Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 23.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Привет на всички българи в чужбина.  
Автор Oro (коректен)
Публикувано03.09.01 20:04



Днес открих с приятна изненада, че този клуб е открит.
Като българин живееш от 22г. навън желая на всички да положат усилие
и добра воля да направим всички заедно този клуб едно приятно място
за общуване и обмяна на опит относно проблемите към адаптацията към една нова среда.....
Аз лично съм готов да споделя с всеки/всяка своя опит.
Ей, много женско присъствие установих засега ( нищо лошо няма).

Добре дошли всички abroad

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Здрастинови [re: Oro]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано04.09.01 00:20



и на теб!
Аз съм отскоро "българка в чужбина" и като прочетох за твоя стаж, направо се шашнах. Може би защото още нямам нагласата да изкарам в чужбината много. Та мога ли да се възползвам ид а те попитам как се справи толквоа време навън, мъчно ли ти е за България. Ако те питат българин ли се определяш? Колко на често посещаваш БГ, ако ходиш все още натам?
Поздрави

All we need is love


Тема Re: Здрастинови [re: Shanya]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано04.09.01 00:41



Ми да. И аз отидох за малко. Трудно е да се опишат всички "етапи" на трансформацията. Преминах през....АД. После намерих начин да се приспособя, защото разбрах че..."Адът е в мен а не отвън" и.....така 14г. далеч от Б-я.
Сега се връщам всяко лято за 2 месеца.
Чао за сега


" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Здрастинови [re: Oro]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано04.09.01 01:50



Аз оше не съм се връщала. Догодина може би- ще видим как ще ми понесе, но определно чакам този момент с нетърпение!

All we need is love


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторRyta (Нерегистриран)
Публикувано04.09.01 17:05



Zdrasti i ot men!!!
hubavo e kogato si dale4 da se zagovori6 s hora, koito sa6to kato teb sa nqkade dale4 i moje bi imame mnogo pove4e ne6ta da si kajem otkolkoto v obiknovenia 4at i klubovete na drugi temi.mislq 4e ostanalite hora nqmat tazi trapka, tova 4uvstvo, koeto nie izpitvame.
Az sam ot 2 godini balgarka v 4ujbina, no 2 meseca sam balgarka v 4ujbina, 2 meseca samo balgarka:)))



Тема Привет и на теб и на всички!!!нови [re: Oro]  
Автор Robertino (нехранимайко)
Публикувано04.09.01 21:00



Така се радвам, че можем да споделим мнение. Наистина 22 години са си постижение. Е аз сега още се се справям с обстановката, но смятам скоро и това да отшуми. Като цяло наистина спокойствието и вниманието от страна на хората, което получавам си направо невероятно. В родината хората са много изнервени и зли. Радвам се (за сега), защото не се бях чуствал от доста време така. И работа ми доставя невероятно удоволствие. Е-е-е спирам, че май прекалих...
Желая успех на всеки от вас ...



Тема Re: Привет и на теб и на всички!!!нови [re: Robertino]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано04.09.01 22:29



Здр.
Радвам се за тебе, че се чувстваш добре.
Да имаш работа, която обичаш и вниманието и симпатиите на хората около теб.
Какво по-добро начало
В коя страна си?
Оро

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Ryta]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано04.09.01 22:35



Здр.
Това което пишеш значи ли че пътуваш за 2 месеца навън и после се връщаш или...как да го разбирам.
В коя страна си?
Оро

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторRyta (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 13:34



pak zdrasti!!
aha taka go razbirai, ot dve godini jiveq v germania, kato 2 meseca v DE, 2 v BG, ina4e ne se izdarja:))))
ti kade si?



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Ryta]  
АвторKaka (Нерегистриран)
Публикувано06.09.01 19:57



Az sam ot 3 mesecha v USA, chuvstvam se chudesno!



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Kaka]  
Авторkuku (Нерегистриран)
Публикувано06.09.01 20:02



ako se chuvstvashe chak tolkova dobre, niamashe da brodish po balgarskite forumi



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: kuku]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано06.09.01 23:12



А ти ако се чувстваше толкова добре в Б-я какво търсиш в този клуб, който е за българи в чужбина? Я си помисли по въпроса!



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: koko]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано06.09.01 23:15



A ti otkade znaesh che sam v Balgaria? :)



Тема Re: Привет ot Hollandнови [re: Oro]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано07.09.01 15:09



Zdravejte na vsichki!

Ponjakoga e tolkova samotno da si v chujbina....
Za chtastie se tarsim (i namirame) chrez Internet s razlichni balgari tuk.
Naj-mnogo me kefi tova, che za rojdenija si den moga da si pokanja dvadesetina poznati i prijateli na gosti. Tova sa momenti na chtastie! Togava ne se chuvstvam sama.

Kontaktite s balgari vinagi radvat.

Az se zavarnah minalata sedmica ot dvusedmichna vakancija v BG. Kato otlitache samoleta ot Schiphol mi stana tajno za Holandija, a kato se varnah obratno, mi beche machno za BG. Tova chuvstvo e ujasno. Stavam po-emocionalna, otkolkoto sam... Spored men chovek nikoga ne moje da se izlekuva ot tova tapo chuvstvo, che sjakach ne si e v kachti....



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Автор shai (минувач)
Публикувано07.09.01 16:09



zdravei,Oro!Ot godina jiveia v Israel i veche mislia za vrushtane,a napravo nemoga da si predstavia kak si izkaral tolkova vreme navun.Moje bi imash niakoi suvet ili recepta,koiato shte spodelish s men?! S uvajenie,Shai.



Тема Re: Привет ot Hollandнови [re: Lili]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано07.09.01 16:13



Zdravei Lili ,poznati sa mi do bolka tvoite chuvstva:-)))). Az veche pochnah da im namiram cakata . Vmesto da chuvstvam postoianno ,che napuskam doma si ,pochnah da chuvstvam che naviakude otivam u doma si:-))))). Ami niama nachin. Veche stana duma tuka v foruma za tez neshta. I iavno e che ni vulnuvat vsichki. Za tursene na bulgari kakvo da govorime , Po edno vreme tri dni prelistvah telefonnia ukazatel za da nameria bg ime na nego:-)))))
I taka pozdravi na stranata na laletata



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: shai]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано08.09.01 03:02



Поздрави от Скандинавия.
мислех да напиша книга за....перипетиите в съзнанието на един човек напустнал роден дом, приятели, език, кухня и.....всичко и тази трансформация в съзнанието му, когато остане като "дърво без корен"......болезнено, болезно-о-о-о
Но. Постепенно нещата се променят И по неписан закон /а може би писан всъщност/ човек започва да пуска....нови корени. И нещата се подобряват. Понякога след 10г. или повече....зависи от характера на човека.
Аз вярвам, че във всекиго от нас живее един философ и един мъдрец и един аналитик, който се мъчи да си обясни и анализира нещата. Аз си спомням всичките "за" и "против" оставането ми тук и споровете с колегите, които се върнаха....Те ми говореха как ще се върнат и как ще заколят прасето за Коледа и ...домашното вино и ракия и приятели и момичетата....А аз им казвах:- Добре! Има
неща, които ще ми липсват. /те не знаеха, че съм решил вече да остана/ Кой са те? Ракията, бозата, чаят от мащерка, овчето сирене, приятелите.....Но това са само няколко неща! Като си помисля колко много са нещата, които ме отблъскват и правят живота ми невъзможен в Б-я......Пуснеш радиото - съветска пропаганда. Пуснеш ТВ - съветска пропаганда. Отидеш на кино-съветски военни филми за II световна война. Влезеш в книжарница-съветска литература.Опиташ се да намериш работа - всичко окупирано от комунистически протежета...... И......реших.

....продължава....

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано08.09.01 20:25



......продължение...
Разбира се последните 10-тина години страната бе напусната от хиляди, хиляди българи. Не заради диктатурата на комунизма а поради:
1.Възможността да видят свят отвъд желязната завеса
2.Да намерят работа и по-сигурен живот
3.Да избягат от един омагьосан кръг / да, да ...понякога и от съпруг, съпруга, роднини и "приятели"/

И макар, че всеки е излязал по различен път. някои са отишли при установени вече роднини/приятели, които ги въвеждат в новия живот, други без да познават никого /най-тежката категория/, някои владеещи сносно език, други изобщо не владеещи. Някои с подходящо образование, с помощта на което веднага си намират работа/най-късмеливите/, други без никакво образование...почващи като хамали и прислужници....Кое е най-тежкото при тази тотална промяна настъпила в живота на емигранта:
1.Невъзможноста да употребяваш родния си език /не се отнася за всички/
2.Смяна на обкръжението - хора, улици, магазини.....всичко ново...
3.Съвсем различна от българската кухня....
Спомням си как аз лично първите години се мъчех да си готвя манджи, които ставаха страшно вкусни в Б-я а тук...все не се получаваше. Уж слагам същите продукти, зеленчуци и т.н а вкусът....не е същия. Тогава открих, че причината е в....олиото. Тия тук употребяваха само олио от соя. И когато по-късно се отвориха много турски магазини за зеленчуци и плодове - се родих. Купувам си слънчогледово олио и с турските зеленчуци / и български подправки, чубрици, ким, чимен и др. започнах да готвя по-вкусни манджи от преди/
Някой от USA бе проплакал тук в нета, че му липсвала българска ракия. И аз бях така......много години....Докато някой ме светна и се научих да си варя ракия, която ...без да се хваля е по-добра на вкус и силна от повечето български маркови ракии. Защото съм умен и...дори гений...ха-ха-ха. Защото при второто
преваряване вместо да слагам само вода - прибавям български билки като мащерка, босилек, кантарьон, риган и др. Елате да видите какво става. Божествен еликсир. Даже това лято занесох на приятели и на един истински производител на страхотни домашни ракии от пловдивско и...всички се шашнаха...И вино си правя...да, да тук в апартамента в едни туби. И ми излиза
2$ литъра. А в магазина най-ефтиното е 8-10 долара.
Да ама...мезе? Какво мезе?
Правя си кисело зеле, моркови, карфьол и др. в една пластмасова голяма делва - мечта!!!
А суджуци? - А, и суджук си правя също. От тук каймата....от Б-я подправките. Да си оближеш пръстите.
4.Принудителна смяна на почти всички навици

.....а-а...за това в следващия постинг....да не се претоварвате много....

