Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:32 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Kiseloto mliako v USAнови  
АвторTrabanta (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 16:59



Ima li go i kade da go namerim?



Тема Re: Kiseloto mliako v USAнови [re: Trabanta]  
Автор memory (stranger)
Публикувано08.11.01 17:05



Ne znam za USA, no v Canada iam takova vkysno kiselo mliako, kakvoto, za sramotite, ne sum iala v Bulgaria.
Ima go vuv vsi4ki magazini, pri mle4nite prodykti - golemi plastmasovi kofi4ki ( po 750 gr). Tyk naj-dobroto, spored men, e na Astra. Ima i na drygi firmi, no v momenta ne se s6tam imenata im. Osven obiknovenoto ima i vsiakakvi drygi raznovidnosti - s med, s plodove, s vanilia......

And the longest path is from many small paces.


Тема Re: Kiseloto mliako v USAнови [re: memory]  
АвторTRABANTA (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 17:10



Thanks Kanadezo,a kak moga da doida tam?Az sam v Miami,no tuka e djungla za bulgarite.Napravi mi pokana az imam pari,no may e dosta studeno pri vas.Tuka vremeto e razkoshno.Viarno li e che zdraveopazvaneto pri vas e free,tuka e uzhasno neskoposano skupo i ne razbirat ot medizina nishto.Ok pishi pak,bye.



Тема Re: Kiseloto mliako v USA [re: TRABANTA]  
Автор memory (stranger)
Публикувано08.11.01 17:29



6te si ymra ot zavist!
Ti si stoj na toplo, a az tyk 6te si iam kiselo mliako na stydeno!
Naistina - zdraveopazvaneto e free. Ima dopulnitelni zdravni zastrahovki, ako iska6 niakakvi extri, no tova, koeto e free, pokriva po4ti vsi4ko (stiga da ne si mnogo kaprizen). Ne moga da precenia ka4estvoto, za6toto vse o6te ne mi se e nalagalo da hodia na lekar po po-seriozni pri4ini (4ykam na durvo), no tova, koeto do sega sum vidiala e OK.
Zubolekarite oba4e na sa free. Pla6ta6 si i to ne malko. Znae6 kak e.

And the longest path is from many small paces.


Тема Re: Kiseloto mliako v USAнови [re: TRABANTA]  
Автор sofianka ()
Публикувано08.11.01 18:03



Ima razbira se kiseli mliako Danone. I katosikupish poneje ne e evtino 3$ mojesh ot nego da si podkvashvash prianso miliaso. Uspeh



Тема Re: Можеш, трънки...нови [re: sofianka]  
АвторCтap eмиrpaнт. (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 18:52



"Данон" е едно сносно подобие, минало покрай оригиналното кисело мляко. Оригинално (правено с българската бактерия) в Америка имаше през седемдесетте, но после излязоха с тази имитация, която е като тъпкана с нишесте.

То си пише ина кутийката "Правено със еди–какви си култури", докато по кутийките през седемдесете си пишеше "Подквасено с оригинална Бактерия Булгарика".

Разликите са очевидни. Първо, не е достатъчно кисело, второ е много гъсто (ама не като гъстотата на овчето в България, а като че ли му е добавяно брашно), трето опитайте се да го ползвате за някоя традиционна българска рецепта и ще видите резултата и четвърто, може да заквасва прясно мляко един–два пъти, но толкова – по–нататък не става – изражда се.

За таратор го държа по два–три дни извън хладилника, за да се довкисели, иначе става сладникъв.

Абе изобщо, оригиналът си е оригинал за всяко нещо. Другото са имитации. Което не означава, че на някой имитациите не могат да му харесват повече...

Но това, все пак, не ги прави оригинали...



Тема Re: Можеш, трънки...нови [re: Cтap eмиrpaнт.]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 21:44



Opitah si da si podkvasia priasno mliako. Svarih tuk kakvoto namerih, kapnah edna kapka limonena kiselina, nikakva izvara ne se obrazuva otgore, ostana si edna mytilka... s kvo li typchat tuk hranata, ne mi se misli...



Тема Re: Kiseloto mliako v USAнови [re: Trabanta]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано08.11.01 23:38



ima danon v supermarketite




Тема Re: Kiseloto mliako v USAнови [re: memory]  
АвторTRABANTA (Нерегистриран)
Публикувано09.11.01 00:57



MEMORY,blagodaria ti za infoto,kazhi mi poveche za sebe si,i az shte ti kazha poveche za men,mozhe da ostavish e-mail ili phone,az umiram ot skuka,bye



Тема Re: Можеш, трънки...нови [re: YD]  
АвторBeй xaй Beй (Нерегистриран)
Публикувано09.11.01 19:27



Слагат предпазители на млякото да не се пресича.Не става и българско сирене също./Или поне не това,което трябва да бъде/.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.