Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 10.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема au pair in Germanyнови  
Авторgeni (Нерегистриран)
Публикувано11.10.01 11:32



zdraveite vsichki.
imam edin vypros za kluba.
Poluchih dobra oferta kato AU PAIR v Germania. Semejstvoto mi izprati Invitation Letter, koeto trjabva da podpishem i dvete strani,posle da hoda s tozi pokana v posolstvoto za visa.
Ne e li malko nedostatychno,a?
Dosta sum pritesnena. Ima li nugda ot njakakvi drugi spetzialni applications ili drugi dokumenti.
Za work permit otkyde se izdavat dokumentite.
izobshto ne mi e jasno,molja vi pishete



Тема Re: au pair in Germanyнови [re: geni]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано12.10.01 18:35



Po princip e dostatychno na teorija. Pone bi trjabvalo spokojno da se doberesh dotuk. Dejstvitelnite dokumenti i bez tova se izgotvjat tuk, drug e vyprosyt kak ste ti pomognat ot Germanska strana. Sigurna li si che tova, koeto si poluchila kato pokana e 100% istinsko. Da ne stane njakoi fal.
Da ne zabravish da si prevedesh njakoi po-vazni dokumenti(kato diploma naprimer, moze i da potrjabva). Drugo nisto ne moga da ti kaza, osven da ti pozelaja uspeh.

TMORO


Тема Re: au pair in Germanyнови [re: avatarx]  
Авторmoude (Нерегистриран)
Публикувано12.10.01 19:41



Razre6itelnite za rabota v Germani li se izgotviat?(ne govoria za Au-rair)Za Schweiz se 4aka v Sofia....



Тема do avatarxнови [re: avatarx]  
Авторgeni (Нерегистриран)
Публикувано12.10.01 23:55



ami mersi vse pak. tova,koeto sym polu4ila mislja e istinsko,no ne znam kakvo to4no ima6 vpredvid. horata sa mi poznati, frantzuzi, no detzata u4at v english school i vsi4ki govorjat english. az znaja english i french.
dali 6te e problem,4e ne znam nemski. v pokanata pi6e,4e 6te mi osigurjavat vreme i sredstva da u4a nemski.
molja te, kagi mi kak to4no stoi vyprosa.
kato ida v nemskoto posolstvo samo s tazi pokana/na nemski, az imam english copy/dali njama da me otregat.
dali pyk ne e po-dobre da ida do Germany kato turist i tam da 4akam za work permit.
na horata im trjabvam ot januari. kolko li vreme trae tzjalata procedura.
pi6i, molja te



Тема Re: au pair in Germanyнови [re: geni]  
АвторSveto (Нерегистриран)
Публикувано13.10.01 03:08



Zdravei

eto ti edin link kadeto pishe po vaprosa:

http://www.arbeitsamt.de/hst/services/faq/aupairde.html

Dali tova koeto sa ti pratili e dostatachno ili ne, ste razberesh sas sigurnost
samo kato otidesh v posolstvoto.Prosto otidi v posolstvoto s pokanata i viz
dali iskat drugi dokumenti ili tova e vsichko - njama ot kakvo da se pritesnjavash
ili da otlagash. Ot Bulgaria ti trjabva visa sa da doidesh v Deutschland
a "work permit" (Arbeitserlaubnis) se izdava na mesto sled kato si veche v
stranata.



Тема Re: do avatarxнови [re: geni]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано13.10.01 11:21



Mnogo dobre. Neobhodimo ti e osven pokanata kojato e izpratena do teb da ima pokana za teb izpratena do germanskoto posolstvo v Sofija. Chestno kazano na men taja chast (poluchavaneto na viza s cel namirane na rabota) mi otne tochno polovin den, pri teb moze da e malko poveche ili po-malko, zavisi. Razreshitelnoto za rabota se izgotvja v germanija i se poluchava ot sluzbata im za chuzdenci. Predstavljava dve rozoveesti lepenki lepnati na dve stranici v pasporta(dolu-gore ne syvsem tochno). Ako te interesuva oste nesto pitaj, no molja te kato otgovor na moe mnenie, za da mogada razbera(poluchavam go po postata). Mezdu drugoto v koj grad (ili naseleno mjasto) ste bydesh. Moze da sme sysedi, taka che ako imash nuzda ot pomost... (Po prinzip povecheto Bylgari v chuzbina ne gorjat ot zelanie da pomagat, imaj go v predvid).

TMORO


Тема ne e maiнови [re: geni]  
Авторgaz (Нерегистриран)
Публикувано15.10.01 00:23



triabvat ti:

pokana
au-pair dogovor
potvarjdenie ot posrednicheska agencia

tova i triabvashe na edno momiche tova liato. vizata izliza za 17 rab. dni, za 3 meseca i se udaljava tuk. razreshena e samo au-pair rabota. www.au-pairs.de e adresa na edna agencia ot Koln.



Тема Re: do avatarxнови [re: avatarx]  
Авторgeni (Нерегистриран)
Публикувано15.10.01 02:07



mersi mnogo.
sestra mi se vyrna skoro ot germany.tam raboti, studentska ljatna programa.
ta utre ja hva6tam za u6ite i pravo v posolstvoto da hodim.
ina4e 6te sum v Weisbaden.
malko me e strah,4e tezi sa poso4ili 800 DM v dogovora/ugovorkata ni e za 1200/.
sestra mi kaza,4e obiknoveno za au-pair davat 400-500.
semeistvoto e frantzuzi i ne znajat nemski.
6teli sme da go u4im zaedno.
s tjah se poznavam ot UAE. v Dubai rabotehme zaedno.
abe, dano e kysmet.
ina4e ot kolko vreme si tam? namira li se dopylnitelna rabota?nemskija ne mi e mnogo jasen. no ezitzi u4a byrzo.
znae6 li njakakyv fax ili e-mail do kojto trjabva da pratjat pokanata/v konsulstvoto/
tova 6te go otkrija byrzo, taka,4e ne e nugno ti da se rovi6.
pak blagodarja.
4ao.



Тема Re: ne e maiнови [re: gaz]  
Авторgeni (Нерегистриран)
Публикувано15.10.01 02:12



blagodarja mnogo na sveto i teb.
otkyde da si namerim agentzia. ne moge li bez neja?samo 17 dena li otnema?
otkazvat li 4esto?
Mersi



Тема Re: do avatarxнови [re: geni]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано15.10.01 12:34



Ste blagodarish, ako kato se vyrnesh ot posolstvoto vse oste si usmihnata Inache vyv Visbaden ne sym hodil, no mislja che beshe kurorten grad ili byrkam... Vyv vseki sluchaj i az tuk ucha nemski. No pyk rabotja, makar i ne za koj znae kolko pari. Viz ot tija 1200 DM realno ste poluchavash dejstvitelno okolo 800 DM. Kolkoto i da e skypo za grad s razmerite na Visbaden ste mozesh spokojno da se izhranvash s 300DM(zavisi kakvo obichash da jadesh)

TMORO



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.