Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 27.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Препоръчайте ми читав климатикнови  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано07.03.17 21:10



Сега очаквам упреци от сорта: Бе ти не можеш ли да четеш в нета има писано колкото щеш: Боб ли да хвърляме какво ще студиш и отопляваш: Глупавите не трябва да се галят по главата а да идат да копат на село и т.н.
Ама като знам във форумите как всеки е компетентен а фирмите как си хвалят стоката, вяра не хващам на никой.
Та въпроса ми е: Търся си читава марка климатик, дванадесетка, инверторен, с възможно най-ниско ниво на шума и на двете тела, цената му да не надхвърля 1100 лева. При това ми трябват 4 броя. Настоявам за съвети от хора които се занимават с климатична техника или притежават читава марка климатик.
За да няма доуточняващи въпроси, дванадестката ще ми предостави за всяко помещение около 100 вата на кубик.



Тема Re: Препоръчайте ми читав климатикнови [re: tenko2]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано08.03.17 00:03



Gree



Тема Re: Препоръчайте ми читав климатикнови [re: hidrazin4o]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано10.03.17 09:58



Наистина има много добри параметри тази марка. Имаш ли такъв или само от нета имаш информация? Тези машини ще трябва да работят почти целогодишно. Шума на вътрешното и външното тяло е едно от най-важните неща за мен. Не мога да спя на шум. Сега имам Мидеа но ме дразни шума на външното тяло, някакво монотонно тихо бучене, вътрешното също създава някакъв шум от въздушния поток. В другата стая имам HAIER но за три години претърпя няколко ремонта. Иначе е много тих. Сега в къщата дето ще се местя съм предвидил 5000 лева за климатици заедно с монтажа, затова не се целя в по-скъпите модели.
И още един въпрос: Кога е по-добре да се монтира климатик, преди саниране или след саниране? Тези от фирмата за саниране казват, че не ги бърка дали има монтирани климатици ама нали тогава като са монтирани и сложат топлоизолацията ще намалят разстоянието между климатика и стената. Другото е ако после се монтират доколко здраво ще са укрепени през топлоизолацията. По средата на другия месец трябва да започнат санирането така, че да избързам с покупката или да изчакам след това?



Тема Re: Препоръчайте ми читав климатикнови [re: tenko2]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано10.03.17 13:31



Аз бих препоръчал първо саниране, после поставяне на климатици.
Тези шпакловчици дето не ги бърка наличието на климатик могат да направят беля, а и разстоянието между тялото и стената става малко, и там не могат да измажат зад тялото.
Можеш обаче да намериш по-изнесена стойка за външно тяло, можеш и на изрежеш малко от изолацията там, където се закрепва стойката, така че да хване директно към зида (част от стойката да се вкопае в изолацията), или там каквато ти е стената, а не да минават някакви дълги винтове през изолацията, което би направило конструкцията нестабилна и не е добра идея въобще.

Аз ползвам климатици Панасоник инверторни, и макар да не са от най-най-тихите, нямам проблем с това. Имат тих режим, ако толкова ти пречи. Външното тяло по никакъв начин не го чувам. Но се опасявам, че няма да ти се вместят в бюджета, който си предвидил. Все пак като слагаш топлоизолация, се предполага, че и дограмата ти е прилична и затихва шума достатъчно.

Аз имам лично също така отлични впечатления от японските General, както и от Daikin, които обаче са доста скъпи спрямо твоя бюджет.

Тези машини ще трябва да работят почти целогодишно.
Защо?

Можеш да провериш в спецификациите на всеки климатик какъв шум създава.

Редактирано от F14Tomcat на 10.03.17 13:33.



Тема Re: Препоръчайте ми читав климатикнови [re: F14Tomcat]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано10.03.17 17:34



И аз си го представям, че първо да се сложи топлоизолацията пък после да изрежем местата за стойките за да са хванати плътно до стената, после върху тях да се поставят изрезани профилчета фибран и отново да се уравни с останалата замазка. Ще говоря и с климатичните майстори да чуя и тяхното мнение. А защо трябва да работят целогодишно, ми зимата отопляват, лятото охлаждат, пролетта и есента ще са в по-леки режими и така.
Дограмата ми е дървена двойна, не ме питай откъде съм взел сух материал и колко ми струва но се затваря перфектно и никъде не пропуска. Добре шумоизолира, разстоянието между прозорците е 15 см така го исках, така го направиха.
А тази зима при студените дни, температурата вътре без никакво отопление и отворени всички вътрешни врати минимума беше 7 градуса, по термометър с памет. Навън е било и -19. Сега с топлоизолацията се надявам нещата да се подобрят.



