Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 17.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как я виждате България...  
Автор ГPAOBEЦA ((надничащ))
Публикувано21.09.01 21:17



...когато си идвате понякога.
Ще бъде интересно не само за тези,които са извън нея,но и за живеещите там.
Промените се забелязват по-добре когато не ги виждаш постоянно.

Аз се връщам в БГ обикновенно през юни-юли,но обикновенно съм по маршрута
София-Пловдив-Приморско.С малки изключения,за последните няколко години
сериозни положителни изменения не съм забелязал.Това лято реших на обратно да мина по подбалканският път.И какво да ви кажа-имах чувството
че не 7-8 години,а лани съм го минавал тоя път.Уж почти сърцето на България са Карловско и Пирдопско...,а все едно пътувам през многострадална Странджа!
Едно приятно изключение-някъде след Сопот мисля,от лявата страна на пътя
се намира малко ресторантче,където предлагат жива пастърва.Страхотно е...

А за София какво да кажа-нямам думи...

А вие какво ще кажете?


(ГРАОВО - люлка на най-коравите българи!!!)



Тема Re: Как я виждате България...нови [re: ГPAOBEЦA]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано21.09.01 21:32



Graovec, ste ti kaza sled desettina dni. Dotogava ste sym se vyrnal ot Bylgarija. Pyk zaminavam sled dva dni
Ajde da ne sporim de sa naj-koravite Bylgari.

TMORO


Тема Re: Как я виждате България...нови [re: ГPAOBEЦA]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано22.09.01 01:18



Hich ne ia vijdam:)
Birata e chudesna, momichetata oshte poveche, za kafetata i magazinite po Sofia da ne govorim - Newbery ili 5th ave pasti da iadat:)
BG e chudesna, stiga da ne jiveesh postoianno v neia



Тема Re: Как я виждате България...нови [re: ГPAOBEЦA]  
АвторTexas Ranger (Нерегистриран)
Публикувано23.09.01 06:19



Purvo iskam predvaritelno da kaja che sujaliavam ako neshto ot tova koeto shte napisha niama da ti se ponravi kakto na teb taka i na drugi no poneje te interesuvat mnenia i vpechatlenia reshih da napisha kakvoto vijdam prez moia pogled.
Ta az vsiaka godina si hodia v BG za okolo mesec, dori minalata godina si hodih 2 puti, no tazi godina reshih da propusna. Purvo za Sofia kakvo da ti kaja - stanala e edin mrusen i otvratitelen za jiveene grad. Nai hubavite bulevardi "Vitoshka", "Patriarh Evtimii", "Graf Ignatiev", po koito za men beshe istinsko udovolstvie da se razhojdam pesha kogato biah uchenik i student sega sa stanali otvratitelni s tezi sergii i parkirani avtomobili, prosto chovek ne moje da se razmine. Shto za glupost e tazi turgovia sus sergii po ulicite, tova da ne e Mala Azia, vse pak Bulgaria e v Europe i tova se otnasia ne samo za Sofia no i za absolutno vsichki gradove. Hubavia ploshtad "Slaveikov"napravo prilicha na bitpazar, tazi prodajba na knigi vse mi se struva che ne i e tam miastoto, da im nameriat na prodavachite niakade magazini ili pomeshtenia kato niama s kakvo drugo da se zanimavat za da se izdurjat. Po magazinite ne znam kakvo hubavo gorepisheshtite vijdat, no az vidiah vse nachumereni i ozlobeni prodavachi gotovi da ti vdignat skandal za nai malkoto neshto za koeto si v pravoto si da pretendirash. Na dva puti napravo mi otkazvat da mi prodadat neshto zatova che niamam tochno pari ili po drebni, kato da rechem struva mi 18 lv a az i davam 50lv, neznam moje bi tuk sme sviknali prekaleno mnogo s creditnite carti i niamame takuv problem. Dvijenieto po putishtata puk e napravo djungla, ne che v America niama kreteni, no takiva idioti kakvito sa stanali bulgarskite shofiori niama nikade po sveta. Pulno e s izrodi gotovi napravo da prebiat chovek za nai malkoto neshto kato naprimer za tova che si mu svirnal s klakson da vnimava ili che si go zasiakal, a ne dai si boje da stane katastrofa moje da ne si vinoven ako popadnesh na niakoi babait moje napravo da te ubie (bil sum svidetel na takuv sluchai).
Za chernomorieto moga da ti kaja che naistina mnogo me kefi i minavam po gore dolu sushtia marshrut kato teb, no me otvrashtava fakta che triabva da ponasiam selianiata i prostotiata svurzana s nai kretenskata muzika - chalgata koyato se slusha po inache prekrasnite zavedenia, no go ponasiam nali vse pak e za kratko.
Ta kakto kaza niakoi po gore hubavo e v Bulgaria no chovek da ne jivee postoianno tam.



