Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 19.04.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Проучване - кой каква елка използва.  
АвторБaщaтa (Нерегистриран)
Публикувано30.04.04 09:58



Я всеки да докладва каква елка [калкулатор] използва, или каква би искал да има. Освен това смятам да подаря на сина ми една, ама искам да е хубава, но понеже аз карам с една руска със светещи цифри, и не съм в час с новите CASIO-та.

Айде, мисля, че ще е интересно на всички да прочетат какво предпочитат другите.



Тема Re: Проучване - кой каква елка използва. [re: Бaщaтa]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано30.04.04 11:52



RFT MR 610, по здрава от тази елка не съм виждал. С оригинални батерии е и е на повече от 15 години.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Проучване - кой каква елка използва. [re: Бaщaтa]  
Автор dian_dimitrov (идиот)
Публикувано30.04.04 19:29



като казваш за проучване и ще подаряваш пък и електроника..... А бе като ги събереш 3-те много отговори ще получиш и всички до някъде ще бъдат верни а на теб нито един може да не ти свърши работа. За това да започнем отзад напред я кажи на сина ти за какво му е и какви функции ще ползва защото и аз ползвам една SHARP EL546L но ако не му трябват комплексни числа май чак толкова няма да му трябва.



Тема Re: Проучване - кой каква елка използва. [re: Бaщaтa]  
Автор Blade Runner (Deckard)
Публикувано01.05.04 12:47



Първата ми беше съветска МК71 1987-а със слънчеви батерии. Баща ми даде тогава над 100лв. !!
После имах няколко CASIO-та, и сега Texas Instruments TI-92.

Препоръчвам ти да минеш по една пресечка на пл. Гарибалди към Витошка (ако си от София).
Има едно магазинче за акумулатори. Там има хубави елки на възможно най-ниски цени.
За 50~100 лв. има програмируеми.

Най-добре вземи нещо много яко, Ако намериш TI-89 (200 долара !! внимавай).
Голяма гъзария са Hewlett-Packard, нищо че вече не правят собствени калкулатори, а само продават под тяхната марка. И те са скъпи - добрите са около $150.

Хубавата елка може да служи 20 години без да остарее. Трябва да е програмируема! Избирай между CASIO, Texas Instruments, Hewlett-Packard, Sharp. Останалите (вкл. CITIZEN, Canon !! са просто китайски боклуци, даже и последните пластмасови CASIO-та са същите)

Ако имаш познат в чужбина - кажи му да вземе нещо от E-bay. На запад (а и тук) населението затъпява, и много хора гипродават без да знаят за какво служат.

Редактирано от Blade Runner на 01.05.04 12:55.



Тема Re: Проучване - кой каква елка използва. [re: Julian]  
Автор Blade Runner (Deckard)
Публикувано01.05.04 12:52



Имама една счупена такава. Made In GDR - другоняма какво да кажа, освен че няма ред на действие. Т.е. като напишеш 6 + 2 х 2 = ще ти върне 16, вместо 10.
Трябва да правиш гимнастики със скобите : 6 + ( 2 х 2 ) =

Иначе гърбът и е алуминиев, което я прави да изглеждаздраво, а стъклото на дисплея е опряно само по единият му ръб - пази я от падане



Тема Re: Проучване - кой каква елка използва. [re: Бaщaтa]  
Автор Haчko (What the fuck?)
Публикувано01.05.04 17:24



Аз по време на следването бях с един калкулатор CASIO fx-2700 ако не се лъжа. Взех го много евтино от тогава западащата верига "Кореком". Страхотна машинка, едновременно с литиева батерия и слънчеви елементи, с 27-стъпково програмиране (достатъчно за повечето ми сметки), с не знам колко регистъра на паметта, възможности за интерполиране, екстраполиране и още една камара полезни функции. За съжаление го използвах наистина екстремно и в крайна сметка един хубав ден спря да работи. След това си купих един CASIO от евтините машинки, дето ги продават по книжарниците и в "Germanos", оказа се стабилен, върши си работата чудесно.
А преди първия CASIO имах един страхотен SHARP, обаче ми го свиха. Наистина разкошен модел беше, за съжаление после не можах да си намеря същия.

Във фоайето на УАСГ - във високата сграда, като влезеш през главния вход и тръгнеш наляво към асансьорите, ще видиш една малка книжарничка, в която има много богат избор от машинки - за всеки вкус и всеки джоб. Мисля, че са наблегнали на SHARP и CASIO там, но май и Texas Instruments се намира. Цените са добри, според класа на машинките, разбира се.

~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~

Редактирано от Haчko на 01.05.04 17:30.



Тема Re: Проучване - кой каква елка използва. [re: Бaщaтa]  
АвторYank (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 17:10



Ако сина ти трябва да умножи две числа, по-добре е да го направи наум. Така е по полезно за мозъка.

Ако е за по сериозна работа купи му компютер. Там има вграден калкулатор за умножение, деление и т.н.

С един Spread Sheet (ex:Excel) би могъл да прави чудеса.

Ako напредне - с елемемнтарно програмиране може да постигне още повече.

Аз съм сигурен, че понастоящем в BG вече има програми, които са спесифични за проекти.

Обикновенните калкулаторите (ТI) тук (USA) са почти без пари ($10-$20). Е-Bay e пълен с мошеници.

Good Luck



Тема Re: Проучване - кой каква елка използва. [re: Бaщaтa]  
Автор tiushi (тя)
Публикувано02.05.04 18:56



Ползвам една CASIO от има-нема 20 години. Преди 2 години за пръв път му смених батерийките. Цифричките му са поизтрити, но аз съм им свикнала.
Калкулатора на компа е хубаво нещо, но не е за мен защото:
- С него смятам по-бавно ( Е, това може и да се корегира с повече тренировки).
- Casio-то мога да си нося в чантата и джоба. Как си представяте да припкам с шублера и компютъра под ръка по железата из цеха, а?
Айде, със здраве и успехи на детето.
Само дето не разбрах за какво му е на него електронен калкулатор



Тема Re: Проучване - кой каква елка използва. [re: Бaщaтa]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 09:25



Аз съм фен на Texas Instruments. Имах един програмируем, но с навлизането на PC-тата вече не се налагаше да програмирам на калкулатора. Сега карам с един инженерен Texas Instruments на светлинно захранване (без батерии) TI-36X Solar. Цените не се различават съществено за качествените машинки.
Зависи какво ще смята сина ти и каква перспектива има.
Бих ти препорачал едно магазинче на Пиротска 10 в двора. Там имат много изгодни цени за качествени калкулатори, включително и Texas Instruments.



Тема Re: Проучване - кой каква елка използва. [re: Yank]  
АвторБaщaтa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 10:01



Имаме си компютър. А пък се надявам от есента сина ми да е студент в някое инженерство. Дано не се изпълни поговорката, че на инженерите децата не стават инженери.
Тая седмица ще проверя в магазините, които ми казахте.

Не смятам, че елката може да се замени от компютъра. Може би когато излезнат толкова малки и евтини лаптопи, че да може да се сметне нещо с тях.

Да ви кажа, мислех си че един Palm (Pocket PC) ще свърши работа, като му се сложи някаква хубава програма, която да симулира калкулатор. Обаче един колега се излъга да си вземе такова нещо - и непрекъснато се оплаква, че не било удобно, нямало клавиатура, било много ситно и нищо не се виждало и т.н. И тая идея отпадна. Явно елката си е елка, РС-то си е РС.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.