Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 23.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: antena]  
Авторchovechka (Нерегистриран)
Публикувано25.09.01 16:29



Kolko interesno, che samo po edno izkazvane moze da se otgatne proizhoda i vazpitanieto na edin chovek! Az, ljubezna drygarko, otkazvam da spodelja VASHATA vina, i prodalzavam da vjarvam che imenno komynizmat promeni hoda na istorijata v Bulgaria. Nenavizdam teorii ot roda na "vsichki sme vinovni", ili "vsichki sa maskari".
Shto se otnasja do vrazdebnostta kam imigranitite v Bulgaria, tja sashto se koreni v komynisticheskija prinzip na protivopostavjane - rabotnizi sreshty inteligenzija, grazdani sreshty seljani, sofijanzi sreshty provinzialisti i t.n., a sega balgari v chyzbina sreshty tija v Bulgaria. Da ne govorim che v goljamat si chast vrazdebnostta ne e bez osnovanie, imaiki predvid tija (ne malko na broi) ot nas, koito se pribirat v Bulgaria s edinstvenata zel da demonstrirat blagopolychie i dori govorjat razvalen balgarski.



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: chovechka]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано25.09.01 22:30



Здравей,
много верни неща каза, но също е верно че българина проявава с нищо обяснима толерантност към грозното, уродливото и отвратителното...покрай разните силови и други обединения....Много нови неща се градят сега и най-вече новото мислене на българина.
Относно негативното отношение към българите напуснали страна отдавна с станалото изтъркана вече фраза : "Абе кво ще ми говориш, ти се спаси и ни остави тук да се мъчим" какво да говорим. Моето убеждение е че БГ няма никога да се оправи със собствени сили. Няма начин. Трябва да дойдат българите живяли по-дълго навън и видяли "че може" да се постигне това или онова. Не говоря за фукльовците, които се връщат да се перчат с някакво "преуспяване" с парите
от социални помощи...говоря за истинските родолюбци. които работят сериозно и постоянно и за разпространението на българщината навън. Със своята сериозност, умения, качества, таланти и РАБОТА.
Аз съм един от тях и се гордея, че съм направил така че не един вестник е писал за мен. Сам - единак. Без подкрепа от никъде. И то са писали хубави неща ане....за криминални прояви...както много от новата вълна емигранти направиха с/у имиджа на БГ.

Като се върнах за първи път след 14 год. изгнание в чужбина и бях всред стари приятели.....на няколко чаши ракия започнах да говоря на развален български...без да се усетя....Те взеха да ме подиграват, че се правя на чужденец ???? Казах им: Ей, за тези 14 год. не съм употребявал този език. но научих други езици и сега мога да си служа с още 6 езика освен български. А вие с колко чужди езици можете да си служите....или е по-лесно да се подигравате...

Президента Стоянов направи една уникална среща за емигрантите - българи от цял свят преди 2 год. на Роженските поляни до Пампорово. Беше една удивителна, незабравима среща-събор.
Нека по-често се организират подобни срещи !!!

България има страхотна нужда от експертизата, от опита и уменията придобити навън от своите чада. А не да ги отблъскват....завистчиите и тъпаците, които ....друго не са се научили в своя живот освен....да протестират, осъждат и се оливат в собствения си негативизъм към всичко, всеки и ...света.


" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано25.09.01 22:47



Imam vuzragenie kum Oro .
Sus tvoite posledni dumi vuv bold ti priako zasiagash men i moite sugragdani koito sme v Bg .
Narichash ni "tupaci" i t.n.
Az sum mlad chovek i giveia,rabotia i plashtam danuci v Bg.
Za momenta az poveche pomagam na Bg tui kato vse oshte ne sum imigriral,
susdal sum edno dete, sus moite danuci se osiguriavat pensii na pone 3 pensioneri i t.n.
Ako si iskal da pomognesh s neshto na Bg si shtial da go napravish.



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: ss]  
АвторOro (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 02:57



Аз лично не съм те нарекъл "тъпак" но....щом добромолно се причисляваш в тази категория....не мога да ти помогна. Във всяка държава има тъпаци.
пишеш: ...."sus moite danuci se osiguriavat pensii na
pone 3 pensioneri i t.n. "
Каква бе тая заплата, какви бяха тия данъциче да осигуряваш 3 пенсионери.....
Слушай млади човече:
Това че си плащаш данъците не е никакво геройство! На това не бива да се базира никакъв патриотизъм, разбираш ли? Когато накараш стотици и хиляди хора настроени негативно да си променят мнението за България и българите в най-положителна насока......ела да говориш с мен за заслуги.
Знам колко е лесно да си седиш в къщи и философстваш за емигрантите.

Излез на запад САМ като мен и без никаква подкрепа ОТ НИКЪДЕ и постигни това, което аз съм постигнал.....и ела тогава да разговаряш с мен и ми търсиш кусури.
И понеже за това се изисква "дупе" което нямаш.....стой си там и си плащай данъците.
Животът в емиграция е...АД за който само емигрантите знаят...



