Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 24.05.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Строителство, стара къща?нови  
Автор lSBUL (новак)
Публикувано03.08.09 20:50



Става дума за тухлена къща, строена 60те години, гредоред, с размери 7/8 м. Идеята ми е да се подмени покрива с двускатен, ако гредите не са изгнили да се положи дюшаме, с итонг да се изградят стени и да се оформи тавански етаж, ако е неоходимо да се подсилят основите. Въпросът ми е дали ще издържи конструкцията, знам че е трудно да се каже без да се види, но поне теоретично.
Ще бъда благодарен на всякакви компетентни мнения, знам че тук е точното място





Тема Re: Строителство, стара къща?нови [re: lSBUL]  
Автор ql^2/8 (да питам аз..)
Публикувано04.08.09 17:20



..И ако ти се наложи да направиш нов покрив, да подмениш гредореда и да поизкопаеш за да подсилиш основите.. препоръчвам ти преди да почнеш да копаеш да махнеш стените, да не им стане нещо - запази си тухлите.
А после си направи каквато си къща пожелаеш!
Действително не ми е ясно кое точно ще запазиш от къщата та да си струва гимнастиката?



Тема Re: Строителство, стара къща?нови [re: lSBUL]  
Авторkonst. (Нерегистриран)
Публикувано04.08.09 17:39



По-добрият вариант е направо да събориш тази съборетина и да си направиш нова, съвременна къща. Просто така описана, къщата ти не отговаря на съвременните конструктивни изисквания, особено за земетръс. Има и мегдан да остане с гредоред, но той трябва да бъде подменен с нов, който да е здраво анкериран към нови греди /в случая ще бъдат метални/, както и да се пуснат колони /също биха могли да бъдат метални/. Наскоро бях проектирал такова чудо, само, че беше изцяло нова конструкция. За мен лично такова решение е неудачно и не рационално, но желанието на клиента е закон!





Тема Re: Строителство, стара къща?нови [re: konst.]  
Автор lSBUL (новак)
Публикувано04.08.09 18:46



Сега както е къщата дали отговаря на съвременните изисквания за земетръс и т.н.?
Въпросът е дали като се сложи нов покрив, малко Итонг, подсилят се основите, дали ще стане по-опасна от сега както е?
От финансова гледна точка разликата между нова къща и нов покрив е в пъти, изобщо е несравнима.



Тема Re: Строителство, стара къща?нови [re: lSBUL]  
Авторkonst. (Нерегистриран)
Публикувано05.08.09 07:44



Мисля, че вече ви отговорих- НЕ отговаря на съвременните конструктивни изисквания! Дали след "подсилванито" ще бъде по здрава, е трудно да се каже, по скоро-не. Итонг-а, в общият случай, нищо не "подсилва". Това е един изолационен материал с изключителна хигроскопичност, което го прави ужасен материал (това е мое мнение)! "Подсилването" на основите нищо няма да даде, ако нагоре няма "никой", т.е. ако нямаш стабилна носеща конструкция. Все пак, това което си говорим в момента, са общи приказки! За да се говори нещо конкретно, трябва да се види състоянието на място!



Тема Re: Строителство, стара къща?нови [re: lSBUL]  
Автор ql^2/8 (да питам аз..)
Публикувано05.08.09 08:17



Въпросът ми изглежда като тоя:
Имам стар автомобил - ако му сменя гумите и му сложа нов багажник на тавана, ще стане ли по-сигурен на пътя? Е, няма! - Без да провериш спирачките, акумулатора... ами ако двигателя е за основен ремонт?

Все пак правилният въпрос е: Имам къща в района на . . . (попълва се многоточието). Има ли специалист, който да ме консултира и да се заеме
с проекта за преустройство? Другото прилича на преглед от лекар по телефона..



Тема Re: Строителство, стара къща?нови [re: ql^2/8]  
Автор lSBUL (новак)
Публикувано05.08.09 09:25



Благодаря за мненията, разбрах че не давате съвети безплатно, така е всичко се заплаща в наши дни, мисля че беше ясно че нямам възможност за нова къща, както и за не много по-евтината "стабилна носеща конструкция" за която само проекта ще ми струва колкото новия покрив, който ще се изгради. Ясно е, че едва ли след смяна на покрив, конструкцията ще бъде по-нестабилна, възможно е да няма голяма полза от подсилване на основите и Итонга да се замени с друг материал, вероятно има и други начини да се укрепи до колкото може къщата, но трябва да се предложите, успех, дано "хванете" някой клиент.



Тема Re: Строителство, стара къща?нови [re: lSBUL]  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано05.08.09 09:27



Един приятел тръгна да си реконструира и разширява вилата. Запази съществуваща част, направи нова, надстрои. Много се тюхка в последствие, че не разкара съществуващата част, запазвайки (и използвайки после) тухлите й. Реално му излезе по-скъпо и му прецака разпределението.

---------------------------------------
Първо се запознай с Manual.


Тема Re: Строителство, стара къща?нови [re: lSBUL]  
Автор korsar72 (инж.Конструктор)
Публикувано05.08.09 10:09



Можеш да минеш само със едно становище за ремонт на покрива.Но искаш ли да изградиш тавански етаж,вече си в нарушение.Което значи-необходим е проект.Тъй като виждам,че си ограничен финансово.Подмени си изгнилите столици,ребра и дъсчена обшивка.И само дотук.В този си вид сградата е търпим обект,който не е сеизмично осигурен.С трици маймуни недей да ловиш.

Колеги,споко.И в затвора ще проектираме само ,че безплатно


Тема Re: Строителство, стара къща?нови [re: lSBUL]  
Авторkonst. (Нерегистриран)
Публикувано05.08.09 10:35



Господине, както и колегите ви казаха, без оглед на място, как да ви се даде някакво по-конкретно мнение и съвет? Несериозно е да очаквате от един форум нещо повече от това, което вече получихте от мен и колегите!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.