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано09.09.01 00:25



lele orooo de muja mi da beshe takuv meraklia kato tebe niamashe da sum tolko slaba sega. kakto i da e az vuobshte ne moga da govoria ot tvoia opit no kato sme trugnali na govtarska tema , da si kaja i az: mesia hliab i stava kato bulgarski ot selskite furni, niama da kazvam kolko brashno sum izhabila dokato nameria podhodishtoto e da nakraia me svetna edna bulgarka ot Indiana s 25 godishen emigrantski staj. Drugoto s koeto moga da se pohvalia e ,che si kvasia mliako/ v nashta kushta mnogo se polzva/ Onia den chuh za edin meraklia ot Canada ,koito si pravi zimninata piper i tn na barbekiuto . Pochnala sum da se oglejdam aktivno za podhodishti zelenchuci i mislia napravo liutenica da izvurtia.
Za rakiata oro shte te pomolia i mene da me svetnesh
vupreki che ne sme golemi piachi bez rakia ne ostavame/ s izkliucheniata kogato idvat gopsti bulgari i rakiata kolkoto i da e mnogo izchezva do kapka Ama i sudjucite lelee ti si muj zlato. Haide drg put shte te pitam da ne stanat mnogo vuprosite



Тема Re: Как да бием носталгията....нови [re: sofianka]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано09.09.01 08:46



Както казах на практика не са много факторите, които стават причина да изпадаме в носталгия. И аз изброих някои. Да не забравяме, че ако има една ключова дума за всички проблеми тя трябва да бъде...."Навиците" Ако никой от нас нямаше навици изградени за повече или по-малко живот в Б-я нямаше да има проблеми. вижте децата ! те се адаптират страхотно бързо. Именно по тази причина. Осигурете им храна, спокойствие, грижа и любов, игри с други деца и
......бинго. Те са щастливи. те може да си спомнят за роднините в Б-я, за приятелчета , за това и онова но.....няма да ревнат като нас за пейката в градинката на която обичахме да седим, за кварталното кафе или кръчма, за лозата на баба и кучката на съседа. Те просто си живеят с....настоящето. да се учим от тях. Защото живота, истинският живот се случва СЕГА. Днес, в този миг.
И ако успеем да се научим да си правим всеки миг приятен - това е спасението.

Та кулинарните навици са от основна важност при носталгията.
Да. И трушиите и печени чушки с чесън в буркани и кьопоолу и подквасване на кисело мляко и суджуците и домашното вино и ракия....са много-много важен фактор. Също тестените произведения - хляб, курабии, баници, козунаци и т.н.
Защото богата е нашата кухня и малко кухни по света са като нея. Ех, нека сме
обективни.....азиатската, средиземноморска, френска, латиноамериканска кухня....хич не са за пренебрегване. За мен лично индийската кухня е...върха на кулинарното изкуство. Имам книга с рецепти и понякога си правя индийски специалитети.

Ще ти разкажа моята технология за правене на ракия. Иначе суджуците са фасулска работа - всеки може да си прави.

....продължава....

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Автор shai (минувач)
Публикувано09.09.01 16:08



Blagodariati za konsultaciata,nadivam se da si prav,no sigorno e taka,nali horata kazvat:"pitai patilo,a ne starilo".No deset godni...tova e mnogo,Bog da mi e na pomosht,na men i na vsichki nastoiashti ibudeshti emigranti,koito biaha ili shte budat prokudeni ot rodinata,po edni ili drugi prichini.



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: shai]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано09.09.01 21:03



Не се стряскай за "10-те години" Кой може да каже и постанови?
Всичко е индивидуално.
Зависи от:
На каква възраст тръгваш.
Колко силна привързаност имаш към хора, вещи, усещания свързани с Б-я.
Можеш ли веднага да намериш среда, работа и реализация по професията си
Успяваш ли да си осигуриш основните потребности като подслон, спокойствие, доходи за нормален живот без да се съсипваш от работа?

Последно но....не най-маловажно:
Имаш ли до себе си "a helping hand" т.е. някой, да те обича и подкрепя.

Говорейки за утвърждаването ти като дух и личност. Отнема време.
Имал съм чувството, че всяка страна си има свои богове....които се грижат за този народ. Когато пристигне някой от чужда територия...тези богове са доста скептични и дори враждебни....защото тяхната работа е да защитават тази
територия и този народ. Та оставането без корени е едната страна на въпроса....а оставането без покровителството на българските светии и богове
- съвсем друго. Аз си имам св. Иван Рилски винаги над леглото.
Но.....това е малко по - "абстрактен" въпрос. Аз съм работил искренно и с всички
сили да бъда себе си тук и....когато се е налагало съм разговарял...насаме в себе си с местните богове и съм ги молил за подкрепа. Но....мнозина ще ми се изсмеят....знам. Ще кажат:- Парите са всичко. Имаш ли ги - не ти трябват богове...Не съм съвсем съгласен. Ако не вярваш в богове - тогава повярвай, че отнема време Твоят Дух да се наложи на новото място и заеме територии.

.......следва......естествено...

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Ей Oro,нови [re: Oro]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано09.09.01 22:01



как се справяш със скандианвските езици? Много са трудни за мен, добре че поне всички говорят английски там. Но все пак след толкова време трябва и да знаеш езика. Аз съм била навремето в Дания за около 6 месеца (но доста отдавна). Бях и много по-млада и доста ми хареса, но не съм си мислела че мога д остана да живея точно там за по-дълго. Но иначе с удоволствие бих отишла пак там - харесваха ми сградите, улиците, каналите, музеите,природата, но не и хората...Не знам обаче ако пак отида сега дали вече няма да съм ан друго мнение
Поздрави

All we need is love


Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Oro]  
АвторMd. Butterfly (Нерегистриран)
Публикувано09.09.01 22:05



Mnogo tochno nabludenie! Napalno sam saglasna s Ogo, osven tova chovek ima nujda ot vreme za da razbere po kakav nachin moje da materializira/realizira ideite si na novoto miasto, kadeto zakonite sa razlichni i podhoda sashto.

Smiatam, che nai-barzija nachin kam adaptacijata e tochno da stanem otnovo deca. Da si vazvarnem spontannostta i radostta ot jivota, sposobnostta da se uchudvame i da se smeem. Sveta ot koito idvame ne ni e vazpitaval taka, v Balgaria "sazriavash" dosta rano, koeto do izvestna stepen ti prechi da se promenish sled edna opredelena vazrast (naprimer 30 godini).

Nostalgijata ne e nishto drugo osven zashtita, koiato horata si izgrajdat, ili po skoro opravdanie za nejelanieto si da jivejat v realnija jivot. Do izvestna stepen e biagstvo ot realnostta. Iskam da otbeleja che az mnogo chesto "stradam" ot nostalgija.



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Md. Butterfly]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано09.09.01 23:01



Uff...ubi vsichko detsko v men:((
Spored men ne stradash ot nostalgia, a ot depresia:)))
Napravo ne moga da poviarvam che si go pisala ti. Eleya mranka, ti rashish mozak...ia cut-nete crapa




Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Md. Butterfly]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано10.09.01 00:09



Добре...направихме заедно няколко стъпки по посока на мислене:
"По какво изпитвам носталгия"
Защото повечето хора стават тъжни и носталгични.....просто ей тъй...
както си седят...ни в клин ни в ръкав. И знаете ли какво? Това чувство може да те обземе без дори да напускаш родния си бащин дом.... Просто един спомен за някого, за едно преживяване, за нещо красиво, което си изпитал/а...вчера, миналата година, ...назад в детството дори. Мислил съм много
за толкова чудесни стихове написани от Д.Дебелянов, Яворов, Д.Дамянов и много други. Посветени на неща като ....един изтъркан праг на стара къща...едно дърво на двора или на улицата....какво ли не още... Символи. Това са просто символи, нищо друго.И когато ни стане тъжно и изпитаме носталгия
за някой от тях.....това не е носталгията по някой от тези неща....а е носталгията по едно изживяване, едно детство, нещо невъзвратимо... Една възраст, която никога няма да се върне..../b]Ние хората сме големи ....лигльовци и лигли и...все си намираме нещо, за което да ни е тъжно....
Я горе главата!
Досега анализирахме някои липсващи елементи от ежедневието ни и как да си ги заменим. Значи освен кухнята и пиенето и често употребата на роден език може да ни липсва и....
Любимата музика!
Няма проблеми. Просто се запасете с нея и си я слушайте.
Преди 2 год. открих как да слушам радио "Хоризонт" чрез Интернет. Сигурно сега е още по-лесно и дори да се гледа българска ТВ. Правете го ако ви харесва.
Но ако сте решили да се заселите за по-дълго в една страна ...най-добре е да концентрирате повечето енергия ...за да научите повече за тази култура и хората. За да ви е по-лесно. Никой не може да влезне в главата и сърцето ви - това си е ваша територия. Но ако се научите да се държите като местните хора в общуването с тях - най-добре е.
Аз преди много години се чудех: "Какво ще стане с мен сега?" и открих какво искам:
Да стана един много специален човек. Да съдържам в себе си най-доброто от България и най-доброто от тази страна в която се заселих!
Не най-лошото, хей!!!Защото и това може да се получи....не дай Боже.

