Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 21.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Balgarski restorant v Germaniaнови [re: magi]  
АвторThe Fan (Нерегистриран)
Публикувано19.11.01 15:13



zdravei ami kakvo po tochno da ti pisha,moje bi mnogo neshta no ne se seshtam tochno kakvo mi se hapva nai mnogo!A i mislia che ako go napravite shte ima bogato menu taka che niama problemi samo ni pishi sus sigurnost kato go otvorite nie sme malko po nadaleche no shte doidem sus sigurnost pone edin put a a ko ni haresa i po chestichko shte vi budim klienti,hihihi haide uspeh i da pishesh kogato go otvorite ako izobshto mislite tova seriozno,zashtoto to samo na bulgari e trudno da se razchita,pone jiteiskiat opit tuk v Germany mi e pokazal tova!



Тема БЛАГОДАРЯнови [re: njakoi]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано19.11.01 20:05



Безкрайно съм ти благодарна за рецептата на бозата.
Полвинката ми закусва баница и боза
Ще внеса някой подобрения по рецептата ти и ще ти напиша подобрения вариант.



Тема Re: Vsi4ko ima vav France blagodarenie na blizostta naнови [re: STRASBOURG]  
Автор Cилвa (позаседяла се)
Публикувано20.11.01 11:46



Тук, в Германия, за баницата няма проблеми - пълно е с турски магазини, където продават кори за баници, които приличат на домашно разточени. Баницата става така, както я прави баба ми - няма майтап! Потърси и в Страсбург турски или арабски магазини - може би ще намериш подобни - продават се в опаковки от 400 гр, по 3 кори в опаковка. Да ти е сладко!



Тема Re: Balgarski restorant v Germaniaнови [re: magi]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано20.11.01 20:32



Privet ot Chemnitz, ako dojda njakoj pyt do Kaizerslautern nepremenno ste go posetja. Kazi adresa na restoranta.
avatarx@usa.com

TMORO


Тема Re: Balgarski restorant v Germaniaнови [re: magi]  
Автор fano (непознат )
Публикувано21.11.01 15:38



Приготви и сготви кисело зеле със свинско и всички немци ще изпопадат по гръб!Може и сърми с кисело зеле, ама хвани някой да ти направи "Станимъшки сърми".



Тема Re: Balgarski restorant v Germaniaнови [re: fano]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано22.11.01 05:55



kakvi sa po-tochno tesi stanimashki sarmi?



Тема Re: Balgarski restorant v Germaniaнови [re: magi]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано22.11.01 10:22



Станимъка е старото име на Асеновград.
Идва от легендата за бабата , срещу Асенова крепост.
Станимъшки сърмички са малки сърмички-една хапка./колкото половин локум/ с листа от кисело зеле.

Чудесни са , но не са за ресторант...робски труд са.
Ако имаш добър готвач , за специалитет може да ги предлагаш- малко...както правят кюрдите при нас- 5 сърмички постни с лозов лист , дълги колкото показалец на дамска ръка -5 дм.
Ще имаш и друг проблем със станимъшките сърми-дебелото кисело зеле в ГЕрмания.
С тези листа е почти невъзможно да ги завиеш.
УСПЕХ в начинанието!
Когато го откриеш , пиши ,ще гледам да дойда



medea


Тема Re: Balgarski restorant v Germaniaнови [re: Medea_forever]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано23.11.01 06:17



tvardo sme reshili s maja mi da go otkriem, no shte stane nai-rano naprolet. Imam manichko bebe i iskam oshte malko da mu se posvetya iszyalo. a sa gotvach sam namerila super profesionalist ot Bg.



Тема Re: Balgarski restorant v Germaniaнови [re: magi]  
Автор Cилвa (позаседяла се)
Публикувано23.11.01 10:13



Хайде, Маги - дръж ни в течение как вървят нещата, че аз вече редовно отделям стомашни сокове, като вляза в тази тема!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.