Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:40 23.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Md. Butterfly]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано11.09.01 02:43



Тук нахълтваме в съвсем друга територия.....и те поканвам да прочетеш моята тема: "Щастие ли...." в клуб "Философия".....
Защото има само един Истински Дом, който човек притежава и който търси да открие...съзнателно или не....
И той е вътре в нас !
За открилият го - целият свят е...просто еднакъв. Един голям театър.....
За неоткрилият - той е емигрант където и да отиде....или да си стои в къщи.

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано11.09.01 05:51



eee ti si kulinar, zatova taka ti e lipsvala bulgarskata kuhnya...
milsya che vseki e razlichen.
moeto semeistvo kato che ne e imalo koi znae kakuv problem s bulgarskata kuhnya.spomnym si kak vnachaloto si kupuvahme chesto chesto bulgarsko sirene ( iamo bulgarkso, zashtoto na gruzkota namirahme kusuri , na datskoto neshto ne mu beshe hubav vkusa i tn.)..posle porazredihme...i sega veche gledam da kupuvam malki parchenza, zashtoto nikoi ne iska da go yade v takiva kolichestva....

e, gotvim bulgarski ydeneta, no vseki den se uchim na novi ,uz po healthy i taka razshiryvame tova koeto se slaga na masata...

na tova kazvam adaptirane..
neee, ne bih stignala do tam da si pravim rakiya( osven che ne piem mnogo) ima tolkova interesni neshta za probvane v magazina....
interesni sme ..vsichki se adaptirame po raznomu, nykoi nikoga i ne uspyvat i si se pribirat, drugi ot day one sa dovolni , treti se boryt za da se adaptirat.....




nie sme pochti devet godini tuk i ne mislya che sme minali prez etapa homesick .vionagi sme se radvali na vsyko hubavo neshto okolo nas i kato che tova , che sme semeistvo i sme si zaeti ....s godinite edinstveno mi lipsva tova da si poburborya na bulgarski..., roditelite....



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: sofianka]  
АвторMd. Butterfly (Нерегистриран)
Публикувано11.09.01 16:16



Imam go na .tif file. Moga da probvam da ti go pratia na e-mail, ako iskash. Ne znam dali shte mine ...



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Oro]  
АвторMd. Butterfly (Нерегистриран)
Публикувано11.09.01 16:35



Vidiah postinga ti v klub Filosofia. Mnogo interesen klub. Zabeliazvam kak postepenno interesa mi preliva ot edin klub v drug, mnogo interesen proces. Moje taka ot klub na klub, tarseiki sebe si, nai-nakraia da stigna do istinskoto si miasto: naprimer "Rokeri" ili "Gotvarski recepti", gledam che dosta hora sa stignali do "Govorim si za seks", koeto e dobra kraina tochka, no vse pak sme oshte mladi samo da si govorim za tova :). Vednaj minah i prez klub "Radiotehnika" - mnogo dobronamereni hora. Ima edni klubove v religija i mistika, koito ne preporachvam na nikogo. Ne che temite sa loshi, no horata tam mi se struvat dosta (p)obarkani. I vsichki te tvardiat che tarsiat shtastieto vatre v sebe si. Obache izobshto ne mi prilichat na takiva, koito sa go namerili. Ta ne znam dali tezi zanimanija vodiat kam shtastieto ili kam ludnicata, koeto mai e edno i sashto neshto ... veche se obarkah i az



Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: Oro]  
АвторlSlcho (Нерегистриран)
Публикувано11.09.01 16:38



Privet na vsichki,
Mnogo ot tova, kazano v temata e vjarno. Az sam ot 12 godini v Evropa. Hodime s jenata i decata (ednoto se rodi v Ungaria) ot Ungaria do Suiss. Otvreme navreme se pribiram za po sedmica - dve za da vidja roditelite si (ostana samo maika). Nikoga obache prez tezi 12 godini nito za minuta ne sam izpitval nostalgia po nishto - ot jadene do "peikata v gradinkata". Gledam (i go pravja dosta uspeshno) da se vgradja v sredata v kojato jiveja. V nachaloto (parvite meseci) sravnjavah neshtata s BG no sled tova daje i ne si go pomisljah. Sega ako se setja i imam vreme idvam v DIR.BG da vidja kakvo stava v BG. Ne go pravja ot maka po BG ami za da vidja maika v kakva obstanovka jivee. Mislja che chovek kato si postavi edna cel (moita beshe da se mahna ot BG) trjabva da si ja goni i da ne se sopoljavi. A za balgarite v chujbina - ima gi vsjakakvi - i mnogo dobri i uslujlivi , i takiva deto mogat da te oberat do shushka.
Na vsichki jelaja zdrave.



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Md. Butterfly]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано11.09.01 17:19



madamme tova za"shtastieto vutre v sebe si" mai go chetohme tuka v tazi tema i klib sushto taka napisano ot Oro A ti maiche veche v mnogo klubove chetesh... To normalno e da ima i takova oburkvane.
ta kak shte mi pratish statiata. ako iskash davai napravo na emaila-sushtia e.



Тема Re: Всяка жаба.....нови [re: Ariel]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано12.09.01 01:09



Ти не можеш да си позволяваш този език нито към батко ти/ чичо/ дядо Оро нито към участниците в този клуб
1. Защото този клуб е за "Българи в чужбина" - а ти не си от тях
2. Защото твоят клуб за подвизаване е " 10-12г. " - that's where you belong

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Привет на всички българи в чужбина.нови [re: lSlcho]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано12.09.01 01:29





" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Oro]  
Автор lvan_Tankov (непознат )
Публикувано12.09.01 05:43



az sam ot edna godina v Argentina - dojdoh tuk, zashtoto sam malko nesrachen v zaobikalianeto na razni tapi zakoni.
Zaedno sam sas sina mi, koito e na 25 godini. Az sam na 54.
Zanimavame se i dvata s CAD/CAM. I dvamata rabotim s trudovi dogovori, ne sme mili chinii nito vednazh. Horata sa mnogo usluzhlivi, da poniakoga chak mi stava neudobno.
Razbira se ima i tapi vaprosi - ima li Balgaria svetofari, tam anglijski li e oficialnia ezik, vsichki zheni li sa rusi, no s tova se svikva.
Az lichno smiatam, che gurbetchijstvoto e harakterno za balgarina. Spomnete si za "Maistori".
Diado mi sashto e bil v Argentina 5 godini, i 7 v USA, a brat mu v Rusia (gradinar a ne chervenoarmeec).
Samo po vremeto na socializma gurbetchijstvoto se prveshe trudno (spomnete se Rodopskite mini, lekarite v Afrika i Kuba.
Chuvstvam se dobre,
shte mi bade interesno da me balgari ot Buenos Aires i okolnostite.
IvanTankov@netscape.net
TankovIvan@aol.com



Тема Re: Как да победим носталгията?нови [re: Oro]  
Авторmoude (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 17:50



mnogo si prav za vsi4ko dotuka,nai ve4e klimata e nepriatno kato se promeni- az ot stara zagora otidox prinuditelno v sev.bg i kato ne mozax da svikna s gorestoto lito i surovata zima ,reshix da doida v Sweiz pone prez liatoto se disha...no puk ve4e e 8gradusa!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.