Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 21.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема bg. studenti v US  
Авторmontechelo (Нерегистриран)
Публикувано21.11.01 22:41



Имам въпрос относно прибирането за България. Тук съм от година и половина.
Доидох с една студентска програма,после станах турист, а след това студент.Сега сам сас статус на студент,но ако искам да напусна Америка и след това да се варна триабва да мина през ам. консулство.Страхувам се, че вероятността да ми откажат виза в България е голяма. Чувала сам за начини за пребиране през Канада. Някои има ли повече информация за това. Познавам доста хора тук със същия проблем и мисля, че ако има начин да се приберем дори само веднъж ще загивеем пи-лесно тук!
БЛАГОДАРЯ!



Тема Re: bg. studenti v USнови [re: montechelo]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано21.11.01 23:45



Onzi den poluchih e-mail ot intl. otdel dated Nov 19, che effective immediately podnoviavaneto na vizi v Canada i Mexico za grajdani na drugi strani e "temporary suspended" Mnogo hora na J-1 sa dosta panikiosani.
Sashtestvuva legalna procedura da si podnovish vizata otvatre prez INS, za koiato sam chuval che struva $120 i otnema 90 dni; no vidiah edno momiche koeto propishtia ot tova - baviat te bezkraino mnogo (9 meseca), vikat te i nakraia ia prepratiha kam Canada.
Taka che za momenta veroiatno nishto ne moje da se napravi. Triabvalo e po-rano da si podnovish vizata, sega moje bi e nai-dobre da izchakash do Nova Godina, kogato bi tribvalo da vazstanoviat taia praktika. Togava si nasrochvash interview po internet v naikoe ot US Consulstva v Canada ili MX, poluchavsh data, vadish si tur. viza za Canada (ne e problem vse oshte, stava za 1 sedmica, za MX ne ti triabva nishto) i si ia podnoviavash tam.
Happy Turkey Day!
Ariel



Тема Re: bg. studenti v USнови [re: Ariel]  
АвторGana (Нерегистриран)
Публикувано22.11.01 06:44



Dai si e-maila za da ti kazha poveche neshta ot Ariel



Тема Re: bg. studenti v USнови [re: Ariel]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано22.11.01 07:29



E haide kaji i na Ariel de, che mi izstina puikata.




Тема Re: bg. studenti v USнови [re: montechelo]  
АвторMd. Butterfly (Нерегистриран)
Публикувано22.11.01 22:20



Vse si mislia, che vapreki vsichko, ako se priberesh do BG i kandidatstvash otnovo za F-1 i vsichki dokumenti sa ti nared i si veche 2-ra godina studentka i si patuvala edin pat do USA veche i imash pismo ot universiteta, ne bi sledvalo da ti otkazat viza. Znam che sega e mnogo opasno i vsichki int'l offices savetvat studentite da ne patuvat izvan US. Lichno az ako biah na tvoe miasto bih riskuvala, no vsiaka koza za svoia krak.



Тема Re: bg. studenti v USнови [re: montechelo]  
Авторmontechelo (Нерегистриран)
Публикувано23.11.01 06:47



Vsashtnost az imam dokument ot INS (neshto kato viza za 2.5 godini,no tozi dokument sam po sebe si ne mi dava pravo da vlizam i izlizam ot stranata).Predi biah s turisticheska viza i tochno prez INS si smenih statusat na student-sega imam F1 status.Vav Shtatite sam absolutno legalno, no vapreki tova schitam che shte imam problemi ako izliaza ot stranata.Vsashnost mislia che neshtata se opraviat po-lesno ako minech prez Kanadskoto konsulstvo, a ne prez bulgarskoto.
No mi triabva po-podrobna informacia.
E-mail: petyasn@yahoo.com



Тема Re: bg. studenti v USнови [re: Md. Butterfly]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано23.11.01 18:20



E, vse pak gi savetvat da ne patuvat "ako niamat vsichi neobhodimi dokumenti". Pone pri men ne e. Ariel za Nova Godina otiva na prasence s kiselo zele i grozdova rakia:)))
Veselo izkravane, pozdravi i na drugata hubavica!

P.S.Taia puika mi vze zdraveto - ne mesete nikoga bira s vino, bila tia i amerikanska
Ariel/mahmurlia




Тема Re: bg. studenti v USнови [re: montechelo]  
АвторCookie (Нерегистриран)
Публикувано25.11.01 09:27



Zdraveite!

Moje li niakoi da mi napishe kak e preminala studentskata mu programa Work & Travel.Ima li smisul ot tia brigadi?

Thanx




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.