Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 27.09.24 
Горещи теми
   >> Европейски съюз
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: 5 евронови [re: EC]  
АвторPeaлнocт (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 01:16



Европейският Съюз, в случай че не знаеш, има един голям недостатък - населението му застарява застрашително.

Само за да поддържа постоянна бройката на работоспособното население в ЕС-15, ЕС-15 се нуждае през интервала 2005г.-2030г. от почти 47 милиона души да емигрират в ЕС-15 за да плащат социални осигуровки в държавите от ЕС-15...

За твое сведение в новите 10 държави едва 52 милиона души в момента са в работоспособна възраст, които също драстично ще намалеят защото населението и в новите 10 държави е бързо застаряващо.

http://europa.eu.int/comm/eurostat/Public/datashop/print-product/EN?catalogue=Eurostat&product=1-11032004-EN-AP-EN&type=pdf

http://www.un.org/esa/population/publications/migration/annexEU.pdf



Тема Мoите 5 цента (засега US-ки )нови [re: Mишo Шaмapa]  
АвторHmm (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 01:39



1. ЕС ще построи магистрали
- Ако им трябват. - по мое виждане Е-80 - или както се казва магистрала "Тракия"

2. ЕС ще построи заводи
- ако им е изгодно - относително по-ниска себестойност (раб. ръка, транспорт)

3. ЕС ще доведе до големи заплати
- въпрос на обществен договор - по-високи цени => по-високи заплати

4. ЕС ще намали безработnite
- рано или късно (3-5 год след деня Х) сте разрешат свободно движение на хора и тогава който става ще си намери мястото, който нестава навсякъде ще му е зле.

5. ЕС ще ни погледнат като равни европейци
- това е неизбежно - както вече приемат испанците и гърците так и нас - иначе ги чакат социални напрежения и търкания. В цивилизованите държави не обичат такива неща.

Важна е посоката.



Тема Re: 5 евронови [re: Peaлнocт]  
АвторEC (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 20:11



Така е, това е факт. Застаряват защото са се "ояли". При тях стои въпроса - "кабрио или дете" - разбира се избора пада в повечето случаи на кабриото. Те просто имат нужда от свежи сили, от нов начин на мислене. Затова ние сме им нужни, и ние трябва да извлечем максимална изгода от това, и да не им се продаваме за 5 евро на час, както гнусните прости тъпи гадни българчета които се продават в МкДоналдс, и от които гъмжи в Европа, и после се перчат в България с 15 годишен баварец-каруца.



Тема Re: Мoите 5 цента (засега US-ки )нови [re: Hmm]  
АвторRausandaksel (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 23:26



Vaprosat e koi shte ni pokage posokata.



Тема Re: Мoите 5 цента (засега US-ки )нови [re: Rausandaksel]  
Авторпoдли (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 14:45



Лично аз нямам нужда някой да ми показва посоката.
Лошото е, че докато ни разрешат да работим там аз вече ще съм по на възраст. А и там, както и тук, най се ценят младите. Не че имам нещо против, де. Обаче тук някои яко ни прецакаха. Тук /и сега/, че и там /после/ще ни прецакат. Все поради забавяне във времето /или напредване на възрастта/. Ама няма да им се даваме.
А инжинерът е прав. Тоя дето не е инжинер..."Баровците" с петнайсетгодишните бараки, бачкерите в Макдоналдс, вратлетата, които завъртяха далаверка не само у нас, но и по света... Засега само те се тежкареят. А после ще духат супата. Поне така си мисля



Тема Re: 5 евронови [re: EC]  
АвторNightBreed (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 23:34



Ти спомена 10те нови членки.

По тази тема, онзи ден си говорих с майката на 3тата ми братовчедка, която е чехкиня и работи там като се връща веднъж на 2 месеца за малко. Та тя ми разправяше за Чехия. По нейни думи, заплатите за последните 2 години са се повишили съвсем малко, докато последната 1 година цените са скочили направо двойно. Вече в Чехия било доста кофти, а по прогнози, с прогнозираният ръст на икономиката вкл. инвестиции & субсидии от ЕС, заплатите там щели да се изравнят със тези в северозападна Европа за между 25 и 40 години. Там в момента средната заплата е около 3 евро на час, ако не се лъжа, докато в ЕС минималната е 5.

Е, ако ние, които сме МНОГО по-назад от чехите, влезнем след 2.5 години с минимални заплати от по 150 евро (ако приемем, че дотогава са се удвоили, което хич не е сигурно), колко години ще ни трябват на нас ?
Или може би ЕС ще се съгласи да сме част от него с хляб за по левче ? Тогава (примерно) дали пък гърка няма да си купува български хляб, вместо 3 пъти по-скъпият гръцки ? А това дали ще се хареса на Гърция ?



Тема Пиатм за следния митнови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор spider4o™ (fnac­)
Публикувано08.05.04 00:12



Така и не получих задоволителен отговор на въпроса има ли шанс да си сменим часовия пояс покрай влизането ни в ЕС??



Тема Re: Пиатм за следния митнови [re: spider4o™]  
АвторKuku (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 00:12



Ti lud li si stezi 4asove



Тема Re: Пиатм за следния митнови [re: Kuku]  
Автор spider4o™ (fnac­)
Публикувано11.05.04 17:24



Досега не съм посещавал психиатрични заведения.



Тема Re: 5 евронови [re: NightBreed]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано11.05.04 18:19



уахахахаххааххаахаа, пич щото ходя 6 пъти годишно в прага и досега никой не се е оплакал (пък и не съм забелязал), че цените там били скочили двойно.
Интересно как става 100% увеличение на цените за една година, а инфлацията е под 4%?

...чики на, чики на-на-на



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.