Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 20.09.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема скала на ампермернови  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано01.02.13 17:12



Днес гледах в един магазин стрелкови системи, и ми направи впечатление, че скалата става сгъстена и в края, освен в началото.
Ясно е, че електромагнитната система в началото на скалата е неточна и силно нелинейна, но това в края ме учуди. Предполагам, че това е свързано с токовите трансформатори, за които системата е предназначена да работи, но все пак, какво е вашето мнение? Предполагам Диан или Холдън могат да ми отговорят.



Тема Re: скала на ампермернови [re: нekoй cи]  
Автор elenmet (лентяй)
Публикувано01.02.13 19:40



казва ли ти някой, всеки си прави квото си иска...





Тема Re: скала на ампермернови [re: нekoй cи]  
Автор qumen (новак)
Публикувано02.02.13 20:10



Един младеж се подхлъзнал от една скала, но успял да се хване за един клон. Стискал, стискал клона, губейки сили, поглеждал надолу, изпаднал в паника и закрещял: „Помощ ! Помощ ! Нямали кой да ми помогне ?” Тогава чул глас: „Тук съм и ще ти помогна, ако повярваш в мен.” „ Вярвам! Вярвам!” проплакал младежът. „Щом ми вярваш, пусни се от клона и аз ще те спася.” Като чуло това, момчето погледнало отново надолу и казало: „Няма ли някой друг, който да ми помогне ?”



Тема Re: скала на ампермернови [re: qumen]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано03.02.13 11:12



Сбъркал си клуба.



Тема Re: скала на ампермернови [re: нekoй cи]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано04.02.13 11:21



Няма как да ти се отговори точно след като не се знае точно за какво става въпрос. В общи линии вероятно става въпрос за разтегната скала в даден диапазон (нелинейността може да е в началото, края или и в началото и в края). Не е нещо ново, произвеждат се и такива, в повечето случаи се постига с "магарене" на самата стрелкова система или с нелинейни елементи във веригата за отчитане има ги и за ток и напрежение и за прав и за променлив ток. Като пример - волтмер от таблото на лада 5-ца.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: скала на ампермернови [re: Диaн]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано06.02.13 16:05



Става въпрос за стрелкова система на Шнайдер.
Електромагнитна система, за работа с токов трансформатор, скалата се продава отделно. Черен, от тия дето се монтират на панел, не от тия за дин шина.
Квадратен отпред, ако искаш и снимка ще ти кача някъде, ама в момента не мога.



Тема Re: скала на ампермернови [re: нekoй cи]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано07.02.13 10:56



Нещо такова?



мисля съм ти отговорил, обикновено целта на тези системи е "да погледнеш от далеко и да се ориентираш" и не толкова да са точни. В случая "интересното" т.е. контролирания обхват при този е от 10 до 40 А, над 40 вече се предполага че си е "коефициента на запас" т.е. рядко се стига и за това в този край са "смачкали" скалата за да имаш по-добра по-добра дискретизация а при минимума просто не е интересно. Иначе ако ти беше линейна скалата трябваше да е с едни 20-30% по-голяма, или трябваше контролирания обхват да е по-малък.
По спомени нелинейността в началото на скалата идва от използвания диод за изправител и да се направи линейна в тази си част има определени проблеми. Точно този ампермер не е за токов траф а е с вграден шунт за прав и променлив ток.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: скала на ампермернови [re: Диaн]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано07.02.13 11:47



Явно не си чел внимателно какво съм писал.
Аз написах електомагнитна система, а ти ми говориш за диод.
И въпроса ми беше как са го пъстигнали това, а не защо. Тъй че не си ми отговорил.


Както и да е. Пишеш, че си се преместил, намери ли си работа?



Тема Re: скала на ампермернови [re: нekoй cи]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано07.02.13 12:52



За постигането не е толкова сложно мислиш - говорим за електромагнитна система т.е. работи на прав ток (изправен) и трябва да се изправи това което идва от токовия траф, ако се постави последователно във веригата диод (сам му знаеш характеристиката няма защо да я търся) в права посока - докато се насити и докато мине неговите си 0.7 волта за силициев примерно то тока през него е доста нелинеен, след това започва да си се почти държи като резистор - ако се изправя през грец положението е същото само дето диодите са 2 последователно т.е. 1.4 волта върху греца.

За да се сгъсти обхвата в края се поставя диод паралелно на измерителната сиситема в права посока - когато напрежението върху шунтовия диод мине някъде над 0.5 волта диода започва доста да се "меша" и част от тока започва да минава през него - ето ти едно "сгъстяване" в края. За справка пак волт-амперната характеристика на диод.

Това е просто един от вариантите, не се ползват само диоди, става с всякакви нелинейни елементи (варистори примерно може и електронна схема да е). Понякога пък се ползва и видоизменена стрелкова система - допълнителни или несиметрични пружини в стрелковата система например. Все пак за повечето хора им трябва стрелкова система с определена характеристика като готово изделие а не кой как е решил този проблем.

Колкото до работата има... за целия китайски народ. Само дето не ми харесват приказките "сега е криза и повече от 400-410 първите 6 месеца не мога да дам, сега ще те командироваме, ще се докажеш като специалист пък после ще видим". Нещо варианта да работя на 200-300 километра по 10 часа на ден за тези пари не ми хареса. Мисля ако у това село толкова се плаща за нашата специалност да сменям професията ако върви така ама да видим - нещо пазач или портиер... пак толкова пари вземат ама поне не им се налага да мръзнат навън и да ходят по дъжда. Пак има вероятност някой да ме ошамари ама е по-добре от колкото да те "перне тока".

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: скала на ампермернови [re: Диaн]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано07.02.13 14:59



Вече за трети път ти казвам, че системата е ЕЛЕКТРОМАГНИТНА.
Прочети си букварите, пич, какво е това електромагнитна система. Тя работи с променлив ток и не й трябва изправяне.
Ти се бъркаш с магнитоелектрическа.
Повярвай ми, като пиша внимавам какво пиша и не е случайно.

Ето


намерих в нета един материал, който можеш да прочетеш. За електромагнитната система пише следното:

Електромагнитна система
В електромагнитната система показана на фиг.2 се използва бобина, в чиято вътрешност токът създава магнитно поле, а то привлича котва от пермалой и създава чрез нея въртящ момент за стрелката. Скалата на тези уреди е неравномерно градуирана, като в началото е силно сгъстена. Системата е проста по конструкция.
Приложение: Уредите от електромагнитната система се използват като амперметри и волтметри както за постоянен, така и за променлив ток. Промишлените променливотокови измервания се извършват изключително чрез уреди (амперметри и волтметри) от тази система.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.