Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:43 23.04.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ВЪТРЕШНА И ВЪНШНА ИЗОЛАЦИЯ  
Автор мapaя (непознат )
Публикувано10.09.09 10:54



Редно ли е да се прави външна изолация при положение, че вече е направена вътрешна? Чувала съм, че се появява мухъл, ако се направи и от двете страни. Моля, посъветвайте ме! Благодаря ви предварително!



Тема Re: ВЪТРЕШНА И ВЪНШНА ИЗОЛАЦИЯнови [re: мapaя]  
Автор ql^2/8 (да питам аз..)
Публикувано10.09.09 13:26



Колкото повече - толкова повече! (Мечо Пух)

Не пречи да има топлоизолация отвън и отвътре, особено когато едната е недостатъчна. Не случайно популярни в скандинавските страни са зидарии със
стиропорови тухли с бетонен пълнеж, които осигуряват изолация
както отвън, така и отвътре. (ако вярно си спомням, Вожда беше постнал
интересен линк за една подобна система)


Външната изолация позволява стените и конструкцията да
акумулират топлина. Рязката смяна на температурата става от външната страна на стената. Проблем за външната топлоизолация са конзолни балкони, стрехи, недостъпни фуги между секции и др.

Мухъл се появява на места с конденз - кондензът се предизвиква от контакта на топлия и влажен вътрешен въздух със студена стена. Това са местата на "топлинни мостове" при външна изолация или стената зад вътрешната топлоизолация. Кондензът се предизвиква и от неподходящи обработки - изолации, бои, лепила, мазилки и др., които "запечатват" стените и не позволяват преминаване на водните пари.





Тема Re: ВЪТРЕШНА И ВЪНШНА ИЗОЛАЦИЯнови [re: мapaя]  
Авторинжeнep (Нерегистриран)
Публикувано10.09.09 14:33



А аз пък съм чувал, че ако кръстосаме диня с муха, ще получим карпуз с вертикално излитащи семки





Тема Re: ВЪТРЕШНА И ВЪНШНА ИЗОЛАЦИЯнови [re: мapaя]  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано10.09.09 17:34



ql^2/8 чудесно го е казал, само да добавя за вътрешната. При вътрешна изолация много бързо се загрява помещението. За съжаление тогава стената няма акумулиращ ефект, т.е. ако се спре отопляването сравнително бързо пада температурата (чрез топлоотдаване през разни стъкла вероятно).

---------------------------------------
Първо се запознай с Manual.


Тема Re: ВЪТРЕШНА И ВЪНШНА ИЗОЛАЦИЯнови [re: mguergov]  
Автор neravas ()
Публикувано10.09.09 19:21



Искам да добавя, че за вътрешна изолация трябва задължително да се изплозва XPS ( Фибран - тази "твърдата" изолация) - малко по-скъпа е, но ако се сложи EPS ( стиропор) отвътре, може да се получи неприятен момент с конденза. Понеже стиропора пропуска изпаренията те могат да кондензират между стената и изолацията - което е доста нежелателно :) . За това - вътре Фибран - вън стиропор.



Тема Re: ВЪТРЕШНА И ВЪНШНА ИЗОЛАЦИЯнови [re: neravas]  
Автор мapaя (новак)
Публикувано11.09.09 10:53



От вътре е слаган стиропор, но вече три години няма никакъв проблем. Страхувам се, ако се сложи и от вън да не започнат проблемите!? Благодаря ви много за съветите, както може би разбирате аз съм жена...



Тема Re: ВЪТРЕШНА И ВЪНШНА ИЗОЛАЦИЯнови [re: мapaя]  
Автор ql^2/8 (да питам аз..)
Публикувано11.09.09 13:45



"Когато играта върви, добрият треньор не прави смени."

Ако към момента няма проблеми - необходимо ли е да се прави нещо?
Това че сте жена не е достатъчно оправдание...





Тема Re: ВЪТРЕШНА И ВЪНШНА ИЗОЛАЦИЯнови [re: ql^2/8]  
Автор мapaя (новак)
Публикувано11.09.09 17:20



Съседите са решили да санират целия вход по тези европейски програми. На мен не ми се иска да се цепя от колектива, но пък и се притеснявам, защото чух за проблеми при такава двойна изолация.
Това, че съм жена е достатъчно убедително извинение за невежеството ми!





Тема Re: ВЪТРЕШНА И ВЪНШНА ИЗОЛАЦИЯнови [re: мapaя]  
Авторинжeнep (Нерегистриран)
Публикувано11.09.09 21:46



Една истинска жена вече щеше да се е сетила, че след като ще се слага външна топлоизолация, е редно да се махне вътрешната



Какво те спира да се отцепиш от ста... колектива?



Тема Re: ВЪТРЕШНА И ВЪНШНА ИЗОЛАЦИЯнови [re: мapaя]  
Автор ql^2/8 (да питам аз..)
Публикувано12.09.09 16:02



Да се санира целия вход е най-доброто решение. Много по-ефективно от санирането "на парче". Решават се редица проблеми - например с общите части (кой иначе ще изолира и ще смени дограмата на стълбите?), със загубата на топлина към съседите (които не са се изолирали никак, пък и не си топлят апартамента, щото са на гурбет някъде си).. Абе друго си е да се "опакова" цялата сграда!
Пък по европейските програми може да се пооправят и алеите и градинките, хем да се спести малко от разходите.
А вътрешната изолация - нека си стои, поне до следващия ремонт вкъщи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.