....следва-а-а.....

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Oro]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано10.09.01 00:59



Oro a kakvo mislish po vuprosa-lekuva li bg internet nostalgiata. poneje skoro v niakakuv forum prochetoh che niama shtastlivi bulgari v stranstvo, koito pishat po interet. zamislih se... vsushntost mislia ,che pri mene interneta "profilaktira"nostalgiata. ti kakvo shte kajesj?



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Oro]  
АвторMd. Butterfly (Нерегистриран)
Публикувано11.09.01 01:43



Da, absolutno tochno otnovo si go kazal.
"Chovek moje da izpitva nostalgija dori i v bashtinija si dom."
A zashto spored teb horata veche ne se chuvstvat u doma si na tazi zemia?
Ima edna strahotna statija po tozi vapros na Stuart Kauffman.
Naricha se "At home in the universe".
V neja se obiasniava kak naukata, a ne greha, vsashtnost sa ni lishili ot raia.
Ako ti e interesno moga da ti napisha za tova po-podrobno...
No moiata misal e che edin kosmopoliten chovek (razbirai adaptiran kam sveta) nikoga veche ne moje da se chuvstva ujutno kadeto i da se namira. "Ujutno" imam predvid v smisala v koito se chuvstva edna babichka ot Rodopskite sela naprimer, koiato nikoga ne e napuskala seloto si.
V tova e problema vsashnost, a ne prosto v emigracijata.



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Md. Butterfly]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано11.09.01 02:06



madammmmme, kude e taia statia dai link ili tam neshto



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: sofianka]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано11.09.01 02:35



Виж, Интернет-а помага по много начини на всеки....иначе нямаше да е толкова невероятно популярен. Относно носталгията....Не знам. Може би. Аз влязох за първи път преди една година в дир.бг в Лафчето и ...цяла зима си говорехме с българи от цял свят и...беше много приятно. Поради употребата на езика и все пак някакво сходство...българска душевност. На мен ми помогна да преодолея една раздяла и самотата....през зимата. Сега е добре отново.

Относно климата си съвсем права.
Това е един от факторите, които човек първо изпитва на себе си при преместване в друга страна. Напр. тук в Скандинавия есента започва много рано и денят става все по-малък. Най - северните райони имат почти цяла година нощ. Аз съм гледал как в непрогледният мрак слънцето се появява на хоризонта и преди да е изгряло като хората...пак се скрива. Т.е няколко часа просветление. В южните части е по-добре. Но през лятото пък идва другият феномен - слънцето почва да залязва но....като стигне на хоризонта пак се издига нагоре. Бели нощи. това е през юни.
Хората родени тук масово страдат от депресии и психични проблеми. Поне 40%
от населението е регистрирано с психични проблеми....но според мен са поне 60-70% страдащите. Аз самият не страдам от мрака, но ме засяга страданието на другите....то е във въздуха..
Така че човек има нужда от доста време, за да се аклиматизира и биоритъма му да се настрой на новата географска ширина. За някои тя се оказва изведнаж много по-благоприятна. Зависи от човека...

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Md. Butterfly]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано11.09.01 02:43



Тук нахълтваме в съвсем друга територия.....и те поканвам да прочетеш моята тема: "Щастие ли...." в клуб "Философия".....
Защото има само един Истински Дом, който човек притежава и който търси да открие...съзнателно или не....
И той е вътре в нас !
За открилият го - целият свят е...просто еднакъв. Един голям театър.....
За неоткрилият - той е емигрант където и да отиде....или да си стои в къщи.

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано11.09.01 05:51



eee ti si kulinar, zatova taka ti e lipsvala bulgarskata kuhnya...
milsya che vseki e razlichen.
moeto semeistvo kato che ne e imalo koi znae kakuv problem s bulgarskata kuhnya.spomnym si kak vnachaloto si kupuvahme chesto chesto bulgarsko sirene ( iamo bulgarkso, zashtoto na gruzkota namirahme kusuri , na datskoto neshto ne mu beshe hubav vkusa i tn.)..posle porazredihme...i sega veche gledam da kupuvam malki parchenza, zashtoto nikoi ne iska da go yade v takiva kolichestva....

e, gotvim bulgarski ydeneta, no vseki den se uchim na novi ,uz po healthy i taka razshiryvame tova koeto se slaga na masata...

na tova kazvam adaptirane..
neee, ne bih stignala do tam da si pravim rakiya( osven che ne piem mnogo) ima tolkova interesni neshta za probvane v magazina....
interesni sme ..vsichki se adaptirame po raznomu, nykoi nikoga i ne uspyvat i si se pribirat, drugi ot day one sa dovolni , treti se boryt za da se adaptirat.....




nie sme pochti devet godini tuk i ne mislya che sme minali prez etapa homesick .vionagi sme se radvali na vsyko hubavo neshto okolo nas i kato che tova , che sme semeistvo i sme si zaeti ....s godinite edinstveno mi lipsva tova da si poburborya na bulgarski..., roditelite....



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: sofianka]  
АвторMd. Butterfly (Нерегистриран)
Публикувано11.09.01 16:16



Imam go na .tif file. Moga da probvam da ti go pratia na e-mail, ako iskash. Ne znam dali shte mine ...



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Oro]  
АвторMd. Butterfly (Нерегистриран)
Публикувано11.09.01 16:35



Vidiah postinga ti v klub Filosofia. Mnogo interesen klub. Zabeliazvam kak postepenno interesa mi preliva ot edin klub v drug, mnogo interesen proces. Moje taka ot klub na klub, tarseiki sebe si, nai-nakraia da stigna do istinskoto si miasto: naprimer "Rokeri" ili "Gotvarski recepti", gledam che dosta hora sa stignali do "Govorim si za seks", koeto e dobra kraina tochka, no vse pak sme oshte mladi samo da si govorim za tova :). Vednaj minah i prez klub "Radiotehnika" - mnogo dobronamereni hora. Ima edni klubove v religija i mistika, koito ne preporachvam na nikogo. Ne che temite sa loshi, no horata tam mi se struvat dosta (p)obarkani. I vsichki te tvardiat che tarsiat shtastieto vatre v sebe si. Obache izobshto ne mi prilichat na takiva, koito sa go namerili. Ta ne znam dali tezi zanimanija vodiat kam shtastieto ili kam ludnicata, koeto mai e edno i sashto neshto ... veche se obarkah i az



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторlSlcho (Нерегистриран)
Публикувано11.09.01 16:38



Privet na vsichki,
Mnogo ot tova, kazano v temata e vjarno. Az sam ot 12 godini v Evropa. Hodime s jenata i decata (ednoto se rodi v Ungaria) ot Ungaria do Suiss. Otvreme navreme se pribiram za po sedmica - dve za da vidja roditelite si (ostana samo maika). Nikoga obache prez tezi 12 godini nito za minuta ne sam izpitval nostalgia po nishto - ot jadene do "peikata v gradinkata". Gledam (i go pravja dosta uspeshno) da se vgradja v sredata v kojato jiveja. V nachaloto (parvite meseci) sravnjavah neshtata s BG no sled tova daje i ne si go pomisljah. Sega ako se setja i imam vreme idvam v DIR.BG da vidja kakvo stava v BG. Ne go pravja ot maka po BG ami za da vidja maika v kakva obstanovka jivee. Mislja che chovek kato si postavi edna cel (moita beshe da se mahna ot BG) trjabva da si ja goni i da ne se sopoljavi. A za balgarite v chujbina - ima gi vsjakakvi - i mnogo dobri i uslujlivi , i takiva deto mogat da te oberat do shushka.
Na vsichki jelaja zdrave.



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Md. Butterfly]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано11.09.01 17:19



madamme tova za"shtastieto vutre v sebe si" mai go chetohme tuka v tazi tema i klib sushto taka napisano ot Oro A ti maiche veche v mnogo klubove chetesh... To normalno e da ima i takova oburkvane.
ta kak shte mi pratish statiata. ako iskash davai napravo na emaila-sushtia e.



Тема Re: Всяка жаба.....нови [re: Ariel]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано12.09.01 01:09



Ти не можеш да си позволяваш този език нито към батко ти/ чичо/ дядо Оро нито към участниците в този клуб
1. Защото този клуб е за "Българи в чужбина" - а ти не си от тях
2. Защото твоят клуб за подвизаване е " 10-12г. " - that's where you belong

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: lSlcho]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано12.09.01 01:29





" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Oro]  
Автор lvan_Tankov (непознат )
Публикувано12.09.01 05:43



az sam ot edna godina v Argentina - dojdoh tuk, zashtoto sam malko nesrachen v zaobikalianeto na razni tapi zakoni.
Zaedno sam sas sina mi, koito e na 25 godini. Az sam na 54.
Zanimavame se i dvata s CAD/CAM. I dvamata rabotim s trudovi dogovori, ne sme mili chinii nito vednazh. Horata sa mnogo usluzhlivi, da poniakoga chak mi stava neudobno.
Razbira se ima i tapi vaprosi - ima li Balgaria svetofari, tam anglijski li e oficialnia ezik, vsichki zheni li sa rusi, no s tova se svikva.
Az lichno smiatam, che gurbetchijstvoto e harakterno za balgarina. Spomnete si za "Maistori".
Diado mi sashto e bil v Argentina 5 godini, i 7 v USA, a brat mu v Rusia (gradinar a ne chervenoarmeec).
Samo po vremeto na socializma gurbetchijstvoto se prveshe trudno (spomnete se Rodopskite mini, lekarite v Afrika i Kuba.
Chuvstvam se dobre,
shte mi bade interesno da me balgari ot Buenos Aires i okolnostite.
IvanTankov@netscape.net
TankovIvan@aol.com



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Oro]  
Авторmoude (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 17:50



mnogo si prav za vsi4ko dotuka,nai ve4e klimata e nepriatno kato se promeni- az ot stara zagora otidox prinuditelno v sev.bg i kato ne mozax da svikna s gorestoto lito i surovata zima ,reshix da doida v Sweiz pone prez liatoto se disha...no puk ve4e e 8gradusa!