Тема Re: Препоръчайте ми читав климатикнови [re: tenko2]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано12.03.17 15:00



Добре де, след като толкова много държиш на тишината защо не се замислиш за една екзотика - за отопление да имаш локално парно (подово или с радиатори) а вместо котле пластинчат топлообменник фреон/вода вместо вътрешното тяло на климатика? Оскъпява се малко инвестицията но тишината цена няма, пък и при такава система лесно може да се включи и котле - кеф ти електрическо, кеф ти на газ, камина с водна риза или каквото там се сетиш да подгрява когато температурите са под -15 градуса. Вече за охлаждането може да се мине с по-нисък клас климатик който вече само ще охлажда а няма да го мислиш дали ще работи при ниски температури и колко ще харчи.

Иначе аз съм с мицубиши, май последните 4 години е спиран сумарно за не повече от 3 месеца.

\\\"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате\\\"


Тема Re: Препоръчайте ми читав климатикнови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано12.03.17 18:59



Виж че си е сложил бюджет, това дето го пишеш едва ли ще може да си го позволи.
Пък и радиаторите също не са съвсем безшумни. Чува се шум от движението на водата от помпата, макар и съвсем слабо.
То и конвекторни печки да си сложи, пак ще има шум и леко бръмчене.
А и какъв е смисълът да слага отделно локално парно, а през лятото пак да му шумят климатиците, хем инвестицията ще е доста по-голяма, а и в апартамент трудно осъществима.
В края на краищата който иска пълна тишина, отива в гората. В жилищен блок/кооперация, винаги има шумове, ако щеш комшиите ще направят купон, и дотук с тишината.



Тема Re: Препоръчайте ми читав климатикнови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано12.03.17 20:57



Пластинчат топлообменник добре звучи ама нещо не се връзва с останалото. Камина с водна риза, 24 кВт гори минимум 25 кубика дърва, грее докато гори, дежурен огняр и т.н. Имам наблюдения. Котлето също не ме кефи, по минимум 25 кг въглища на денонощие и пак ще е никакво. Пък и не е гъвкаво управлението. С климатиците мога да си разпределям отоплението в помещенията както ми е нужно.



Тема Re: Препоръчайте ми читав климатикнови [re: F14Tomcat]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано12.03.17 21:01



Къща е! Няма съседи, няма кой да ти сере на главата. Само зимата е тихо в гората, през другото време си е доста шумно. Чак идеалната тишина няма да постигна, търся нещо в рамките на разумно допустимото за тези пари.
След два дни ще правя нова инсталация на един гараж, загледах, че собственика има два климатика Gree (каквито ми препоръча Хидразинчо) в апартамента си. Ще понахалствам да ми покаже как работят.

Редактирано от tenko2 на 12.03.17 21:11.



Тема Re: Препоръчайте ми читав климатикнови [re: F14Tomcat]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано12.03.17 21:27



Не го знам къде живее пича т.е. какви са му зимните температури и каква е влажността (колкото по-висока влажност толкова по-лесно се обледява т.е. по-често се саморазмразява). Просто зимно време много малко климатици топлят ефективно под -10 градуса а под -15 повечето гълтат повече ток от духалка при еднакво количество отдадена топлина няма значение какво казва производителя аз вярвам на термометъра и електромера. За това предложих да разгледа варианта с локално парно да се топли и при ниски температури да има алтернатива. Мисля във форума на Сетком гледах такова решение. Вече когато отпадне варианта "отопление зимата" защото това е фактора искащ по-висок клас климатици може да се мине на по-нискък клас/цена за охлаждане. Все пак ако е някъде по на юг и далеко от морето изобщо няма смисъл за такава гимнастика, Ако обаче държи на -15 редовно или го духа мокър вятър от към морето почти постоянно външното тяло се размразява.

Та като казваш шума в жилищен блок/кооперация... сещам се за случай от есента - обаждане посред нощ от "високо място" да организирам колегите че някой имал проблеми по инсталацията и бил на тъмно. Няма да ти кажа колко псуване отнесох в 3 посред нощ... когато ми се обадиха след около 2 часа че не са свършили работа се заливаха от смях - идиота в 2 и 30 посред нощ е пробивал с перфоратор и е нацелил кабел и за това е без ток... Колегите са получили куп оферти от съседите вариращи от ядене, пиене, пари на ръка, френска любов и накрая заплахи за саморазправа ако му оправят проблема през вечерта. А да, блока е 14 етажен с 2 входа. С такива съседи...

\\\"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате\\\"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.