Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 01.07.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Електромобил - зареждане без пари; за малко временови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано12.03.16 19:27



Логично.



Тема Re: Електромобил - зареждане без пари; за малко временови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано13.03.16 00:29



Аз идея си нямам ;) ако е китайска батерия значи след една година отпада гаранцията с безплатното зареждане ;)

Най-дългият път започва с първата крачка...


Тема Re: Електромобил - зареждане без пари; за малко временови [re: Timo]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано13.03.16 10:06



Изглежда не се поставя изобщо такъв въпрос при Тесла автомобилите.
Просто пише че безплатно зареждаш в тези места. Информацията им е доста постна и е предимно в сферата на саморекламата. И естествено е гъзария. Не всеки може да си позволи да даде толкова пари.
Чудно ми е, че не виждам на картата в България никакви станции. Със сигурност има хора с повече пари отколкото акъл, които биха си купили. А и бъдещето изглежда ще е на електрическите автомобили. Петролът рано или късно ще свърши.
След 10 или 20 години може да се окаже, че сегашните двигатели с вътрешно горене са вече отживелица.
Ето вече има и нещо по-ново измислено - кола, която работи с 48 волтова йонна батерия, зареждането става като се налива два вида електролит + и -. Т.е. зареждането може да стане много по-бързо - сравнимо с времето за зареждане с конвенционално гориво.
Техническите характеристики, които споменават са фантастични - 800 км пробег с едно зареждане, 1000 конски сили, може да достига 300 км в час.
Разбира се, първо трябва да построят достатъчно на брой зарядни станции, защото по друг начин не може да се зареди, дори бавно, както е при Тесла.



- тук гледам още доста висящи жици вътре в колата. Видимо само едно място вътре в колата. Не са доизчистени нещата. Но това са още първи стъпки.

Редактирано от Tom_cat на 13.03.16 10:13.



Тема Re: Електромобил - зареждане без пари; за малко временови [re: Tom_cat]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано13.03.16 23:35



Бе да ти кажа че от доста години се оглеждам за "Тесла" на рожденият си ден но за сега няма мераклии да ме зарадват.
Ще си я зареждам в нас само и само "Тесла" да е ;)
Не знам но много ме кефят, ама много.
п.п. Имам книжка за електрокар .....

Най-дългият път започва с първата крачка...


Тема Re: Електромобил - зареждане без пари; за малко временови [re: Timo]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано13.03.16 23:59



Навремето в училище даскалката ни по английски разправяше как като я изпитвали за единицата за магнитна индукция, тя изтърсила - Грундиг. Била запомнила, че е някаква марка магнетофони.


Засега и на мен ми е скъпичко, та ще изчакам малко с купуването на Тесламобил.
Тъкмо да му се видят бъговете и да ги оправят в това време, а може и да поевтинее.



Тема Re: Електромобил - зареждане без пари; за малко временови [re: Tom_cat]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано14.03.16 00:29



А, и теслата си има странности.
Примерно ако речеш да сменяш гума задължително трябва да я поставиш на режим сервиз - избира се от дисплея.
Иначе като и дигнеш предника или задника на крик без да е на режим се "побърква" и трябва да и се бае с лаптоп в софта.
Другото е една особена екстра. В предния багажник има ключ да си пуснеш лампата и ръчка да отвориш капака отвътре.
Предполагам е сложено специално за мафиоти.
Докато си карат труп в предния багажник и той се свести, да може да си светне и да отвори предния капак докато караш.





Тема Re: Електромобил - зареждане без пари; за малко временови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано20.03.16 13:27



И

може. ;)

Най-дългият път започва с първата крачка...

Тема Re: Електромобил - зареждане без пари; за малко временови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано21.03.16 17:48





Ще си търсиш нова работа Бруте
Вярно ли е?

Най-дългият път започва с първата крачка...

Тема Re: Електромобил - зареждане без пари; за малко временови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано21.03.16 19:22



Ще си търсиш нова работа Бруте
Вярно ли е?

Цъ. Фалират малките мушмороци - тези дето видели че подковават коня и си вдигнали и те краката. Да ги подковат.


Нали знаеш как е в милата България?
Не само че няма да си търся нова работа ами и тая ще ми стане малко по-напрегната.
Другите фалират, ние строим. Скоро открихме новата строителна площадка.
До няколко месеца би трябвало да удвоим инсталираната мощност.
Така че най-вероятно ще трябва да търся още 1-2 да помагат за поддръжката.
Ако случайно тръгна да си търся нова работа, то няма да е по тази причина.
Иначе - благодаря за загрижеността.



Тема Re: Електромобил - зареждане без пари; за малко временови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано21.03.16 21:20



Значи ще удвояват заплатата, да не се притеснявам за тебе. ;)
Малко ми е съмнителна тази статия.

Най-дългият път започва с първата крачка...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.