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: lSlcho]  
Авторmoude (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 17:55



bravo,zelezen...:)))))



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Md. Butterfly]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 20:17



Mila, veche pochna seriozno da se plasha za tvoeto psihichno zdrave!
Naposleduk postingite ti sa dosta ludi....
Molia te napravi si appontment sus specialist vednaga!



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: lvan_Tankov]  
Авторxип (Нерегистриран)
Публикувано13.09.01 14:30



Привет, приятно е да се прочете нещо свежо без оплаквания...



Тема Re: Привет ot Hollandнови [re: sofianka]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано14.09.01 01:39



Zdrasti!

Ti v Germanija li si?



Тема Привет ot Hollandнови [re: Lili]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано14.09.01 02:10



A-ha! Zapo4vam da se orientiram. Sofianka e v Ispania.

Zdravej, Oro! Mnogo uvlekatelno pichech...Chakame s netarpenie sledvachtoto ti filosofsko izlijanie.
Ti inache s kakvo se zanimavach, osven s kulinarstvane?
Ta kakva kazvach e receptata za lukankata?

Leka nocht!



Тема Re: Всяка жаба.....нови [re: Oro]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано14.09.01 22:10



Skapi Opo,
Izpitvam dalboka simpatia kam hora kato teb, koito mogat da rediat gluposti s napalno seriozen ton. Samo vlez malko v chas, predi da mi kazvash kade i kak sam.




Тема Re: Привет ot Hollandнови [re: Lili]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано14.09.01 22:56



Здравей,
Благодаря за вниманието.
Ако искаш да знаеш с какво се занимавам трябва да чукнеш на моя никOro
И ще се отвори "Профил" за мене.

Иначе луканката/суджука е....проста работа.
Ето защо:
Основната цел е да се накълца на кайма месо и се натъпче в едно черво. После да се изсуши и....нали се сещаш....
1. Месото или можеш да купиш готово на кайма или да си смелиш сама ако имаш мелачка. 60% свинско 40% говеждо...май е стандарта. Но може и 100% свинско или 100% овчо.
2. Сега се поставят подправките. Можеш да сложиш всякакви по вкус, но ако искаш български вкус са необходими чимен, ким, чубрица, и разбира се сол и чер пипер. След омесването на каймата нека остане покрита една нощ в хладилника.
3. За пълненето са необходими
а/ черва ....можеш да си ги набавиш от някоя колбасарница със собствено производство на колбаси. Избери от по-дебелите а не за кремвирши. При мен ги продават на метър. За 1 м. луканка отива около кило-1 и1/2 месо. Аз правя по 10кгр на едно правене.
б/ Аз открих едно устройство за слагане на крем в/у торти. Прилича на пистолет и има конусооброзев край на който нанизвам поне 1 м. черво. При едно зареждане с кайма се напълват точно едно парче луканка. Вързваш с канап и продължаваш да пълниш следващото парче.
4. Слагаш гирляндите от по 3-5 парчета или на тавана или на друго сухо място. И в кухнята ще станат но...по-добре е на студено и сухо място. След около месец вече са изсъхнали достатъчно а след повече време дори се втвърдяват страшно.
Наздраве.

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторNoa (Нерегистриран)
Публикувано15.09.01 07:58



Привет, Oro!

Noa



Тема zdrasti!нови [re: Kaka]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано15.09.01 08:32



i az sqm kaka!i az sqm Shtatite.samo che veche edna godina.i daje hich ne se chuvstvam dobre.mai ne popadnah na hora.znam li.mnogo mislih,no dosega ne sqm izmislila...kak da e. ti kqde si?

POZDRAVI : ))



Тема kaka-ot Plovdivнови [re: Oro]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано15.09.01 08:43



dobre e ,che mislish,che dobre si go reshil na vremeto.zvuchi kato shtastie..pqk i po oneia vremena!!...samo HICH ne razbiram KAK(????..???)slagash priatelite pri "kozeto sirene" i "bozata".ZASHTOTO AZ VSIKA SEKUNDA UMIRAM ZA TIAH!!!

POZDRAVI



Тема Re: kaka-ot Plovdivнови [re: kaka]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано15.09.01 21:43



Здравей,
виж, когато ти липсва нещо - то си е просто "липса". Казваш си напр: липсва ми една хубава ракия с пресна салата, една пръжола с бутилка вино, един приятел, една жена.....сиренето не може да замени приятеля, нито бозата жената но....това са неща, които ти липсват...и това е...
Ако си ги набавиш - не мисли, че ще станеш щастлив/а....Не естествено.
само няма да ти липсват. Но докато едно сирене и луканка можеш да си ядеш когато пожелаеш....един приятел или жена...трябва да ги търпиш всеки път като дойдат да ти досаждат....


" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Noa]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано16.09.01 01:43



Привет и на тебе!
Къде си?

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторNoa (Нерегистриран)
Публикувано16.09.01 08:12



USA (LA)



Тема Re: Какво стана с ракията...нови [re: Oro]  
АвторГpaoвeцa (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 22:59



Оро,възхищавам ти се!
Дай Бог повече българи като теб!
Аз съм май от тези-"космополитаните",защото в България се връщам само да наобиколя роднини и приятели и бягам обратно.И все пак тя е в мене постоянно.
Оро,с луканката го разбрахме,но навярно не само аз очаквам и тънкостите
с правенето на ракийка.Предварително хиляди благодарности...


ГРАОВО - люлката на най-коравите българи!!!



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Noa]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано17.09.01 23:14



При тебе топличко ли е още. При мен 10-15 С и вали и почва смрачаването....до Коледа поне.

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Какво стана с ракията...нови [re: Гpaoвeцa]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано17.09.01 23:39



Здравей, абе това Граово не беше ли на Балканския п-в?
Виж, моята система е доста трудоемка и бавна и знам, че има много по-добри но ето как правя моята ракия:
Имам една обикновенна херметическа българска автоклав тенджера за около
3 литра. Най-важният елемент е едно устройство, което купих съвсем случайно от един бит пазар тук.
Представлява една стъклена тръба дълга около 30 см в която има една стъклена спирала - всичко фабрично направено. Предполагам, че може да се намери в някоя лаборатория. За дестилиране на вода или друго. Тази тръба има 4 отвора:
Вход-изход за спиралата през която ще минават парите и вход-изход за студената вода, която ще се върти около спиралата и охлажда парата до течност. Слагам в тенджерата материала /ще обясна за него после/ до 2/3 от
нивото на тенджерата. На капака съм махнал топчето и съм закачил едно маркуче /гума или пластмаса - но има голямо загряване/ което вкарвам във входа на спиралата. Стъклената тръба съм монтирал на стойка над мивката и под изхода на спиралата слагам тенджерка, където скоро протича ракията. Обаче от
чешмата съм вкарал друго мъркуче, което отива във входа за охлаждащата студена вода, която се движи около спиралата и охлажда парата от тенджерата а от другия изтича водата направо в мивката. Ти ще прецениш, колко силно да пуснеш водата но трябва да е студена и да превръща парата в течност /ракия/ докато стигне до другият край.
От една тенджера излиза около 1/2 литър ракия и трябва да изхвърлиш остатъка периодично щом усетиш, че това което излиза няма градус вече. Зареждаш нова тенджера и така докато ти се свърши материала. После следва повторното варене. Взимаш 1:1 от първата ракия и чешмяна вода и ги прекарваш през системата мтори път. Така се освобождавал метиловия алкохол, който е отровен. Аз при второто варене слагам щипка български билки като мащерка, босилек, кантарион и риган. Ефекта е поразителен. Страхотен вкус и аромат !!!
Сега материалът:
Аз използвам една голяма пластмасова кутия за поне 30 литра която има капак, който се затваря почти херметически. Слагам на око разни плодове....стафиди
1-2 кгр. ябълки, сушени смокини, сливи, кори от портокали, мандарини, банани....каквото се случи. Около 3 кгр. Може и да добавяш материал по време на ферментацията. После доливам вода почти до горе, поне 4 кгр захар и 2 пакетчета мая за хляб на прах. Чакам, като бъркам около 2-3 седмици поне....
и повече. докато вкусът на течноста вече не е сладък а почва да става възкисел.
После почва варенето. На части. По малко по малко. За 1 цял ден съм правил 4-5 литра перфектна ракия.
Производството е за лични нужди и не става за търговия и др.
Засега ме устройва. Само ако намеря по-голям съд за варенето....поне 6 литра. Ще е по-лесно. Варинето става на котлон и при отворен прозорец, защото мирище също. А аз живея в блок и никой не трябва да помирише нищо....
На добър час.
Питай ако има нещо неясно.

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторNoa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.01 03:09



Да, много е топличко - 25-27 градуса. Вчера даже на плаж ходих :)
Ти къде си?

