Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:05 22.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: АЕЦ...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.07.16 14:41



Знаеш ли че имаме уран и уранови мини които затвориха под външен натиск?

Знам Хидразинчо! Знам за урановите мини в Сеславци да речем. Започнали са добив 40- те години и са приключили края на 70-те. Колко уран е изкопан, на каква цена е изнесен в братския СССР или срещу какво ти кажи, нали си в бранша. Прокопани са около 500(!!!) километра галерии. Добива е прекратен края на 70- те години, ама защо само ти знаеш. И Путин може би. За тези мини аз разбрах началото на 90- те години, когато възникна опасност замърсените с радиация води да се смесят с питейната вода на София. Дано да си е струвало. В началото на 90- те години излезе един филм- "Индиански игри" май е имал за идея точно тези мини. НО нещо по- реално, в периода 1988- 1990 година стана на въпрос че в Ямболско(където работех като лекар по разпределение) се добива уран по т. нар. закрит способ. Значи помпи се сярна киселина в земните пластове, където се предполага че има уранови залежи и след това получения разтвор се изсмуква. Товари се в цистерни и т.н. Дано да си е струвало. Управниците бяха дали разрешение жителите на Ямбол да се изселят ако искат. И ако има къде разбира се. Това са мои наблюдения като лаик. Ти си експерт по въпроса, сигурно ще има да добавиш нещо. И като стана дума за находища- каква е разликата между братушките и Дънди прешъс?! Онези ни ограбваха урана, тези ни ограбват златото! И в двата случая условията по сделката са неясни, ясно е само че България е ограбена!!!

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: АЕЦ...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.07.16 14:42



Знаеш ли защо в момента тока ти е толкова евтин - елементарно, заради АЕЦ-а.
Тока ми е евтин??! Ти луд ли си бе ееей?

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: АЕЦ...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано01.07.16 21:09



Тока ми е евтин??! Ти луд ли си бе ееей?
В напълно обозримо бъдеще сам ще разбереш колко ти е бил евтин.
От мен толкоз. Глей си линейката.





Тема Re: АЕЦ...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано01.07.16 21:17



Не се и съмнявам че можете още да му вдигнете цената. И как да го направим по- евтин? Като налеем още 2-3-5-6 милиарда долара в Проекта Белене?!

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: АЕЦ...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано02.07.16 00:30



Не се и съмнявам че можете още да му вдигнете цената.

Кои сме тези дето може да му вдигнем цената???
Чакай малко сега, ти пак не си в час.
Това че работя в сферата на енергетика въобще не означава че вдигам цената на тока, крада, мамя, лъжа, присвоявам ....
Никога и никъде не съм писал че одобрявам ставащото у нас.
Просто отбелязвам неоспорими факти.
Рева за дИмокрация - имаш я.
Не може цената на горивата, суровините ... да е почти еднаква в целия ЕС а ти да плащаш за ток мизерните 20 стинки за киловат.
Искаш дИмокрация, ЕС, права, сЛободи, "право на избор" .... - имаш ги.
Какво пак си се разциврил???
И само не почвай да ми обясняваш колко ти била заплатата в сравнение с тока.
Това никой, ама никой не го еня - нито ББ, Нито ЦЦ, нито Мерзел, нито Обезяна, нито ходжата на Сирия ...
Ферщензи?
Ей го-вна, не ми се рови за по пресни пък и ще миришат повече.






Тема Re: АЕЦ...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано02.07.16 07:11



Не може цената на горивата, суровините ... да е почти еднаква в целия ЕС а ти да плащаш за ток мизерните 20 стинки за киловат.
Цената на горивата у нас е същата както и в целия Европейски съюз ако се не лъжа, ако не и по- висока.
Рева за дИмокрация - имаш я.
Какво общо има демокрацията с цената на тока?

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: АЕЦ...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано02.07.16 07:14



Това че работя в сферата на енергетика въобще не означава че вдигам цената на тока, крада, мамя, лъжа, присвоявам ....

А тези, които работят в сферата на здравеопазването са до един изнудвачи и некадърници, нали?

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: АЕЦ...нови [re: vehtiya]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано02.07.16 08:51



Рекетьори

Най-дългият път започва с първата крачка...


Тема Re: АЕЦ...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано02.07.16 14:03



Искаш дИмокрация, ЕС, права, сЛободи, "право на избор" .... - имаш ги.
Хидразинчо, помниш ли режима на тока от средата на 80- те години? Щото аз го помня. Едно заради това че зимите бяха доста студени тогава, друго че тогава вървеше един (сравнително)интересен сериал "Червените ботуши". Ходил съм при приятели, които в момента не са на режим да го гледам. Та мисълта ми е следната- нямаше нито демокрация, нито право на избор, нито дори ходжа в Сирия. Защо тогава се осрахме така?! Може би защото тогава, както и сега, нашенските така наречени енергетици са алчни, безочливи и некадърни говеда, кланящи се на чужди интереси, както преди, така и сега? Тогава също се само залъгвахме с идеята че ще произвеждаме ток за износ, дори и с това че ще бъдем енергиен център на Балканите. От това време съм запомнил следния виц: Що е то трифазен ток? Трифазен ток е- едната фаза в Турция, другата в Гърция, третата в Югославия, а в България нулата.

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Губим...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано02.07.16 18:50



Мъжкари...



Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.