Тема Re: Как я виждате България...нови [re: ГPAOBEЦA]  
Автор the_webber (новак)
Публикувано23.09.01 23:58



ne znam za vas no niama kak da ne spomena s radost promenite v Zlani piasyci i Albena! Zlatni piasyci e prevyrnat v edin istinski eliten kurort v/u koito ostava da se poraboti oshte malko v/u otnoshenieto na bg personala nai-veche v hotelite... poradi ogromnata konkurencia v restorantiorskia biznes se zabeliazva che v restorantite tam riadko shte sluchite na nekadyren servitior ili myrlivo otnoshenie kym klienta... za da privlekat klient niakoi restoranti organizirat ulichni predstavlenia s balkanski muz. instrumenti s edinsvenata cel da ti podadat broshura i da te pokanqt v zavedenieto si. izobshto konkurenciata raboti v dosta dobra posoka :-)

napravi mi vpechatlenie che absolutni nikyde! ne vidiah izsyhnala treva ili zahvyrleni bokluci... poddryjkata e mnogo dobra. baseinite, parkovete i gradinite koito se postroiha za poslednite 2 god. mu pridadoha vida na niakoi ot mnogoto luksozni kurorti kato Antalia, kurortite v ujna Gyrcia... be struva si da se vidi!
Albena e nazad samo otkym novoto stroitelstvo shtoto preobladavat hotelite ot predi 89ta.

Vpechatleniata mi ot Slynchev briag sa dosta po-mrachni ot tezi po severnoto chernomorie :-(
poddyrjat se raionite samo okolo i v samite hotelski kompleksi, kato v ostatyka ot kurorta vsichko e zanemareno. Osven tova i cenite bqh po-ivsoki ot tezi v Albena i Zlatnite.

Druga interesna zona za poseshtenie po chernomorieto e vilnata zona na Varna!, kurorta Elenite i izobshto raiona na sever ot Varna.

v momenta jiveya Plovdiv i za syjalenie konstatiram che otkakto Chomakov e kmet neshtata syvsem se zabatachiha i na nikoi ne mu puka za turisticheskite obekti v grada a ima takyv potencial... :-(((

traveller

p.s. sofia me privlicha edinsveno zaradi po-unikalnite si sgradi otkym arhit. gledna tochka pokrai letishteto, sgradite na mobiltel, ing bank, rila solutions, wizcom, bulbank i dr. interesni obekti :-)

___________________________________
MP3Team Bulgaria,
http://mp3.dir.bg


Тема Re: Как я виждате България...нови [re: the_webber]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 19:03



Spored men Bulgaria kato vizia ne se e promenila osobeno.
Niakoi malki promeni ima, no globalni - ne.

Tova koeto istinski se e promenilo sa bulgarite - horata v Bulgaria.
Tova ne sa horata, koito ostavih kato trugvah...
Vijdam ozlobenost, otchaianost, bezrazlichie, skotski jivot den za den i bezpredelna zavist...

Sega sled katastrofata v US vse poveche vzeh da vijdam razlikite mejdu horata v US i horata v BG i mi stava bolno...
Jalko e che poradi dulgata mizeria se prevrushtame vuv jivotni i tzennostite ni slizat na nai-niskite niva...Dano ne e bezvuzvratno... Istinski iskam da e taka.



Тема Re: Как я виждате България...нови [re: Eleya]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 19:38



Eleya, bez da iskam da sporia, dopusni za moment che BG si e sashtata, a chovekat koito se e promenil (sviknal, razglezil, pristrastil) si TI. Kakto znaesh:)), krainite ocenki govoriat poveche za subekta, otkolkoto za obekta.
What's wrong with you, honey




Тема Re: Как я виждате България...нови [re: Ariel]  
Авторchris (Нерегистриран)
Публикувано25.09.01 16:23



sdraveite balgarite! sam roden w germania. moito balgarski e mnogo lo6o. isvenite!
iskam da snae, jive niakoj ot was w germania?
tscheta novinite i mi mnogo e priiatno. iskam da utschi po hubawo balgarsko ami tuk njama vasmaojnosta, da goworat.

spored men - balgaria 4e stane kato orfeij. bes finanzialen pomuscht pravat horata sama edna strana. kogato gradove 4e palno sas koli, mrasni, niama natschin, kogato horata respektirani drugii 4e stane. kogato balgarite iskam da stane kato wsial sviat - ignoranti- balgaria e bes carce!
Balgaria e kato edna perla. waw midi ne moje da widiala..

posdravi ot germania
chris



Тема Graovezaнови [re: ГPAOBEЦA]  
Авторmoude (Нерегистриран)
Публикувано25.09.01 19:16



xaide,kazi ve4e kude e tova Graovo,ako ne e xudozestvena izmisliza:))?



Тема Re: Как я виждате България...нови [re: Ariel]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано25.09.01 20:24



Ami vsushtnost si prav... :) - kakto vinagi :))...

Estestveno che i az sum se promenila.. no ne mislia che samo az sum tazi, koiato se e promenila...te sushto sa se promenili...

Tova, koeto me kara da mislia taka (che ima promiana i v dvete strani) e neprekusnatiat mi kontakt s moite priateli v BG. Te sushto mi kazvat tova otnosno sebe si i otnosno drugite hora. Osven tova vijdam kakvo stava s povecheto ot tiah i kakvi gi vurshat... i kak tova ne e tova, koeto stavashe predi vreme.

Istinata e, che v BG ima vse oshte mnogo svestni hora, no tezi hora kazvat che ako ostanat svestni v tazi obstanovka niama da mogat da otzeleiat dulgo.
I az im viarvam.
Zashtoto skoro biah tam i vidiah..
I zashtoto pomnia...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.