Noa



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Noa]  
АвторOro (Нерегистриран)
Публикувано18.09.01 15:12



Norway



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Ryta]  
АвторBrazil (Нерегистриран)
Публикувано18.09.01 23:16



Privet ot Brazil !!
Da ste jivi, zdravi i shtastlivi !!
Tuk rakia niama, no pia edna pinga za vsichki Bulgari v chujbina !

bpopov@hotmail.com





Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано20.09.01 03:53



Нека Бог да пази всички българи по света!
Защото колкото и труден да е живота на повечето....ние имаме и една велика
мисия по света:
Да разпространим българския дух и душевност. И да променим лошият имидж, който направиха за страната ни комунистите за 50 год. Само ние, които сме навън го усещаме и знаем. Не тези, които са в страната.
Бог е с нас!

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Автор Noa (непозната)
Публикувано20.09.01 08:35



Как е там? Не съм била по тях краища...
Между другото, аз взех че се регистрирах :)

Noa



Тема Re: Какво стана с ракията...нови [re: Oro]  
Автор ГPAOBEЦA ((надничащ))
Публикувано20.09.01 14:05



Оро,благодаря за рецептата-започвам да търся разните съставляещи.
А за Граово-какво да ти кажа,не се сърдя,че не знаеш къде е.
Много хора само са чували...Това е единственото място в България,
където не вирее грозде,но това не означава,че не обичаме пийването!
(това е района между Перник и Брезник).

Оро,а ти идвал ли си си в България на личен автомобил?Ако да,какви са ти
впечатленията?

Сърдечен поздрав!





(ГРАОВО - люлка на най-коравите българи!!!)



Тема Re: Какво стана с ракията...нови [re: ГPAOBEЦA]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано20.09.01 20:29



Ама чакай малко.....Ти в Граово ли си сега?
Ако - да, ти ме уби! Да питаш мен софианеца който живее в Скандинавия как се прави ракия след като в твоят край всеки вари ракия от памти века.....

Не съм пътувал ДО България с кола, но в страната всяко лято пътувам. Прави ми впечатление страхотното подобряване на пътищат нсяка година. Говоря за главните магистрали, бензостанции, капанчета , мотели....изобщо се разкрасява всичко....

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет ot Hollandнови [re: Lili]  
АвторSlavina (Нерегистриран)
Публикувано20.09.01 22:22



Privet Lili.
Koga ti e rogdenia den da doidem na gosti?
Kude si v Holland i ot koga
Pozdravi.



Тема Re:не става въпрос за ракията...нови [re: Oro]  
Автор ГPAOBEЦA ((надничащ))
Публикувано20.09.01 23:55



Не бе,Оро,и аз като теб съм на хиляди км от БГ.
Просто съм от тоя край и си го обичам...
Преди години съм помагал на баща ми да вари ракия,но съм си мислел,
че никога няма да ми се наложи сам да го правя.А нещата така се развиха,че
в последните няколко години съм си в БГ за по 2-3 седмици през лятото-сам да варя няма време и възможност.
Няколко години подред купувах по 15-20 л. от една жена във Варненско,но тя вдигна цената-вече иска по 6 DM за кило...
Тази година,прибирайки се в София от морето случайно се запознах с един
възрастен човек от село край Карлово и от него си купих грозданка.
Ракийката я бива,даже си взех и няколко литра чиста анасолийка.Човека ме
почерпи с ракия,правена от баща му?!Представи си що за чудо беше...
Лошото е ,че отдавна свърши.Не че съм кой знае какъв пияч,ама много са
желаещите да го пробват това българско "чудо".

Ами това е,айде да си жив и здрав



(ГРАОВО - люлка на най-коравите българи!!!)



Тема Re:не става въпрос за ракията...нови [re: ГPAOBEЦA]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано21.09.01 01:07



Така по-може. Не ми каза къде си....
Аз също не пия като едно време но...1-3 ракийки с 2-3 чаши вино и
богато мезе. това е дозата. А презлятото ако се видим ще те заведа прие дин много интересен човек в едно пловдивско село, който наистина прави чисто вино и ракия и е прочут. Има голяма фамилия и много земя....От него можеш да купиш...занесох шише от моята ракия от тук и...той я удобри...
Лека нощ!

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: kuku]  
Автор antena (непознат )
Публикувано21.09.01 06:41



Re: отговора на KUKU Re: Привет на всички българи в чужбина.
Подобно на Ого и аз приветствам създаването на този клуб: един чудесен форум за обмяна на мнения между българи живеещи в прогресивни и демократични общества. Очаквах реакция подобна на тази на КUKU, една типична средновековно мрачна и враждебна реакция, която не случайно доведе до определянето на Българина като ”тъмен Балкански субект”
G-n KUKU, колко пъто като малък са Ви пребивали от бой и унижавали, та сега гледате мрачно и навъсено целия свят? Като няма какво друго да предложиш, освен грубости и обиди, що не се гръмнеш,а? Един тъмен Балкански субект по-малко на този свят.



Тема Re: Как да бием носталгията....нови [re: Oro]  
Автор BabyRoyette (LFN/LB rulez)
Публикувано21.09.01 08:04



Oro, za detzata, ne si prav zashtoto az sam dete v chujbina, no chestno da ti kaja ne sam sviknala(ot 2 i polovina god. sam v chujbina, na 15 god. sam) i oshte imam nostalgia kam BG. Taka che tova che detzata svikvali barzo ne e mnogo viarno. Kazvam go ot lichen opit....

~BabyRoyette~

IT'S OVER WHEN WE SAY IT'S OVER


Тема Re:Дай Бог да се срещнем...нови [re: Oro]  
Автор ГPAOBEЦA ((надничащ))
Публикувано21.09.01 21:29



Оро,аз съм по-близо до теб,отколкото до България.

Напиши ми на kkdemos@abv.bg

C поздрав-Граовеца!


(ГРАОВО - люлка на най-коравите българи!!!)



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Авторantena (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 23:23



Само комунистите ли? Доколкото ми е известно в България никога не е имало демокрация от типа на тези създадени от белия човек, която да поставя индивида в центъра на внимание. И за това всеки един от нас мъртъв или жив носи вина. От къде идва този удобен културен феномен, който ни кара да търсим вината в някой друг, било то комунисти, монархисти, шовинисти, българисти, антибългаристи, дановисти и какво ли не още. Проблемът, така както аз го виждам, е именно в тази некачествена душевност, която споменавате. Главния и недостатък е, че не е насочена към ликвидиране на злото в неговите най-различни проявления, а в постоянен опит да се живее с него, за него , в страни от него, всеки сам за себе си.
Искам да Ви уверя, че уважавам ентусиазма с коЙто прокламирате че от нас, българските имигранти зависи пополяризирането на българската душевност
извън България. И това етака, но струва ми се колкото повече се отдалечаваме от нея толкова по-добро впечатление правиме. Вие вероятно не сте си ходили в България отдавна и не знаете, че там особено при Костов се забеляза тенденция на конфронтация с Българските имигранти, а отношението на младото демократично поколение е меко казано враждебно и хладно.



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: antena]  
Авторchovechka (Нерегистриран)
Публикувано25.09.01 16:29



Kolko interesno, che samo po edno izkazvane moze da se otgatne proizhoda i vazpitanieto na edin chovek! Az, ljubezna drygarko, otkazvam da spodelja VASHATA vina, i prodalzavam da vjarvam che imenno komynizmat promeni hoda na istorijata v Bulgaria. Nenavizdam teorii ot roda na "vsichki sme vinovni", ili "vsichki sa maskari".
Shto se otnasja do vrazdebnostta kam imigranitite v Bulgaria, tja sashto se koreni v komynisticheskija prinzip na protivopostavjane - rabotnizi sreshty inteligenzija, grazdani sreshty seljani, sofijanzi sreshty provinzialisti i t.n., a sega balgari v chyzbina sreshty tija v Bulgaria. Da ne govorim che v goljamat si chast vrazdebnostta ne e bez osnovanie, imaiki predvid tija (ne malko na broi) ot nas, koito se pribirat v Bulgaria s edinstvenata zel da demonstrirat blagopolychie i dori govorjat razvalen balgarski.



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: chovechka]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано25.09.01 22:30



Здравей,
много верни неща каза, но също е верно че българина проявава с нищо обяснима толерантност към грозното, уродливото и отвратителното...покрай разните силови и други обединения....Много нови неща се градят сега и най-вече новото мислене на българина.
Относно негативното отношение към българите напуснали страна отдавна с станалото изтъркана вече фраза : "Абе кво ще ми говориш, ти се спаси и ни остави тук да се мъчим" какво да говорим. Моето убеждение е че БГ няма никога да се оправи със собствени сили. Няма начин. Трябва да дойдат българите живяли по-дълго навън и видяли "че може" да се постигне това или онова. Не говоря за фукльовците, които се връщат да се перчат с някакво "преуспяване" с парите
от социални помощи...говоря за истинските родолюбци. които работят сериозно и постоянно и за разпространението на българщината навън. Със своята сериозност, умения, качества, таланти и РАБОТА.
Аз съм един от тях и се гордея, че съм направил така че не един вестник е писал за мен. Сам - единак. Без подкрепа от никъде. И то са писали хубави неща ане....за криминални прояви...както много от новата вълна емигранти направиха с/у имиджа на БГ.

Като се върнах за първи път след 14 год. изгнание в чужбина и бях всред стари приятели.....на няколко чаши ракия започнах да говоря на развален български...без да се усетя....Те взеха да ме подиграват, че се правя на чужденец ???? Казах им: Ей, за тези 14 год. не съм употребявал този език. но научих други езици и сега мога да си служа с още 6 езика освен български. А вие с колко чужди езици можете да си служите....или е по-лесно да се подигравате...

