден "папа", това значи секретатаката му, е купувала и изпращала този подарък. Всека година..все същия!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Blagodaria za razbiranetoнови [re: Boвaтa]  
Авторmoude (Нерегистриран)
Публикувано20.01.02 17:59



To i az u4ix stenopis (zurkovna) oba4e sega ili iskat bez pari(kato darenie) ili davat proekta na niakoe ime...ama neise..
Pozdravi i budi zdrav..



Тема Сериозна мозъчна недостатъчност.нови [re: Eleya]  
Автор Kobayashi (тъмен субект)
Публикувано23.01.02 20:14



Това е моята диагноза за теб, момиченце. Пардон, лельо. Пардон, бабо. То така де. Във Флорида освен бабички и дядовци какво вирее? Мислех, че съм видял най-глупавия човек в клубовете, но ти го измести от трона.

Беше Ви приятно! На мен не.


Тема pak li az sum obichainata zapodozriana v glupost?нови [re: Kobayashi]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 21:28



Ako jelanieto da si milioner e priznak za seriozna mozuchna nedostatuchnost... to 99% ot chovechestvoto strada ot takava.

Ostanaliat 1% se narichat hipari



Тема Re: Сериозна мозъчна недостатъчност.нови [re: Kobayashi]  
Автор rain (forest)
Публикувано23.01.02 21:36



kakuv si ti bre? dneska registriran ,



Тема Re: pak li az sum obichainata zapodozriana v glupost?нови [re: Eleya]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано23.01.02 22:16



Даже и тук преувеличаваш.
Или си имала предвид 0,0001% ?

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема А, аз искам..нови [re: Eleya]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано24.01.02 22:28



..да си оригинална, да ни възбуждаш, да спим с теб и да не ти забравяме името на другия ден,....и ако ще преувеличаваме тук: И разговори да водим.

Но...не е задължително__;о))

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Re: А, аз искам..нови [re: Gatsby©]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано25.01.02 00:18



a az iskam cici da stiskam :)))



Тема jalkoнови [re: Eleya]  
Авторmihail (Нерегистриран)
Публикувано27.01.02 12:53



che v kraina smetka si si navila chasovnika predishnata vecher
i toi shte zvunne
az naposledak sum shtastliv kogato ne sum si navil chasovnika
toest liagam si v dobro nastroenie:))



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано27.01.02 14:16



Xexe, Eleya:)
Napisah ti edin dalag post, ama go iztrih. Haide da go kaja taka - ako kato pravish lubov charshafite sa ot znachenie, znachi imash problem. Pomisli nad tova, zaslujava si:)
Knives out,
Ariel




Тема Ne sam az, razbira seнови [re: Eleya]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано27.01.02 17:00



Zasiagam se che si se podvela - az takiva prostii vse pak ne govoria:)



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
Авторiv (Нерегистриран)
Публикувано27.01.02 20:01



i az



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Ariel]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано28.01.02 17:07



Ariel,
Prav si doniakude... no ima edna malka podrobnost:
Kogato chovek e gladen - iska samo da se natupche- niama znachenie s kakvo i kude, uslajda mu se puk ako shte i da e mazni prujki vurhu vestnik ili mushama :)
Kogato obache e sit i dovolen veche ne mojesh da go zalujesh s kakvoto i da e - triabvat i malko extri :)

I hubavo che e taka... inache ne bi imalo izkustvo.



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
АвторMd. Butterfly (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 00:05



Abe az kolkoto "tvorci" sam poznavala do sega, nikoi ne e obrashtal vnimanie na charshafite, ama aide ....





Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Md. Butterfly]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 04:30



Ty, Buddy.
Eye to eye:)



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Md. Butterfly]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 17:51



Aide togava miataite se dvamata s Ariel v senoto i sprete da filosofstvate

Posle mi pratete snimki za da si gi gledam lejeiki v moite charshafi dokato lichnia mi snajen masajist si vurshi rabotata



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
Авторstan (Нерегистриран)
Публикувано03.02.02 01:55



Zdravei Elia...Tova sushto i az go jelaia kato na4in na jivot ,no ne znam koga ste go postigna??!! Bil sum mnogo blizo ,no sled tova neshto stava i zapo4vam otnovo ot nulata....No ``keep the faith``kakto se kazva.Az sum v Quйbec,Canada i mejdu vremenno razbrax ,4e si ot Boston...Bix iskal .ako mojesh da mi izpratish niakakva informacia za naemite i kvartalite v Boston...Ima li bulgarska obshtnost i poddarjat li vruzka? Tova e zaradi brat mi ,koito ste idva v USA prez april sus zelena karta i se e orientiral za Boston.Ste ti buda blagodaren!!! A ijivot i zdrave ste piem niakoi den po edna`` Margarita``i az ja obi4am.Pozdravi!!!



