Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 07.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Положителна енергиянови [re: hidrazin4o]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано25.08.17 15:59



Ще трябва специалисти да те видят:





Тема Re: Положителна енергиянови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано25.08.17 19:02



Да, ясен си ти. Ако се бях усетил веднага кой си, изобщо нямаше да ти отговарям. Но като обясни, че си чистач, се сетих, че веднъж попаднах на твои описания как пътуваш с прахосмукачка или друга подобна машина в трамвая гратис.
И как ако те хванат почваш да симулираш припадъци и други кретении.

Повръща ми се от мисълта за такива недоразумения като теб. Имам усещането за плужек или червей. Дори те са по-достойни от теб същества.



Тема Re: Положителна енергиянови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано25.08.17 20:01



Иначе ще си купя "Чародейка" за проблема със статичното електричество.
_____________________________________________________________________
Ще си купиш кога тати ми купи колело...





Тема Re: Положителна енергиянови [re: Quai dOrsay]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано25.08.17 20:34



Това ако ми го кажеш в очите, ще умреш за 3 секунди.

-------------------------
\"ако не са наркомани не са бачкатори, или са в психото, или са yuppies\"


Тема Re: Положителна енергиянови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано25.08.17 21:23



Относно мокета Ви:Тои е минал обработка и е негорим,полупроводим и пуснат за продажба.Но вероятно тои целия е капацитета,които се зарежда.Под него имате под от слепени дьрвесни частици-много добър изолатор.А под него фолио от пенеста пластнаса(демпферира тропането),и тогава е замазка и арматура,която е заземена.Наи лесно решение е под мокета да има положени метални "жички",заземени,(не занулени),през метър.Така пробива,ако го има,ще е незабележим и безопасен.Ако го реализираш и има ефект..дължиш роялти





Тема Re: Положителна енергиянови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано26.08.17 15:19



Защо, ще симулираш толкова ужасен припадък, че ще се уплаша и ще умра от ужас за 3 секунди, така ли?


Я си гледай там метлите и парцалите.



Тема Re: Положителна енергиянови [re: Totopet]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано26.08.17 21:12



Опасявам се, че този път няма да получите хонорар, защото вече реших проблема. Имаше няколко контакта за зануляване, всичко друго по ел. инсталацията беше добре.

Със статичното електричество проблемът беше, че подметките ми на обувките са от много дебела гума и статичното електричество се натрупва по мен и по прахосмукачката. Сабух се бос и по този начин статичното електричество си преминаваше през мен и се разтоварваше неусетно. Когато приставката се търка в мокета бързо, усещах как космите ми се изправят и после постепенно падат - явно статичното електричество изтича плавно през краката ми и така нямам никакъв проблем.

Иначе благодаря за това практическо предложение за решение на проблема.

-------------------------
\"ако не са наркомани не са бачкатори, или са в психото, или са yuppies\"


Тема Re: Положителна енергиянови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано27.08.17 08:22



Какво зануляване бе, човече???!!!
Представям си по онова тъничко, навивно кабелче, дето подскача след прахосмукачката да пуснат и заземителен проводник, че и да се разчита на него за защита.



Иначе да - ЕРПтата не изплащат обезщетения за повредени електроуреди, ако контактите не са поне занулени.

Щом всичките контакти са такива, инсталацията ще да е старичка, та прекъсне ли нулата, фазата отива на корпус(за повечето прахосмукачки обаче не).




Тема Re: Положителна енергиянови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано27.08.17 18:16



".защото вече реших проблема. Имаше няколко контакта за зануляване, всичко друго по ел. инсталацията беше добре."
.Дано Бог Ви пази по емпиричнатa Ви патечка на познанието!





Тема Re: Положителна енергиянови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано31.12.17 18:10



Едно време в училище се учеше за статичното електричество, показваха ни нагледно как става. Виждам че някой е спал в училище или е твърде млад за да знае онова, което всички образовани хора знаят. Уви.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.