Президента Стоянов направи една уникална среща за емигрантите - българи от цял свят преди 2 год. на Роженските поляни до Пампорово. Беше една удивителна, незабравима среща-събор.
Нека по-често се организират подобни срещи !!!

България има страхотна нужда от експертизата, от опита и уменията придобити навън от своите чада. А не да ги отблъскват....завистчиите и тъпаците, които ....друго не са се научили в своя живот освен....да протестират, осъждат и се оливат в собствения си негативизъм към всичко, всеки и ...света.


" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано25.09.01 22:47



Imam vuzragenie kum Oro .
Sus tvoite posledni dumi vuv bold ti priako zasiagash men i moite sugragdani koito sme v Bg .
Narichash ni "tupaci" i t.n.
Az sum mlad chovek i giveia,rabotia i plashtam danuci v Bg.
Za momenta az poveche pomagam na Bg tui kato vse oshte ne sum imigriral,
susdal sum edno dete, sus moite danuci se osiguriavat pensii na pone 3 pensioneri i t.n.
Ako si iskal da pomognesh s neshto na Bg si shtial da go napravish.



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: ss]  
АвторOro (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 02:57



Аз лично не съм те нарекъл "тъпак" но....щом добромолно се причисляваш в тази категория....не мога да ти помогна. Във всяка държава има тъпаци.
пишеш: ...."sus moite danuci se osiguriavat pensii na
pone 3 pensioneri i t.n. "
Каква бе тая заплата, какви бяха тия данъциче да осигуряваш 3 пенсионери.....
Слушай млади човече:
Това че си плащаш данъците не е никакво геройство! На това не бива да се базира никакъв патриотизъм, разбираш ли? Когато накараш стотици и хиляди хора настроени негативно да си променят мнението за България и българите в най-положителна насока......ела да говориш с мен за заслуги.
Знам колко е лесно да си седиш в къщи и философстваш за емигрантите.

Излез на запад САМ като мен и без никаква подкрепа ОТ НИКЪДЕ и постигни това, което аз съм постигнал.....и ела тогава да разговаряш с мен и ми търсиш кусури.
И понеже за това се изисква "дупе" което нямаш.....стой си там и си плащай данъците.
Животът в емиграция е...АД за който само емигрантите знаят...



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: ss]  
Авторchovechka (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 16:28



Eto tova e tipichen primer na protivopostavjaneto, za koeto govoreh.
1. Ti, ss, naistina sam se postavjash v kategorijata na "tapazite", savsem kato "gyzen, negonen bjaga", ili shte otrechesh che takiva sashtestvyvat v Bulgaria (kakto i navsjakade po sveta?
2. Roditelite mi - pensioneri, sas sigyrnost ne osigyrjavash, zashtoto:
- te sa rabotili v taja darzava po okolo 50 godinii i vse sa zaslyzili mizernite 90 leva pensija
- dokato te sa rabotili sa plashtali za tvoeto obychenie, lechenie i t. n. (po tvojata logika)
- az sam tazi kojato gi osigyrjava v momenta (dopalva im dohodite do normalni) a ne ti
Mislja che tova e obobshtena kartina na povecheto imigrantski roditeli.
3. Tova che si sazdal edno dete ne e geroistvo ( ne vlijaesh na prirasta), a i sam sigyrna che ne e ot ljubov kam darzavata.
4. I nai-vaznoto: dokoga vie - ostanalite v Bulgaria, shte se pishete "rodoljubzi", a nie shte sme "rodootstapnizi". Zashto nie trjabva da sme delikatni kam vas, a vie mozete da si pozvolite da govorite kakvoto vi doide naym? Haide da si go kazem napravo toja pat: Povecheto ot tija koito ste vse oshte v Bulgaria, ste tam, zashtoto neshto vi e poprechilo da emigrirate - lipsa na reshitelnost, ili neshto drygo, no v nikakav slychai izlishak na rodoljubie!



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 22:33



Skupi Oro,
ochevidno ti imash mnogo visoko mnenie za sebe si,no az mislia che niamash pokritie:
1.Ako se viarva na pisaniata ti si emigriral predi 22 godini.Iskam da ti kaga che si bil edin izkluchitelno goliam egoist da izbiagash po nai dolnia nachin i da ostavish v Bg rodnini i priateli na koito sus sigurnost givotut im e bil ochernen sled tvoiata imigracia(vsichki znaem na kakvi gonki,psihicheski tormoz i presledvane biaha podlogeni rodninite na takiva bezumci kato tebe).
Taka che tova koeto go mislish za goliam tvoi plus vsushtnost e mnogo dolno.
Ne se uchudvam zashto ne ti lipsvat priatelite-ti prosto niamash takiva.
2. Mislish se za goliam tarikat , no spored men strahotno si se nahendril sus stranata v koiato si imigriral .Ako si mislish che niamash psihichni razstroistva
ot idiotskite prirodni anomalii i klimat to vsushnost ne osuznavash che imash problem.Iskash li da ti kaga kak prekarah dneshniaden:
Razhogdah se w moia kvartalv Sofia i se naslagdavah na slunceto kestenite , pih kafe v mestnoto kafene sledobet pih bira s edin priatel i izopshto prekarah edin chudesen den ot otpuskata si.Ot vreme na vreme se seshtah za teb i si misleh "Tozi Oro e goliam neshtastnik ne stiga che niama PRIATELI , a ne moge da vidi i SLUNCETO"



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: ss]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано27.09.01 02:43



Явно много си задръстен драги.....от собствените си изкривени представи за нещата.
Не зная дали си бил роден, когато се подписа Споразумението за Правата на човека /някъде в края на 60-те/ България бе една от първите страни след СССР, която го подписа. Излезна в Държавен вестник и преди да го спрат се сдобих с един брой. Прочетох и узнах, че м/у другото всеки български гражданин има свободно право да си търси работа по цял свят и ако намери такава да се премести временно или за постоянно в тази страна. Това бе официалната истина. на практика комунистите бяха вдигнали "желязната завеса" и никой освен тяхните протежета не можеше да прехвръкне на запад...за да учи или работи. Хората излезли и останали навън ги наричаха "Изменници на родината" "предатели" "невъзвръщенци" и др. подобни етикети. И всичко това ставаше въпреки, че правителството бе подписало споразумението за "Правата на човека" А българите се заселваха и с труда си печелеха и приятели и популярност. И разпространяваха българският дух и душевност.
Днес никой не нарича изселниците с обидни имена....но такива като теб с кепенци още си живеят с старите комунистически представи. Защо трябва ти да
ми втълпяваш дали имам или нямам приятели, как се чувствам и какво е времето при мен? Защо? Не позна по нито една точка !
Аз печеля приятели където седна и където стана драги съднико. Имам ги и в България и тук. Тези дни трябва да спускам щорите на прозореца ми понеже слънцето е много силно и топло.
Какво знаеш ти, а?
Пий си бирата в кварталната кръчма оплаквайки се от живота си на някой случаен познат и си плащай данъците редовно. Но на батко ти Оро акъл не давай.....Много си млад и зелен още и....винаги ще си останеш пред мен.
Аз г-нчо съм обиколил 3 пъти света и ако пожелая още утре ще поема нанякъде пак....никакви визи, никакви приказки и т.н. защото съм СВОБОДЕН ЧОВЕК !
А ти си един озлобен ....завистник.
Лека нощ. Спи спокойно под лаят на бездомните кучета.....При мен такива няма.

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано27.09.01 22:19



Istinata boli a?
Predlagam da dadem tikven medal na tozi Bai Ganio koito vari rakia i pravi lukanki
v dalechna Norvegia.
Pluvai be l___o.



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: ss]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано27.09.01 23:01



Както казва поговорката:
"Стадо без мърша не може"
Над 3,300 души посетиха темата и до твоето влизане цареше само позитивно настроение и енергия. Какво мислиш че правиш?
Този клуб е за "Българи в чужбина" не за мърши като тебе....я бягай в кварталната кръчма да пиеш една бира.....че кво ли ти остава с тая глава....
Ако продължаваш да се опитващ да ме нервираш - откажи се!

Това бе за последен път да ти обърна внимание, пръдльо.

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторPoline (Нерегистриран)
Публикувано28.09.01 14:05



Privet i ot LONDON!



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Poline]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано28.09.01 22:54



Приятно ми е...съседке

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на Bai Ganioнови [re: Oro]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано02.10.01 22:59



Kude se zagubi Bai Ganio?



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторlSlcho (Нерегистриран)
Публикувано03.10.01 12:31



Dragi Oro,
Mnogo te molja ne se jadosvai sas ss. Njama smisal. Mislja che me razbirash zashto. Az sashto e imalo sluchai da se jadosvam s takiva kato nego, no posle sprjah da im obrashtam vnimanie i njamash predstava kak dobre se pochuvstvah.
A za slanceto si prav. Lichno sam go usetil kogato jivjah 1 godina v Umea.
Sas zdrave.



Тема Re: Привет на Bai Ganioнови [re: ss]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано03.10.01 13:02



BAi GAniovzi pod put i nad put..ogledai se okolo sebe si



Тема Re: Привет на Bai Ganioнови [re: ss]  
Автор ГPAOBEЦA ((надничащ))
Публикувано03.10.01 15:51



SS,май отдавна не си отварял паспорта си...
По всяка вероятност там е отговора на въпроса ти.
И що се заяждаш,Оро се обръща към българите в чужбина,пък и форума тук така е наречен...
Не се сърди,но не се пъхай тук-иди там,където ще ти бъде по-интересно!



(ГРАОВО - люлка на най-коравите българи!!!)