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: ss]  
Авторchovechka (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 16:28



Eto tova e tipichen primer na protivopostavjaneto, za koeto govoreh.
1. Ti, ss, naistina sam se postavjash v kategorijata na "tapazite", savsem kato "gyzen, negonen bjaga", ili shte otrechesh che takiva sashtestvyvat v Bulgaria (kakto i navsjakade po sveta?
2. Roditelite mi - pensioneri, sas sigyrnost ne osigyrjavash, zashtoto:
- te sa rabotili v taja darzava po okolo 50 godinii i vse sa zaslyzili mizernite 90 leva pensija
- dokato te sa rabotili sa plashtali za tvoeto obychenie, lechenie i t. n. (po tvojata logika)
- az sam tazi kojato gi osigyrjava v momenta (dopalva im dohodite do normalni) a ne ti
Mislja che tova e obobshtena kartina na povecheto imigrantski roditeli.
3. Tova che si sazdal edno dete ne e geroistvo ( ne vlijaesh na prirasta), a i sam sigyrna che ne e ot ljubov kam darzavata.
4. I nai-vaznoto: dokoga vie - ostanalite v Bulgaria, shte se pishete "rodoljubzi", a nie shte sme "rodootstapnizi". Zashto nie trjabva da sme delikatni kam vas, a vie mozete da si pozvolite da govorite kakvoto vi doide naym? Haide da si go kazem napravo toja pat: Povecheto ot tija koito ste vse oshte v Bulgaria, ste tam, zashtoto neshto vi e poprechilo da emigrirate - lipsa na reshitelnost, ili neshto drygo, no v nikakav slychai izlishak na rodoljubie!



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 22:33



Skupi Oro,
ochevidno ti imash mnogo visoko mnenie za sebe si,no az mislia che niamash pokritie:
1.Ako se viarva na pisaniata ti si emigriral predi 22 godini.Iskam da ti kaga che si bil edin izkluchitelno goliam egoist da izbiagash po nai dolnia nachin i da ostavish v Bg rodnini i priateli na koito sus sigurnost givotut im e bil ochernen sled tvoiata imigracia(vsichki znaem na kakvi gonki,psihicheski tormoz i presledvane biaha podlogeni rodninite na takiva bezumci kato tebe).
Taka che tova koeto go mislish za goliam tvoi plus vsushtnost e mnogo dolno.
Ne se uchudvam zashto ne ti lipsvat priatelite-ti prosto niamash takiva.
2. Mislish se za goliam tarikat , no spored men strahotno si se nahendril sus stranata v koiato si imigriral .Ako si mislish che niamash psihichni razstroistva
ot idiotskite prirodni anomalii i klimat to vsushnost ne osuznavash che imash problem.Iskash li da ti kaga kak prekarah dneshniaden:
Razhogdah se w moia kvartalv Sofia i se naslagdavah na slunceto kestenite , pih kafe v mestnoto kafene sledobet pih bira s edin priatel i izopshto prekarah edin chudesen den ot otpuskata si.Ot vreme na vreme se seshtah za teb i si misleh "Tozi Oro e goliam neshtastnik ne stiga che niama PRIATELI , a ne moge da vidi i SLUNCETO"



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: ss]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано27.09.01 02:43



Явно много си задръстен драги.....от собствените си изкривени представи за нещата.
Не зная дали си бил роден, когато се подписа Споразумението за Правата на човека /някъде в края на 60-те/ България бе една от първите страни след СССР, която го подписа. Излезна в Държавен вестник и преди да го спрат се сдобих с един брой. Прочетох и узнах, че м/у другото всеки български гражданин има свободно право да си търси работа по цял свят и ако намери такава да се премести временно или за постоянно в тази страна. Това бе официалната истина. на практика комунистите бяха вдигнали "желязната завеса" и никой освен тяхните протежета не можеше да прехвръкне на запад...за да учи или работи. Хората излезли и останали навън ги наричаха "Изменници на родината" "предатели" "невъзвръщенци" и др. подобни етикети. И всичко това ставаше въпреки, че правителството бе подписало споразумението за "Правата на човека" А българите се заселваха и с труда си печелеха и приятели и популярност. И разпространяваха българският дух и душевност.
Днес никой не нарича изселниците с обидни имена....но такива като теб с кепенци още си живеят с старите комунистически представи. Защо трябва ти да
ми втълпяваш дали имам или нямам приятели, как се чувствам и какво е времето при мен? Защо? Не позна по нито една точка !
Аз печеля приятели където седна и където стана драги съднико. Имам ги и в България и тук. Тези дни трябва да спускам щорите на прозореца ми понеже слънцето е много силно и топло.
Какво знаеш ти, а?
Пий си бирата в кварталната кръчма оплаквайки се от живота си на някой случаен познат и си плащай данъците редовно. Но на батко ти Оро акъл не давай.....Много си млад и зелен още и....винаги ще си останеш пред мен.
Аз г-нчо съм обиколил 3 пъти света и ако пожелая още утре ще поема нанякъде пак....никакви визи, никакви приказки и т.н. защото съм СВОБОДЕН ЧОВЕК !
А ти си един озлобен ....завистник.
Лека нощ. Спи спокойно под лаят на бездомните кучета.....При мен такива няма.

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано27.09.01 22:19



Istinata boli a?
Predlagam da dadem tikven medal na tozi Bai Ganio koito vari rakia i pravi lukanki
v dalechna Norvegia.
Pluvai be l___o.



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: ss]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано27.09.01 23:01



Както казва поговорката:
"Стадо без мърша не може"
Над 3,300 души посетиха темата и до твоето влизане цареше само позитивно настроение и енергия. Какво мислиш че правиш?
Този клуб е за "Българи в чужбина" не за мърши като тебе....я бягай в кварталната кръчма да пиеш една бира.....че кво ли ти остава с тая глава....
Ако продължаваш да се опитващ да ме нервираш - откажи се!

Това бе за последен път да ти обърна внимание, пръдльо.

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторPoline (Нерегистриран)
Публикувано28.09.01 14:05



Privet i ot LONDON!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.