Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 24.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема mdaaaaaнови [re: Gatsby©]  
Авторpavlikjanin (Нерегистриран)
Публикувано18.01.02 20:41



poznato zvuchi

a ja ni osvetli malko.... ot kakuv zor shte iznasjash pari ot bulgarija.... horata pravjat tochno obratnoto

spored men imash dve vuzmoznosti:
1-privedi gi v njakoija ot oneja durzavi Luxembourg ili Schweiz i sled tova si gi vzemi vuv vlaka vuv formata na chasovnik Rolex

2- Investiraj gi v Bulgarija !!! moge da te nagradjat za investitor na godinata ;)) vprochem tova e suvsem naseriozno. magazinut Metro stana investitor na godinata postrojavajki edin ..... furgon !!!!



Тема Re: Niakoi imal li e problem na granicata?нови [re: Mark]  
Авторaнтeнa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.02 07:58



Има нова тенденция граничните полицаи на Българските летищни митници като видят българско име на чуждестранен паспорт да те питат къде ти е българският задграничен паспорт. Мъжът ми така са го питали, и когато той ги е запитал дали имат проблеми с Американския му паспорт му било казано, че той е българин и трябва да има и български паспорт. По принцип, ако не си сменял име ще може лесно да си извадиш бълг. задграничен паспорт и е добре да имаш такъв; ако си с Американски паспорт можеш да останеш за 1 мес. и след това ти трябва виза. Ако пресрочиш 1мес. и си без виза ще те глобят много на излизане. Посткомунистическа България става все по-опитна да предизвиква затруднения на българите живеещи в чужбина, особено когато финансово има сметка. По принцип, ако си двоен гражданин, трябва да имаш два паспорта за пътуване в чужбина. Просто още не са решили да глобяват за неносене на такъв. Колкото до размера на валутата, която минава без деклариране-имаш право до 5000 лева по съответния курс на деня.



Тема Re: Ок....нови [re: Gatsby©]  
Авторantena (Нерегистриран)
Публикувано09.02.02 08:01



Не преувеличаваш ли малко? Наистина ли удържат половината. Не ми се вярва да е така.



Тема Re: Niakoi imal li e problem na granicata?нови [re: aнтeнa]  
АвторMark (Нерегистриран)
Публикувано09.02.02 09:39



Mersi za informaciata. Toi imal li e niakakav problem na izlizane i tribvalo li e da si vadi bulgarski pasport. Az shte patuvam na Avstraliiski passport i mislia che usloviata sa sashtite. Ne mi se iska da si vadia bulgarski zashtoto shte sam v BG samo za dve sedmici.



Тема Re: Niakoi imal li e problem na granicata?нови [re: Mark]  
АвторTtito (Нерегистриран)
Публикувано09.02.02 12:33



Za dve sedmici niama da imash nikakuv problem, samo ako ti se nalaga da spish po hoteli shte si plashtash taxasata za chugdenci i tova e. I ako ne si hodil ot otdavna v BG prosto znai, che na granicata moge da se opitat da se pozaigdat poniakoga go praviat prosto i na maitap, no ako vsicko ti e nared niama ot kakvo da se pritesniavash, a tova che shte vlezesh do 30 dni s chugd passport ne e problem.


Zdrave



Тема Re: Niakoi imal li e problem na granicata?нови [re: Mark]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано09.02.02 17:04



Mark, ne se pritesniavai. Muja mi e avstraliec i nikoga ne e imal problem na granitsata, a ot liatoto na 2000 god do mai mesec 2001 vliza 4 puti.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Antena,нови [re: aнтeнa]  
АвторDessi (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 00:46



Nikoi mitnichar ne moje da te nakara da si izvadish Bulgarski pasport, nezavisimo ot ezika, na koito govorish ili imeto ti.
Za tyah e vajno da vidyat DOKUMENT ZA IDENTIFIKACIQ, nishto drugo.
Edinstvenata zabelejka, koyato mogat da ti napravyat e, che shte te nakrarat da si napravish adresna registraciq.
Men taka se opitaha da me shantajirat i da im butna bakshish... e, ne stava!



Тема Re: Antena,нови [re: Dessi]  
АвторMark (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 03:09



Dessi, kak te shantaziraha. Kakvo te pitaha ako e udobno da spodelish? Dokolkoto znam pri purvo vlizane do 30 dni ne triabva da se pravi adresna registracia.

Shteshe da e dobre ako mitnici imashe web site da gi vidim tia zakoni. V posolstvot mi kazaha che ne triabva da ima problem, no ot edno vreme si spomniam che vseki sluzitel v BG si ima sobstveno mnenie.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.