Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:31 19.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Otnovo sa polozenieto v Balgaria  
Автор palmira (absolutna vesna)
Публикувано10.10.01 11:52



Isrichno iskam da posocha , che ne priemam napadki, sastoto zitiram zurnalisticheski material.
Moe mnenie niama.
Ostavam na vas da prezenite dali naistina v Balgaria stava po-dobre...

"Частни погребални агенции се бият за трупове. Лекари играят комбина с частни погребални агенции за трупове. Многотиражен всекидневник навлече синя спортна фланелка на българската светиня Васил Левски. В умишлени пожари цвърчат животинки и столетни дървета. Затворници стачкуват са по-чисти клозети. Министърът на културата разглежда пирамиди. Персона, която в лекция пред ООН твърди, че жената на Муун е боркиня за мир, вече овластено дърпа конците на държавата. Журналисти търкат стълбите пред Министерски съвет, са да чуят хъмкания и мънкания за бъдещето на България, ругаят ги. Пенсионери ридаят пред касите на "Топлофикация". Други пък си искат обещаните безлихвени кредити барабар с увеличените пенсии. Висш просветник класира "Аз съм българче" в графата "национализъм", докато пробутва двата си учебника на гимназистите. Селяни списват вестник на ръка в XX век. Блузки с опръскано с кръв лице на креслив шоумен рекламират турнето му "Новите варвари". Археолог се жалва, че не му дават да разоре половин България. Пребиват до смърт двегодишно дете. Православен свещеник чете "Отче наш" на турски. Сутиени с отровна боя красят дамите. Шофьори палят автобус. Кърлежи, мишки и мравки фараонки мъчат курортистите. По списък чистят митничарите. Психоза за предстоящи земни трусове опразва цял град. Кандидат областни управители се замерват с компромати. Вещаят инфлация. Осем процента от децата ни са хипертоници. Икона на Св. Илия плаче в опожарен параклис. Сарафи лъжат клиенти. Дизинтерия мъчи софиянците. Британче пипнало у нас менингит. Угояват жаби във ферма. Удрят жена на чужд дип0ломат с камък. Нелегално внасят пилешко и хлебна мая отвън. Здравната каса рекетирала аптекари. Ловеч минава на воден режим, затварят вода в буркани. Раскриват нелегален арсенал, палят данъчно.
Цар управлява парламентарна република.
Моля, събудете ме от тоз кошмар."
Галина Момчева,
петък, 24.08.2001, в-к "Демокрация"



Тема Re: Otnovo sa polozenieto v Balgariaнови [re: palmira]  
Авторnjakoi (Нерегистриран)
Публикувано10.10.01 12:02



Palmira,


Nemoga da si pozvolhja da napadam nichie mnenie.Dryg e vuprosa che svobodata na slovoto iziskva i kyltyra na lichnosta ispolzvashta tazi svoboda ( imam v predvid zhurnalistakata ot posochenija vestnik).
Za men tova che ti prashtash pari na roditelite si v Bulgaria znachi mnogo poveche.
Kazhi mi koi chete veche v-k "demokrazia" - te tursjat vsjakakva pomia za da si yvelichat tirazha a i ne samo te.

Palmira ne beshe li ime na edna zariza ypravljavala durzhava predi okolo 2000g. na teritoriata na segashna Siria?Ili beshe grad durzhava ot nego vreme?

pozdravi na dutchmenkite vupreki che za men te sa dosta grozni az si imam bulgarka za gadje



Тема Re: Otnovo sa polozenieto v Balgariaнови [re: palmira]  
Авторpatriot (Нерегистриран)
Публикувано10.10.01 13:40



Polojenieto v Balgaria moje naistina da ne e mnogo rozowo, no chak pyk tolkowa cherno ne e. Drug e waprosa, che winagi sam se chudila kakwa e prichinata za towa. Germania e bila srawnena sas zemjata sled wojnata, germancite w nikakyw sluchaj ne sa po-umni (imam wpredwid sistemata im na obrazowanie). Kak sa mogli da se oprawjat za tolkowa kratko wreme?



Тема Re: Otnovo sa polozenieto v Balgariaнови [re: patriot]  
Авторmoude (Нерегистриран)
Публикувано10.10.01 15:14



mnogo prosto,vmesto da iadat,piat i e*** vsiaka ve4er ,RABOTIAT po10 4asa na den i imat drakonovski zakoni,koito niama kak da se zaobikoliat!!!!
No da se raboti ne e dostatu4no intereno za vziskatelnia bulgarin(to ve4e niama i kude v BG).Bulgarskata me4ta--tati chef,mama i tia ,urezdat me niakude da ne rabotia mnogo,s goliama zaplata i mnooogo privilegii...dokoga ste plastat xorata za da mogat niakoi da ne rabotiat i da obikaliat sveta?



Тема Re: Otnovo sa polozenieto v Balgariaнови [re: moude]  
Авторpatriot (Нерегистриран)
Публикувано10.10.01 17:59



Ne e chak tolkowa prosto!



Тема Re: Otnovo sa polozenieto v Balgariaнови [re: njakoi]  
Автор palmira (absolutna vesna)
Публикувано10.10.01 19:14



Imeto na zarizata upravliavala grada Palmira /dreven Siriiski grad, 1v. pr. Hrista, 3v. sled, e Zenobia. Vlastna zena i silen upravnik.
Palmira ne e bil grad darzava. V mnogo malak period ot vreme poluchava isvestna nesavisimost. Palmira e liulkata mezdu Istoka i Sapada.
Ei, bes obidi sa dutchwomankite.
Imat strahotni fotomodeli. Samo sa primer - Julio Iglesias i Alen Delon sa zeneni sa holandki.



Тема Re: Otnovo sa polozenieto v Balgariaнови [re: palmira]  
АвторObektiven (Нерегистриран)
Публикувано10.10.01 19:26



Absoljutno harakterno za vestnik 'Demokracija'. chudja se kak izliza toja vestnik oste. Kupuvat go samo bivshi komunisti.



Тема Re: Otnovo sa polozenieto v Balgariaнови [re: palmira]  
Автор ГPAOBEЦA ((надничащ))
Публикувано10.10.01 20:13



Ами и аз нямам мнение...
А ми се плаче...

Няма значение "Демокрация" ли го е публикувала или "Държавен вестник".
Но е истина...
А от истината почти винаги боли



(ГРАОВО - люлка на най-коравите българи!!!)



Тема Re: Otnovo sa polozenieto v Balgariaнови [re: palmira]  
Авторnjakoi (Нерегистриран)
Публикувано11.10.01 10:37



Dutcmenkite njama kak da gi obizhdam az sum v South Africa ta znam koi kolko struva.A puk Julio Iglesias i Alen Delon te suvsem ne sa merilo za moja vkus.

Da ne ti e hobi istorijata.Sega kato mi pripomni se setih che Zenobia e suzdavala dosta problemi na Rimskata imperia.

pozdravi



Тема Re: Otnovo sa polozenieto v Balgariaнови [re: njakoi]  
Автор palmira (absolutna vesna)
Публикувано11.10.01 11:12



Poveche ot hobi mi e , no ne istoriata, a arheologiata.
Aide posdravi, ot edna hubava zena sred holandkite/abe da ti kaza prav si , povecheto sa kato kobili, ama chak vsichki.../.
Palmira




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.