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: stan]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано04.02.02 22:20



Boston spored men e nai-hubavia grad v USA!
Kolkoto poveche putuvam tolkova poveche se ubejdavam v tova!
Kulturen, krasiv, tzivilizovan, pochti evropeiski grad, vuzpitani i tolerantni hora, nito mnogo goliam, nito mnogo maluk, prekrasna zaobikaliashta sreda vuv vsiako edno otnoshenie!

Zimata e malko studena, no se turpi - osobeno tazi zima e mnogo meka (klimatut e ~ na bulgarskia) !
Mesta za razhodka ima milioni - ot hubavi po-hubavi - mnojestvo prekrasni peizaji!
Bulgarskata kolonia sushto e dosta prilichna! Ima dve osnovni grupi - studenti i hora sus zeleni karti. Vtorata grupa jivee zadrujno v edno gradche blizo do grada. Ima bulgarsko uchilishte. Bulgarska tzurkva niama, no ima drugi iztochnopravoslavni tzurkvi, koito se polzvat pri povod.
Organizirat se dosta BG events - ima dve organizatorki, koito se nadprevarvat edna druga koia shte organizira poveche.

Mnogo e skupo za jiveene. Kvartirite sa na ujasni tzeni.
Nai-hubavite kvartali za jiveene spored men sa Allston, Brighton, Brookline, Somerville, Cambridge, Newton (mnogo skup), Lexington (oshte po-skup), Weston (ultra skup). Malko po-daleche.. no vse pak prilichni i sravnitelno po-evtini sa Quincy, Woburn(tam sa BG-rite), Winchester, Malden, Medford, Watertown, Arlington.

V nikakuv sluchai Dorchester, Roxbery, Mattapan i Revere. Tam e strashno.
East i South Boston sushto ne sa mnogo safe spored men, no spored niakoi hora sa OK.

Sredno staite sa okolo 500, 1BR okolo 1000, 2 BR - 1300-1500 i t.n.
+-200, 300 dolara spored kvartala.

Ami tova e. Poveche info za Bg obshtnostta ima na http://www.bgmass.com/
Pulen pregled i harakteristika na kvartalite mai ima v yahoo.



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
Авторnd (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 21:10



Na kolko si godini?
I ot kolko vreme si v Boston?



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
Авторnina (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 21:15



napishi mi kade sa tia pravoslavni cerkvi v Boston, ima li v centara?



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 21:17



Ti samata koi kvartal si izbrala da jiveesh?
Imash li semeistvo?



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: lvo]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 22:41



Ami az za dobro ili za zlo za 2 godini v Boston uspiah da smenia mnogo mesta i v razlichni varianti - s babichka, pri priateli, s roomates, s gadje.. v razlichni kvartali - Soverville, Woburn, Cambridge, Jamaica Plain ( no v chastta do ezeroto, koiato e mnogo hubava), Brookline.

Ot moia opit bih kazala che za semeistvo Brookline e nai-dobroto miasto.
Za sam chovek, koto obicha da se zabiavliava Cambridge e #1.

Za neshtastie mnogo drugi hora sushto misliat taka.. i v resultat na tova naemite tam sa visokichki.

Sega ne iskam da kazvam kude jiveia.. samo shte kaja che izbrah miasto koeto e na 10 min pesha ot rabotata mi, no se okaza dosta glupavo reshenie ot moia strana tui kato me obraha. V momenta tursia nov apartament i niamam ideia kude shte se izmestia - kudeto i da e - samo da e evtino i safe i da ne triabva da putuvam poveche ot chas :(.



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: nina]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 22:44



Po prntzip izpolzvat edna armenska tzurkva v Watertown...
V Allston sushto ima edna, koiato znam, no ne i tochnia adres - idi na bgmass.com i tam shte vidish.



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: nd]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 22:45



mid 20s

ot 2 godini



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
Авторн (Нерегистриран)
Публикувано07.02.02 04:07



pishi mi na nabd@abv.bg
ot 7 meseca sam v Boston i poniakoga imam nujda da pitam niakoi za tova-onova



Тема Re: Iskam da sum milionerkaнови [re: Eleya]  
Авторstan (Нерегистриран)
Публикувано16.02.02 19:54



Blagodaria ti Elya za informaciata!!! Az samiat jivea v Quйbec city(canada) ako imash niakoi den put nasam ili nujda ot informacia za neshto ,vinagi mojesh da raz4itash.Moiat e-mail:stans60@hotmail.com ili stantod2001@yahoo.com
Blagodaria ti!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.