Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:09 11.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дяконът също е бил енергетик:  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано20.07.15 06:19



Въглищарството е било сложен и важен занаят. Манастирските записки и напътствия по въпроса са били изключително важни. Някога не е имало такива машини и инструменти, за удобното пригаждане на дърва за печките и домашните огнища.





Не даром Левски е бил приеман и обгрижван във всяко селище.
Давал е много повече, отколкото е получавал, дори без Революционния контекст.



Тема Re: Дяконът също е бил енергетик:нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано06.08.15 18:16



Какъв е бил смисълът да се правят дървени въглища, не могат ли да си горят направо дърва. За по-малко пушек ли ги правят, но дървата разгорят ли се спират да пушат, а и дървените въглища предполагам пушат докато се разгорят, а запалването им вероятно е по-трудно от дървата и почти като на каменните въглища.



Тема Re: Дяконът също е бил енергетик:нови [re: forestt]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано06.08.15 20:04



"Какъв е бил смисълът да се правят дървени въглища, не могат ли да си горят направо дърва. За по-малко пушек ли ги правят, но дървата разгорят ли се спират да пушат, а и дървените въглища предполагам пушат докато се разгорят, а запалването им вероятно е по-трудно от дървата и почти като на каменните въглища."

Ама ти вярно си бил куха лейка. Тоя път го доказа недвусмислено!
Даже се оказва че дори и Heoбoгoмил има повече обща култура от теб.
Я да си върнеш ника kyx4o. Той най-много ти приляга.
Особено пък след глупостите за безплатната енергия.





Тема Re: Дяконът също е бил енергетик:нови [re: hidrazin4o]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано08.08.15 13:13



Ама ти вярно си бил куха лейка. Тоя път го доказа недвусмислено!
Даже се оказва че дори и Heoбoгoмил има повече обща култура от теб.
Я да си върнеш ника kyx4o. Той най-много ти приляга.
Особено пък след глупостите за безплатната енергия.


Изключително тъпо!!!
Аз те мислих за по-умен, а ти си бил на ниво 3-4 клас.
Как можеш да пишеш без да казваш нищо?!
Като овъглиш дървата част от енергията се губи! И попитах защо го правят като изказах и предположението, че е за по-малко пушек. Въпросът не е към тебе, щом не знаеш защо отговаряш, още повече ако питащия е предположил вярно.
Разбира се, че Необогомил има много висока обща култура, (възможно е да е по-висока от моята), очевидно е обаче, че твоята е много ниска затова не можеш да видиш на какво ниво е общата култура на Необогомил или си нямаш понятие какво значи обща култура!!!

А вече пък да споменаваш безплатна енергия, голям олигофрен трябва да си!!!

Редактирано от forestt на 08.08.15 13:35.



Тема Re: Дяконът също е бил енергетик:нови [re: forestt]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано08.08.15 13:27



Е какво да ти обяснявам? Трябва да си дебил за да не можеш да намериш и четеш:


Ако имаш и само зачатък на мозък (в което се съмнявам де), ще разбереш какви са предимствата на дървените въглища.
А дано ама надали. Ти така и не проумя едно елементарно нещо - че безплатна енергия никога не е имало, няма и няма да има.
Виж въглищата са нещо доста по-сложно. Не е за теб тази работа.



Тема Re: Дяконът също е бил енергетик:нови [re: hidrazin4o]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано08.08.15 23:06



Ти друга работа нямаш ли, веднага си отговорил.
Дал ми линк към уикипедията, не ме интересува за какво по-специално може да се използват дървените въглища. Много добре знам че представляват почти чист въглерод и при изгарянето му се отделя
Аз имам предвид, че в миналото са използвани и за отопление, а при овъгляването на дървата се отделя газ който си отлита в атмосферата при класическото старовремско производство на дървени въглища, ако си гориш направо дърва всичко си изгаря, аман от недоразбрали.

Какви безплатни енергии бълнуваш? Вземи се събуди!



Тема Re: Дяконът също е бил енергетик:нови [re: forestt]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано08.08.15 23:45



Както винаги нищо не знаеш.

"...а и дървените въглища предполагам пушат докато се разгорят, а запалването им вероятно е по-трудно от дървата и почти като на каменните въглища..."

Предполагам, вероятно, дрън, дрън...
Нито си виждал на живо дървени въглища, нито си ги палил, нито пък си правил някога барбекю на дървени въглища.
Изостанал до няма и къде. Ти пак не разбра какъв е смисълът от правенето на дървените въглища?
За теб е нормално да си недоразбрал.
А каква работа имам или нямам не е твоя работа ... кух4о.





Тема Re: Дяконът също е бил енергетик:нови [re: hidrazin4o]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано09.08.15 06:25



Трябва да ПОСЕЧЕ и поцепи малко чепати дънери с калпава брадва и ще се сети!





Тема Re: Дяконът също е бил енергетик:нови [re: hidrazin4o]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано11.08.15 20:28



Предполагам, вероятно, много по-добре е така да се говори, отколкото да изказваш твърдение какво е виждал или не някого когото не познаваш. А пък ти откъде си толкова сигурен, че не съм виждал дървени въглища

, разбира се, че съм виждал и пипал, и не само аз, а всеки който е палил огън, достатъчно е да угасиш дървата няма значение с какво, не е задължително да ги затрупваш с пръст, може и с вода да ги залееш или препикаеш (това ако огънят е малък или пикльовците сте няколко души) и резултатът е леки въглени които са трошливи и цапат всичко в черно.

Странно в предния ми пост едно изречение не е цяло, мисля, че бях писал, че при изгарянето на въглерода се отделя много висока температура, по-висока отколкото на течните горива.
И не е нужно да купуваш дървени въглища за да си правиш барбекю, и дърва да запалиш, те като поизгорят се овъгляват както си горят и без да ги задушаваш и вече можеш да си правиш барбекю на жарта.



Тема Re: Дяконът също е бил енергетик:нови [re: forestt]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано12.08.15 00:29



"може и с вода да ги залееш или препикаеш (това ако огънят е малък или пикльовците сте няколко души) "
Аха. Точно така. Тук виждам само един пикльо дето нищо не му е ясно, нито пък е виждал на живо дървени въглища и още по-малко как се правят.
Справка за пикльото - погледни в огледалото.


Палил бил огън... Къде бре, на жълтите павета ли???
Аман от салаги!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.