Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:17 27.09.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Удостоверениянови [re: mguergov]  
Автор kanellla-209815 (минаващ)
Публикувано20.03.17 09:29



Удивително! Браво на тях! И това нещо е платено да се сътвори.

Вижте какво, мили кипаджии, ако още някой манекен ми се появи с бяла ризка и вратовръзка /някой път слагат и жълти каски за автентичност/, не знам, честно не знам.

Ама на кой ги дават тези обяснения? Не трябва ли на вас да ги дадат?



Тема Re: Удостоверениянови [re: ql2v8]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано20.03.17 10:42



абе къв зор имат КИИП и КАБ да ми събират договорите ?





Тема Re: Удостоверениянови [re: ffloyd]  
Автор ql2v8 (да питам аз...)
Публикувано20.03.17 14:01



1. На първо място - да вземат някой лев такса, хем да се намират на работа.
2. На второ... ?

Уж да защитават вземанията ни??? - Не съм чул нито един прецедент!
Ако греша, нека колегата Гергов да публикува списък на колеги, които
са защитени от КИИП и са си взели парите, щото са имали регистриран договор.

ql^2/8


Тема Re: Удостоверениянови [re: ql2v8]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано20.03.17 14:32



1. На първо място - регистрация на договор 100 лева - 120 с ДДС


2. На второ място - за класацията Проектант на годината - кой има най много проекти и кой е взел най много пари

Редактирано от ffloyd на 20.03.17 14:34.



Тема Re: Удостоверениянови [re: ffloyd]  
Автор baimiho@mail.bg-213004 (минаващ)
Публикувано20.03.17 15:12



1. На първо място - регистрация на договор 100 лева - 120 с ДДС

значи викаш, ще направиш проект за 500 лв, от които Гергов ше ти вземе 120 лв? Найс, а! Че какво отношение може да има Гергов към твоят проект, а и защо да има отношение към твоят проект? Честно казана - НИКОГА не съм имал случай, да не си получа 100% от партите още в момента на предаване на проекта. За да не ти дават парите, значи правиш калпави договори, т.е. сам си си виновен. Мишката се премества само ако си получил 50% аванс. Как така ще му даваш готов проект без да ти плати, а после ще ревеш че не си си взел парите. Ами и аз да съм - няма да ти ги дам, като толкова ти е акъла! Разберете го най-сетне - Проектанта е производител и търговец на продукта, наречен Проект. В магазина дават ли ти сиренето, ако не си го платиш?


2. На второ място - за класацията Проектант на годината - кой има най много проекти и кой е взел най много пари

Не го мисли - няма да си в класацията, ама не ти и трябва. Карай си както си карал до сега, ако имаш нужда от помощ - все ще намериш



Тема Re: Удостоверениянови [re: baimiho@mail.bg-2130]  
Автор Sepa (новак)
Публикувано20.03.17 15:35



Последните 3-4 години не съм се интересувал, но преди време регистрацията на договорите беше безплатна, плащаше се в случай че искаш да ти издадът удостоверение за регистрация което така и не разбрах за какво ще ти послужи това удостоверение.
Другото което регистрацията на договора по никакъв начин не ти помага да си вземеш парите от Възложителя. При регистрирането на договора ти даваха един протокол на който пише че еди кой си договор е регистриран и Възложителят при добро желание трябва да си плати дължимата сума на проектанта.
След като "изгорях" т.е. Възложителят не ми плати а камарата не направи нищо (защото не е била страна по договора) спрях да регистрирам договори, за това казвам, че информацията ми е от преди 3-4 години. От тогава спрях и да се интересувам какво се случва с камарата.

Редактирано от Sepa на 20.03.17 15:37.



Тема Re: Удостоверениянови [re: Sepa]  
Автор KBD (участник)
Публикувано20.03.17 15:53



Тая регистрация в началото на КИИП-аджийските дни я искаха в някои общини.
Тогава КИИП излезе с номера, че такса регистрация и самата регистрация били работа на инвеститора - ха-ха - тоя номер не мина. Таксата отпадна и проектантите сами регистрираха "договорите".
После в общините спряха да търсят регистрации и всички масово спряха да се регистрират с изключение на някои идеалисти - натегачи.
Каралеев от години лелее за регистрация, контрол и прочее - така, че гответе се за нови подвизи ( простотии ) колеги.
Писна ми от чиновници, контрольори и прочее паразити, но има ли ОРГАНИЗАЦИЯ - има и БЮРОКРАЦИЯ.



Няма невъзможни неща, но каква е цената ???

Редактирано от KBD на 20.03.17 15:54.



Тема Re: Удостоверениянови [re: KBD]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано20.03.17 16:07



ЗКАИИП - имаш ли регистрация на договор и не ти платят -
Веднага вадиш Изпълнителен лист !


Което не ма топли де - моеш да си изтриеш гъза с него
Щото от 5 години имам изпълнително дело - пари никави у касата
Държавата защитава длъжниците - взискателя духа супата
Единственото спасение е - пращаш борецо с бухалката да събира парите



Тема Re: Удостоверениянови [re: Sepa]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано20.03.17 16:22



ако регистрацията е безплатна - каква е целта на занятието ?


нали оня от КАБ драпа за регистрация да напълни касата



Тема Re: Удостоверениянови [re: KBD]  
Автор kanellla-209815 (минаващ)
Публикувано20.03.17 17:39



Писна ми от чиновници, контрольори и прочее паразити, но има ли ОРГАНИЗАЦИЯ - има и БЮРОКРАЦИЯ
Това е в смисъл "свиквайте".
Не, че нещо, ама Сепа е прав.
Ако се сещащ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.