Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 25.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Автор Noa (непозната)
Публикувано20.09.01 08:35



Как е там? Не съм била по тях краища...
Между другото, аз взех че се регистрирах :)

Noa



Тема Re: Какво стана с ракията...нови [re: Oro]  
Автор ГPAOBEЦA ((надничащ))
Публикувано20.09.01 14:05



Оро,благодаря за рецептата-започвам да търся разните съставляещи.
А за Граово-какво да ти кажа,не се сърдя,че не знаеш къде е.
Много хора само са чували...Това е единственото място в България,
където не вирее грозде,но това не означава,че не обичаме пийването!
(това е района между Перник и Брезник).

Оро,а ти идвал ли си си в България на личен автомобил?Ако да,какви са ти
впечатленията?

Сърдечен поздрав!





(ГРАОВО - люлка на най-коравите българи!!!)



Тема Re: Какво стана с ракията...нови [re: ГPAOBEЦA]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано20.09.01 20:29



Ама чакай малко.....Ти в Граово ли си сега?
Ако - да, ти ме уби! Да питаш мен софианеца който живее в Скандинавия как се прави ракия след като в твоят край всеки вари ракия от памти века.....

Не съм пътувал ДО България с кола, но в страната всяко лято пътувам. Прави ми впечатление страхотното подобряване на пътищат нсяка година. Говоря за главните магистрали, бензостанции, капанчета , мотели....изобщо се разкрасява всичко....

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет ot Hollandнови [re: Lili]  
АвторSlavina (Нерегистриран)
Публикувано20.09.01 22:22



Privet Lili.
Koga ti e rogdenia den da doidem na gosti?
Kude si v Holland i ot koga
Pozdravi.



Тема Re:не става въпрос за ракията...нови [re: Oro]  
Автор ГPAOBEЦA ((надничащ))
Публикувано20.09.01 23:55



Не бе,Оро,и аз като теб съм на хиляди км от БГ.
Просто съм от тоя край и си го обичам...
Преди години съм помагал на баща ми да вари ракия,но съм си мислел,
че никога няма да ми се наложи сам да го правя.А нещата така се развиха,че
в последните няколко години съм си в БГ за по 2-3 седмици през лятото-сам да варя няма време и възможност.
Няколко години подред купувах по 15-20 л. от една жена във Варненско,но тя вдигна цената-вече иска по 6 DM за кило...
Тази година,прибирайки се в София от морето случайно се запознах с един
възрастен човек от село край Карлово и от него си купих грозданка.
Ракийката я бива,даже си взех и няколко литра чиста анасолийка.Човека ме
почерпи с ракия,правена от баща му?!Представи си що за чудо беше...
Лошото е ,че отдавна свърши.Не че съм кой знае какъв пияч,ама много са
желаещите да го пробват това българско "чудо".

Ами това е,айде да си жив и здрав



(ГРАОВО - люлка на най-коравите българи!!!)



Тема Re:не става въпрос за ракията...нови [re: ГPAOBEЦA]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано21.09.01 01:07



Така по-може. Не ми каза къде си....
Аз също не пия като едно време но...1-3 ракийки с 2-3 чаши вино и
богато мезе. това е дозата. А презлятото ако се видим ще те заведа прие дин много интересен човек в едно пловдивско село, който наистина прави чисто вино и ракия и е прочут. Има голяма фамилия и много земя....От него можеш да купиш...занесох шише от моята ракия от тук и...той я удобри...
Лека нощ!

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: kuku]  
Автор antena (непознат )
Публикувано21.09.01 06:41



Re: отговора на KUKU Re: Привет на всички българи в чужбина.
Подобно на Ого и аз приветствам създаването на този клуб: един чудесен форум за обмяна на мнения между българи живеещи в прогресивни и демократични общества. Очаквах реакция подобна на тази на КUKU, една типична средновековно мрачна и враждебна реакция, която не случайно доведе до определянето на Българина като ”тъмен Балкански субект”
G-n KUKU, колко пъто като малък са Ви пребивали от бой и унижавали, та сега гледате мрачно и навъсено целия свят? Като няма какво друго да предложиш, освен грубости и обиди, що не се гръмнеш,а? Един тъмен Балкански субект по-малко на този свят.



Тема Re: Как да бием носталгията....нови [re: Oro]  
Автор BabyRoyette (LFN/LB rulez)
Публикувано21.09.01 08:04



Oro, za detzata, ne si prav zashtoto az sam dete v chujbina, no chestno da ti kaja ne sam sviknala(ot 2 i polovina god. sam v chujbina, na 15 god. sam) i oshte imam nostalgia kam BG. Taka che tova che detzata svikvali barzo ne e mnogo viarno. Kazvam go ot lichen opit....

~BabyRoyette~

IT'S OVER WHEN WE SAY IT'S OVER


Тема Re:Дай Бог да се срещнем...нови [re: Oro]  
Автор ГPAOBEЦA ((надничащ))
Публикувано21.09.01 21:29



Оро,аз съм по-близо до теб,отколкото до България.

Напиши ми на kkdemos@abv.bg

C поздрав-Граовеца!


(ГРАОВО - люлка на най-коравите българи!!!)



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Авторantena (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 23:23



Само комунистите ли? Доколкото ми е известно в България никога не е имало демокрация от типа на тези създадени от белия човек, която да поставя индивида в центъра на внимание. И за това всеки един от нас мъртъв или жив носи вина. От къде идва този удобен културен феномен, който ни кара да търсим вината в някой друг, било то комунисти, монархисти, шовинисти, българисти, антибългаристи, дановисти и какво ли не още. Проблемът, така както аз го виждам, е именно в тази некачествена душевност, която споменавате. Главния и недостатък е, че не е насочена към ликвидиране на злото в неговите най-различни проявления, а в постоянен опит да се живее с него, за него , в страни от него, всеки сам за себе си.
Искам да Ви уверя, че уважавам ентусиазма с коЙто прокламирате че от нас, българските имигранти зависи пополяризирането на българската душевност
извън България. И това етака, но струва ми се колкото повече се отдалечаваме от нея толкова по-добро впечатление правиме. Вие вероятно не сте си ходили в България отдавна и не знаете, че там особено при Костов се забеляза тенденция на конфронтация с Българските имигранти, а отношението на младото демократично поколение е меко казано враждебно и хладно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.