Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:03 28.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Препоръчайте ми читав климатикнови [re: stillpigi-166243]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано18.03.17 18:20



Ако искаш да разбереш теоретично колко ще ти е далаверата от цялата работа поразрови из нета за "Цикъл на Карно" - там е описана цялата работа на климатика. Т.е. сгъстяваш фреона при което се отделя топлина и при определени условия (температура и налягане) той става на течност, след това минава през дюза в следствие на което му пада рязко налягането след нея и тази течност започва да се изпарява, при изпарението за да стои на газ трябва да поеме определеното количество топлина.
Ако се поразгледаш как математически са изразени нещата ще ти стане ясно че ако лятно време свалиш температурата на външното тяло то на климатика ще му трябва по-малко работа за да направи фреона на течност.

Колкото до топленето на водата не знам от къде вземаш информация НО 1 литър вода за да и повишиш температурата с 1 градус на морското ниво (т.е. при това налягане) се изисква константна енергия от 0 до 100 градуса ако нямаш фазово превръщане т.е. да не се топи лед или да се изпарява водата, при фазовото превръщане вече нещата са по-сложни и се поема много повече температура.

\\\"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате\\\"


Тема Re: Препоръчайте ми читав климатикнови [re: tenko2]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано18.03.17 20:57



Та за климатиците Gree. Направих цялата инсталация на гаража на един човек, с всичките екстри, както искаше и после понахалствах за климатиците му. Човека докато пиехме ракия ми даде дистанционното да го пробвам. Хубав, тих, то и навън беше топло, хареса ми, ама човека рече за зимата: Тц! Не стават! И ме заведе в таванската стая дето стоеше едно котле. Пали го когато навън стане под -10 градуса. Иначе до -10 е "и тако и вако". Ама домашните му по се кефят на котлето. И според него и негови наблюдения от посещенията му при колеги най-добре е с подово отопление. Голям кеф било. Е ама аз вече наковах едни скъпи дюшемета и сега хич няма да ги пипам.



Тема Re: Препоръчайте ми читав климатикнови [re: tenko2]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано19.03.17 13:06



Хич не е добре подово.
Нагрява краката и това не е здравословно а дори не е и приятно като се загреят много.
За мен най-добре е нагревател на конвекторен принцип - конвекторна печка или маслен радиатор, но от енергийна гледна точка това е разхитително, затова по-добре климатици или термопомпи.
Аз, както казах ползвам климатици Панасоник, от онези, които се водят тайвански, те са като цена между японските и китайските. Или поне така беше когато ги купувах.
Нямат никакъв проблем при -17 градуса, дори да ги изключа и когато ги включа стартират си нормално и топлят.
Колкото до шума, на мен не са ми шумни, освен ако не ги набримча на макс турбината на вътрешното тяло. Имат и тих режим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.