Тема Канаданови [re: ГPAOBEЦA]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано03.10.01 19:08



Привет от Монреал ! И тук има свестни българи



Тема Re: Канаданови [re: Hиkи]  
Автор ГPAOBEЦA ((надничащ))
Публикувано03.10.01 20:38



Тука някои се смееха на Оро че сам си прави ракийката.
Уискито си е хубава работа,без майтап,но чистата грозданка също не е за изхвърляне.Тук,където съм рядко ми се приисква да глътна 100-200 гр.ракия,винаги си викам,като си отида в БГ ще си пийна ...,а пък там като съм освен за аперативче другояче не пия.
Така е и с хулената чалга...Там не я слушам изобщо,а тук предпочитам в колата да си пусна Володя Стоянов или нещо подобно...Някак си ми е по-близко и спокойно на душата...
Сигурно сега някои от вас ще ми се изсмеят и ще кажат "абе село,къде си тръгнал по света...".
Всеки за себе си е прав,няма проблем,сигурно има в странство българи,които не само не пият ракия ,не слушат чалга,не говорят откъде са,ами и сами вече не знаят какви са...
А на такива като Оро може само да се възхищаваме-след толкова години да си останат българи и да не забравят онова нещо,което никой никога не може да ни го вземе - Родината!

Така че, Ники, да сме живи и здрави и Бог да пази България!

Привет на всички българи,които са далеч от роднини и приятели по знайни и незнайни земи....



(ГРАОВО - люлка на най-коравите българи!!!)



Тема Re: Канаданови [re: ГPAOBEЦA]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано05.10.01 02:08



Здравей отново,
задейства ли въпроса с варенето на ракия. Аз имам вече материал поне за 4-5литра и тия дни ще почна варенето. наближава време да слагам и трушията-зеле и моркови и краставички и карфиол. В момента си пийвам от новото винце.
Виж, не знам дали си усетил колко хора им в България на които не им стиска да напуснат и си потърсят щастието по света защото са мамини синчета и лигльовци......а не мъже. Но те умират от завист и злоба към нас, които се престрашихме...
Това пичлеменце"ss" гдето влиза да се бъзика с мен просто умира от завист, че
се е нахендрил и няма къде да мръдне освен до...кварталната кръчма. Но трябва
да има и такива. да си работят кротко и тихо и си плащат данъците докато се пенсионират.
На такива никога не можеш да обясниш нищо защото са глухи и слепи от завист
А аз родения на пъпа на София се научих сам да си правя всички тия специалитети и да се хапвам и пийвам по български....Това не ме прави Бай Ганьо естествено. Това е само покрай другата ми дейност тук....за която доста вестници писаха...

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Канаданови [re: Oro]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано07.10.01 21:53



Oro ,mnogo mi prilichash na edin drug nash sugragdanin Gorg Ganchev,
koito sushto kato tebe se misli za goliama rabota i govori v kolko vestnici sa pisali za nego , no vsushtnost si e samo edin Muncho tochno kato tebe , vuzduh pod naliagane.



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Авторjust me (Нерегистриран)
Публикувано07.10.01 22:38



Balgarskata dushevnost-nikoi 4ujdenec ne moje da q ima!
Razbiram vsi4ki,koito se 4uvstvat samotni!
Moje da mi pishete na :
velislava_vangelova@top.bg
p.s.Giveq v Holland!



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторCвeтeц (Нерегистриран)
Публикувано07.10.01 23:30



Здравей Оро,

Чак ми е неудобно да призная колко години живея извън Б-я, станаха вече почти 25г.
Сигурно има участници, които още не са били родение когато заминах.
ще се радвам да намеря сънародници/чки с които можеби отвреме навреме можем дори по едно кафе да изпием заедно, естественно при възможност.

С поздрави,

Франкфурт на Майн

MGH-FFM@t-online.de



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Cвeтeц]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано08.10.01 02:54



Здравей,
защо да ти е неудобно? По-важното е че....все още си жив. Ха-ха-ха.
Аз съм в Скандинавия, но ако имам път към Франкфурт ще се обадя да се видим
и евентуално да изпием я кафе я нещо друго. А дотогава - да поддържаме връзка.
Ще ти дам моят e mail чрез твоя - че се навъдиха навлеци в клуба /ss/ които
умират от злоба и завист, че не могат да излязат навън от Б-я.
Чао засега.

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторCвeтeц (Нерегистриран)
Публикувано11.10.01 15:00



Благодаря!
С удоволствие приемам.
Чакам твоя EMAIL.

В момента намам повече време, до скоро.



Тема Re: Привет на Bai Ganioнови [re: ....]  
АвторCвeтeц (Нерегистриран)
Публикувано11.10.01 15:06



Ние сме на всеки километър, а ти поради що се срамиш да се наречеш" БАЙ ГАНЮ"????????7



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано11.10.01 23:26



Привет на всички работещи и неработещи.



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: magi]  
АвторOro (Нерегистриран)
Публикувано12.10.01 03:46



Ми то ....никой не остана....



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторTedi (Нерегистриран)
Публикувано12.10.01 11:06



Priwet i ot men.



Тема USA-kade sa bulgarite v USAнови [re: Hиkи]  
АвторEmigrant (Нерегистриран)
Публикувано15.10.01 04:49



[ZDRAVEITE VSICHKI EMIGRANTI BULGARI V CHUZHBINA.TUKA V SOUTH FLORIDA BULGARITE HICH GI NIAMA NE SE NAMIRAT,PULNO E S ISPANSKOGOVORIASHTI ,NO NE I BULGARI GOLIAMA MI E SKUKATA.DAITE MI NIAKOI SAVET ILI PREDLOZHENIE ZA PROMIANA NA SITUAZIATA.
AZ SUM OT 5 GODINI V SHTATITE,NO NE E TOVA KOETO SE REKLAMIRA I KOETO VSEKI SI MISLI CHE E PREDI DA DOIDE I VIDI KAKVA E ISTINATA.
ABIH ISKAL DA IMAM VRUZKA S BULGARI TUKA V USA.
AKO NIAKOI/NIAKOJA ISKA DA MI PISHE OSTAVI SI E-MAILA,MOLJA!

EMIGRANTA



Тема Re: USA-kade sa bulgarite v USAнови [re: Emigrant]  
АвторEMlGRANTA (Нерегистриран)
Публикувано15.10.01 04:59



BIH ISKAL BULGARITE V USA DA MI OTGOVORIAT.NEZNAM ZASHTO NIE BULARITE SME TAKIVA GOLEMI EGOISTI,NO TUKA KUBINZITE ILI DRUGI KOITO GOVORIAT ISPANSKI SI POMAGAT DAZHE AKO NIKOGA PREDI TOVA NE SA SE POZNAVALI.TAKA E POCHTI S VSICHKI DRUGI NAZIONALNOSTI.NIE BULGARITE SME GOLIAMOTO IZKLYUCHENIE ZA SUZHALENIE.A NA VREMETO SME BILI IMPERIA S VELIKI ZARE GOLIAMA TERITORIA I SLAVA.SEGA SME NA DUNOTO NA ISTORIATA.
OCHAKVAM ZA KOMENTAR
EMIGRANTA



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Авторgera (Нерегистриран)
Публикувано19.10.01 16:47



Privet i ot France!!!Kak ste sladuri?Az sam samo ot 3 mes,no Bulgaria mi lipsva mnogo.Dobre 4e tuk ima bulgari i ot vreme na vreme se sre6tame,a i ako ne e bratov4ed mi sigurno 6te poludea.Mnogo se radvam 4e ima mnogo hora v tozi klub.
Uspeh na vsi4ki bulgari v 4ujbina



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Tedi]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано21.10.01 02:59



Поздрави от Осло!
Ти къде си в момента?


" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторTedi (Нерегистриран)
Публикувано22.10.01 14:45



Az se opitwam da se adaptiram w Germany.
Lek i prijaten den!



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: gera]  
АвторFrance (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 17:04



Kazhi mi kak dadoyda pri teb ot Miami.Seriose



Тема Re: Канаданови [re: Hиkи]  
АвторDanger78 (Нерегистриран)
Публикувано25.10.01 08:10



Mislia che ti mi pisa na adres bogoavd@sympatico.ca Beshe mnogo priatno da polucha tvoia mail, no shte mi e oshte po-priatno i az da ti pisha.Za tova sledvashtiat pat mi ostavi i tvoia mail.Sabiram se s mnogo balgari i sigurno shte ti e priatno s nas.



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Oro]  
АвторSTRASBOURG (Нерегистриран)
Публикувано30.10.01 19:38



Vremeto lekuva vsi4ko,dori nostalgiqta.Ot edna godina sam vav France i po4ti napalno sviknah.ina4e v na4aloto be6e ad.Tuk v (Stasbourg)po4ti ne moje6 da useti6 istinskata France.Palno e s BG studenti(pove4e ot 1000 sas sigurnost,dori sam 4uval tzifrata 5000!!!!).Ina4e Ima kiselo mlqko kato na6eto v Germaniq,koqto e na edna raka rzstoqnie(hodil sam i pe6 do tam)Na skoro otkrihme edin iranski magazin ot koito si vzimame tzarska tur6ia,to4no kato na6ta.Ima i slan4ogletZa koleda mislim da si napravim kiselo zele sas svinsko.
Do skoro i gore glavata!



Тема Re: Привет ot Hollandнови [re: Slavina]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано04.11.01 04:34



O, Slavina, ama razbira se, zapovjadaj!

Izvinjavaj, 4e 4ak sega pi6a, no ponjakoga se razhojdam i po drugi saitove.
Na 05-05 sam rodena. S toja kod igraja i v Dayzers, novata lotarija i za parvite 5 sedmici ve4e spe4elich pove4e ot 150 guldena, dostata4no za edno kacho4e balgarsko vino, nali?
Az sam ot 1997 tuk (Zaanstad).

