Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:26 16.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема АЕЦ...нови  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано29.06.16 11:01



За или против довършването на "Проекта Белене" сте? Ето некои съображения:




Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Редактирано от vehtiya на 29.06.16 11:06.



Тема Re: АЕЦ...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано29.06.16 18:13



Заеби съображенията. Интересно е ТИ какво мислиш. Иначе нещата са кристално ясно.
Аааа... И добре дошъл. Няма да те гоня както ти мен оттатък.





Тема Re: АЕЦ...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано29.06.16 18:15



Мисля че четири милиарда са загробени безвъзвратно.

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: АЕЦ...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано29.06.16 19:00



Мисля че въпроса ти не беше колко са откраднати а дали трябва да се изгради?
Само за справка:


При нея нещата са същите като при нас.
Почнати са по почти едно и също време.
Само че за разлика от нашите продажни политици те си завършват двата реактора.
Сега си строят другите два и хич не им дреме какво мисли съседна Австрия и разните му там еврогейове.
Просто хората са си мъжкари а не пу...ки като нас.



Тема Re: АЕЦ...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано29.06.16 19:56



Да се изгради ама кога? И на каква цена?! Въпроса колко са откраднати и още колко ще се откраднат също има значение нали? И от какъв зор? Наистина ли ще имаме някаква реална полза от този АЕЦ или ще продължи да бъде бял слон, както е сега? По мое скромно мнение електроенергията е своего рода суровина. Тя добива своя смисъл когато задвижи машините в някой завод за черна техника да речем. Тогава електроенергията се изплаща чрез крайната продукция. Ти да виждаш някакво производство у нас? Тогава какво, да изнасяме евтина електроенергия за Словения да речем и да внасяме скъпа черна техника, произведена със същата тази електроенергия? Хидразинчо, ти правиш ли разлика между мъжкар и глупак? Електроенергия за износ могат да си позволят само страни, които имат голям и евтин ресурс за производството й- много въглища, много водни ресурси или... много уран. Да знаеш у нас да има такова нещо? И друго- ти ми даваш за пример чешка централа. Реактора уреден от бай Тошо(и после почти подарен на братушките) не беше ли чешки, Шкода? Хайде ти като енергетик кажи чехите като производители на такива реактори какво да ги правят? Не е ли логично да ги ползват на първо място за собствени централи? А този злополучен реактор къде всъщност е монтиран. Да не е централата дето ми я цитираш?

Абе може да не сме мъжкари ама доматите с колците не ядем ей!

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Re: АЕЦ...нови [re: vehtiya]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано29.06.16 21:53



Не мислех да се намесвам ама само си представи че се намираш в Бг и един успешно завършен проект кой ще яде и кой ще суче и дали има смисъл в начинанието? В Бг има достатъчно енергия и в момента но до теб стига възможно по най скъпият начин. Подсети ме че не съм на ясно с термина "Частен бизнес в България" По скоро е държавен бизнес в частно/роднински ръце, такава мафия няма и в Италия.

Най-дългият път започва с първата крачка...


Тема Re: АЕЦ...нови [re: Timo]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.07.16 11:59



до теб стига възможно по най скъпият начин
С това съм напълно съгласен. Загробените пари в Белене, паричките, които наливаме в американските Марици, енергоразпределителните дружества- все фактори, които правят тока от скъп по- скъп. Затова съм на мнение с т. нар. "Проект Белене" да бъде приключено веднъж завинаги. Загробените пари няма да бъдат възстановени, това е ясно. Въпроса е да не се наливат още. Милиарди имам предвид. И без това едва ли някой наистина вярва че този така наречен проект наистина може и ще бъде завършен. Въпроса е да се краде докато и колкото може. Пък по въпроса що за бизнес е енергетиката, тука има хора от бранша, те повече ги разбират тези работи



Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Re: АЕЦ...нови [re: vehtiya]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано01.07.16 12:12



То лошо няма, представи си че стане и всичко е наред ..... разходите при нас приходите при тях. В Бг не става бизнес.

Най-дългият път започва с първата крачка...


Тема Re: АЕЦ...нови [re: Timo]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.07.16 13:55



Е, и? Ще им продаваме евтин ток срещу какво? И като стана дума за разходи робския труд не е единствения аргумент. Въглища ли имаме много, водни ресурси ли, уран ли?

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: АЕЦ...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано01.07.16 14:07



Знаеш ли какво е базова мощност?
Знаеш ли колко е остатъчния ресурс на останалите сегашни, клети реактори?
Знаеш ли колко години минават от решението да се построи един нов АЕЦ до пускането му в експлоатация?
Знаеш ли че това с въглищата не е алтернатива независимо колко имаме - ще трябва да плащаме за кафява енергия и квоти ако продължават да работят.
Знаеш ли че имаме уран и уранови мини които затвориха под външен натиск?
Знаеш ли колко струва енергията в Европата - така както разсъждаваш скоро ще я стигнем и задминем.
Знаеш ли защо в момента тока ти е толкова евтин - елементарно, заради АЕЦ-а.
Мдааа...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.