Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 08.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За децата  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано31.08.01 15:56



хайде разкажете как децата възприемат едно заминаване в чужбина за дълго.... има ли такова нещо като депресия и шок от обстановката?

И кога е подходящия момент да им кажем?
Аз мисля да го направя когато се качим на самолета...



Тема Re: За децатанови [re: [desi]]  
Авторbulgarka v 4yjbina (Нерегистриран)
Публикувано31.08.01 18:14



V nikakuv sly4aj ne im kazvaj v poslednia moment! Tova e edno goliamo prikliy4enie, kakto za roditelite, taka i za decata, taka 4e ne im otnemaj emociite okolo podgotovkata za zaminavaneto, sbogyvaneto s priatel4etata i naj-ve4e s babite i diadovcite ;-).
Moite deca znaeha, 4e 6te zaminavame i daje gerojski izdurjaha da paziat tajnata ot babite po4ti polovin godina (ot medicinskite pregledi do poly4avaneto na vizite).
Otna4alo mnogo ne im se trugva6e, no sega (sled 6 meseca prestoj) kazvat, 4e im lipsvat samo priatelite. Trydno e i za tiah - osobeno ako ne znaiat ezika, no te go nay4avat nai-burzo. Problem e i ako hodiat na y4ili6te - vsi4ko e absoliytno novo i nepoznato. Imat nyjda ot mnogo liybov i podkrepa, zatova smiatam, 4e e naj - dobre da budat podgotveni po-otrano.
Yspeh!
A ti za kude si trugnala, ako ne e tajna?



Тема Re: За децатанови [re: [desi]]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано31.08.01 20:50



Pri decata adaptaciata e nai-lesna. Pri tiah poniatiata prostranstvo vreme sa oshte mutni i tochno tova e nai0dobroto za edna smiana na obstanovkata. Ida se sboguvat i da ne se sboguvat edno e sigurno che te posreshtat novata sreda otvoreni kum neia s chisto liubopitsvo i bez predrasuyduci, i tochno zaradi tova tia im dava nai-dobroto ot sebe si. tuka sa novite priatelcheta , i suuchenicheta , novite neshta KOITO SA TOLKOVA INTERESNI. NESHTATA KOITO ZA NAS OSHTE SA TRUDNI I NEPONIATNI . V usa e udobstvo da gledash dete, tova e nacia na decata, na mnogodetnite semeistva. Shte doidesh shte vidish.



Тема Re: За децатанови [re: [desi]]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано31.08.01 23:15



Моята дъщеря беше малка и не разбра много какво става, но й хареса в самолета и съвсем добре понесе уморителното пътуване. Аз й бях казала от преди това , че ще ходим да видим тати, не знам до колко разбираше. Те децата бързо и лесно се приспособяват с живота като са малки. Вече България е едно имагенерно понятие за нея - говори с баба по телефона, но още не разбира смисъла на страните и местата. В началото като тръгвахем за някъде питаше - при баба ли отиваме, но после свикна, че не ходим вече при баба и спря да пита.
С езика бързо свикна като я събрахме с връстници в една детска градина. Мисля си че сега е ужасно доволна и се чувства добре. Не знам след като идем до България вече как ще се чувства. Вече е и по-голяма и разбира повече - сигурно ще научи разликата.

All we need is love


Тема Re: За децатанови [re: Shanya]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано01.09.01 22:47



Моят син е на 4 и май много не разбира какво предстои..не усъзнава и мого каде точно е тати в момента.
Но пък се сещам как го водх на море и как е спа няколко дена и се буди да пита тръгваме ли- за морето поне имаше някакъв спомен от миналата година...

Не смея да му кажа- мисля че е по добре да го направя в последния момент- и да го приеме като весела разходка...

притеснявам се и от полета- как ще го държа толкова часа с червейчетата на дупето които има и 5 минути не седи на едно място.