Cao!

lilischroot@abv.bg



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: France]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 14:12



.



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано17.11.01 00:38




Радвам се да те видя тук.
Не случайно си изострено чувство за свобода ...
ПОЗДРАВ на всички
Вчера ГО намерих този клуб .


medea


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Medea_forever]  
АвторOro (Нерегистриран)
Публикувано17.12.01 07:47



Поканвам всички българи да прочетат моят пътепис: "До Miami и назад" в клуб "Пътешествия". Върнах се снощи.....



Тема Re: zdrasti!нови [re: kaka]  
Автор Boston_USA (непознат)
Публикувано17.12.01 17:46



daite niakoi bg v boston massachusetts:)) niakoi poznava li takiva



Тема Aman ot teb!нови [re: Boston_USA]  
АвторAman Aman (Нерегистриран)
Публикувано17.12.01 19:04



Abe prestani veche be....
Ne razbra li che nikoi niama?!!!



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторSunny (Нерегистриран)
Публикувано19.12.01 00:32



Tichame Obicham patepisite



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Авторsmile (Нерегистриран)
Публикувано20.12.01 23:37



Pogledni v;

http://forums.delphiforums.com/gatsby/start

Mnogo ce govori sa teb



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано21.12.01 22:39



IDVAM ORO

medea


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: smile]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано23.12.01 05:35



Погледнах ама не видях да се говори за мен на този адрес?

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Авторsmile (Нерегистриран)
Публикувано23.12.01 23:26



Kysno si vliasal.
Gatsby satvori Foruma.
Edna "Weronika" iskashe da te "svalia" i da postira tam privatnata vi korespondencia. Da se smeem.
Luda e po Gatsby i iskashe da mu haresa taka.



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Noa]  
АвторGatsby (Нерегистриран)
Публикувано23.12.01 23:47



НОА, хванах те и тук__;о)
Надявам се, че имаш хубави празници в БГ.
Затворих Форума. Предполагам, досешащ се защото_{}_


Oro, аз пък съм само от от 33 години извън БГ_;о)))



Тема Халелуя....нови [re: Oro]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано24.12.01 04:52



..Брате!

"ТОЙ" е с теб.

И францисканерите също__;о)

И птичките обичаме.
И всички живи същества.
И си говорим с тях__:о)

Ама, аз правя след дискусията "хам-хам"
По-малко опоненти остават....и на мен ми е вкусно!

И Багвана и Будда? Забрави ли ги тук?

Не забравай...очакваме отговорите в Хайко-Стил_;о)

Като:

"Изкачи се охлйове на Фуджиама, но бавно, бавно!!"__;о)

Спомняш ли си?

Твой Франциско__;о))

П.П.: Забрави букварчетат от "деситилетията"....кажи нещо ново.
Ако не, опитай се мнение да имаш. Твое! И да е погрешно, ама твое си е__;о)

За двете полувини на на читателите тук:

Ying + Yang__;o)

Или искаш тук и известни авторти от "Севера" да цитираш?
"Пропадака на западната култура"? "Смърта на запада"?

От 1920-те?

И сега? Комлицирано почва да сатава _,;о)))))))

Това тук, не е заяждане. Просто превеждай съвременна литература за
"Туземците".

Радвам се, че има някой, който е готов "за тях" да си губи времето.
Но е жалко да им се губи времето и на тях с стари "источници".

Шапо! Радвам ти се. С удоволствие ще чета твойте бъдещи постинги.
Но, нещо по-ново. БГ-рите не са толкова изостанали както предполагаш.
И аз го установих, болезнено__;о)



_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)

Редактирано от Gatsby© на 24.12.01 07:21.



Тема А, така как се издържа?нови [re: Ryta]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано24.12.01 05:04



Между двата стола, на земята?
Къде ти е "в къщи"?
Не родината.
Там, където се чувсташ така?

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема _______{}______нови [re: Md. Butterfly]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано24.12.01 05:09



____;о))_______

Но коммент______;о))


Но, въпреки това "Мерси Мадам"_;о)

П.П.: Апропо...намери ли се?

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)

Редактирано от Gatsby© на 24.12.01 05:14.



Тема Някой тук ми...нови [re: sofianka]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано24.12.01 05:24



...взима думите!

Напомня ми на стара приятелка__;о)
30 години без Дир- и Гювеч?
Ужас беше.

Не пишкахме редовно....и това е нездравословно "Е"!!!
Ама сега, се ожвихме малко.
И пишкането на стари години функцйонира__;о))

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Малко допълнение....нови [re: Oro]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано25.12.01 20:34



...ако ти е понятие "Смедовска"...."Култ" беше.
И трите вида меса.
Подобно на оригинална рецепта за Кебабчета.

И кучешко са слагали__;о))

При кебабчетата бяха хванали един от най-известните.
На Петрохан.

Но това е друга приказка___;о)))

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторrSKANDlNAVlJA (Нерегистриран)
Публикувано10.01.02 19:03



..........az licno sam ,,za,,-dobrata ideja!Neka se obedinim pone malko povece
neka ne sme kato v cujbina, cujdi i studeni!Neka pomognem na novopristignalite
i podkrepim-tez koito iskat da ni posledvat, zastoto -emigrirasti-vinagi ste ima!
ZAVISI SAMO OT VS.NAS!.......NO..............STE SI POKAJE!
s naj-dobri cuvstva
ostava:



Тема Re: Халелуя....нови [re: Gatsby©]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано12.01.02 23:21



Изходи ли се мойто момче....Браво!
Голям запек си имал и доста засмърдя...
Едно се чудя само: - Какво общо имам аз с тези твои изхождания? Имаш си проблеми, имаш си комплекси - дръж си ги за себе си. Аз не съм ти ги създавал и нямам отговорност. Не ме занимавай със себе си все едно, че сме стари приятели или...роднина. Дръж се прилично! Цял свят влиза тука!!!
Аз от 22 год. живея навън но...такъв кривопис като твоя....

"Изкачи се охлйове на Фуджиама
П.П.: Забрави букварчетат от "деситилетията"....кажи нещо ново.
За двете полувини на на читателите тук:
Ying + Yang__;o)
Или искаш тук и известни авторти от "Севера" да цитираш?
"Пропадака на западната култура"? "Смърта на запада"?
Комлицирано почва да сатава _,;о)))))))


Я хващай буквара тарикат, че е срамота да пишеш като първолаче.........и да мислиш като пълен кретен...
- А сега вър пикай и лягай да спиш! както казваше дядо ти!

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема В Ямбол още не съм бил!нови [re: Oro]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано13.01.02 00:34



Но, можем да си кореспондираме.
Или с птички да си пеем.
И истеричен не си.
Само картиките в твоя постинг са вече малко болни__;о))
Кои от програмата не си използвал?

Сайонара Тигър__;о))

Почваш да ме плашиш!
Аз чрез теб се намирам, Брате.
Позволи ми!

Та и ти сега малко контролата загуби.
Какъв ли ще е този диалект?

А, право имаш. Теб цял свят те чете.
Само дето варварите кирлица не пишат.
Но четат.

Ама "ТОЙ" и това ще им вдъхне.

"Той" ли те научи така конювичарски да се изразяваш?
Като в примиерата ти в моя Форум?
Утре, ще съжаляваш.
"Той" ще е разочарован от теб. Къде отиде това "вътрешното"покойствие?
"Равновесието на духа"?

Всички се обичаме.

Обичаш ли ме мъничък?

Или още не си достоен за "НЕГО"?

____

"Аз от 22 год. живея навън но...такъв кривопис като твоя...."

Да братко, преди месеци още по страшен беше.
И защо? Ами, аз съм от 33 години на вънка, и поблицирам от тогава на
3 различни езици. Само на БГ не. И в БГ-гето’з не се мотам. Та, умръзна ми да го обяснявам. Всички БГ-Анонимни, без аргументи, в двата БГ-Форума..им бяха това "аргументите. И те престанаха преди месеци.

Ти си последния мохиканец, с тези "аргументи".

Уникатът наш_;о))

Сладурче мое...както малкото курве обича за вас...да поезира__;о))

Просто не ви ги изпраща за четене!
Ама ако си послушен, и това може да се сбъдне.

"ТОЙ"...ще я върне на правия път!

Ти трябва само да имаш неплокатимата вяра!
Тлкова просто е!

Muchas Bessac..companieoro.
Una grande potana! Me...belissima...unaexpetraca para te!

Cecundo, no Primo!

Gratolacione...

Tu egrande Conqectador!

Una Mohera para te!









_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Gatsby© на 13.01.02 01:11.</EM></FONT></P>

Редактирано от Gatsby© на 13.01.02 04:50.



Тема ...dei gidi...нови [re: smile]  
Автор Grosnoto patenze (milicko)
Публикувано13.01.02 14:40



Koi sad tosi nik se krie
de da vidja as...
iska pak da se pregqrnem
v tosi kqsen cjas...

malko, jqlticko i meko,
puhkavko sam oshte as,
no posnavam vsicki tuka
pak sme si "u nas"!



Тема ...pi-pi-pi...нови [re: Oro]  
Автор Grosnoto patenze (milicko)
Публикувано13.01.02 14:44



bate Oro,
ne go slushai,
Gatsby ne e tolkos losh...
iska samo da me sgotvi
na parcenza s ljutiv sos!



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано13.01.02 18:33



Здравей, от София сега, пък от петък от щата Мейн.

Да си здрав и спокоен!

YD



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: YD]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано13.01.02 23:09



Желая ти също всичко Най-най-най....

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.