Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 29.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Privet ot Brazil!  
АвторBrasil (Нерегистриран)
Публикувано08.10.01 02:15



Nazdrave ot Brasil, dragi sunarodnizi :-))



Тема Re: Privet ot Brazil!нови [re: Brasil]  
Авторmoude (Нерегистриран)
Публикувано08.10.01 21:30



kak popadna 4ak tam?:)))))
nazdrave!



Тема Re: Privet ot Brazil!нови [re: Brasil]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано08.10.01 21:37



Ei pich,
Tuka vsichki kazvat che Brazil e nai-hubavoto miasto na sveta. Kaji kak da stigna do tam, moje li s BG pasport da se raboti neshto zakonno, izobshto kaji ni neshto za Brazlila, pls
Merci Ariel



Тема Re: Privet ot Brazil!нови [re: Brasil]  
Авторtuzemka (Нерегистриран)
Публикувано10.10.01 02:57



oi! to do bem?
haha, ne stiga che tuka deto s#m - samo brazilci okolo men, ami se nameri i b#lgarche det v Braziil! E chestno kazano - zawijdam ti!



Тема Re: Privet ot Brazil!нови [re: tuzemka]  
АвторBrasil (Нерегистриран)
Публикувано13.10.01 04:00



Tudo! :-))

Ami kak popadnah...
Zapoznah se s brazilka v USA, kudeto si jiveeh mirno i krotko i eto me tuk! :-))
Ako imate konkretni vuprosi za Brazil, pitaite - shte mi e drago da otgovoria!
Jiveia v Sao Paulo.

Saude!



Тема Re: Privet ot Brazil!нови [re: Brasil]  
АвторNevena (Нерегистриран)
Публикувано13.10.01 05:16



Privet ot mugliv London,
Az sigurno nikoga niama da jiveia kakto tebe v iujna sluncheva strana, koeto vinagi mi e bilo mechtata i za koeto tainichko ti zavijdam. Posetih Brazilia prez 1985g. (Rio i vodopadite) i mnogo mi haresa kato prirodni zabelejitelnosti i hora, vupreki che togava beshe malko opasno i daje v asansiora na hotela imashe vuorujena ohrana (neshto kato Bulgaria dnes bez bombenite atentati). Tuk imam mnogo priateli ot Brazilia i se nadiavam da otida niakoi den po kraibrejieto kato zapochna ot Bahia i Pernambuko, ta chak do Porto Alegre. Ot kolko vreme si tam i kakvo te zadurja (osven brazilkata, a tia vse pak e prenosima :) ) ?
Uspeh i pozdravi na semeistvoto
Nevena



Тема Za Nevenaнови [re: Nevena]  
АвторBrasil (Нерегистриран)
Публикувано13.10.01 23:39



Tuk sum ot nachaloto na godina 2000.
Kakto pisah posledno, predi tova jiviah (imigrirah) v USA i biah reshil tam da jiveia.
Otkakto obache sum tuk, ne mi se i misli za vrushtane v America - horata tuk sa hora, a ne mashini za pari vupreki che rabotiat mnogo, standarta na jivot e po-nisuk ot US, no mnogo po-visok ot BG naprimer i kup drugi neshta, koito me ubediha che Brazil e po-dobria izbor.
Po otnoshenie na business i rabota, tuk sum veche sobstvenik na konsultantska firma i bez naprejenie pravia povche pari otkolkoto v USA, kudeto pazara e prenasiten i e strashno trudno da namerish miasto v nego i da se razvivash burzo.
Tuk, razbira se sushto ima problemi, no kude li niama. Mnogo moje da se sravniava Brazil s USA, no e forum vse pak, ne mi se pishe statistika :-))
Taka che za men reshenieto e vzeto - Brazil e po-dobria izbor i ostavam tuk! :-))

Pozdravi!



Тема Re: Za Nevenaнови [re: Brasil]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано14.10.01 19:11



Vij, Brasil, haide da mi otgovorish na slednite vaprosi
1)Kak stoiat neshtata s namirane na prilichna rabota, ako imam amerikanska injenerna diploma
2)Shte moga li da zapochna da se opraviam s angliiski ezik, zashtoto duma portugalski ne znam
3)Ima li zakonni nachini da rabotia v Brasil s BG pasporta si - t.e. ako ne se jenia za brazilka (vednaga:)))
Shte sam ti mnogo blagodaren ako me osvetlish po gornite vaprosi
Ariel



Тема Za Arielнови [re: Ariel]  
АвторBrasil (Нерегистриран)
Публикувано14.10.01 19:27



Ariel:

1. Diplomata, koiato imash shte ti svurshi rabota, no triabva da si osigurish rabotno miasto v kompania v Brazil, za predpochitane multinazionalna - ne Brazilska.
Link za tursene na rabota v Brazil (English):
http://www2.catho.com.br/ing/

2. Edva li samo angliiski shte ti svurshi rabota, tuk dori i vuv Federalna Polizia, kudeto se praviat vizite, ne govoriat English.

3. Bulgarskia passport tuk se priema sushto tolkova dobre, kolkoto i Amerikanskia, problema e che ti triabva rabotna viza sponsorirana ot kompania v Brazil i pone razgovoren Portugalski, inache niama da e vuzmojno.
Rabotnata viza e 2 vida - za imigranti i vremenna.
Poveche za Brazilski imigrantski vizi i usloviata (English) ima tuk:
http://www.how2immigrate.net/brazil-immigration.html

Ako moga s oshte neshto da sum polezen - pitai :-))



Тема Merci, merci mnogoнови [re: Brasil]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано14.10.01 22:27



Shte vidia linkovete ei sega.
Mnogo mi pomagash. Samo 2 vapros oshte
-Da razbiram li che ako si nameria rabota v takava intl komp (koiato zasega da me priema s angliiski), te shte mogat da mi izvadiat viza
-Moga li s BG pasporta+redovna amerikanska viza da vliaza kato turist v Brazil, ako nameria pari za samoleta. Iskam samo da razgledam, ne che iskam da biagam:), i kolko $ mislish che shte mi triabvat, za da izkaram 2-3 sedmici ako imam kade da spi.
Pozdravi ot dajdovna Nova Anglia





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.