Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:14 23.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Vortex  
Автор Chasing Rabbits ()
Публикувано24.08.15 19:12



Нова или не дотам нова идея за генериране на ел. енергия от ВЕИ - вятър.


Интересното е как успяват ефективно да преобразуват енергията от клатенето на този прът, конус в електрическа. На мен ми се струва трудно и неефективно точно това движение да се използва, но пък иначе идеята не е лоша.



Тема Re: Vortexнови [re: Chasing Rabbits]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано06.09.15 23:18



Ами да за вятъра си има достатъчно ефективни начини за преобразуване на енергията му в електрическа, а тия като са се захванели с клатенето, по-добре да преобразуват енергията на морските вълни. И най-важното да кажат каква е идеята им за преобразуване енергията от клатенето в електрическа, щото то и амортисьорите на колите биха могли да произвеждат електроенергия, но как да се реализира никой не се е сетил.



Тема Re: Vortexнови [re: forestt]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано07.09.15 09:31



И при пръта и при морските вълни се ползва един и същи принцип - основата на вятърния или между "членовете" на змията (при морските са с няколко члена като червей или змия) която се носи по вълните има хидравлични бутала които преобразуват "клатенето" в помпене на хидравлична течност която пък върти хидромотор въртящ генератор. Поне с това съм запознат, знам че се тестваше нещо с пиезо-кристали ама нещо имаше проблеми за големи мощности.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.