Тема Re: За децатанови [re: bulgarka v 4yjbina]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано01.09.01 22:53



Може би трябваше да уточна че детецето е на 4...
Все още една доста "крехка" възраст...

Не мисля че биха му липсвали приятелчета и а дали ще усъзнае какво значи отиваме- та той отива с желаине на село - тръгва и ми казва- МАМО НЕ СЕ ТЕВОЖИ ! а вечерта се разплаква и решава да си ходи при мен :( Не мисля че ще разбере- а сигурно ако му кажа ще се вълнува много....
Когато ТАТИ замина - той май не осъзна за колко точно време защото все още говори все едно той ще влезе в стаята след 5 минути....


Но пък новостите възприема не толкова лесно :( мого време плачеше например като тръгна на детска градина...затова се страхувам че няма да е готов.

Но пък... хареса ми това че "имиграцията с деца е по лека" и ще се подкрепяме с ненго взаимнно :)



Тема А какво мислите по отношениенови [re: [desi]]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано01.09.01 22:59



на багажа за детенцето?

от "специалните" неща (как ли да си пренесеш живота в куфар не ми е много ясно ) различи от дрехи и обувки мисля да взема:

-детски книжки
-няколко играчки които да нося в самолета
-моливи и тетрадка
-лекарствата за детето

какво още?
Кажете какво ви липсваше като отидохте?

така или иначе много неща просто няма как да се вземат : ((

А някой има ли представа колко се плаща за свръх багаж? Олеле, аз имам чувството че и 5 куфара няма да ми стигнат и всички вкъщи ми се смеят

Редактирано от [desi] на 01.09.01 23:02.



Тема Re: А какво мислите по отношениенови [re: [desi]]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано02.09.01 16:05



Pochti vsichki aviolinii v samoletite davat specialni paketi za decata -irgachka blokcheta i t.n. razbira se che mojesh da vzemesh niakolko bg knijki.
Lekasrtsva vzimash niakolko antibiotika , analgin detski aspirini i tn termometur prevurzochni sredstva,nojichki. I nikakuv svruh bagaj-niama da ti e neobhodim. Vzimash drehite samo koito sa neobhodimi za suotvetnia sezon i to ne mnogo. Tka sushto ima magazini i na tebe shte ti bude priatno da pazaruvash ot tuka, ima i second hand magazini kudeto moje da se mazaruva na purvo vreme v po-goliamo kolichestvo. Za obuvki niama nujda poveche ot tri chivta-znaesh kak rastat krachetata. Za sezona sushto zavisi kude otivate . Ot Florida do Michigan vremeto e baia razlichno
Ako iskash poveche podrobnosti ostavi email na lichna belejka, vijdam che si pritesnena. Spoko



Тема Re: А какво мислите по отношениенови [re: [desi]]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано03.09.01 18:21



не може висчко да вземеш. От играчките най-любимите (например тази с която спи). Може и да го попиташ какво иска - аз моята щерка я попитах какво да вземем - в разумни количества.
А иначе за багажа имаш право на 2 по 32 кг чанти и за двама ви. Тъй че ти е предостатъчно. Аз заминах само с 64 кг.
Ако пътуваш с преспиване - в личния багаж задължително сложи пижамка и нещата за нощуване, защото е безмислено да си прибираш и другия багаж по време на престоя. Пускаш го от София директно до крайната точка.
Полетът си е изморителен. Дъщеря ми овсичките 11 часа спа само около 2и половина. През дтугото време върша из самолета:(((. Стюардесите все пак помагат - нали ти се налага да идеш до тоалетна :)))
Няма страшно ще се справиш!

All we need is love


Тема Re: За децатанови [re: [desi]]  
Автор{Krisi} (Нерегистриран)
Публикувано04.09.01 19:43



Ami az sam dete i sam v chujbina i parvata godina mi beshe kato AD!!! Biah v depresia i beshe ujasno! Sega se vrashtam za po 2 mesetza( vchera se varnah ot BG) i sled kato triabva da si idvam obratno mi se kasa sartzeto!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.