Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 23.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Balgarski restorant v Germaniaнови [re: magi]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано13.11.01 20:06



Кавърма, паниран кашкавал, сирене в гювече, крем карамел, туршия камби (пълнени с карфиол, зеле и моркови), паниран мозък и паниран език, чушки бюрек (разновидност на тези със сирене), супа топчета, шкембе чорпа ( надали немците ще я уважат), но пък супа "Телешко варено" ще оценят по достойнство, курбан чорба.
Ами повечето от популярните са ти написани вече, пожелавам ти успех с ресторанта.
Има една дебела книга по която се готви от едно време по заведенията за обществено хранене, ресторанти и т.н., в нея има всичко за което можеш да се сетиш, както традиционна българска така и много специалитети на различни кухни. За съжаление не мога да си спомня името й само за цената имам спомени че беше 35(може и по-скъпа да е сега), с дебели луксозни корици и издедена от автори в екип. С такова бедно инфо май ще е проблем да я откриеш.



Тема SA Deboraнови [re: Debora]  
АвторMAGl (Нерегистриран)
Публикувано14.11.01 03:34



blagadoarya ti Debora. v Bg prepodavah English v tehnikum po obshtestveno hranene i milsya che ot tyahnata bibi0ooteka shte moga da vsema tasi kniga. sega problemat mi e che tuk kako navsyakade naemite sa visoki a as vse oshte ne sam sabrala parite. porado tasi prichina sega sapochavam da rabotya po au pair programata, koato e mnogo popular tuk i da ponatrupan malko pari.



Тема Поздравления,нови [re: magi]  
Автор Cилвa (позаседяла се)
Публикувано14.11.01 14:17



Маги! Наистина се надявам да отвориш ресторант с български гозби, с удоволствие ще го посещаваме!

От нещата, които съм готвила на германци, май с безусловен успех се ползва кавърмата. Аз я правя с много лук, нарязан на тънки колелца, гъби, червена чушка /става и с холандските, макар е по-добре да е с "нашенска" от турски магазин/, после я запичам на фурна с няколко разбити яйца отгоре. Става много красиво и в гювечета, но тук нямам... Може да се прави освен със свинско, също и с пилешко или пуешко.

Друго - колегите ми не можаха да разпознаят в "Снежанката", която приготвих прословутото тук "Садзики". Приготвям я с 10%-ово мляко /пак от турските магазини, не си спомням фирмата, ама има май само едно - с една девойка, опаковка от 1 кг/, и с много орехи.

Други неща, които се харесват:
агнешки котлети със зелен лук, магданоз и джожден
телешки или свински пържоли без кости с моркови и чесън /рецептата е на П. Чолчева/
свинско с праз-лук
пиле-паприка - пак от Пенка Чолчева /аз го готвя от пилешки гърди с много печени червени чушки, нарязани на ленти, домати и чесън/
телешко/свинско-тербелия /не помня дали точно така се казваше - готви се месото със сос от кисело мляко, оцет и моркови на пръчици - пак от Чолчева/

Внимавам да ги сервирам обаче месото отделно от зеленчука, че иначе се шокират що е то

Сигурна съм, че ще имат успех и:
Руло "Стефани" /е, малко е гръцко, ама си е популярно и в България/
капама /ама голям зор, докато се направи.../
предястие от гъбки, запечени с кашкавал и масълце в шапчиците
пиринки /така баба ми казваше на кюфтета от лапад, лук, брашно и яйца - смесваш и пържиш, аз ги правя тук със спанак, че на лапад не съм попадала/

Баницата се радва на безусловен успех на всички български купони, ама немците много-много не й обръщат внимание. Пък и е вкусна най-вече топла, така че не знам дали е удачно меню за ресторант. Иначе баницата е цяла отделна тема: зелник, тиквеник, баница с праз, спанак, лук

Смятам, че много ще върви и леща/боб чорба и супа топчета, а и идеята на Дебора за телешкото варено също е чудесна!

Не си спомням дали някой спомена за:
пържени тиквички в подлучено кисело мляко и копър
пържени патладжани със сос или като имам-баялдъ
Традиционното вретено - на скара или пържено в панировка
супа от коприва, киселец, лапад /е, може и баналния спанак.../


За по-специални случаи:
чевермета, оркестър с традиционна музика и танци /хм, защо не - откога не съм си тропвала истинска ръченица.../ - ама това ще е май за по-нататък, като потръгнат нещата... Май измежду българите, с които общувам тук има и такива, които са наясно с фолклорната ни музика. Ей, ама аз като се размечах - отиде тя! Ама не е случайно - на мен ми е стара мечта да отварям ресторант... Да не забравиш да обявиш тук, когато е готов! Ще му спретнем един малък сайт и скромна реклама, че иначе няма да има къде да настаняваш всички желаещи



Тема Re: Balgarski restorant v Germaniaнови [re: magi]  
Автор memory (stranger)
Публикувано14.11.01 15:05



BOB!!!
Ama bulgarski, bez da sladni, c 4ybrica.
Oh, kak mi lipsva takuv restorant v Canada!!!
MI6-ma6, le6ta, drysan kebap.
Potekoha mi ligite....

And the longest path is from many small paces.


Тема mersi na vsichkiнови [re: Cилвa]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано14.11.01 18:25



blagodarya na vsichki, koito mi davat idei. cheta vsichko mnogo vnimatelno.
daveite, pomagaite s idei.



Тема Re: Balgarski restorant v Germaniaнови [re: memory]  
Автор Cилвa (позаседяла се)
Публикувано15.11.01 12:02



Ами направете си и в Канада - там непрекъснато се увеличава българското попълнение, така че - добра идея е!



Тема Re: mersi na vsichkiнови [re: magi]  
Автор Cилвa (позаседяла се)
Публикувано15.11.01 12:11



То българина е поне силен в идеите! Ти да му мислиш после как да ги осъществиш.



Тема от българските манджи ми липсват, а обожавам:нови [re: magi]  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 04:32



яхния от боб
л*тите чушлета на маика ми
пататник
пълнени чушки
сърми




Тема Re: от българските манджи ми липсват, а обожавам:нови [re: Дecи]  
АвторFinch (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 17:53



Germancite, s koito kontaktuvam kato doidat v Bulgaria nabljagat na shopskata salata, musakata, pechenoto pile s kartofi/zadushenoo predvaritelno s chesun i chubrica/, kavarma, tas kebap i estestveno skara na durveni vuglishta...
Luchnik
Mesnik
Zelnik
Bob s luti chushki
Lutenica...

i edin suvet za skarata - purzolite stavat po-cochni i vkusni ako predvaritelno se nalozat da prestojat njakolko chasa s mashterka, black papper, luk i kopar na semena...



Тема Vsi4ko ima vav France blagodarenie na blizostta naнови [re: Ally]  
АвторSTRASBOURG (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 18:43



Ot tarator do gyve4.Samo banitza ne moga da si napravq,no ne se znae.Vse pak idva Koleda.Sega sam si zgotvil pile s kartofi.Mislq da si pravq kiselo zele.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.