Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 11.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дефектнотокава защита  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано17.01.17 22:23



Трипроводна, двупроводна и т.н.
Може ли на трите проводника да сложа две двупроводни дефектнотокови защити, между фаза и нула, и между фаза и заземление?

Редактирано от tenko2 на 17.01.17 22:24.



Тема Re: Дефектнотокава защитанови [re: tenko2]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано17.01.17 22:28



Трипроводна, двупроводна и т.н.
Може ли на трите проводника да сложа две двупроводни дефектнотокови защити, между фаза и нула, и между фаза и заземление?
____________________________________________________________________
Я пробвай пак.



Тема Re: Дефектнотокава защитанови [re: hidrazin4o]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано17.01.17 23:34



Може ама ако ми искаш и по 10 лева на точка(най-ниска цена) ще ядеш бой.
На теб мога да ти дам да ми вържеш две лампи по четири проводника с два двойни ключа. От едната страна да пали а от другата да изключва предпазителя на осветлението(майстора още не се е върнал да си довърши работата). Ако искаш!



Тема Re: Дефектнотокава защитанови [re: tenko2]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано18.01.17 00:14



Какви двупроводни ДЕТЗ-та бълнуваш?
Първо се запознай тук и пак питай.


Предварително - отговорът е НЕ.
___________________________________
Относно искане на някакви цени и тем подобни глупости - нямаш никакъв шанс да ти свързвам нещо па било то и за 30 кинта на точка.
Освен това може да си вържеш връзките на обувките, или да си вържеш въже на шията и някой да ти ритне столчето.
Лампи, ключове, проводници ... се свързват.



Тема Re: Дефектнотокава защитанови [re: tenko2]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано18.01.17 09:14



Може ли на трите проводника да сложа две двупроводни дефектнотокови защити, между фаза и нула, и между фаза и заземление?

Не, не може.



Тема Re: Дефектнотокава защитанови [re: Tom_cat]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано18.01.17 22:50



То аз знам, че не може ама майстора каза, че точно така се прави. И още мисли схемата за лампите. Два предпазителя смени и двата нови изключват. Викам му да му купя една кутия с предпазители дано някой "захапе". Но интересното е, че нямам ток на контакта в антрето а като светна лампата има ток, трябваше ми да включа една дрелка и останах изумен от отговора му: Бе ти на тъмно ли ще работиш, вече съм вързал кутиите.

Редактирано от tenko2 на 18.01.17 22:56.



Тема Re: Дефектнотокава защитанови [re: tenko2]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано18.01.17 23:40



Ами не си взимай манагали за майстори...



Тема Re: Дефектнотокава защитанови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано18.01.17 23:59



Точно!

Най-дългият път започва с първата крачка...


Тема Re: Дефектнотокава защитанови [re: tenko2]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано19.01.17 12:16



То аз знам, че не може ама майстора каза, че точно така се прави.
И какво да направим сега? Надявам се не очакваш да вляза в задочен спор с майстора ти, ако изобщо цялата тази постановка не е някаква неуместна шега.



Тема Re: Дефектнотокава защитанови [re: Tom_cat]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано20.01.17 22:26



"Надявам се не очакваш да вляза в задочен спор с майстора ти...."
То се не знае. Току виж си влязъл. Ако се разхождаш из други форуми дето разни майстори компетентно дават акъл на другите. Един такъв е и този. Видях го какво направи, видях му възможностите и го изгоних снощи. Какви закани ми наговори, че пак ще го викам ама три пъти по-скъпо ще ми вземе и такива, тоя път без пари ми работел и .... .
Затова пуснах темата. Ако нещо можеш сам да си го свършиш, направи си го макар и по-бавно. На този цървулан още при договорката и капарото му казах, че нищо не разбирам от токове и той великодушно прие работата.
Пък после нито веднъж не ме попита какво работя!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.